KOSGEB Hibeleri

Bowling Salonu Maliyeti Kar Oranı KOSGEB Desteği

Bowling Salonu Maliyeti Kar Oranı KOSGEB Desteği

Bowling gerek genç kesimin gerekse orta kesimin ilgi odağı olan popüler bir oyundur. Bu sebeple de bowling salonu işletmesi kurmak gayet kazançlı ve kârlı bir iş olacaktır. Bu sektörde işletmeci olmak için ister sıfırdan başlayabilirsiniz, isterseniz de bayilik veren firmalardan salon bayiliği alarak kurulum hususunda zorluk çekmezsiniz. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de başlamak için ilk olarak bir iş planı hazırlamalısınız. Salonun ölçülerine karar vererek işe başlayabilirsiniz. Mini bir bowling salonu ve ya daha geniş kapsamlı bir salon düşünebilirsiniz. Bowling salonu kurulum maliyetlerini ve kazançlarını sizler için araştırdık. Detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Bowling Salonu Nasıl Kurulur?

 • Bowling salonu işletmeciliği için ilk olarak bu işletmeyi kurmak mı yoksa ulusal bir firmadan bayilik mi almak istiyorsunuz buna karar verin. Bağımsız kendi şahsınıza ait sıfırdan bir firma açmanız halinde işletmenin tüm kontrolü sizde olacaktır. Günlük aktiviteler, pazarlama faaliyetleri, promosyonlar gibi her türlü kararı kendiniz alabilirsiniz. Bu işin tek avantajı diğer bayilik alan firmaların pazarlama bütçeleri ile rekabete girmek sizin gelişiminizi biraz zorlaştırabilir.
 • Ulusal bir firmadan bayilik almanız halinde pazarlama bütçesinden kuruluma kadar masraflarınızı düşürebilirsiniz. Fakat bayilik almanı halinde promosyonlara, çalışan kadrosuna, yapılacak aktivitelere ve alınacak ücretlere kadar ana firma karar verecektir.
 • Sıfırdan mı başlayacaksınız bayilik mi alacaksınız bunların kararını verdikten sonra mekan seçimine geçmelisiniz. Kiralayacağınız veya satın alabileceğiniz bir yer bulmalısınız. Salonu; alışveriş merkezleri, sinemalar, konser yerleri gibi eğlence mekanlarına yakın yerlerden seçmelisiniz. Seçeceğiniz mekanın araç park yeri mutlaka olmalıdır. Alışveriş merkezlerinin dışında boş depoları da bowling salonuna dönüştürebilirsiniz. Salonun kurulumunu depo tarzı yerlerden dönüşüm yapacaksanız inşaat firmaları ve müteahhitler ile anlaşmalısınız.
 • Mekan seçimi de bittikten sonra ek aktivitelere karar vermelisiniz. Gelirinizi bir üst seviyeye taşımak adına; atari oyunları, çocukların eğlenebileceği oyun aktiviteleri, hediyelik eşya ve oyuncak stantlarının kurulumlarını gerçekleştirebilirsiniz. Bir atari salonu da ekleyecekseniz yeni ve güncel oyunlardan da temin etmeye özen göstermelisiniz. Gıda stantlarına da salonunuzda bir yer verecekseniz içerisinde bulunduracağınız yiyecek ve içecekleri açılıştan bir hafta öncesinde verebilirsiniz.
 • Daha sonra kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Gerekli ekipmanları açılıştan belirli bir süre önce temin etmeli hali hazırda ve mevcut konumda bulundurmalısınız. Salon için gerekli malzemeler; kırılma ihtimallerine karşın sayıca fazla lobut sipariş vermelisiniz. Bunlara fazlası ile ihtiyacınız olacaktır. Çeşitli ağırlıklarda bowling topları temin etmelisiniz. Çocuklar için hafif sıklet toplardan sipariş vermelisiniz.
 • Engelli vatandaşlar için engelli bowling rampası almalısınız.
 • Daha sonra personel seçimine geçmelisiniz. Personellerinizi açılış süresini takiben 3 ya da 4 hafta önce işe alarak eğitimlerini tamamlamalısınız.
 • Açılışa özel kampanyalara düzenleyebilir ve adınızı bu sayede tanıtabilirsiniz. Açılıştan önce insanlara haber vermek amacı ile açılış gününü ve saatini belirten el ilanı dağıtmalısınız.
Bowling Salonu Nasıl Kurulur
Bowling Salonu Nasıl Kurulur?

Bowling Salonu Kurulum Maliyeti

Bowling salonu açma kredisi sayesinde iş yeri açmak isteyen girişimciler için iş yeri kredileri ile bowling salonu açarak karlı bir yatırım yapabilirler. Bowling spor oyunu pek çok insan tarafından tercih edilmesi ve eğlenceli bir etkinlik olmasından dolayı her yaş gurubundaki insanın bowling salonlarına çekmektedir. Bowling tutkunlarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle eğlence merkezlerinde, AVM’lerde ve büyük kafelerde görmeye alıştığımız bowling salonlarının sayısı ve bu eğlenceli sporun katılımcıları her geçen gün artmakta olduğundan bowling salonu açmak karlı bir iş fikri olarak girişimciler tarafından tercih edilmektedir. Eğlenceli bir aktivite olmasından dolayı her zaman iş görebilecek olan Bowling karlı bir iş olarak düşünülebilir. Genç kitleye hitap edecek şekilde kurulan Bowling salonları karlı bir yatırım olacaktır.Her yaşa hitap eden bir salon kurulması ile de daha fazla kişiyi çekerek size daha fazla kazandıracaktır. Cafe açmak için gerekli şartlar da inceleyebilirsiniz.

Yaklaşık 50.000 TL sermaye ile bu işe girecek olan girişimcilerin daha fazla kar elde etmek için kaliteli bir salon açmaları gerektiğinden açacakları salon için sermayeleri 100.000 – 200.000 TL arasında değişecektir. Bunun için Bankalardan iş yeri kredisi çekebilir, uygun faiz ve ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Bowling salonu örneği

Bowling Salonu Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Bowling salonu açmak için Bankaların bireysel kredileriyle, küçük işletme kredisiyle ve yatırımcılar aracılığıyla finansman elde edebilirsiniz. Bowling salonu alışveriş merkezlerinde, eğlence merkezlerindeki birçok yerde açılmaktadır. Avm’lerde açılan salonları için işbirliği yapabileceğiniz firmalarla ile görüşerek anlaşma yaparak açabileceğiniz gibi şehir merkezlerinde trend bir salon açarak gençlere hizmet verebilirsiniz.

Bowling salonu açmadan önce girişimcilerin uyguladıkları fizibilite araştırması, Pazar araştırması yaparak iş planı hazırlaması önemlidir. İş planında yer alan bilgiler ile salonun ihtiyacı olan maliyet giderlerinin karşılanması, inşaat masrafı ve ruhsatının ne kadar olacağı, kamu giderleri ve reklam maliyetlerinden oluşan gider kalemlerini görmek mümkündür. Bunun için gerekli olan sermayeyi bulmak için bankalardan kredi alabileceğiniz gibi devlet teşviklerinden de yararlanabilirsiniz. Halı saha açmak için kredi almak için içeriği incelerek bilgi alabilirsiniz.

Bowling Salonu Maliyeti Ne Kadar?

Alışveriş merkezlerinde açılacak olan bir Bowling salonu için yaklaşık 100 bin TL ihtiyaç duyulmaktadır. Şehir merkezlerinde ki eğlence merkezlerinde müstakil olarak belli bir arazide içinde arazi merkezinde açılacak olan bowling salonlarının inşaat ruhsat, maliyetlerinde içinde olduğu bir salon açmanın maliyeti çok daha fazladır. Bankalardan Bowling salonu açmak için en az 100 bin TL işyeri açma kredisi çekerek bowling salonu açabilirsiniz. Bowling salonu kurmak istiyorsanız birikmiş sermayeniz yok ise kredi alabilir ve bu sayede işletmenizi kurabilirsiniz. Geçen yıl işyeri kurmak adına sağlanan desteklerin ve kredilerin 2021 yılında da devam edecek mi? Merakla beklenen sorunuz için takipte kalın!

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Ersin Arslan dedi ki:

  Anahtar teslimi bowling salonu kurulumu

  Ersin arslan

 2. Ersin Arslan dedi ki:

  Arkadaslar merhabalar
  Bowling sektöründe 30 yıla yakın zamandır hizmet vermekteyiz
  Anahtar teslimi salon kuruyoruz
  1 adet bowling hattı 2.el 8 bin dolardan başlıyor
  Her türlü bilgi.icin

  Ersin arslan

 3. Yeni bir yer açmak dedi ki:

  işyeri açmak istiyoruz ortalama ne kadar paramız olması lazım

  1. maliyet dedi ki:

   yapacağınız ve kuracağınız işletmeye göre değişir

 4. Inan berrak dedi ki:

  Mumkunse banada yardimci olabilirmisiniz yaklasik kredi nekadar

  1. ersin dedi ki:

   BOWLİNG SALONU KURULUMU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ
   KISA BAZI BİLGİLER
   2.EL 1 ADET BOWLİNG HATTI 10.000 USD’DIR
   30METRE UZUNLUK 3,5 4 METRE TAVAN YÜKSEKLİĞİ GEREKLİDİR

   1. İbrahim dedi ki:

    Bowling salonu açıcam yardımcı olur musunuz

 5. bowling salonu acmak dedi ki:

  bowling salonu açmak için kredi ne kadar veriliyor yada ne kadar yardım yapılıyor

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.