Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır? (2022 Reklam Geliri)

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır? yöntemlerini ve yollarını yazımızdan keşfedebilirsiniz. Facebook hesabı açarak kişisel profilinizden ya da içerik üreticisi grubunuzdan para kazanmanın püf noktalarını paylaştık. Facebook’tan para kazanmanın en kolay yolu Facebook’tan canlı yayın açarak, sayfa beğenerek ve takip ederek kazanma yöntemleridir. İçeriğimizi inceleyerek Facebook’ta paylaştığınız gönderi ve videolarınızdan nasıl para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Facebook canlı yayın ne kadar para kazandırıyor, beğenilerden para kazanma yöntemleri, oyun yayıncıları ve grup adminleri, yöneticisi para kazanıyor mu? bilgi alarak canlı yayınlar esnasında kullanılan Facebook 100 yıldız kaç TL, kimler para kazanabilir? hemen öğrenebilirsiniz. Vereceğimiz tüm ipuçlarını dikkate alarak gelişen içerik havuzu ile birlikte siz de kazanmaya başlayın!

Facebook Sayfasından Para Kazanılır mı?

Üye olduktan sonra, Facebook üzerinde doğru ve planlı adımlarla gelir elde etmeniz mümkündür. Çok aradığınız paranın gizli bir kaynağı değildir, fakat ekstra gelir sağlayabileceğiniz bir yöntemdir. Kullanıcılar sayfaları üzerinden fotoğraflarını, videolarını ve düşüncelerini gösteren paylaşımlarda bulunurlar. Fakat aynı işlemi yapsalar dahi herkes para kazanamaz. Bu durumda bazı noktalarda ayrılırlar. Bu yazımızda sizler için Facebook’ta nasıl para kazanabileceğinizin püf noktalarını anlatacağız.

Facebooktan Nasıl Para Kazanılır?

Facebooktan her geçen gün para kazanma yöntemleri geliştiriliyor ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte para kazanmanın yolları da sosyal medya üzerinden aranıyor. Bu istekte olan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Zaman içinde insanlar sosyal platformlarda ve özellikle Facebook üzerinden para kazanmaya başladığından tüm yolları inceledik.

Facebook’tan para kazanma yolları şunlardır:

 • Satış ortaklığı ile facebooktan para kazanmak (affiliate marketing)
 • Site açıp, yazdığınız yazıları Facebook sayfanızda paylaşarak para organik kullanıcılara sayfanızdan reklam yaparak ulaşıp para kazanabilirsiniz.
 • Grup yöneticisi olarak facebooktan para kazanma
 • Video ile ve pixelle facebooktan para kazanma,
 • Fan sayfası açarak facebooktan para kazanma,,
 • Site ziyaretçi sayısı ve hayran aboneleri arttırarak facebooktan para kazanma,,
 • Beğeni veya canlı yayın açarak facebooktan para kazanma,
 • Yayın içi reklamlar ile Facebook’tan para kazanma,
 • Markalı içerik paylaşarak para kazanma,
 • Video reklam paylaşmak facebooktan para kazanma,
 • Özgün içerikler üretmelisiniz!
 • Kullandığınız hesabın yanında farklı bir sayfa açarak içerik üretmek.
 • Uygulama üzerinde güncel konular hakkında gruplar oluşturarak yöneticilik yapmak.
 • Kendinize ait Youtube hesabı açıp, takipçilerinizi Facebook hesabınıza yönlendirip takipçi ve izlenme sayınızı arttırarak,
 • Yayıncı içerikleri gibi tüm bu alanlarda tahmin edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz.

Başka sosyal medya uygulamalarından nasıl para kazanılıyorsa aslında Facebook üzerinden kazanç sağlamak da hemen hemen aynıdır. Gelir sağlamanızın temelinde popüler hesabına sahip olmanı yatıyor. Ardından ne kadar çok takipçi ve beğeni sayınız olursa doğru orantıda para kazanmanız olacaktır.

Facebook en yeni reklam modelleriyle marka ve içerik havuzunu geliştirerek, reklam gelirinin tam %55’ini siz üreticiler ile paylaşıyor!

Facebook İle Para Kazanma Şartları

Sosyal medya hesabı olan Facebook üzerinden sayfa içeriklerini kullanarak para kazanabilirsiniz. Paylaşım yapacaksanız, uygunluk ilkelerine uymanız gerekmektedir. Facebook’tan para kazanmak için gerekli olan ilkeler 3’e ayrılır:

 • Topluluk Standartları Şartı: Site üzerinde şiddet, nefret söylemleri, çıplaklık, güvenli olmayan içeriklerin paylaşılması yasaktır. Para kazanmak istiyorsanız bu kurala uymalısınız.
 • İçeriklerde Para Kazanma Şartları: Yayınladığınız gönderi, video, yazılar içinde cinsellik, şiddet, suç teşkil eden, sansürlenmiş şiddet ve küfür içeren paylaşımlar olmamalıdır. Aksi takdirde kısıtlanarak, siteye erişiminiz engellenir.
 • Facebook Ortaklığı Para Kazanma Kuralları: Kendi sayfanızda paylaştığınız içeriklerin nasıl alındığı, yapıldığı, kısacası sayfadaki tüm davranışlar ortaklığa uymalıdır. Para kazanabilmek için gerekli olan şartlar tabloda listelenmiştir.
Facebook Üzerinden Para Kazanma İlkeleri
Uygun alanda içerik oluşturmanız istenir.
İlgili ülke sınırlarında ikamet etmeniz gerekiyor.
Tüm topluluk standartlarına uymak diğer şartıdır.
Paylaşılan içeriklerin Facebook para kazanma ilkelerine uymanız gerekir.
Özgün ve orijinal içerikler üreterek paylaşmalısınız.
Paylaşımlarda gerçek etkileşimlerin olması
Sitenin ödeme koşullarına uymanız gerekmektedir.
Facebook sayfaları, grupları, etkinlikleri için belirlenen şartlara uymanız gerekiyor.
Sürekli kullanılan bir hesabınız olmalıdır.
Facebook ilkelerine uyan kurum ve kuruluşlarla etkileşiminiz olmalıdır.
Devlete karşı ve siyasi anlamda belirlenen koşullara ve kurallara da uyulmalıdır.
Facebook’tan Para Kazanma


Paylaşılan videoların ve sayfaların para kazanma durumu için ‘İçerik Stüdyosu‘na bakabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Para Kazanamayacağınız Facebook Paylaşımları

Site tarafından koyulan para kazanma ilkeleri gereğince, aşağıdaki ögeler size nakit kazandırmaz. Bunlar:

 • Durağan görseller
 • Durağan video
 • Durağan görsel anketi
 • Görseller ile oluşturulan slayt gösterisi
 • Başa dönen videolar
 • Montajlı yazılar
 • Gömülü olan reklamlardır.

Ayrıca yanlış veya kullanıcıyı yanıltan tıbbi, sağlık bilgileri vermek kesinlikle yasaktır. Kullanıcıları teşvik etmeye yönelik etkileşim tuzağı, etkileşim istemek için para isteyen içerikler, hile, bilgisayar korsanlığı, yayınları kötüye kullanmak, haksız bot kullanma ve tahrifat davranışları da yasaktır ve asla para kazandırmaz.

Facebook’ta Kimler Para Kazanabilir?

En büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, koşulları yerine getiren 18 yaşından büyük herkese para kazanma imkanı sunuyor. Hem eğlenip hem de gelir elde etmeniz için Facebook’ta para kazanmanın şartları şunlardır:

 • Para kazanmaya başlamak için öncelikle 18 yaşından büyük olmalısınız.
 • Yayın açtığınız sayfada takipçi sayınız en az 10.000 olmalıdır.
 • Takipçileriniz gerçek hesaplar olmalıdır. Boş profil sayfası olursa yetkililer tarafından bu durum fark edilir ve sorunla karşılaşabilirsiniz.
 • Zaman içinde etkileşim oranınızı arttırmak için takipçilerinize yayın yapmalısınız.
 • En az 3 dakikalık videolar çekmelisiniz.
 • Bu videolarınız son 60 gün içinde en az 30.000 izlenme şartını sağlaması gerekir.
 • İzlenme süresi de minimum 60 saniye olmalıdır.
 • Yayın içi reklamlar alarak sayfanızı daha kaliteli hale getirmelisiniz.
 • Yaptığınız yayınlar ve ürettiğiniz içerikler her zaman özgün olmalıdır.
 • Anlamsız ve orijinal olmayan içerikler para kazanmanıza engeldir.

Bazı ülkelerde yayın içi reklamlar kullanılmamaktadır. Türkiye’de de yayın içi reklamlara henüz yer verilmemektedir. Resmi olarak kullanılmaya başlandığında sizler de yayınlarınıza ekleyerek kazancınızı katlayabilirsiniz.

Facebook Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Para kazanma uygunluğu için Facebook takipçi sayısında herhangi bir şart bulunmamaktadır. Milyonlarca takipçiniz olsa bile, iletişiminiz ve paylaşımlarınız kuvvetli değil ise para kazanma ihtimaliniz düşük olacaktır. Az takipçi ile de çok etkileşim sağlayabilirsiniz. Facebook’tan para kazanmak için popüler sayfaları takip edip, yorum yaparsanız videolarınızın ve fotoğraflarınızın görünürlüğü ve izlenmesi artacaktır. İzlenme sayınız ve beğenileriniz oranında tutar kazanacaksınız.

Facebook Yayın İçi Reklamlar ile Para Kazanmak

Yayınlayacağınız videolarda 3 farklı yol olan video öncesi, ortası veya görsel reklamları ekleyerek para kazanabilirsiniz. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu belli ülkelerde yayın içi reklamlar desteklenmektedir. Kazanılan ödemeler ABD doları ile yapılır. Kazancınız 100 dolar ve üzerindeyse sonraki ayın 21’inci gününe kadar banka hesabınıza ödemenizi alabilirsiniz.

Facebook Beğeni Başına Para Kazandırıyor Mu?

Bu platform üzerinden sadece takipçi ya da beğeni alarak para kazanmanız mümkün olmayabilir. Ne kadar fazla takipçiye ve beğeniye sahip olursanız hesabınız o kadar çok popüler olacaktır. Facebook için sadece beğeni sayısı yeterli olmayacaktır. Sizden daha az beğeniye sahip olan bir hesap kazanç elde edebilirken yüzlerce hatta binlerce beğeniye sahip hesabınız gelir elde etmeyebilir. Bu farklılığın oluşmasında takipçilerinize olan ilgiliniz ve içeriklerinizin kalitesi belirleyecektir.

Diğer sosyal medya platformlarından da para kazanmanın yollarını inceleyerek gelir sağlamaya başlayabilirsiniz. Bu sosyal medyalardan biri de Tiktok’tur. TikTok’tan nasıl para kazanılır? hemen öğrenin.

Facebook’ta Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma

Sosyal medyada canlı yayın yaparak para kazanmak için Facebook Live üzerinden canlı yayın açın ve takipçileriniz canlı yayını izlemelerini ve bağışta bulunmaları sağlayın. Canlı yayın esnasında takipçileriniz ve izleyici kitleniz maddi olarak bağış yapabilir. Bağış için en az 3 dolar gönderilme şartı belirlenmiştir. Facebook Live ile yapacağınız canlı yayınlar için öncesinde planlama yapmanız gerekmektedir. Bu planlama takipçilerinize bildirim olarak gidecektir. Takipçilerin isterse canlı yayın etkinliğiniz için hatırlatma alabilir. Planladığınız canlı yayın saati geldiğinde yine aynı şekilde takipçilerinize duyuru gidecektir. Böylece canlı yayına katılım sayısı daha fazla olacağından hesabınızın diğer kitleler tarafından duyulması da kolaylaşacaktır.

Facebook yayıncısı olarak gelir kazanmak için yapmanız gerekenler:

 • Doğru zamanda yayın açmalısınız. Herkesin aktif olduğu veya takipçilerinizin sizden istediği saat diliminde yayın oluşturursanız katılım daha fazla olacaktır.
 • Hangi zamanın daha doğru olduğunu öğrenmek için denemeler yapabilirsiniz. Böylelikle daha fazla yorum ve etkileşim alacaksınız.
 • Reklamını yapacağınız ürünü mutlaka kullanmalısınız. Hayran kitlenizi doğruya yönlendirmelisiniz. Böylelikle güvenilirliğiniz ve samimiyetiniz artacaktır.
 • Yayınlarınızda ve paylaşımlarınızda anahtar kelimeler belirleyin. Bu kelimeler üzerinden planlarsanız daha düzenli bir içeriğe sahip olacaksınız.
 • Güncel konular ve kelimeler üzerinde olan paylaşımlar her zaman daha fazla bir kitleye hitap edecektir.
 • Yapılan araştırmalara göre videolar fotoğraflardan daha fazla ilgi görmektedir. Bu istatistikleri dikkate alarak video içeriğinizi arttırabilirsiniz.
 • Canlı yayın videolarınızda alt yazı önemlidir. Alt yazı oluşturmak kişiyi videoya bağlar ve merak uyandırır.
 • Söylemek istediklerinizi kısaca yazıya döküp videonuzda alt yazı olarak paylaşırsanız, izleyiciler bundan daha çok keyif alacaktır.
 • İş hesabınıza hayranlarınızı harekete geçirici mesajlar ekleyebilirsiniz. İş sayfanıza profil ve kapak fotoğrafı eklemelisiniz.

Bu maddeleri dikkate alarak paylaşım yaptığınızda takipçi ve beğeni sayınızın otomatik olarak arttığını göreceksiniz. Zamanla hesabınız büyüyecek ve farkında olmadan para kazanmaya başlayacaksınız.

Facebook Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Satış ortaklığı yaptığınız bir Facebook sayfasında, tahmini olarak 250.000 kişiye ulaşan hesaplar, etkileşimi de kuvvetliyse düzenli olarak para kazanmak mümkün olacaktır. Yayınınız sırasında elde ettiğiniz yıldızlar sizlere para olarak geri dönecektir. İzleyiciler yıldız satın alarak yayın esnasındayken sizlere gönderebilir. Bu şekilde aldığınız her yıldız için Facebook sizlere 0.01 ABD Doları ödemesi yapar. Paranız hesabınızda biriktirip sonrasında dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Canlı yayın üzerinden yıldız geldiğinde bir sohbet bildirimi alacaksınız. Toplam yıldız sayınızı da öğrenebilirsiniz.

Facebook Canlı Yayında Kullanılan Yıldızlar

Canlı yayın esnasında kullanılan Facebook yıldızları, siz canlı yayın açtığınızda, takipçileriniz ve hayranlarınız tarafından gönderilir. Her yıldız karşılığında Facebook size 0,01 ABD Doları ödeyecektir. Takipçileriniz, yayınızda görünecek olan, farklı ücretlerdeki yıldızlara eklenmiş olan animasyonlu sanal hediyeler de gönderebilir. Takipçilerinizden aldığınız bu hediyeler ve yıldızlar sayesinde para kazanacak ve fenomen hesap haline geleceksiniz.

Siz de bir başka Facebook fenomenine yıldız göndermek isterseniz;

 • Video içeriği üreticisinin, Facebook sayfasına giriş yapınız.
 • ”Yorum Yaz” butonunda yer alan yıldız simgesine basınız.
 • Yıldıza dokunduğunuzda, yıldız bakiyeniz sol üst köşede görünecektir.
 • Bakiyeniz bitmiş ise ‘‘Yıldız Satın Al” menüsünden dilediğiniz kadar yıldıza sahip olabilirsiniz.
 • Satın almak istediğiniz Yıldız paketini seçiniz.
 • Ardından Google Play ya da AppStore yönlendirmelerini takip ederek, seçmiş olduğunuz yıldız paketinizi bakiyenize aktarabilirsiniz.

Facebook Yıldız Fiyatları Ne Kadar?

Hesabını aktif olarak kullanan Facebook kullanıcıları için yıldız fiyatlarını araştırdık. Güncel fiyatlar şöyle:

 • Facebook 10 Yıldız: 0,10 $
 • Facebook 100 Yıldız: 1 $
 • Facebook 1.000 Yıldız: 10 $

Facebook’ta Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Facebook’ta paylaşım yaparak para kazanmak için açtığınız profesyonel hesabınızda hem eğlenip hem de içerik üreterek gelir sağlayabilirsiniz.

Bunun için aşağıda verdiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Hesap oluşturun.
 • Kategorinizi belirleyin.
 • Arkadaş çevrenizi hesabınıza yönlendirmek için diğer sosyal medya hesaplarınızı (İnstagram gibi.) bağlayın.
 • Ardından kendinize takipçi kitlesi oluşturmalısınız.
 • Çok sayıda takipçiye sahip olup daha büyük bir kitleye hitap etmek için gönderilerinizi herkese açık yapmalısınız.
 • Bunun için uygulamada sağ köşede bulunan ayarlar bölümünden gönderilerinizi herkese açık hale getirin.
 • Özellikle video paylaşırken en iyi uygulamaları kullanın, yükleyin ve paylaşın. IGTV videolarınızı tüm platformlarda çaprazlama paylaşın.
 • Masaüstü bilgisayar, laptop, Android ve İOS uyumlu cep telefonlarınızı kullanarak anında yükleyebilirsiniz.
 • Beni kimler takip edebilir seçeneğini de açık hale getirmelisiniz. Böylelikle paylaşımlarınız herkes tarafından görünmüş olacak.

Gelir elde etmek için, içerik oluşturarak paylaşım yapmaya başlamalısınız. Bu gönderileriniz her zamanki gönderilerinizden olmamalıdır. Fotoğraf ve videolarınızın sahip olması gereken nitelikler aşağıdaki gibi olmalıdır;

 • Oluşturduğunuz içerikler orijinal ve özgün olmalıdır. Her yerde bulunan fotoğraf ve videolar kimsenin dikkatini çekmeyecektir.
 • Başkalarına ait paylaşımlarınızı milyonlar bile izlese, bir zaman sonra telif yersiniz.
 • Kendi telefonunuzla veya kameranızla fotoğraf veya videolarınızı çekmelisiniz.
 • Güncel şekildeki gönderileriniz her gün düzenli olarak paylaşmaya özen gösterin.
 • Eğer aksatma yaşarsanız takipçileriniz tarafından ilgisiz ve özensiz bulunabilirsiniz.
 • Bu da takipçi ve beğeni kaybına neden olacaktır.
 • Gönderileriniz sayfanızın konusuyla alakalı olsun.
 • Siyasi konulu içerikler paylaşmaktan uzak durun. Çünkü herkes aynı görüşe sahip değildir.
 • Aynı görüşe sahip olmadığınız takipçilerinizi sadece bu sebepten kaybedebilirsiniz.
 • +18 paylaşımlarda bulunmamalısınız.
 • İçerikleriniz hem resimli hem de videolu olursa daha dikkat çekici olur.
 • Mümkün olduğu kadar takipçilerinizin mesajlarına cevap verin.
 • Yapılan yorumlara da dönüş sağlarsanız etkileşiminiz artacaktır.
 • Sayfanız ve paylaşımlarınızın renk tonu uyumu çok önemlidir. Profilinize giriş yapıldığında bütün bir görünüm daha güzel olacaktır.
 • Hesabınızın tanıtımını diğer sosyal medya hesaplarınızda yapın. Böylelikle kendinizi daha fazla kişiye duyurmuş olacaksınız.
 • Ara ara diğer sayfaları da takip ederek içeriklerine ve hangi yöntemlerle paylaşım ürettiklerine bakmalısınız. Bu karşılaştırmayla kendinizde geliştirmeniz gereken özellikleri tespit edebilirsiniz.

Paylaşımlarınız ne kadar kaliteli ve orijinal olursa takipçi ve beğeni sayınız da o oranda güzel olacaktır. Başka para kazanma yöntemi kullanmadan bile sadece Facebook üzerinden para kazanabilir, geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Facebook’ta Grup Kurarak Para Kazanma

Facebook’ta grup kurarak para kazanma yöntemini seçtiyseniz sizler için birkaç ipucu vereceğiz. Bireysel sayfalara göre gruptan paylaşım yapıp etkileşim kurmak daha hızlı ve kolay şekilde para kazanmanızı sağlayacaktır. İşte grup kurarak para kazanmanın avantajları şöyle;

 • Sahip olduğunuz grubu herkese açık veya kapalı olarak değiştirebilirsiniz.
 • Grupların amacı ortak konular üzerine bilgi sahibi olmak, tartışmak ve etkileşimde bulunmaktır.
 • İnsanlar gruplara katılmak için istek yollar. Grup herkese açıksa direkt olarak katılım sağlanır.
 • Fakat kapalı bir grupsa yönetici tarafından onaylanması gerekecektir.
 • Bu noktada tercih sayfa yöneticisine kalmıştır.
 • Kişiler diledikleri zaman gruptan ayrılabilir ya da yönetici tarafından çıkarılabilir.
 • Sohbet çubuğundan takipçileriniz ile sohbet ederek aktif hale gelebilirsiniz.
 • Grup paylaşımları sadece yönetici tarafından yapılmaz. Grupta bulunan herkes paylaşım isteğinde bulunabilir. Onaylama tercihi yöneticiye kalmıştır.

Facebook grubunuzu güncel ve dikkat çeken konular üzerine açarsanız takipçi sayınız daha fazla olacaktır. Konularda canlılık takipçide ve beğenilerdeki artışı getirecektir. Bu da sizlere bol bol kazanç demektir. Para kazanma gibi bir amacınız varsa vakit kaybetmeden grup kurarak orijinal içerikler oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır? TÜM YOLLAR

Facebook’tan para kazanmak için bu sistemin farklı yolları da bulunmaktadır, bunlar sayfa beğenerek ya da takip ederek para kazanma yolları halen aktif olarak facebook üzerinden para kazandırmaktadır.

Facebook’tan para kazandıran sitelerden sayfa beğenerek ya da takip ederek farklı tutarlarda para kazanabilirsiniz. Ayrıca para kazanma araçları için de başvuruda bulunabilirsiniz. Facebook’tan para kazandıran uygulamalar aşağıda ki gibidir:

FanSlave linkini arkadaşlarınıza göndererek giriş yapmalarını sağlayarak para kazandıran yöntemdir. Sizin yolladığınız linkler üzerinden giriş yapan arkadaşlarınız sizin adınıza kaydolacaktır. Böylece sistemde yaptıkları her işlemde sizin hesabınıza para geçecektir. İlk kullanıcı 100.000 kredi satın aldığında size 1500 kredi gelecek. İkinci kullanıcı 100.000 kredi satın aldığında size 15.000 kredi gelecektir. Yani toplamda 16.500 kredi almış olacaksınız. Bu da 82,50 EUR demektir!

Facebook Grup Yöneticisi Para Kazanma Teknikleri!

Facebook grup yöneticisi olanlara da para Kazandırır. Grup yöneticilerinin yaptığı paylaşım ve yayın sayıları birbirinden farklıdır. Facebook’tan ne kadar para kazanıldığına dair net bir rakam vermek mümkün değildir. Grup adminleri para kazanıyor mu? diye düşünüyorsanız yetkili kişilerden daha ayrıntılı bilgi alabilir ve en çok tercih edilen ve araştırılan bir kategoride grup admini olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Nasıl ve Ne Kadar Para Veriyor?

Facebook yetkilileri ödemelerini ABD Doları üzerinden yatırmaktadır. Kazançlarınızı İçerik Stüdyosu’ndan öğrenebilirsiniz. Bu rakam tahmini olacaktır. Takip edebilirsiniz. Facebook’tan para kazanmak için yeterli bilgiye, doğru adımlara ve azimli çalışmalara ihtiyacınız olacak. Gününüzün birkaç saatini Facebook’ta geçirerek online çalışma hayatınıza başlayıp gelirinizi sağlayabilirsiniz.

Facebook Oyun Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Her gün ve her ay binlerce hatta milyonlarca oyun sever Facebook üzerinden oyun oynamaktadır. Sadece oyun oynamak ile kalmayıp, oyun videolarını izliyor ve sadece en çok tercih edilen oyunlar için kurulan oyun gruplarına katılarak ipuçlarını elde edebiliyor. Siz de oyun oynamayı seviyorsanız, sitede herhangi bir oyun için grup kurarak yöneticiliğini yapabilirsiniz. Bu sayede takipçi sayınızı arttırdığınızda, beğeni sayılarınızda ve açacağınız canlı yayınlarda izlenme sayınız artmış olacaktır. Oyun içeriği üreticisi olmak için;

 • Oyun içeriği üreticisi olabilmek için çok fazla zamanınızın olması gerekmektedir.
 • Bu işe gönül koyacaksanız çok fazla emek ve sevgi katmanız lazım.
 • Bu üreticilik için ne kadar sabırlı ve istikrarlı olursanız, bu işten para kazanma durumunuz ve hızınız bir o kadar hızlı olacaktır.
 • Oyun içeriği üreticisi olduktan hemen sonra takipçileriniz tarafından sizlere Facebook yıldızları gönderilecektir.
 • Her bir yıldız para değerinde olacaktır.
 • İzleyiciler canlı oyun yayınlarını izlerken hem yıldız gönderip hem de sizin ve grubunuz hakkında düşüncelerini de söyleyeceklerdir.
 • Facebook ne kadar para veriyor? diye düşünüyorsanız;
 • İçerik üreticisine yıldız başına 0.01 ABD Doları vermektedir.
 • Oyun içeriği üreticileri, yayıncı panolarından hesaplarını oluşturabilir, kaç yıldız kazandıklarını hesaplayabilirler.

Facebook pubg yayıncıları ne kadar kazanıyor, içerik üreticileri aylık kaç TL alıyor? derseniz bunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Beğenilerden ve takipçilerden nasıl para kazanıldığı gibi, oyun içeriği üreticileri de o teknikle kazanmaktadır. Facebook’ta para kazanmanın sırrı yayınlarda gönderilen yıldızlardan geçmektedir. Ne kadar çok yıldıza sahip olunursa, Facebook yayıncı maaşları da o derece artmış olacaktır.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1