Devletin Prefabrik Ev Yardımı 150 Bin TL Başvurusu 2023 (Başvuru Formu)

Prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşlara 150 bin lira prefabrik ev yardımı yapılıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen yardım programları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yardım sağlanmaktadır.

Devlet Ev Yapımı İçin Ne Kadar Destek Veriyor?

Devlet konut inşaatı yardımı olarak ihtiyaca göre ve yardım kriterlerinin karşılanması şartıyla:

ye kadar destek verilir.

Devletten Prefabrik ev yardımı nasıl alınır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın internet sitesinde Konut Yardımı kategorisinde ev yapımına yönelik destekler yer alıyor. Prefabrik ev yardımı almak ve gerekli şartları yerine getirmek isteyen vatandaşların e-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapması gerekiyor.

Devletten prefabrik ev yardımı almak isteyen vatandaşlar da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler.

Prefabrik Ev Yardımı Şartları Nelerdir?

Eski evlerinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım ve onarımı için ayni veya nakdi yardımlar, betonarme ev inşaat yardımı, prefabrik ev inşaat yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı ve bakımsız ve sağlıksız, oturulamayan evler için verilir.

  1. Bu destek Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.
  2. Başvuru sahibi T.C. Vatandaşı olmalıdır.
  3. 18 yaşını tamamlamış olmalıdır.
  4. Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az 2.835,33 TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul  olma gibi özel şartlardan herhangi birine  haiz olmak gerekir.
  5. Başvuru sahibinin onarımı yapılacak evin ya da prefabrik ev yapılacak arsanın tamamına sahip olduğuna dair tapusu bulunmalıdır.

Prefabrik Ev Yapımı Devlet Yardımı İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Devletten prefabrik ev yapımı için yardım talepleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılmalıdır. Yine vatandaşlar e-Devlet üzerinden Sosyal Yardım Başvuru Formu linkinden yapabilmektedirler.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Devletin Prefabrik Ev Yardımı 150 Bin TL Başvurusu 2023 (Başvuru Formu)” üzerine 2 yorum
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1