canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Büfe Açma Kredisi KOSGEB İş Planı Örnekleri

Büfe Açma Kredisi KOSGEB İş Planı Örnekleri

Büfeler genelde şehir merkezlerinde hizmet veren küçük marketlerdir. Şarküteri ve benzeri işletme açmak isteyenler büfe kredisine Kosgeb büfe iş planı örneğini doldurarak Devlet desteklerine veya bankalar tarafından verilen Büfe Kredisine başvuru yapabilirler. Dikkat edilmesi gereken bir husus ise, büfede sigara ve tekel ürünlerinin satılıp satılmayacağı hususudur. Eğer büfede sigara ve alkol satışı yapacaksanız, bu kez Belediyeden almanız gereken izin farklı olacağı gibi, şartlarda farklı olacaktır.

KOSGEB Büfe Açma Kredisi Veriyor mu?

KOSGEB mikro, küçük ve orta işletmelerine ve ticaret sektörüne her zaman destek vermektedir. Büfe açma kredisi için KOSGEB’den onay alabilmenin tek yolu, geçerli bir proje hazırlamaktan geçer. Nace kodlarında yer alan ticari sektörlere hibe ve teşvikler verilmektedir. Bunun için işletmenizde alkol ve benzeri ürünleri satmamanız gerekmektedir. Çünkü KOSGEB alkol satışı yapan işletmelere destek vermez.

KOSGEB Büfe Açma Kredisi Veriyor mu?
KOSGEB Büfe Açma Kredisi Veriyor mu?

KOSGEB Büfe İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb Konaklama, yiyecek, içecek  hizmet sektöründe hibe desteği vererek Büfe açmak isteyenlerin işletme giderlerini karşılamaktadır. Büfe açacak olan girişimciler KOSGEB’in istediği şartları yerine getirerek hibe kredi alabilirler. Kosgeb girişimcilerden Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmalarını istemektedir. Kosgeb ve İş-kur tarafından düzenlenen ve yürütülen Uygulamalı girişimcilik eğitimine girecek olan girişimcilere verilen sertifika ve hazırladıkları iş planları ile başvuru yapan girişimcilere girişimcilik destek programı kapsamında verilen geleneksel girişimci desteği 60 bin lira hibe alabilirler.

İş planı hazırlamak konusunda bilgilerin öğretildiği uygulamalı girişimcilik kursunu başarılı bitiren kursiyerler uzmanlardan aldıkları bilgiler ile büfe açmak için iş planı projesi hazırlayabilirler. İş planı hazırlama konusunda danışmanlık hizmeti veren firmaların yardımı ile de iş planı projesi hazırlayabilirler.

Sıfırdan bir büfe açmak yerine Sahibinden sitesinden devren satılık büfeleri inceleyebilirsiniz.

Devlet desteği ile büfe market manav, şarküteri işyerlerinin açılmasında Kosgeb 60 bin lira hibe desteği sağlıyor. Ayrıca bayilik veren firmalar ile görüşerekte ekomini büfe, market açılması için hibe kredilerinden yararlanılabilmektedir. Mevcut büfe, marketi olan işyeri sahipleri ise isterlerse Kosgeb’e başvuruda bulunarak hazırladıkları iş planlarını Kosgeb’e sunarak işyeri büyütme kredisi olan 100 bin TL’den yararlanabilirler. 2021 yılında da Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile 65 bin lira ve 365 bin liraya kadar destekler verilecektir.

Büfe Açmak Amacıyla İş Planı Hazırlama

Kosgeb büfe iş planı örneği hazırlamak için Kosgeb veri tabanına kayıt olmak gerekir. Kayıtlı olan girişimciler Kosgeb tarafından hazırlanan örnek boş iş planı üzerinden iş planı hazırlayarak başvuruda bulunabilirler. Hibe krediler ile açılacak büfe işletmesinin giderlerinin karşılanması için girişimciler iyi bir iş planı hazırlamak zorundadır. Kosgeb uzmanları iş planlarını değerlendirmektedir. Değerlendirmelerden geçen iş planlarının onay alabilmesi için mutlaka büyümeyi hedeflemesi ve pazarının iyi olması şarttır. Bu özellikleri göz önüne alarak hazırlanan iş plan projeleri Kosgeb’ ten onay alabilir. Kosgeb tarafından daha önceden onay almış büfe, market, cafe, giyim mağazası açmak için hazırlanan  iş planı projelerinden yararlanarak nitelikli bir iş planı hazırlayabilirsiniz.

Sizde büfe açmak için iş planı örneği arıyorsanız sitemiz üzerinde iş planı örneklerine ulaşabilir, dışarıdan danışmanlık hizmeti veren firmalara başvuru yaparak da iş planı hazırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Gülşah albayrak dedi ki:

  Bende tekel bayii açmak istiyorum nasıl yararlana bilirim ve tekele izin veriyormu

 2. Mehmet dedi ki:

  Teşekkürler bilgi için

 3. Onur dedi ki:

  büfe kurmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

 4. Sezgin dedi ki:

  Devlet kurumları çalışırsan açarsanız yoksa boş boşa uğraşırsin yaptığın masraf da sana kalır

 5. Seda dedi ki:

  Bende büfe açmak istiyorum ne yapmalıyım?

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.