KosgebKredisi.com

Müjde’si alkışlanmayan Bakan Nebati Şaşkınlığını Gizleyemedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ihracatçılara ve turizmcilere müjdesini verdiği 150 milyar TL’lik kredi destek paketinin detaylarını açıkladı. Bakan Nebati, söz konusu krediler, ihracatı artırıcı, ithalatı azaltıcı alanlara yönelik yapılan yatırımlara aktarılacağını belirtirken, “Bunlar arasından da yerli makine ve teçhizat yatırımları önceliklendirilecek. En az 3, en çok 10 yıl vadeli olarak kullandırılacak bu kredilerin maliyeti yüzde 9’a kadar inebiliyor” dedi. Ayrıca KOBİ’ler için de 250 milyon lira ve KOBİ dışı firmalar için 1,5 milyar lira limit öngörüldüğünü aktardı.

Müjde’si alkışlanmayan Bakan Nebati Şaşkınlığını Gizleyemedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin İstanbul Sanayi Odası toplantısındaki konuşmasında ilginç anlar yaşandı.

Nebati, “KOBİ’ler için 250 milyon lira, KOBİ dışı firmalar içinse 1 buçuk milyar lira kredi limiti öngörülmüş durumda” dedi.

Bakan Nebati 150 milyar TL’lik kredi destek paketinin detaylarını açıkladı

Nebati, “Sayın sanayi odası üyelerimiz 150 milyar lira… 50 milyar lirası turizm, 100 milyar lirası imalat.

“İHRACATÇILARA VE TURİZMCİLERE 150 MİLYAR LİRALIK DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ İMKANI SAĞLANACAK”

Yatırımları artırmak adına kullandırılacak düşük faizli krediler sağlanacağını da söyleyen Nebati,

“İhracatçılara ve Turizm sektörüne uygun faizli, uzun vadeli TL cinsinden kredi imkanı sunuyoruz.

Yaşanan yüksek enflasyona rağmen kullandırdığımız oranlar çok makul. TL’ye güven duymayı hedefleyen bir anlayışın ürünü. Bu çerçevede, 100 milyar lirası ihracatçılara, 50 milyar lirası ise turizmcilere olmak üzere toplamda 150 milyar liralık uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanı sağlanacaktır.

Söz konusu krediler, ihracatı artırıcı, ithalatı azaltıcı alanlara yönelik yapılan yatırımlara aktarılacak. Bunlar arasından da yerli makine ve teçhizat yatırımları önceliklendirilecek.

En az 3, en çok 10 yıl vadeli olarak kullandırılacak bu kredilerin maliyeti yüzde 9’a kadar inebiliyor. KOBİ’ler için 250 milyon lira ve KOBİ dışı firmalar için 1,5 milyar lira limit öngörülmüş durumda.

Bu kredilerin anapara geri ödemesiz dönemi, kredi kullanım tarihinden itibaren 2 yıla kadar uygulanacaktır” şeklinde konuştu.

Nebati’nin ‘müjdesi’ne alkış gelmeyince tepki gösterdi

Size verdiğimiz bir krediden bahsediyorum. Akşam uyuşukluğu… Yüzde 9’a kadar, daha ne istiyorsunuz. Siz istiyorsunuz, sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sizlere arz ediyoruz” dedi.

Bu ifadelerinden sonra bir kaç saniye duraksayan Nebati, alkış gelmemesi üzerine iş insanlarına tepki gösterdi.

“Müjde” açıklaması alkış almayan Nureddin Nebati: “Akşam uyuşukluğu… Daha ne istiyorsunuz.”

“DAHA NE İSTİYORSUNUZ?”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş insanlarıyla gerçekleştirilen toplantıda ‘müjde’ diye nitelendirdiği açıklamasına alkış gelmeyince, “Akşam uyuşukluğu… Daha ne istiyorsunuz” dedi.

Bu sözleri üzerine iş insanları gülümseyerek, Bakan Nebati’yi alkışladı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ende özcan dedi ki:

    Niye alkışlansın insanlar biliyor bu kredilerin kimler için cikarildiigini ve kimlere verileceğini.ihracati artırıcı diyorlar 1 kisi istihdam sağlayana kredi dediler eleman aldik sektör kisitlamasindan dolayi vermediler. İhraç İhraç diyor reisimiz p.v.c hortum imalatı yapıyorum inanmayacaksınız biliyorum 2020 şubat ayında resmen pandemiye güvenerek imalata girdim neden mi bizim sektöründe en büyük rakibi Çin pandemiden dolayi Çin e insanların 10 seyahat edemeyecegini en az 5 yıl ticarete ara vereceklerini düşünerek ya Allah dedik girdik.basarilida oldum çok şükür Cezayir fas Tunus gibi kuruşun hesabını yapan ülkelerden müşterileri az yada çok ülkemize çevirdik.benim sektörün orta halli işletmelerinde en az 200 veya 300 civari çalışanı var. İstihdam diyorlar İhracat diyorlar sonrada sektör kısıtlaması arkadaş neyin kısıtlaması dalgami geçiyorsunuz açın yolumuzu dünya yi ayağımıza getirelim imkan sağlanınca Türk insanının neler yaptığı ihalarimizla sihalarkmizla belli.koskepte paralarin kanun çıkar çıkar dağıtım listesi belli ısrarla idea ediyorum ispatı nedir derseniz bu devletin savcıları da var hakimleri de niye seni alkışlasinlar insanların zekasıyla oynuyorsunuz sayfalarca yazılacak şeyler var koskep fuar yardımları koskep broşür yardımları adamlar üç beş kitapçık bastırıp maatbadan binlerce liralık faturayi alıp gelgeliyorlar koskep 5 tane kitapçığa benim ülkemin tüyü bitmemiş yetiminin parasını bu 3 kagitcilara vereceksin sen kaçağı önlemez isen gerçekten ihtiyacı olan sektörü için yatırım yapıp büyümek isteyenleri bu krediler ile desteklemessen seni niye alkisliyayim halk banktan zar zor 25 bin lira kredi alabildik sayın bakan bu 25 binlirayi sizin destek için vermek istediğiniz kişilerin akşam yemek parası ben niye alkisliyim

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.