KosgebKredisi.com

Çin Kafasına Koydu Türkiye’de Ucuz Araba Satacak! Çin Otomobilleri Yakında Yollarda Olacak

11.02.2022
Çin Kafasına Koydu Türkiye’de Ucuz Araba Satacak! Çin Otomobilleri Yakında Yollarda Olacak

Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle otomobil sektörü de alt üst oldu. İkinci el araç almanın bile aşırı zor olduğu Türkiye’ye bu konuda yardı Çin’den geldi. Çok yakında Çin yapımı araçlar Türk yollarında olacak.

Ülkemizde kurların yükselmesiyle birlikte tavan seviyeleri gören otomobil sektörü hem alıcıyı hem satıcıyı zor duruma sokmakta. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile sıfır araçlara özel ÖTV indirimi yaklaşık yüzde 15’lik bir indirimle bu sancılı süreci biraz hafifletse de pek yeterli olmuş gibi değil. Bu nedenle pek çok kişi bu soruna çözüm aramakta ve farklı alternatifler geliştirmekte.

Özellikle son dönemlerde yaşanan çevre kirliliklerinin başında akaryakıt ile çalışan araçlar geldiği bilinmekte. Başta Elon Musk’ın CEO’su ve kurucusu olduğu Tesla firması olmak üzere artık pek çok firma elektrikli araç üretmeye başladı.

Çin Kafasına Koydu Türkiye'de Ucuz Araba Satacak! Çin Otomobilleri Yakında Yollarda Olacak
Iphone’dan Ucuz aracın görüntüsü böyle olacak

Yalnızca Bir iPhone fiyatına Araba Alınabilecek

Son yılların teknoloji devlerinin arasında yer alan Çin pek çok ilke imza atmaya da devam ediyor. Çin’ de oldukça fazla rağbet gören kompakt elektrikli araçların yapılan anlaşmalar sonucunda Türkiye’ de satışa sunulacağı anlaşıldı. Üstelik bu araçların fiyatı da oldukça uyguna gelecek. Artık araç sahibi olmak isteyenler yaklaşık bir iPhone fiyatına elektrikli mini araçlara sahip olabilecek. Bir Çin markası olan Changli’nin elektrikli araçlarının artık Türkiye’ye de geleceğini duyururken fiyatının ise yaklaşık 37 bin Türk Lirası civarında olacağını duyurdu.

Çin’den Türkiye’ye özel elektrikli otomobil! Sadece 37 bin TL!

Çinli otomotiv devi mini aracını Türkiye’ye getiriyor! İddiaya göre bu elektrikli aracın fiyatı yalnızca 37 bin TL olacak.

Çin Kafasına Koydu Türkiye'de Ucuz Araba Satacak! Çin Otomobilleri Yakında Yollarda Olacak

Changli Firması Artık Türkiye’de

Changli firmasının araçları Türk müşterileri tarafından hala merak ve ilgi konusu durumunda. Oldukça uygun fiyatlara sahip bu otomobil oldukça küçük ve sevimli gözükmesiyle de dikkat çekiyor. İki kişilik olması ve minimal yapısı büyük ailelere pek uygun olmasa da şimdiden birçok insan tarafından araştırılıyor. Özellikle elektrikli olması ve nedeniyle çevre dostu olması da aracın en önemli avantajlarının başında yer alıyor. Türkiye’de yapılan satışlarının da oldukça fazla olacağı tahmininde bulunan Changli firması, daha pek çok yeniliklere imza atarak uzun süreler boyunca ülkemizde bir pazar oluşturacağını da duyurdu. Ancak pek çok kişi, satışa sunulacak araca bazı özellikleri nedeniyle tam bir otomobil gibi bakmıyor.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!