KOSGEB Hibeleri

Gözaltı Işık Dolgusu Tüm Klinikler ve Özel Hastanelerin Ücretleri

Gözaltı Işık Dolgusu Tüm Klinikler ve Özel Hastanelerin Ücretleri

Yaşlanma ve genetik yapıdan kaynaklanan sebeplerden dolayı gözaltında göz altı torbası ve göz altı morluğu gibi sorunlar kadınların olduğu kadar erkeklerinde ortak problemi olmaya devam ediyor. Yorgun ve yaşlı görünümünden şikayetçi olan binlerce kişi tarafından gözaltı morluğu tedavisi nedir, gözaltı morluğu için önerilen gözaltı ışık dolgusu fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu, ışık dolgusu kalıcı mıdır tüm merak edilenler yazımızda yer almaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözler rahat dönen bir yapıya sahiptir ve çevresinde özel bir yağ bulunmaktadır. Orbital septum denilen koruma bariyeri sayesinde korunan gözlerimiz yaşlanmanın ve genetik faktörlerin etkisi ile gevşemektedir ve yağ torbasınca ileriye doğru itilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile kemik yapısında incelmeler meydana gelmekte ve kemiğin geriye dönük hareketinden dolayı gözaltında boşlukla meydana gelmektedir. İşte oluşan bu boşluklarda azda olsa gölgeli ve derin görünebilir bundan kosgebkredisi.com dolayı kişilerde gözaltı halkası ve morluğu oluştuğunu ve bunun giderilmesi için birçok tedavi yöntemi araştırması yapmaktadır. Bu konuda uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen tedavi gözaltı ışık dolgusu olmaktadır ve bu yöntem ciddi anlamda morluların giderilmesi yardımcı olmaktadır.

En çok tavsiye edilen bu ışık dolgusu tedavisi göz altındaki bütün sorunları ciddi anlamda çözüme kavuştursa da tamamen malesef çözememektedir. Bu yöntemin etki sağladığı alanlar ise göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmında ki sorunların giderilmesinde etkili olmaktadır.

Genetik faktörlerden kaynaklanan gözaltı torbalarının giderilmesinde bu yöntemin işe yarayıp yaramadığı konusunda uzmanlar çözüm olarak alt göz kapağı estetiğini tavsiye etmektedir.

 Gözaltı halkalarını morluklarının tedavisinde kullanılan ışık dolgusu aslında vücut tarafından üretilen hyaluronik jel olarak da isimlendirilen bir dolgu yöntemidir ve

Gözaltıdaki halka ve koyuluk ile morlukları gibi farklı sorunların giderilmesi için geliştirilen bu jel, yapıdaki göz altı ışık dolgusu malzemesinde Hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi olarak iki çeşit olarak uygulanmaktadır. Önce hyaluronik asit sayesinde morluklara ve torbalar müdahale edilip sonrasında ise poly vitamin kullanılarak hücreler uzun vadeli olarak yenilenmektedir.

Işık dolgusunun içeriğinde;

 • Vitamin : B6
 • Aminoasit : Glisin, Lisin, Treonin, Prolin-İsolösin, Lösin, Valin
 • Mineral : Çinko ve Bakır,
 • Anti-oksidan : Glutatyon, N-asetil-L-sistein, Alfalipoik Asit
 • Cilt Nemlendirici : Hyaluronik Asit, Arganin bulunur.
Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Gözaltı Işık Dolgusu Tedavisi

İlerleyen yaşlara bağlı olarak gelişen gözaltı morluklarının tedavisi da ilerleyen teknoloji ile birlikte hayatımıza girdi. Özellikle 30′ lu yaşlardan sonra daha da belirgin hale gelerek kadınların canını sıkan ve korkulu rüyası olan gözaltı morlukları artık birçok tedavi yöntemleri ile giderilmektedir. Bu tedavilerin başında ise ışık dolgusu yöntemi gelmektedir. Yaşlanma, alkol tüketimi, uyku pozisyonu ve genetik nedenlerle kaynaklanan gözaltı halka ve morluklarının tedavisinde birçok yöntem uygulanmaktadır.

Estetik kaygıları yüksek kişiler tarafından son zamanlarda gözaltı morluklarına ve torbalarına karşı ışık dolgusu tedavisi önerilmektedir. Bu tedavi ile kişilerin muzdarip olduğu gözaltlarında ki yorgun görünüme neden olan torbalanma ve morluklar giderilmekte ve daha genç ve sık bir cilt yapısına sahip olunabilmektedir.

Bu yöntem ile göz altı çukurunun doldurulması, göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması sağlanır gözaltında belirgin halde ki sorunlar olan şişlik, morluk ve halkaların giderilmesi için uygulanır.

Gözaltı ışık dolgusu farklı teknikleri ile uygulanmaktadır. Bu uygulama kişinin derisinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanmaktadır. Oldukça ağrısız olan bu yöntem, uygulama öncesinde anestezik malzeme sürülerek uygulanır ve sızı ve ağrı olmadan uygulama oldukça konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Işık dolgu işlemi kemiğin üstüne yavaş yavaş uygulanmaktadır. Son zamanlarda estetik kaygıları artan kadınlar kadar erkekler tarafından bu tedavi yöntemi tercih edilmektedir. Özellikle bakımlı erkeklerin sayılarının son zamanlarda artması nedeniyle göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısında da artış yaşanmıştır.

Burun Estetiği 2021 fiyatlarını da içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı mıdır?

Hyaluronik asit maddesi kişilerin vücutlarında üretilen ve var olan bir madde olduğundan dolayı bu maddenin de azalması kişinin gözaltında morluklara ve halka görünümüne neden olmaktadır.  Ciltteki hyalüronik asit miktarının azalması cilt canlılığını ve parlaklığını yitirmesine neden olmaktadır. Göz altındaki sorunların temel sebebi aslında hyaluronik asit ve benzeri maddelerin eksikliğinden kaynaklandığından dolayı bu eksiği yerine koymak amacıyla bu dolgu yapılmaktadır. Gözaltı ışık dolgusunun yapılmasındaki amaçta bu maddenin eksikliğinin giderilmesi ve cildimizdeki bu kaybolan canlılık ve nemin tekrar geri kazanılmasıdır.

Vucütta doğal yollarla üretilen hyaluronik  jel uygulandığından ışık dolgusunun etkisi de oldukça uzun sürelidir. Etkisinin zamanla kaybetse de en uzun etkisi ni en az 1,5 yıl süre korumaktadır. Bazı kişilerde bu etkinin süresi 3 yıla kadar çıkabilmektedir. buda tamamen kişisel faktörlere bağlı olarak değişmektedir. İlerleyen yıllarda aralıklar halinde uygunalan ışık dolgusunun etkisi uygulama tekrarından sonra bu süre uzatacaktır. Etkisi kaybolan ışık dolgusunun yerine bu süre sonrasından yeniden uygulama yapılabilmektedir.

Işık dolgusunun  herhangi bir sağlık riski ve alerjik etkisi yoktur çünkü uygulanan dolgu zaten vucudun ürettiğini bir maddedir. Bundan dolayı herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İyileşme süresi 1 haftadır ve nadiren de olsa kızarıklık, şişlik ve enfeksiyon sorunları yaşanabilir. Uygulama  sonrasında çok hareketli spor yapılamaması ve özellikle sıcak suyla duş alınmaması tavsiye edilmektedir. Aşırı gülme yüz hareketlerinden de kaçınılması gerekmektedir.

Bu kadar etkisi olan ve erkeklerin de tercih ettiği tedavi yöntemleri arasında adını sıkça duyduğumuz ışık tedavisinin fiyatları da son zamanlarda en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle ışık dolgusu fiyatlarını da sizler için araştırdık.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları 2021

18 yaşını geçmiş ve sağlıklı bireylere çoğunlukla 1 seans olarak uygulanan ışık dolgusu ihtiyacı fazla olan hastalar 4 hafta sonra yeniden uygulanması gereklidir.  Genç ve dinamik bakışlara sahip olmak isteyenlere tek seans olarak uygulanan dolgu işlemini yapmaya yetkili kişilerl tarafından özellikle hekimler tarafından özellikle Plastik cerrahi uzmanları, dermatoloji uzmanları tarafından uygulanması gerekmektedir.

Gözaltı Işık dolgusu 2021 fiyatları genel itibariyle bir enjeksiyon yeterli olduğundan sabit bir fiyat üzerinden fiyatlandırmaktadır.  Fiyat belirlenmesi kişiye özel muayene sonrası gerçekleşecektir.

Kişiye uygulanacak olan boyut küçükse uygulanacak ilacın miligramı da düşük olacaktır ve sabit fiyat olduğundan dolgunun fiyatı daha uygun ve ekonomik olacaktır. Ancak gözaltında uygulanacak olan alan daha fazla ise bu durumda fiyatı da daha fazla olacaktır.  Işık dolgusunu fiyatı belirleyen en önemli faktör dolgu olarak kullanılacak malzemenin kalitesi olacaktır. Yine kişye özel olarak çıkarılacak olan fiyatlar doktora da değişiklik gösterebilir.  Ancak Işık dolgusu fiyatları 1.200 TL ila 1.800  TL arasında değişmektedir.

İzmir, Ankara’da göz altı ışık dolgusu fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki kliniklerin iletişim numaralarından dilediğinzi zaman randevu alarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

 • Ataseven klinik: İzmir Adres: Atasevenklinik Mansuroğlu Mah. Sakarya cad. No:77 Merve Apt. K:7 D:28 Bayraklı / İzmir 0 (533) 345 67 66
 • Dr Erol Koç Ankara Mustafa Kemal Mah. 2086.Sokak No:1 Çankaya/ANKARA  0 (312) 468 08 88
 • Mia Plas Estetik  212 2967442 numaradan kliniği arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.
 • Arda Katırcıoğlu Valikonağı Caddesi Bina No:73 Kat:7 Daire:7 Nişantaşı / İSTANBUL 0 212 225 94 62
 • Reşat AKTAŞ Ataşehir / İstanbul 0 553 860 03 60 Fiyat için link üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.
 • Aslı Eralp The Paragon Plaza Kat: 6 No: 34 Ufuk Üniversitesi Caddesi Çukurambar 312 215 64 24
 • Defne Erkara Gayrettepe Mh.Yıldız Posta Cad Evren Sitesi.No:32 A Blok D:5 Beşiktaş, İstanbul  0(533)692 15 98
 • Evren Gökesme Atatürk Mah. Ataşehir Blv. Metropol İstanbul Sitesi A Blok Kat:43 D:562 Ataşehir, İstanbul 0 (216) 519 23 55
 • Maya Estetik Esentepe Mahallesi, Kore Şehitleri Cd. No:2, 34394 Şişli/İstanbul  444 9 454

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!