KOSGEB Hibeleri

Evde Maske Paketleme İş İlanları Bay Bayan Fark Etmiyor (İplik-Elbise)

Evde Maske Paketleme İş İlanları Bay Bayan Fark Etmiyor (İplik-Elbise)

Evlere iş veren birçok firma bulunmaktadır. Evde çalışmak isteyen bayanlara, baylara, emeklilere, öğrencilere ek iş imkanları verilmektedir. İzmir, Kocaeli, İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası gibi büyükşehirlerde evlere iş gönderen firmalara daha hızlı ulaşabilirsiniz. Ev hanımlarına iş ilanları internet üzerinden ulaştırılmaktadır. Denizli, Konya, Antalya gibi birçok ilde sabun paketleme ve daha birçok işi İş-kur üzerinden veya evlere iş veren firmaların resmi internet sitelerinden bulabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizler için ev hanımlarına ve ek iş arayanlara evlere paketleme işi gönderen firmaları ve bu işlerden ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi araştırdık.

Evlere İş Gönderen Firmalar

Tüm gününü evde geçiren kişiler, ev hanımları aile gelirlerine katkı sağlamak ve isteklerini daha rahat karşılamak amacı ile ev ortamında yapabileceği iş aramaktadır. Türkiye geneli evlere iş gönderen birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar genelde ilan sitelerinde, sahibinden ve kariyer.net sitesinde, Facebook üzerinden sosyal medyada evde ek iş ilanları yayınlarlar. Türkiye’de az firma olması nedeniyle iş alabilmek oldukça güçtür. Profesyonel ev işçilerine ise kargo ile iş gönderen fason firmalar bile mevcuttur.

Evde Paketleme İş İlanları Genel İtibariyle;

 1. 10 kişiden az çalışanı olan fason firmalar,
 2. Çok çalışanı olmasına rağmen dönemlik yoğunluk (yaz mevsimi vb.),
 3. Elbiselere etiket yapıştırıp paketleme sektörü,
 4. İnce işçilik gerektiren ve zaman alan hediyelik süsleme işleri,
 5. Kiraz ve benzer meyvelerin mevsimlik paketlenmesi

gibi sektörler ve firmalar tarafından sıklıkla verilmektedir. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi 3 büyük şehrimiz ve Eskişehir, Adana, Van, Diyarbakır, Konya gibi yerlerde de bazı fason firmalar bu yöntemlere başvururlar.

Paketleme İş İlanları 2020

Bugün itibariyle sahibinden sitesinde 3 adet paketleme iş ilanı mevcuttur. Ayrıntılar için Sahibinde sitesindeki evde paketleme iş ilanları sayfasını görüntüleyebilirsiniz.

Kariyer sitesinde bulunan part time (yarı zamanlı) işlerin bir kısmı da bu kategoride yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak için kariyer.netteki ilanları inceleyebilirsiniz.

İş kur üzerinden verilen paketleme işçisi ilanlarına da göz atabilirsiniz.

Paketleme İşinin Evden Yapılmasının Nedenleri

Gün geçtikçe daha da artan bu tarz işler ekonominin canlanmasına yardımcı olmakta ve gereksiz masrafların önüne geçilmektedir.  Her gün  ulaşım masrafı gibi giderler olmadan hem siz kazanıyorsunuz hem de işverenler karlı çıkıyor. Asgari ücretten daha fazla bir meblağ kazanabiliyorsunuz. Fabrikadan çıkan ürünler kişilerin adreslerine iletilerek son dokunuşların yapılması sağlanıyor. Örneğin imal edilmiş bir çantanın sadece zımbalarının takılması için el işçiliği gerekiyor, talep edenlere gönderilerek tamamlanması sağlanıyor. Yapacağınız iş sayısına göre paranız hesaplanmaktadır. Birkaç kişi toplanıp aynı anda kısa sürede daha fazla ürünü tamamlayabilirsiniz. Maddi olarak da daha yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Evde paketleme işi gayet kolaydır. Diğer ihtiyaçlarınızı da karşılamak için zaman bulma imkanınız olacaktır. Bu yıla kadar fabrikalarda yapılan bu işler için pratik çözüm bulunması çoğu ev hanımına büyük avantaj sağlamıştır. Peki hangi ürünlerin paketlemesi yapılmaktadır? Nasıl bu iş imkanına sahip olabilirim? Diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm ayrıntıları sizinle paylaşıyoruz.

İstanbul ilimizde iplik temizleme ve ambalajlama işi genelde Oruçreis ve Havaalanı Mahallesi civarında verilmektedir. Çalışanlar için PAZAR GÜNÜ tatildir. 0212 438 13 20 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

Haramidere sanayi sitesine bulunan fason firmalar ve fabrikalarda İstanbul’da en yoğun iş ilanı veren firmalar arasında yer almaktadırlar.

Evde Ağız Maskesi Paketleme İşi

Koronavirüs salgını nedeniyle evde iş fikirleri de yeni boyut kazandı. Sağlık tedbirleri kapsamında hastalığın ve salgının yayılması nı engellemek amacıyla maske üretimleri hız kazanırken evden maske paketleme işi de dikkat çeke işler arasında yer alıyor.

Evde alkolsüz kolonya yapımı, sabun yapımı, maske paketleme işlerinin yapılması için ismi bilinmeyen merdiven altı diye tabir edilen firmalardan değil den Sağlık Bakanlığının izin verdiği kurumlar ile iletişime geçerek bu işi yapabilirsiniz.  Hijyen kurallarına uygun olarak yapılması ve paketlenmesi gereken bir iş olduğu için bu paketleme işini yapacak kişilerine hijyen kuallarına uygun olarak paketleme yapması firmaların en dikkat ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu işten paketleme başına ortalama olarak 2-3 TL gibi bir rakam ile günde 100 maske paketi yapmanız halinde ortalama olarak 200-300 TL gibi günlük bir kazanç elde etme şansınız vardır.

Yapay Çiçek Paketleme

Size renkli çiçekler ve yanında naylon paketler gönderilmektedir. Rengine göre sınıflandırma yaparak paketleme işi yapabilirsiniz. İşverenin istediği şekilde çiçeklerin farklı kombinasyonlarla poşetlenmesi de istenebilir. Bu işle haftalık 300 TL’ ye varan kazanç sağlayabilirsiniz tabi ki hızınız ve işi düzgün yapmanız gibi koşullar da göz önünde bulundurulmalıdır. Yaz mevsimi geldiğinde söz, nişan, düğün derken davetlilere dağıtılacak hediyelikler düşünülmektedir. Toptancılardan yapay çiçek alıp kendi işinizi kendiniz de kurabilirsiniz. Hatta bunun için destek bile görebilirsiniz KOSGEB kadın girişimcilere destek vermektedir.

evde paket

En Çok İlan Verilen Paketleme Sektörlerinin Başında Yapma Çiçekler Vardır.

Kürdan Paketleme

Siz de evden çıkmadan para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre. Evde kürdan paketleyerek ek gelir elde edebilirsiniz ya da hızınız ve işi düzgün yapmanıza bağlı olarak, mesai harcayarak çok daha büyük paralar kazanabilirsiniz. Bu iş için sizden istenen kürdanları tek tek paketlemek olacaktır. Zahmetli olduğunu düşünüyorsanız bir zaman sonra eliniz alışacak daha fazla paketleme yapabileceksiniz. Evlere kürdan ve paket dağıtımı fabrikalar tarafından yapılmakta olup işi tamamladığınızda kargo ile gönderebilir ya da firmanın kuryesine ulaşabilirsiniz.

Kürdan Paketleyerek Para Kazanın

Çengelli İğne Paketleme İşi

Evde iş olanakları fazlasıyla bulunmaktadır. Bunlardan birisi de iğne paketleme işidir. Karışık olarak gönderilmiş olan bu materyalleri rengine göre ayırarak paketlerine koymanız istenmektedir. İlgili firmayla anlaşma sağladığınız taktirde istediğiniz kadar malzeme göndereceklerdir. Zamana bağlı olarak hızınızda artma görülürse daha fazla ürün gönderileceğinden emin olabilirsiniz ve ek olarak yaptığınız bu işi asıl işiniz gibi yapacak daha fazla para kazanma olanağına sahip olacaksınız.

çengelli iğne

Çengelli iğne paketleme

Evlere İş Gönderen Kırtasiyeler

Pergel setini uygun paketlere yerleştirmek suretiyle ekonominize katkı sağlayabilirsiniz. Pergel seti dışında birçok kırtasiye malzemesinin paketleme ve montajını yaparak alanınızı genişletebilirsiniz. İş garantisi ve güvenliğiniz için size firma ile aracılık yapacaklarını söyleyip telefon numaranızı bırakmanızı isteyenlere itibar etmemenizi öneririz. Firmalara gidip kendiniz anlaşma yaparsanız dolandırıcılarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Güveneceğiniz pek çok firma da bulunmaktadır.

Düğün ve Mevlitler İçin Kına Paketleme İşi

Nisan mayıs ayları gevşer gönül yayları diyerek bu işe başlangıç yapabilirsiniz ilkbahar aylarıyla düğünler başlamakta sonbaharın son aylarına kadar devam etmektedir. Fırsattan istifade etmek istiyorsanız bu işi yapmanızın tam zamanı. Geliriniz diğer aylara göre daha fazla olmakla birlikte 1.600 tl’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. Kına paketleme o kadar uğraş verici olmaması sebebiyle kısa sürede bitirip maddi karşılığını hemen alabileceğiniz bir faaliyet. Öğrenciyseniz kısıtlı bir zamanınız olsa da el yatkınlığınız da varsa haftada 200 tl gibi bir miktar gelir elde edebilirsiniz günümüzde aylık verilen bursun 400-500 arası olduğunu varsayarak aylık 800 tl ye sahip olacaksınız ki bu bir öğrenciye yeter de artar.

Uzun zaman ince işçilik gerektiren bazı işler var ki, fason firmalar bu işleri eve göndermeyi tercih ediyorlar. Örneğin iplik fabrikaları İstanbul ve Gebze bölgesinde birçok bayana iş sağlıyor. Fabrikalardan evlere ek iş isimli içerikte bu fabrikaları inceleyebilirsiniz.

Çorap Dikin ve Paketleyin, Para Kazanın!

Bu iş için öncelikle anlaştığınız firmaya kaç kişi ile yapacağınızı belirtmelisiniz. Gönderilecek ürünlerin sayısı buna göre belirlenmektedir. Size iletilen ürünlerin tamamını bitirdiğinizi varsayarak ödenecek miktarın hesaplaması yapılmaktadır. Aylık olarak yapacağınız bu iş için paketlenen ürün sayısı kadar elden para verilecektir. İşinizi tamamladığınız zaman sizden kargoyla göndermeniz istenebilir ya da firma kuryesi tarafından alınması sağlanır. Yukarıda bahsettiğimiz işlerin garantisini verebileceğimiz gibi çorap paketlemenin de güvenirliği garantidir. Pek çok firma evlere bu işi göndermektedir.

Çorap Dikin ve Paketleyin, Para Kazanın!

Çorap Dikin ve Paketleyin, Para Kazanın!

Fabrikalara e-mail yoluyla ulaşarak ya da telefon numaralarını arayarak talep edebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak güvenirliği olmayan dolandırıcı olan firmalar da mevcut olup iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Genellikle ayda 1000 ile 1300 TL arası bir kazanç sağlayacaksınız. Ne kadar iş o kadar para. Tabi ki 1300 TL. ile sınırlı da kalmıyor. Bunu başarmak sizin elinizde. 1 paketleme için 10 kuruş verildiğini hesap edersek fazlaca bir mesai harcamanız gerekmektedir. Ama 8 saat gibi bir çalışmayla bunun yapılabileceği düşünülmektedir.

Kiraz Paketleme Sektörü;

Marketlerde satılan paketlenmiş halde 100-200 gramlık kirazları bilirsiniz. Bu kirazların bir bölümü de yurt dışına ihraç edilmektedir. Bu sebeple firmalar yaz aylarında ki yoğunluğu atlatabilmek için evde çalışan bayanlara kiraz paketleme işi verirler. Paketleme malzemeleri ve sandıklarla kirazlar teslim edilir ve paketlenmiş halde kolilerle teslim alınır. İş kirazların tazeliğini koruması için günlük olarak yapılır ve günlük kişi başı 50 TL. civarında bir ödeme yapılmaktadır.

Firmalara internet ortamından başvurunuzu yapabilirsiniz. Kurumsal olanlara CV göndermek sureti ile başvuruda bulunabilirsiniz. Firma bulma konusunda sıkıntı yaşamadığınız taktirde ve deneyiminiz var ise aylık ortalama 2.000 TL. civarında bir gelir elde edebilirsiniz.

Geçen yıl evlere gönderilen işler 2020 yılında da firmalar tarafından verilmeye devam edecektir. Dışarıda çalışma ihtimaliniz yok ise veya ek iş yapmak istiyorsanız firmalar tarafından verilen bu işlere başvuru yapabilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin*

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 934 YORUM
 1. ZEHRA dedi ki:

  Ankarada ikamet ediyorum Mart ayından buyana işsizim elim hızlıdır zamanında teslim edebilirim itinayla çalışırım hijyen konusunda çok dikkatliyimdir bu işe ihtiyacım var başvurumu kabul ederseniz sevinirim teşekkürler

  (4/5)
 2. Şeyda Nur dedi ki:

  Kocaeli İzmitte oturuyorum her türlü iş yapabilirim elimden hepsi gelir yardımcı olursanız çok sevinirim

1 84 85 86
Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!