KosgebKredisi.com

Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır? (2022 Güncel Yeni Bilgiler)

28.03.2022

5 Adımda Tiktok’tan para kazanmaya başlayabilirsiniz! Canlı yayından, izlenme ve beğeniden para kazanmak için tüm detaylı bilgileri öğrenebilir ve Tiktok üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz!

Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır? (2022 Güncel Yeni Bilgiler)

Tiktok’ta para nasıl kazanılır? Sosyal medyayı aktif olarak kullanan birçok genç tiktok uygulaması sayesinde hazırladıkları videoları bu uygulamada paylaşarak para kazanmaktadır. Tiktok’ta para nasıl kazanılır tüm güncel bilgilere yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Tiktok’tan Para Kazanılır mı?

Evet. Tiktok’ta para kazanılır. 5 Adımda Tiktok’tan nasıl para kazanılır işte detaylar; Mobil uygulamaların arasında en çok kullanılan ve son zamanların en popüler uygulaması olan Tiktok için para kazanmanın yolları araştırılmaktadır. Bu uygulama ile binlerce resim ve video çekebilir, canlı yayın açabilir, akımlara uyarak eğlenceli dünyanızda hediyeler ve puanlar ile para kazanabilirsiniz! Bunun için sizlere Tiktok’tan nasıl para kazanılır, en kolay yöntemi nedir, izlenme kaç TL, Tiktok’ta izlenmeden ve beğeniden para kazanma yöntemlerini anlattık. Hemen adımları takip ederek para kazanmak için kaç takipçi gerekir nasıl ve ne kadar para kazanılır öğrenebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

Uygulama üzerinden yapacağınız ufak adımlar ile aylık olarak kazanç elde etmeniz mümkün olacaktır. Örneğin; video şeklinde içerikler üreterek, uygulama üzerinde bulunan sesleri ve müzikleri kullanarak, popüler olan emojilerden ve etiketlerden yararlanarak, takipçi ve beğeni sayınızı artırarak, popüler olan kişileri takip edip canlı yayınlarına katılarak, hediyeler göndererek, kendi canlı yayınızı açıp size hediyeler gönderilmesini sağlayarak, e-ticaret yaparak, sponsorlar bularak ve sosyal medya hesabınızı büyüterek para kazanabilirsiniz. Ayrıca içerik üretebileceğiniz diğer sosyal hesaplarınızdan da, paylaşımlarınızı paylaşarak fenomen hesap haline gelebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tiktok’tan Para Kazanma Yolları

 • E-TİCARET YAPMAK
 • SPONSOR BULMAK
 • TRAFİĞİ YOUTUBEYE YÖNLENDİRMEK
 • CANLI YAYIN
 • SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTME
 • TİKTOK HESABI BÜYÜTÜP SATMAK
Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır
Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan TikTok uygulaması üzerinden kullanıcıların para kazanmaları ve popülerlikleri oldukça merak konusu oldu.

Tiktokta para kazanmak için öncelikle videolarınızın izlenmesi gerekmektedir. Örneğin tiktokta her videonuz 10.000 izleniyor. Bu durumda siz uygulama reklamı yaparak ayda 1.000 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Tiktok’tan para kazanmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;

1) TikTok Hesabınızı Geliştirin ve Başkasına Satın

 • Hesabınızı geliştirin ve takipçi sayınızı arttırarak başka hesaba satın.
 • Dikkat çekici, viral olabilecek ve potansiyele uygun içerikler yayınlayın.
 • Reklam alın ve yüksek takipçilere ulaştıktan sonra profilinizi satın.
 • Bu sayede yüksek takipçi ve kaliteli bir profili çok yüksek rakamlarda satarak para kazanabilirsiniz.

2) Tiktok Canlı Yayını Açın

Tik tok üzerinden para kazanmanın bir diğer yöntemi ise canlı yayın açmaktır. Bu yayınlar esnasında binlerce hediye/bağış toplayabilir ve bunları nakite çevirerek para kazanabilirsiniz. Üstelik bu sizin fenomen olmanıza da yarayacaktır. Yayında size gelen bağışlarınızı toplayarak dilediğiniz miktarda para kazanabilirsiniz. Bunun için hediye fiyatlarını hemen görebilirsiniz. Tiktok Hediye Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir, gönderebilir ve para kazanabilirsiniz.

Canlı yayında açarak ne yapabilirim insanların dikkatini çekmek için nasıl bir konsept hazırlarım diye düşünüyorsanız tiktok fenomenlerinin canlı yayınına katılarak fikir edinebilirsiniz. Canlı yayına nasıl katılacağınız hakkında bilginiz yoksa ”Tiktok’ta canlı yayın nasıl izlenir” yazımıza göz atabilirsiniz.

Tiktok’ta canlı yayın açabilmek için ilk önce 1.000 takipçi sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Tiktok’ta bot basarak kısa sürede istenilenden daha fazla takipçi elde edebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede fenomen olabilirsiniz.

3) Tiktok’ta Kaliteli Videolar Çekimi

Bunların yanında kaliteli, görünüşü güzel, ilgi çeken ve dikkat çeken içerikler/videolar paylaşırsanız bu kişilerin daha çok dikkatini çekecek ve sizi takibe alacaklardır.

4) E-Ticaret Mağazası Açmak ve Reklam Yapmak

Belirli bir gelir elde etmiş ya da geliri olan kişiler sermayelerini belli bir miktar ile ortaya koyarak kendi e-Ticaret mağazalarını açabilir ve buradan sattıkları, tanıttıkları ürünlerin reklamlarını kendi videolarınıza tanıtım yaparak kazanım sağlayabilir.

5) Tiktok’ta Sponsor Bularak Para Kazanmak

Para kazanma yöntemlerinden bir diğeri ise sponsor bulmaktır. Sponsor bulunabilmesi için uygulama üzerinden en az 100.000 takipçi elde etmiş olmanız gerekmektedir. Sponsorlar, ürünlerinin daha geniş kitlelere tanıtılmasını sağlamak amacı ile sosyal medya fenomenlerini tercih etmektedirler. Kullanıcı ve sponsor arasında oluşan bir sözleşme sonrası kullanıcılar videolarında sponsorların belirttiği ürünleri tanıtır ve karşılığında para alırlar.

6) Tiktok Profile İletişim Bilgisi Ekleme

Markalar reklam vermek için genel olarak sosyal medya hesaplarında fenomen olmuş, hayran kitlesi oluşmuş, geniş kitleye sahip olan profillere reklam vermeyi tercih ediyor. Takipçi sayısı fazla olan hesapları tercih ederek, ürün satışı ve reklam yapmak istemektedir. Bu sebeple Tiktok üzerinde geniş kitlelere sahip olan kişiler profillerine iletişim bilgilerini ekleyebilir ve reklam verecek firmaların ulaşmasını sağlayabilirler.

7) Popüler Etiketler Kullanmak

Kullanıcıların paylaştıkları video ve içeriklerde, en popüler olan etiketleri (hashtag) daha fazla kullanın ve tüm kitleye hitap etmesini sağlayın. Bu videolarınız üzerinden en çok para kazandıracak yöntemlerden biridir. Ne kadar etiket koyarsanız kitleniz ve takipçiniz o kadar artacaktır. Bu sayede sizler de istediğiniz kadar yayın açabilir ve para kazanabilirsiniz.

Tİktok’ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Tiktok’ta para kazanmak için 1.000 takipçiye ulaşmanız gerekmektedir. Bin takipçi sayısına ulaştığınızda canlı yayın üzerinden para kazanabilirsiniz.

Ancak reklam alabilmek ve bu reklamlardan para kazanmak için 50 bin takipçinin üzerinde olmanız gerekmektedir. Para kazanmak için belirli bir takipçi kotası tiktokta yoktur. Yani Tiktok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekiyor? diye merak ediyorsanız 1000 takipçiye ulaştıktan sonra canlı yayın esnasında hediyeleriniz ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tiktokta para kazanmak için kaç takipçi gerekir merak edenler için; Tik tok aracılığıyla para kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de sponsor bulmaktır. Ancak Tiktok’ta sponsor bulmak için en az 50 bin takipçi barajını aşmış olmanız gerekir. Son dönemde Tiktok üzerinden sponsor olan markaların birçoğu minimum 50 bin takipçi talep etmektedir.

Tiktok’ta Kaç Para Kazanılıyor?

1.000.000 milyon izlenme başına ortalama olarak 7.190 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bu paraları izlenme sayınız arttıkça ve canlı yayınlarda aldığınız hediyelerden kazanabilirsiniz. Belirli kurallar ile hesabınızı aktif hale getirip tik tok ile anlaşma yapabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

Tiktok hediye fiyatları” yazımızı inceleyerek ne kadar para kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Kazandığınız paraları tiktok’tan nasıl çekileceği hakkında bilgi sahibi değilseniz ”Tiktok’tan Nasıl Para Çekilir” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tiktok’ta Para Kazanma Şartları

Tiktok’ta para kazanma şartları şunlardır;

 • En az 1.000 takipçi sayısına ulaşmak olmak,
 • Paylaşılan videoların minimum izlenme sayısı 1.000 olmalı,
 • Takipçilerinizle etkileşimin iyi olması gerekmektedir,
 • Tiktok akımlarına göre videolar çekmelisiniz,
 • Tiktok’ta akım başlatıcak tarzda yeni videolar hazırlama.

Tiktok 1000 İzlenme Kaç TL?

Tiktok’ta belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra ciddi oranda paralar kazanabilirsiniz. Tiktok üzerinden yapılan araştırmalara göre yapılan canlı yayınlar ve bağışlar ile beraber ortalama olarak 10 bin TL’ye yakın bir kazanç elde edebilirsiniz. Ortalama yapılan hesaplar ile Tiktok izlenme başına göre kazanılacak paralar ortalama olarak;

 • 5 bin Tiktok izlenmesi ile günde 1 video paylaşan kişi aylık olarak 1.000 TL para kazanabilir.
 • 10 bin izlenme ile günde 2 video yayınlayan bir kişi 4.500 TL tiktok’tan para kazanabilir.
 • Tik tok videosu 50 bin izlenme alan ve günde 2 video paylaşan kişiler aylık olarak 20 bin TL ve üstünde bir gelir elde edebilir.

Tiktok’ta Beğeniden Para Kazanma (100.000 Like)

Tiktok’ta beğeni ile para kazanmanın tek yolu canlı yayınlarınızdır. Yapılan bir canlı yayında sizi izleyen ve size hediye gönderenler sayesinde binlerce hediye ve para kazanabilirsiniz. Canlı yayına katılan kullanıcılar ise videonuzu beğenerek size tiktok üzerinden satın aldığı hediyeleri gönderir ise para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüksek takipçi sayısı, videolarınıza yapılan beğeni ve yorum sayısını da artıracaktır. Tek başına beğeni ya da takipçiden kazanç elde etmeniz düşük ihtimal olsa da ortalama olarak şu fiyat aralığını verebiliriz;

 • Tiktok 100.000 izlenme 5$
 • Tiktok 1.000 beğenme 5$ diyebiliriz.

Tiktok Para Kazanma Nasıl Açılır?

Tiktok para kazanmayı aktifleştirmek ve canlı yayın açmak için;

 • Tiktok uygulamasını açın.
 • İlk olarak takipçi sayınızı 1.000 kişiye ulaştırın.
 • Ekranın altında ortada bulunan + simgesine tıklayın.
 • Ekranda live ve video sekme karşınıza çıkacak.
 • Ekranı sol tarafa kaydırarak live yani canlı yayın bölümüne geçin.
 • Canlı yayını başlatmadan önce yayınınızı bir başlık ile isimlendirin.
 • Sonra LİVE olacaksınız.
 • Yani canlı yayına başlayacak ve para kazanmaya adım atmış olacaksınız.
 • İşte bu kadar!

Tiktok’tan Para Kazananlar Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktok fenomenlerinin kazançları hakkında net rakamlar vermek imkansızdır. Tiktok’tan para kazanmak için, ürün satışı, marka anlaşmaları, satış ortaklığı ve sponsorlu içerik oluşturma gibi pek çok yöntem bulunmaktadır. Uygulamayı ne kadar aktif ve etkili kullandığınıza bağlı olarak, aylık kazancınız değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak tiktok’tan para kazananların kazançları şu şekildedir;

 • 100.000 takipçili bir Tiktokçu aylık 200-1.000 dolar
 • 1 milyondan fazla takipçisi olan bir Tiktoker ise aylık 1.000-5.000 dolar aralığında gelir elde edebilir.

Bu kazanç rakamları net olmamakla birlikte, kazancı etkileyen faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kazancı etkileyen birden fazla etmen bulunmaktadır. Yani daha az takipçi sayısına sahip bir Tiktoker, yorum, beğeni, etiket, e-ticaret gibi diğer etmenlere dikkat ederek daha fazla kazanca sahip olabilir.

Tiktok ne kadar para veriyor?

 • 5 bin Tiktok izlenmesi ile günde 1 video paylaşan kişi aylık olarak 1.000 TL para kazanabilir.
 • Tiktok’ta beğeni para kazandırır mı?

  Tiktok’ta alınan beğeniler para kazandırmaz.

  Tiktok fenomenleri kaç para kazanıyor?

 • Ortalama 100.000 takipçili bir tiktok fenomeni aylık 200-1.000 dolar. 1 milyondan fazla takipçisi olan bir tiktok fenomeni ise aylık 1.000-5.000 dolar aralığında gelir elde edebilir.
 • Tiktok kaç takipçide para veriyor?

  Tiktok en az 1.000 takipçi’de para vermektedir.

  Verilen oy post

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nurlan dedi ki:

   10min beyenmek nə qədər para verir?

  2. Cusssstugbaa dedi ki:

   1070 takipcim var ve bir videom 76.1k izlendi para alabiliyormuyum

  KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
  error: Content is protected !!