Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır? (2023 Güncel Yeni Bilgiler)

Tiktok’ta nasıl para kazanılır? Sosyal medyayı aktif olarak kullanan birçok genç, tik tok uygulaması sayesinde bu uygulamada videolarını paylaşarak para kazanıyor. Tiktok’ta nasıl para kazanılır hakkında tüm güncel bilgilere yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Tiktok’tan Para Kazanılır mı?

Evet. Tiktok’ta para kazanılır. Son zamanların en çok kullanılan mobil uygulaması ve en popüler uygulaması olan Tiktok için para kazanmanın yolları araştırılıyor. Bu uygulama ile trendleri takip ederek eğlenceli dünyanızda binlerce fotoğraf ve video çekebilir, canlı yayınlar açabilir, hediyeler ve puanlarla para kazanabilirsiniz!

Bunun için sizlere Tiktok’tan nasıl para kazanılır, en kolay yöntem nedir, kaç TL izlenir, Tiktok’ta izlenme ve beğenilerden nasıl para kazanılır anlattık. Adımları takip ederek para kazanmak için kaç takipçiye ihtiyaç olduğunu, nasıl ve ne kadar para kazanıldığını öğrenebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

Uygulama üzerinden atacağınız küçük adımlarla aylık gelir elde edebileceksiniz. Örneğin, video şeklinde içerik üreterek, uygulamadaki sesleri ve müzikleri kullanarak, popüler emoji ve hashtag’lerden faydalanarak, takipçi ve beğeni sayısını artırarak, popüler kişileri takip ederek ve canlı yayınlarına katılarak, hediyeler göndererek, kendi hesabınızı açıp size hediye göndererek, e-ticaret İş yaparak, sponsor bularak ve sosyal medya hesabınızı büyüterek para kazanabilirsiniz.

Siz de fenomen hesap olup, içerik üretebileceğiniz diğer sosyal hesaplarınızdan gönderilerinizi paylaşarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tiktok’tan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Tiktok’tan Para Kazanma Yolları aşağıdaki gibidir:

 • e-Ticaret Yapmak
 • Sponsor Bulmak
 • Canlı Yayın
 • Trafiği Youtubeye Yönlendirmek
 • Sosyal Medya Hesaplarını Büyütme
 • Tiktok Hesabı Büyütüp Satmak
Tiktok'tan Nasıl Para KazanılırPin
Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok uygulaması üzerinden kullanıcıların para ve popülerlik kazanmaları merak konusu oldu.

Tiktok’ta para kazanmak için öncelikle videolarınızın izlenmesi gerekiyor. Örneğin, Tiktok’taki her video 10.000 izlenme alıyor. Bu durumda uygulamanın reklamını yaparak aylık 1.000 TL kazanabilirsiniz.

Tiktok’tan para kazanmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

1) TikTok Hesabınızı Geliştirin ve Başkasına Satın

 • Takipçi sayınızı artırarak hesabınızı geliştirin ve başka bir hesaba satın.
 • İlgi çekici, potansiyel olarak viral ve potansiyel olarak alakalı içerik yayınlayın.
 • Yüksek takipçilere ulaştıktan sonra reklam alın ve profilinizi satın.
 • Bu sayede yüksek takipçi ve kaliteli bir profili çok yüksek rakamlara satarak para kazanabilirsiniz.

2) Tiktok Canlı Yayını Açın

Tik Tok’ta para kazanmanın bir başka yöntemi de canlı yayın açmaktır. Bu yayınlar sırasında binlerce hediye/bağış toplayabilir ve bunları nakde çevirerek para kazanabilirsiniz. Ayrıca, bir fenomen olmanıza da yardımcı olacaktır. Yayında bağışlarınızı toplayarak dilediğiniz miktarda para kazanabilirsiniz. Bunun için hediye fiyatlarını hemen görebilirsiniz. Tiktok Hediye Fiyatları hakkında bilgi alabilir, gönderebilir ve para kazanabilirsiniz.

Canlı yayında açarak ne yapabilirim insanların dikkatini çekmek için nasıl bir konsept hazırlarım diye düşünüyorsanız tiktok fenomenlerinin canlı yayınına katılarak fikir edinebilirsiniz. Canlı yayına nasıl katılacağınız hakkında bilginiz yoksa ”Tiktok’ta canlı yayın nasıl izlenir” yazımıza göz atabilirsiniz.

Tiktok’ta canlı yayın açabilmek için öncelikle 1000 takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Tiktok’ta bot yaparak kısa sürede istediğinizden daha fazla takipçi kazanabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede fenomen olabilirsiniz.

3) Tiktok’ta Kaliteli Videolar Çekimi

Bunlara ek olarak kaliteli, güzel görünen, dikkat çeken ve dikkat çeken içerik/videolar paylaşırsanız bu kişiler daha çok ilgi çeker ve sizi takip eder.

4) E-Ticaret Mağazası Açmak ve Reklam Yapmak

Kazanmış veya belirli bir geliri olan kişiler sermayelerini belli bir miktar ortaya koyarak kendi e-Ticaret mağazalarını açabilirler, sattıkları ürünleri kendi videolarınızda tanıtıp tanıtımını yaparak kazanç elde edebilirler.

5) Tiktok’ta Sponsor Bularak Para Kazanmak

Para kazanmanın bir başka yolu da sponsor bulmaktır. Sponsor bulabilmeniz için uygulamada en az 100.000 takipçinizin olması gerekmektedir. Sponsorlar, ürünlerini daha geniş kitlelere tanıtmak için sosyal medya etkileyicilerini tercih ediyor. Kullanıcı ve sponsor arasında bir sözleşme yapıldıktan sonra kullanıcılar, sponsorların belirttiği ürünleri videolarında tanıtarak karşılığında para alırlar.

6) Tiktok Profile İletişim Bilgisi Ekleme

Markalar reklam vermek için genellikle sosyal medya hesaplarında fenomen olmuş, geniş bir hayran kitlesine sahip ve geniş bir kitleye sahip profillerde reklam vermeyi tercih etmektedirler. Takipçisi çok olan hesapları tercih ederler ve ürün satıp reklam yapmak isterler. Bu nedenle Tiktok’ta geniş kitlelere sahip kişiler, iletişim bilgilerini profillerine ekleyerek şirketlerin reklam yapmasına olanak sağlıyor.

7) Popüler Etiketler Kullanmak

Kullanıcıların paylaştığı video ve içeriklerde en popüler hashtagleri daha fazla kullanın ve tüm kitleye hitap etmesini sağlayın. Bu, videolarınızdan en fazla parayı kazanmanın yollarından biridir. Ne kadar çok etiket koyarsanız, hedef kitleniz ve takipçileriniz o kadar artacaktır. Bu sayede dilediğiniz kadar yayın açabilir ve para kazanabilirsiniz.

Tİktok’ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Tiktok’ta para kazanmak için 1000 takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Bin takipçiye ulaştığınızda canlı yayın yoluyla para kazanabilirsiniz.

Ancak reklam alabilmeniz ve bu reklamlardan para kazanabilmeniz için 50 bin takipçinin üzerinde olmanız gerekmektedir. Tiktokta para kazanmak için belirli bir takipçi kotası yoktur.

Peki Tiktok’ta para kazanmak için kaç takipçiye ihtiyacınız var? Merak ediyorsanız 1000 takipçiye ulaştıktan sonra canlı yayın sırasında hediyelerinizle para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tiktok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerektiğini merak edenler için; Tik Tok üzerinden para kazanmanın yollarından biri de sponsor bulmaktır. Ancak Tiktok’ta sponsor bulmak için en az 50 bin takipçi barajını aşmış olmanız gerekiyor. Son zamanlarda Tiktok üzerinden sponsorluk yapan markaların çoğu minimum 50 bin takipçi talep ediyor.

Tiktok’ta Kaç Para Kazanılıyor?

1.000.000 milyon görüntüleme başına ortalama 7.190 TL kazanabilirsiniz. Bu coinleri izlenme sayınız arttıkça ve canlı yayınlarda aldığınız hediyelerden kazanabilirsiniz. Belirli kurallarla hesabınızı aktif ederek tik tok ile anlaşma yapıp para kazanabilirsiniz.

Tiktok hediye fiyatları” yazımızı inceleyerek ne kadar para kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Kazandığınız paraları tiktok’tan nasıl çekileceği hakkında bilgi sahibi değilseniz ”Tiktok’tan Nasıl Para Çekilir” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tiktok’ta Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Tiktok’ta para kazanmanın şartları ise aşağıdaki gibidir:

 • En az 1.000 takipçiye ulaşmak,
 • Paylaşılan videoların minimum izlenme sayısı 1.000 olmalıdır,
 • Takipçilerinizle etkileşim iyi olmalı,
 • Tiktok trendlerine göre videolar çekmelisiniz,
 • Tiktok’ta trend başlatmak için yeni videolar çekin.

Tiktok 1000 İzlenme Kaç TL?

Tiktok’ta belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra çok para kazanabilirsiniz. Tiktok’ta yapılan araştırmaya göre canlı yayınlar ve bağışlarla ortalama 10 bin TL civarında kazanç elde edebilirsiniz. Ortalama hesaplar ile Tiktok görüntüleme başına kazanılacak para ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

 • 5 bin Tiktok izlenme sayısı ile günde 1 video paylaşan kişi ayda 1.000 TL kazanabilir.
 • 10 bin izlenme ile günde 2 video yayınlayan kişi tiktok’tan 4.500 TL kazanabilir.
 • Tik Tok videosu 50 bin izlenme alan ve günde 2 video paylaşan kişiler ayda 20 bin TL ve üzeri kazanabiliyor.

Tiktok’ta Beğeniden Para Kazanma (100.000 Like)

Tiktok’ta beğenilerle para kazanmanın tek yolu canlı yayınlarınızdır. Sizi canlı yayında izleyip hediye gönderenler sayesinde binlerce hediye ve para kazanabilirsiniz. Canlı yayına katılan kullanıcılar videonuzu beğenip size tik tok üzerinden aldıkları hediyeleri gönderirlerse para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Takipçi sayısının yüksek olması, videolarınıza yapılan beğeni ve yorum sayısını da artıracaktır. Tek başına beğeni veya takipçilerden kazanmanız pek olası olmasa da ortalama olarak aşağıdaki fiyat aralığını verebiliriz.

 • Tiktok 100.000 izlenme 5$
 • Tiktok 1.000 beğenme 5$ diyebiliriz.

Tiktok Para Kazanma Nasıl Açılır?

Tiktok para kazanmayı etkinleştirmek ve canlı yayın açmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 • Tiktok uygulamasını açın.
 • İlk olarak takipçi sayınızı 1.000 kişiye ulaştırın.
 • Ekranın altında ortada bulunan + simgesine tıklayın.
 • Ekranda live ve video sekme karşınıza çıkacak.
 • Ekranı sol tarafa kaydırarak live yani canlı yayın bölümüne geçin.
 • Canlı yayını başlatmadan önce yayınınızı bir başlık ile isimlendirin.
 • Sonra LİVE olacaksınız.
 • Yani canlı yayına başlayacak ve para kazanmaya adım atmış olacaksınız.
 • İşte bu kadar!

Tiktok’tan Para Kazananlar Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktok fenomenlerinin kazançları hakkında kesin rakamlar vermek mümkün değil. Ürün satmak, marka anlaşmaları, bağlı kuruluş pazarlaması ve sponsorlu içerik oluşturmak gibi Tiktok’ta para kazanmanın birçok yolu vardır. Uygulamayı ne kadar aktif ve verimli kullandığınıza bağlı olarak aylık geliriniz değişmektedir.

Ortalama olarak tiktoktan para kazananların kazançları şu şekildedir:

 • 100.000 takipçili bir Tiktokçu aylık 200-1.000 dolar
 • 1 milyondan fazla takipçisi olan bir Tiktoker aylık 1.000-5.000 dolar arası gelir elde edebilir.

Bu kazanç rakamları net olmamakla birlikte kazançları etkileyen faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Kazançları etkileyen birden fazla faktör vardır. Yani daha az takipçisi olan bir Tiktoker yorum, beğeni, etiket, e-ticaret gibi diğer faktörlere dikkat ederek daha fazla kazanabilir.

Tiktok’ta Beğeni Para Kazandırır mı?

Tiktok’ta alınan beğeniler para kazandırmaz.

Tiktok Kaç Takipçide Para Veriyor?

Tiktok en az 1.000 takipçi ‘de para vermektedir.

Tiktok Fenomenleri Kaç Para Kazanıyor?

Ortalama 100.000 takipçisi olan bir tik tok fenomeni aylık 200-1.000 dolar tutuyor. 1 milyondan fazla takipçisi olan bir Tiktok fenomeni aylık 1.000-5.000 dolar arası gelir elde edebilir.

Tiktok Ne Kadar Para Veriyor?

5 bin Tiktok izlenme sayısı ile günde 1 video paylaşan kişi ayda 1.000 TL kazanabilir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır? (2023 Güncel Yeni Bilgiler)” üzerine 6 yorum
 1. TikTok ne yapılır demek istiyorum çatal canlı yayın kazanmak istiyorum takipçi kazanmak inan bana bir dur lan bak izlenecek videoları izlensin 100.000 beğeni

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1