KOSGEB Kredisi

Halkbank 25 Bin TL. Esnaf Kredi Başvurusu (KORONA VİRÜS)

16.09.2020
Halkbank 25 Bin TL. Esnaf Kredi Başvurusu (KORONA VİRÜS)

Halkbank’tan tüm esnafı ilgilendiren açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre 25.000 TL nakit para desteği ve 25.000 TL ticari kart desteği kamu bankası Halkbank’tan geldi. Verilecek olan 25 bin TL nakit ve 25 bin TL ticari kart desteği başvuru tarihleri ve koşullarını banka açıklama yaptığı takdirde sizlerle paylaşacağız.

Halkbank esnaf kredisi başvurusu ve başvuru formu, başvuru sonucu öğrenme için başvuru sorgulama Halkbank esnaf kredisi ödeme planı tüm merak edilenler içeriğimizdedir.

Halkbank 25 Bin TL. Esnaf Kredisi Başvurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda coronavirüs ile mücadeleye ilişkin yapılan toplantı sonrasında açıklanan Ekonomi İstikrar Paket programı kapsamında yer alan detaylara ilişkin Halk bankasına talepte bulunan esnafların bankaya ait kredi kullanım taksit borçlarının 3 ay ( Nisan, Mayıs ve Haziran ) süreyle anapara ve faiz ödemelerinin erteleneceği duyurulmuştu. Bunun ardından kamu bankalarının açıklamış olduğu esnafa yönelik Finans Destek Paketi bankalar tarafından açıklanmıştı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından tüm özel bankalarına yapılan çağrı ile Finans Destek Paketleri başta Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank olmak üzere diğer özel bankalar teker teker paket hakkında açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Kısa Çalışma Ödeneği artık devrede. Faaliyetlerini durduran ya da yavaşlatan tüm firmaları, çalışanlarının maaşlarının devlet tarafından karşılanması için Kısa Çalışma Ödeneği’ne başvurmaya çağırıyoruz.

24 Mart 2020 tarihinde bankanın yapmış olduğu açıklamaya göre esnaflara yönelik nakit ve kart alanında finansman desteği sunacağını bildirdi. Esnaflara yönelik olan bu destekte esnaf ayrımı yapılmaksızın 25.000 TL nakit ve 25.000 TL ticari kart desteği verilecektir.

Halkbank Esnaf Destek Paketi

Esnafa Müjde Halkbank’tan Geldi

Coronavirüs salgını tedbirlerine kamu sağlığı ve ekonomik istikrarın devamlılığı için coronavirüse karşı yürütülen mücadelede Halkbank tüm esnaflara paket kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri sunmaktadır. Bu destek paketi yanında Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kredi kullandırılmaya yönelik uygulamalar da devam etmektedir. Sunulan nakit ve kart desteği hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak şu ifadeleri kullandı:

Halkbank aracılığıyla esnafımız için çok önemli iki desteği devreye alıyoruz. Hazine destekli bu iki finansman aracını, hiçbir ayrım yapmaksızın, tüm esnafımızın hizmetine sunuyoruz. Ekonomik İstikrar Kalkanı ile iş dünyamızın ve esnafımızın yanındayız.’dedi.

Esnaf Destek Paketinin Detayları Belli Oldu

Halkbank tarafından tüm esnafa müjde olacak şekilde yeni bir paket devreye girdi. Bu destekler Hazine ve Maliye Bakanlığı desteği ile tüm esnaflar için geçerli olmaktadır. 2 paket halinde devreye giren destek paketi İşletme Finansman Desteği ve Paraf Esnaf Kart Desteği ortak noktası 25.000 TL‘ye kadar limitli kredi kullandırılmasıdır.

İşletme Finansman Desteği

Tüm esnaf için geçerli, herhangi bir ayrım yapılmaksızın verilecek olan destek 25.000 TL limitli, vade sayısı 36 ay olacak şekilde ve 6 aya kadar da ödemesiz olarak sunulmaktadır.

Paraf Esnaf Kart Desteği

İşletme Finansman Desteği yanında, esnafın mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlemleri için kullanabilecekleri, çek senet gibi işlemleri kart üzerinden gerçekleştirebilecekleri Paraf esnaf kart destek paketi kapsamında 25.000 TL’ye kadar limitli, 12 ay ödemeli ve 3 ay ödemesiz olarak verilmektedir.

Halkbank 25 Bin Lira ve %4,5 Faiz Oranlı İşletme Finansman Desteği

Esnaf destek kredisi şartları 2020

Halkbank tarafından açıklanan 2 yeni destek paketi açıklanmıştır. İşletme finansman desteği yanında sunulan paraf esnaf kart ile 25 Bin TL kadar limitli kart verilecektir.

 • Perakende Ticaret
 • Ulaştırma
 • İmalat
 • Yiyecek
 • Konaklama

Yukarıda belirtilen meslek kolları başta olmak üzere esnaf ve sanatkarlara yüzde 4,5 oranında ve 25.000 TL limitli İşletme kredisi kullandırılacaktır. İşletme kredisinden esnaf ve sanatkarlar odalarına kayıtlı olan esnaf ve sanatkarlar yaralanabilmektedir. Başvuru tarihleri henüz belirtilmediğinden başvuru şartları hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Halkbank’ın Virüse Karşı Finansal İstikrar Paketi

Halkbank olmak üzere kamu bankaları ve diğer özel bankaların açıkladığı Finansal İstikrar Paketinde sunulmuş olan paket içeriği şu şekildedir:

1- 31 Mart 2020 tarihine kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek.

2- Esnaf ve sanatkarların bu dönemde yaşadıkları olumsuzluklara destek olmak amacıyla talep etmeleri halinde kullanmış oldukları kredilerin; Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 aylarında vadeleri gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek.

3- Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan Banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkânı sunulacak. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.

4- Personel maaşlarını banka üzerinden ödeyen firmalara, istihdamlarını Şubat sonuna göre azaltmamaları şartıyla, gelecek 3 aylık dönem boyunca personel maaş gideri kadar ilave kredi limiti verilecek.

5- Bankanın kredili müşterileri tarafından banka üzerine keşide edilmiş çeklerin ödenmesi amacıyla, genel kredi limitleri artırılarak firmalara ilave nakit kredi limit tahsis edilecek.

6- İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere; Halkbank kurumsal kredi kartı ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi limiti bulunan firmaların kurumsal kart limitleri artırılacak.

Başvurular Halkbank Resmi İnternet Sitesi Üzerinden alınmaktadır.

Geçirdiğimiz zorlu süreçte coronavirüse karşı ülke olarak vermiş olduğumuz mücadelede bankanın tüm müşterileri için sunduğu hizmetlerde sağlık tedbirlerini de ihmal etmemektedir.

Halkbank’ın sağlık tedbirleri alarak sunduğu hizmetler:

 • Şubelere gitmeden Halkbank Mobil, İnternet Şubesi, Bank24’ler ve Halkbank Dialog kanallarından 7/24 kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.
 • İnternet Şubesi ve Mobil’den gerçekleştirilecek olan EFT ve Havale işlemleri ücretsiz olarak yapılabilmektedir.
 • Bank24’lerden kartlarla ve Halkbank Mobil karekodla günlük 5.000 TL’ye kadar para çekilmektedir.
 • Banka kartları ve kredi kartları ile yurtiçi diğer banka ATM’lerinden yapılacak olan Para çekme, para yatırma, kredi kartı borç ödeme, bakiye sorgulama, kredi kartı borç sorgulama ve kredi kartı limit sorgulama işlemleri ücretsiz gerçekleştirilebilmektedir.
 • Bank24’lerden kartsız para yatırma işlemleri de ücretsiz olmaktadır.
 • Paraf ile 250 TL’ye kadar şifresiz temassız işlem gerçekleşmektedir.

Halkbank Esnaf Kredisi Başvurusu

Halkbankası tarafından esnaflara özel hayata geçirilen Esnaf Destek Paketi başvuruları, aktif bir şekilde esnaflık faaliyeti yapan ve faaliyeti ile aynı meslek kolunda Ticaret Odasına kayıtlı bir ticari işletmenin ortağı veya sahibi olmamaları halinde değerlendirmeye alınabilmektedir. Başvuruda bulunanlara bu başvurular ile birlikte Paraf Esnaf Kart başvurularında  alınmaktadır.

25 bin lira esnaf kredisine başvurular buradan alınmaktadır.

Halkbank Esnaf Kredi Başvuru Sorgulama

Esnaf kredisi başvuru sorgulama için en yakın Halkbank Şubesinden bilgi alabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. SEMİH dedi ki:

  25,000 tl faizsiz esnaf kredisi veriyorr pandemiden dolayı banka söylendi . 36 ay vadeyle 694 tl her ay ödeyeceksiniz dendi.ödeme listesinide verdi ama ilk ay 835 tl aldılar yani sıfır faiz yerine 5400 tl faiz aldılar

 2. Abdullahakman dedi ki:

  Ya 25 000 tl kredi veriliyor ama ne kadar ödeme yapacağını bankalar dahi bilmiyor bu millet aylık kac para ödeyecek 6 aydan 6 aya olunca ne kadar ödeme oluyor bunları söyleyin insanlara

 3. Hakan Akdeniz dedi ki:

  25 bin tl kullanmak istiyorum

 4. Ayla dedi ki:

  Kara listedeki esnaf da 25 bin kredi alabiliyor mu

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!