Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır? (2023 Reklam Geliri)

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır? Yöntem ve yöntemlerini yazımızdan keşfedebilirsiniz. Facebook hesabı açarak kişisel profilinizden veya içerik üretici grubunuzdan para kazanmanın püf noktalarını paylaştık.

Facebook’tan para kazanmanın en kolay yolu Facebook’tan canlı yayınlar açmak, sayfayı beğenmek ve takip etmektir. İçeriklerimizi inceleyerek Facebook’ta paylaştığınız gönderi ve videolarınızdan nasıl para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Facebook canlı yayın ne kadar para kazanıyor, beğeniler nasıl para kazanılır, oyun yayıncıları ve grup yöneticileri, yönetici para kazanıyor mu? Facebook canlı yayınlarda kullanılan 100 yıldız bilgi alarak kaç TL, kimler para kazanabilir? Şimdi öğrenebilirsin. Size vereceğimiz tüm ipuçlarını dikkate alın ve gelişen içerik havuzu ile kazanmaya başlayın!

Facebook Sayfasından Para Kazanılır mı?

Üye olduktan sonra doğru ve planlı adımlarla Facebook üzerinden gelir elde etmek mümkün. Bu kadar çok aradığınız gizli bir para kaynağı değil, ekstra gelir elde etmenin bir yolu. Kullanıcılar fotoğraflarını, videolarını ve düşüncelerini sayfalarında paylaşırlar.

Ama herkes aynısını yapsa bile para kazanamaz. Bu durumda, bazı noktalarda ayrılırlar. Bu yazımızda sizlere Facebook üzerinden para kazanmanın püf noktalarını anlatacağız.

Facebooktan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook’tan para kazanma yöntemleri her geçen gün geliştirilmekte ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya üzerinden para kazanma yolları aranmaktadır. Bu istekte bulunanların sayısı her geçen gün artıyor. İnsanlar zamanla sosyal platformlarda ve özellikle Facebook’ta para kazanmaya başlayınca tüm yollar aşağıdaki gibidir:

İşte Facebook’tan para kazanmanın yolları:

 • Satış ortaklığı ile facebooktan para kazanmak (affiliate marketing)
 • Video ile ve pixelle facebooktan para kazanma,
 • Fan sayfası açarak facebooktan para kazanma,,
 • Site ziyaretçi sayısı ve hayran aboneleri arttırarak facebooktan para kazanma,,
 • Beğeni veya canlı yayın açarak facebooktan para kazanma,
 • Yayın içi reklamlar ile Facebook’tan para kazanma,
 • Markalı içerik paylaşarak para kazanma,
 • Video reklam paylaşmak facebooktan para kazanma,
 • Site açıp, yazdığınız yazıları Facebook sayfanızda paylaşarak para organik kullanıcılara sayfanızdan reklam yaparak ulaşıp para kazanabilirsiniz.
 • Grup yöneticisi olarak facebooktan para kazanma
 • Özgün içerikler üretmelisiniz!
 • Kullandığınız hesabın yanında farklı bir sayfa açarak içerik üretmek.
 • Uygulama üzerinde güncel konular hakkında gruplar oluşturarak yöneticilik yapmak.
 • Yayıncı içerikleri gibi tüm bu alanlarda tahmin edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz.
 • Kendinize ait Youtube hesabı açıp, takipçilerinizi Facebook hesabınıza yönlendirip takipçi ve izlenme sayınızı arttırarak,

Aslında, Facebook’ta para kazanmak, diğer sosyal medya uygulamalarından para kazanmakla hemen hemen aynı. Gelirinizin temeli popüler bir hesaba sahip olmaktır. O zaman ne kadar çok takipçiniz ve beğeniniz varsa o kadar çok para kazanırsınız.

Facebook, markasını ve içerik havuzunu en yeni reklam modelleri ile geliştirerek, reklam gelirinin %55’ini siz üreticilerle paylaşıyor!

Facebook İle Para Kazanma Şartları

Bir sosyal medya hesabı olan Facebook’ta sayfa içeriklerini kullanarak para kazanabilirsiniz. Gönderi yapacaksanız, uygunluk politikalarına uymalısınız. Facebook’tan para kazanmak için gereken ilkeler 3’e ayrılır:

 • Topluluk Standartları Şartı: Site üzerinde şiddet, nefret söylemleri, çıplaklık, güvenli olmayan içeriklerin paylaşılması yasaktır. Para kazanmak istiyorsanız bu kurala uymalısınız.
 • İçeriklerde Para Kazanma Şartları: Yayınladığınız gönderi, video, yazılar içinde cinsellik, şiddet, suç teşkil eden, sansürlenmiş şiddet ve küfür içeren paylaşımlar olmamalıdır. Aksi takdirde kısıtlanarak, siteye erişiminiz engellenir.
 • Facebook Ortaklığı Para Kazanma Kuralları: Kendi sayfanızda paylaştığınız içeriklerin nasıl alındığı, yapıldığı, kısacası sayfadaki tüm davranışlar ortaklığa uymalıdır. Para kazanabilmek için gerekli olan şartlar tabloda listelenmiştir.
Facebook Üzerinden Para Kazanma İlkeleri
Uygun alanda içerik oluşturmanız istenir.
İlgili ülke sınırlarında ikamet etmeniz gerekiyor.
Tüm topluluk standartlarına uymak diğer şartıdır.
Paylaşılan içeriklerin Facebook para kazanma ilkelerine uymanız gerekir.
Özgün ve orijinal içerikler üreterek paylaşmalısınız.
Paylaşımlarda gerçek etkileşimlerin olması
Sitenin ödeme koşullarına uymanız gerekmektedir.
Facebook sayfaları, grupları, etkinlikleri için belirlenen şartlara uymanız gerekiyor.
Sürekli kullanılan bir hesabınız olmalıdır.
Facebook ilkelerine uyan kurum ve kuruluşlarla etkileşiminiz olmalıdır.
Devlete karşı ve siyasi anlamda belirlenen koşullara ve kurallara da uyulmalıdır.
Facebook’tan Para Kazanma


Paylaşılan videoların ve sayfaların para kazanma durumu için ‘İçerik Stüdyosu‘na bakabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Para Kazanamayacağınız Facebook Paylaşımları

Sitenin belirlediği para kazanma politikaları gereği aşağıdaki maddeler size nakit kazandırmaz. Bunlar:

 • Durağan görseller
 • Durağan video
 • Durağan görsel anketi
 • Görseller ile oluşturulan slayt gösterisi
 • Başa dönen videolar
 • Montajlı yazılar
 • Gömülü olan reklamlardır.

Ayrıca yanlış veya yanıltıcı tıbbi ve sağlık bilgilerinin verilmesi kesinlikle yasaktır. Kullanıcıları teşvik etmek için etkileşim tuzağı, etkileşim istemek için para isteyen içerikler, hile, bilgisayar korsanlığı, yayınların kötüye kullanılması, haksız bot kullanımı ve kurcalama davranışları da yasaktır ve asla para kazandırmaz.

Facebook’ta Kimler Para Kazanabilir?

En büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, şartları sağlayan 18 yaş üstü herkese para kazanma fırsatı sunuyor. Eğlenmek ve gelir elde etmek için Facebook’ta para kazanmanın şartları şunlardır:

 • Para kazanmaya başlamak için öncelikle 18 yaşından büyük olmalısınız.
 • Açtığınız sayfadaki takipçi sayısı en az 10.000 olmalıdır.
 • Takipçileriniz gerçek hesaplar olmalıdır. Eğer boş bir profil sayfası varsa bu durum yetkililer tarafından fark edilir ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Zaman içinde etkileşim oranınızı artırmak için takipçilerinize yayın yapmalısınız.
 • En az 3 dakikalık videolar çekmelisiniz.
 • Bu videolar, son 60 gün içinde en az 30.000 görüntüleme gereksinimini karşılamalıdır.
 • İzlenme süresi en az 60 saniye olmalıdır.
 • Yayın içi reklamlar alarak sayfanızı daha kaliteli hale getirmelisiniz.
 • Yaptığınız yayınlar ve ürettiğiniz içerikler her zaman özgün olmalıdır.
 • Anlamsız ve özgün olmayan içerikler para kazanmanızı engeller.

Bazı ülkelerde yayın içi reklamlar kullanılmamaktadır. Türkiye’de de yayın içi reklamlara henüz yer verilmemektedir. Resmi olarak kullanılmaya başlandığında sizler de yayınlarınıza ekleyerek kazancınızı katlayabilirsiniz.

Facebook Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Para kazanma uygunluğu için Facebook takipçi sayısı şartı yoktur. Milyonlarca takipçiniz olsa bile iletişiminiz ve paylaşımınız güçlü değilse para kazanma şansınız düşük olacaktır. Daha az takipçi ile çok etkileşime sahip olabilirsiniz. Facebook’tan para kazanmak için popüler sayfaları takip edip yorum yaparsanız, videolarınız ve fotoğraflarınız görünürlüğü ve izlenme sayısını artıracaktır. İzlenme ve beğeni sayınızla orantılı olarak bir miktar kazanacaksınız.

Facebook Yayın İçi Reklamlar ile Para Kazanmak

Yayınlayacağınız videolarda 3 farklı şekilde video öncesi, video ortası veya görsel reklamlar ekleyerek para kazanabilirsiniz. Yayın içi reklamlar, Türkiye dahil belirli ülkelerde desteklenmektedir. Kazanılan ödemeler ABD doları cinsinden yapılır. Kazancınız 100$ ve üzeri ise, ödemenizi takip eden ayın 21’ine kadar banka hesabınıza alabilirsiniz.

Facebook Beğeni Başına Para Kazandırıyor Mu?

Bu platformda sadece takipçi veya beğeni alarak para kazanamayabilirsiniz. Ne kadar çok takipçiniz ve beğeniniz varsa, hesabınız o kadar popüler olur. Sadece beğeni sayısı Facebook için yeterli olmayacak.

Kazanabileceğinizden daha az beğeniye sahip bir hesap, yüzlerce hatta binlerce beğeniye sahip bir hesap gelir getirmeyebilir. Takipçilerinize olan ilginiz ve içeriğinizin kalitesi bu farkı belirleyecektir.

Diğer sosyal medya platformlarından da para kazanmanın yollarını inceleyerek gelir sağlamaya başlayabilirsiniz. Bu sosyal medyalardan biri de Tiktok’tur. TikTok’tan nasıl para kazanılır? hemen öğrenin.

Facebook’ta Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma

Sosyal medyada canlı yayın yaparak para kazanmak için Facebook Live’ da canlı yayına geçin ve takipçilerinizin canlı yayını izlemesini ve bağış yapmasını sağlayın. Canlı yayın sırasında takipçileriniz ve izleyicileriniz maddi bağışta bulunabilir. Bağış için minimum 3 dolar gönderme şartı belirlenir.

Facebook Live ile canlı yayınlar için önceden plan yapmanız gerekir. Bu program takipçilerinize bildirim olarak gönderilecektir. Takipçileriniz dilerlerse canlı yayın etkinliğiniz için hatırlatma alabilirler. Planladığınız canlı yayın saati geldiğinde aynı şekilde takipçilerinize duyuru gönderilecektir. Böylece canlı yayına katılım sayısı daha fazla olacağından hesabınızın diğer izleyiciler tarafından duyulması daha kolay olacaktır.

Bir Facebook yayıncısı olarak gelir elde etmek için şunları yapmalısınız:

Doğru zamanda yayınlamalısınız. Herkesin aktif olduğu veya takipçilerinizin sizi istediği saat diliminde bir yayın oluşturursanız katılım daha fazla olacaktır.
Hangi zamanın daha doğru olduğunu bulmak için deney yapabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla yorum ve etkileşim alacaksınız.

 • Reklamını yaptığınız ürünü kullanmalısınız. Hayran kitlenizi doğru yöne yönlendirmeniz gerekiyor. Bu, güvenilirliğinizi ve samimiyetinizi artıracaktır.
 • Gönderilerinizde ve gönderilerinizde anahtar kelimeleri belirleyin. Bu sözler üzerine plan yaparsanız daha düzenli bir içeriğe sahip olursunuz.
 • Güncel konular ve kelimelerle ilgili gönderiler her zaman daha geniş bir kitleye hitap edecektir.
 • Yapılan araştırmalara göre videolar fotoğraflardan daha fazla ilgi görmektedir. Bu istatistikleri dikkate alarak video içeriğinizi arttırabilirsiniz.
 • Canlı yayın videolarınızda altyazı önemlidir. Altyazı oluşturmak kişiyi videoya bağlar ve merak uyandırır.
 • Söylemek istediklerinizi kısaca yazıya döküp videonuzda alt yazı olarak paylaşırsanız, izleyiciler bundan daha çok keyif alacaktır.
 • İş hesabınıza hayranlarınızı harekete geçirici mesajlar ekleyebilirsiniz. İş sayfanıza profil ve kapak fotoğrafı eklemelisiniz.

Bunları göz önünde bulundurarak paylaşım yaptığınızda takipçi ve beğeni sayınızın otomatik olarak arttığını göreceksiniz. Zamanla hesabınız büyüyecek ve farkında olmadan para kazanmaya başlayacaksınız.

Facebook Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Üye olduğunuz bir Facebook sayfasında hesapların tahmini 250.000 kişiye ulaşması ve etkileşimin güçlü olması durumunda düzenli olarak para kazanmanız mümkün olacaktır. Yayınınız sırasında aldığınız yıldızlar size para olarak geri dönecektir. İzleyiciler yıldız satın alabilir ve yayındayken size gönderebilir.

Bu şekilde aldığınız her yıldız için Facebook size 0,01 dolar ödüyor. Paranızı hesabınızda biriktirebilir ve daha sonra istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Yıldız canlı yayına girdiğinde bir sohbet bildirimi alacaksınız. Ayrıca toplam yıldız sayınızı da öğrenebilirsiniz.

Facebook Canlı Yayında Kullanılan Yıldızlar

Canlı yayın sırasında kullanılan Facebook yıldızları, canlı yayına geçtiğinizde takipçileriniz ve hayranlarınız tarafından gönderilir. Her yıldız için Facebook size 0,01 dolar ödeyecek.

Takipçileriniz, yayınınızda görünecek farklı fiyatlardaki yıldızlara ekli animasyonlu sanal hediyeler de gönderebilir. Takipçilerinizden alacağınız bu hediyeler ve yıldızlar sayesinde para kazanacak ve fenomen hesap olacaksınız.

Başka bir Facebook fenomenine yıldız göndermek istiyorsanız,

 • Video içeriği üreticisinin, Facebook sayfasına giriş yapınız.
 • ”Yorum Yaz” butonunda yer alan yıldız simgesine basınız.
 • Yıldıza dokunduğunuzda, yıldız bakiyeniz sol üst köşede görünecektir.
 • Bakiyeniz bitmiş ise ‘‘Yıldız Satın Al” menüsünden dilediğiniz kadar yıldıza sahip olabilirsiniz.
 • Satın almak istediğiniz Yıldız paketini seçiniz.
 • Ardından Google Play ya da AppStore yönlendirmelerini takip ederek, seçmiş olduğunuz yıldız paketinizi bakiyenize aktarabilirsiniz.

Facebook Yıldız Fiyatları Ne Kadar?

Hesabını aktif olarak kullanan Facebook kullanıcıları için yıldız fiyatları araştırdık. Güncel fiyatlar aşağıdaki gibidir:

 • Facebook 10 Yıldız: 0,10 $
 • Facebook 100 Yıldız: 1 $
 • Facebook 1.000 Yıldız: 10 $

Facebook’ta Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Facebook’ta paylaşarak para kazanmak için açtığınız profesyonel hesabınızda hem eğlenerek hem de içerik üreterek gelir elde edebilirsiniz.

Bunun için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Hesap oluşturun.
 • Kategorinizi belirleyin.
 • Arkadaş çevrenizi hesabınıza yönlendirmek için diğer sosyal medya hesaplarınızı (İnstagram gibi.) bağlayın.
 • Ardından kendinize takipçi kitlesi oluşturmalısınız.
 • Çok sayıda takipçiye sahip olup daha büyük bir kitleye hitap etmek için gönderilerinizi herkese açık yapmalısınız.
 • Bunun için uygulamada sağ köşede bulunan ayarlar bölümünden gönderilerinizi herkese açık hale getirin.
 • Özellikle video paylaşırken en iyi uygulamaları kullanın, yükleyin ve paylaşın. IGTV videolarınızı tüm platformlarda çapraz paylaşın.
 • Masaüstü bilgisayarınız, dizüstü bilgisayarınız, Android ve iOS uyumlu cep telefonlarınızı kullanarak anında kurabilirsiniz.
 • Kimler beni takip edebilir seçeneğini de etkinleştirmelisiniz. Bu şekilde gönderileriniz herkes tarafından görülebilir.

Gelir elde etmek için içerik oluşturarak paylaşıma başlamalısınız. Bu gönderiler normal gönderilerinizden olmamalıdır. Fotoğraf ve videolarınızın sahip olması gereken özellikler şu şekilde olmalıdır:

 • Oluşturduğunuz içerikler orijinal ve özgün olmalıdır. Her yerde bulunan fotoğraf ve videolar kimsenin dikkatini çekmeyecektir.
 • Başkalarına ait paylaşımlarınızı milyonlar bile izlese, bir zaman sonra telif yersiniz.
 • Kendi telefonunuzla veya kameranızla fotoğraf veya videolarınızı çekmelisiniz.
 • Güncel şekildeki gönderileriniz her gün düzenli olarak paylaşmaya özen gösterin.
 • Eğer aksatma yaşarsanız takipçileriniz tarafından ilgisiz ve özensiz bulunabilirsiniz.
 • Bu da takipçi ve beğeni kaybına neden olacaktır.
 • Gönderileriniz sayfanızın konusuyla alakalı olsun.
 • Siyasi konulu içerikler paylaşmaktan uzak durun. Çünkü herkes aynı görüşe sahip değildir.
 • Aynı görüşe sahip olmadığınız takipçilerinizi sadece bu sebepten kaybedebilirsiniz.
 • +18 paylaşımlarda bulunmamalısınız.
 • İçerikleriniz hem resimli hem de videolu olursa daha dikkat çekici olur.
 • Mümkün olduğu kadar takipçilerinizin mesajlarına cevap verin.
 • Yapılan yorumlara da dönüş sağlarsanız etkileşiminiz artacaktır.
 • Sayfanız ve paylaşımlarınızın renk tonu uyumu çok önemlidir. Profilinize giriş yapıldığında bütün bir görünüm daha güzel olacaktır.
 • Hesabınızın tanıtımını diğer sosyal medya hesaplarınızda yapın. Böylelikle kendinizi daha fazla kişiye duyurmuş olacaksınız.
 • Ara ara diğer sayfaları da takip ederek içeriklerine ve hangi yöntemlerle paylaşım ürettiklerine bakmalısınız. Bu karşılaştırmayla kendinizde geliştirmeniz gereken özellikleri tespit edebilirsiniz.

Gönderileriniz ne kadar kaliteli ve özgün olursa takipçi ve beğeni sayınız da o kadar artacaktır. Başka bir para kazanma yöntemi kullanmadan bile sadece Facebook’ta para kazanabilir ve geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Facebook’ta Grup Kurarak Para Kazanma

Facebook’ta grup oluşturarak para kazanma yöntemini seçtiyseniz size birkaç ipucu vereceğiz. Grupla tek tek sayfalara göre paylaşım ve etkileşim, daha hızlı ve daha kolay para kazanmanızı sağlayacaktır. İşte grup kurarak para kazanmanın avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Sahip olduğunuz grubu herkese açık veya kapalı olarak değiştirebilirsiniz.
 • Grupların amacı ortak konuları öğrenmek, tartışmak ve etkileşimde bulunmaktır.
 • İnsanlar gruplara katılmak için istek gönderir. Grup herkese açık ise doğrudan katılım sağlanır.
 • Ancak kapalı bir grup ise admin tarafından onaylanması gerekecektir.
 • Bu noktada seçim sayfa yöneticisine kalmıştır.
 • Kişiler istedikleri zaman gruptan ayrılabilir veya yönetici tarafından çıkarılabilir.
 • Takipçilerinizle sohbet çubuğundan sohbet ederek aktif hale gelebilirsiniz.
 • Grup paylaşımları sadece yönetici tarafından yapılmaz. Gruptaki herkes paylaşım talebinde bulunabilir. Onay seçimi yöneticiye bağlıdır.

Facebook grubunuzu güncel ve dikkat çeken konularda açarsanız daha fazla takipçiniz olur. Konuların canlılığı takipçi ve beğeni artışını beraberinde getirecektir. Bu sizin için çok kazanç demektir. Para kazanmak gibi bir amacınız varsa vakit kaybetmeden grup kurarak özgün içerikler oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır? TÜM YOLLAR

Bu sistemin Facebook’tan para kazanmanın farklı yolları var, bunlar hala Facebook’ta aktif olarak para kazanan sayfayı beğenerek veya takip ederek para kazanma yolları.

Facebook’tan para kazanan sitelerin sayfalarını beğenerek veya takip ederek farklı miktarlarda para kazanabilirsiniz. Ayrıca para kazanma araçlarına da başvurabilirsiniz. Facebook’tan para kazandıran uygulamalar şu şekilde:

Arkadaşlarınıza FanSlave linkini gönderip giriş yapmalarına izin vererek para kazandıran bir yöntemdir. Gönderdiğiniz linkler üzerinden giriş yapan arkadaşlarınız sizin adınıza kayıt olacaktır.

Böylece sistemde yaptıkları her işlemde sizin hesabınıza para geçecektir. İlk kullanıcı 100.000 kredi satın aldığında size 1500 kredi gelecek. İkinci kullanıcı 100.000 kredi satın aldığında size 15.000 kredi gelecektir. Yani toplamda 16.500 kredi almış olacaksınız. Bu da 82,50 EUR demektir!

Facebook Grup Yöneticisi Para Kazanma Teknikleri!

Ayrıca Facebook grup yöneticisi olanlara da para kazandırıyor. Grup yöneticilerinin yaptığı paylaşım ve yayın sayıları birbirinden farklıdır. Facebook’tan ne kadar para kazanıldığı konusunda kesin bir rakam vermek mümkün değil.

Grup yöneticileri para kazanıyor mu? Bunu düşünüyorsanız yetkili kişilerden daha detaylı bilgi alabilir ve en çok tercih edilen ve araştırılan bir kategoride grup yöneticisi olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Nasıl ve Ne Kadar Para Veriyor?

Facebook yetkilileri ödemelerini ABD Doları olarak yatırıyor. Kazançlarınızı İçerik Stüdyosu’nda öğrenebilirsiniz. Bu rakam bir tahmin olacaktır. Facebook’tan para kazanmak için yeterli bilgiye, doğru adımlara ve sıkı çalışmaya ihtiyacınız olacak. Facebook’ta günde birkaç saat geçirerek online çalışma hayatınıza başlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Facebook Oyun Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Her gün ve her ay binlerce hatta milyonlarca oyuncu Facebook’ta oyun oynuyor. Sadece oyun oynamakla kalmıyor, aynı zamanda sadece en çok tercih edilen oyunlar için oluşturulmuş oyun gruplarına katılarak oyun videoları izleyip ipuçları alabiliyor. Siz de oyun oynamayı seviyorsanız sitede istediğiniz oyun için grup kurabilir ve yönetebilirsiniz.

Bu sayede takipçi sayınızı artırdığınızda, açacağınız canlı yayınlarda beğeni sayınız ve izlenme sayınız artacaktır. Oyun içeriği üreticisi olmak için;

 • Oyun içeriği üreticisi olabilmek için çok fazla zamanınızın olması gerekmektedir.
 • Bu işe gönül koyacaksanız çok fazla emek ve sevgi katmanız lazım.
 • Bu üreticilik için ne kadar sabırlı ve istikrarlı olursanız, bu işten para kazanma durumunuz ve hızınız bir o kadar hızlı olacaktır.
 • Oyun içeriği üreticisi olduktan hemen sonra takipçileriniz tarafından sizlere Facebook yıldızları gönderilecektir.
 • Her bir yıldız para değerinde olacaktır.
 • İzleyiciler canlı oyun yayınlarını izlerken hem yıldız gönderip hem de sizin ve grubunuz hakkında düşüncelerini de söyleyeceklerdir.
 • Facebook ne kadar para veriyor? diye düşünüyorsanız;
 • İçerik üreticisine yıldız başına 0.01 ABD Doları vermektedir.
 • Oyun içeriği üreticileri, yayıncı panolarından hesaplarını oluşturabilir, kaç yıldız kazandıklarını hesaplayabilirler.

Facebook pubg yayıncıları ne kadar kazanıyor, içerik üreticileri ayda ne kadar kazanıyor? bunun net bir cevabı yok. Beğenilerden ve takipçilerden nasıl para kazanılıyorsa, oyun yaratıcıları da bu teknikle kazanıyor.

Facebook’ta para kazanmanın sırrı, gönderilere yazılan yıldızlarda saklı. Ne kadar çok yıldızınız varsa, Facebook yayıncı maaşlarınız o kadar yüksek olur.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1