KOSGEB Kredisi

Kosgeb İş Planı Örnekleri (2020 Yeni Sistem)

Kosgeb İş Planı Örnekleri (2020 Yeni Sistem)

Kosgeb iş planı örnekleri; Daha önce kosgeb kredi başvurusu yapmış ve onaylanan, destek alan ve hibe kredisi verilen iş planı örneklerini sizlerle paylaştık. Yazımız içeriğinde word formatında cafe, kahvehane, büfe, giyim mağazası, dükkan, bakkal, market, lokanta, pastahane açmak için kreş açmak çeşitli örnekler mevcuttur. Binlerce girişimci hazırladıkları word dosyasını hizmet merkezlerine teslim ederek, kısa sürede hibe desteği alma şansını yakaladı. Bu işlem sonrasında 3 sene boyunca açık kalan işletmelerin denetimleri tamamlandı. Proje hazırlama konusunda teknik bilgi sahibi değilseniz, piyasada örnek projeleri 1.000 TL. civarında bir fiyatla satın alabilirsiniz. Facebook ve Twitter üzerinden ve internet sitelerinden danışmanlık hizmeti veren firmalara kolayca ulaşabilirsiniz. 2020 yılından itibaren Girişimcilik genel destek programı yerine girişimciliği geliştirme destek programı başlatıldı.

Girişimcilik Genel Destek programı kapsamında 60.000 TL. ile 370.000 TL. arasında destek verilecektir .

 • İleri girişimci iseniz 370.000 TL’ ye kadar
 • Geleneksel girişimci iseniz 60.000 TL.’ ye kadar destek alabilirsiniz.

Hem Geleneksel hemde ileri girişimciler;

Kuruluş döneminde gerçek kişi iseniz 5.000, sermaye şirketi iseniz 10.000 TL.

İşyerinin açılışından 1 senenin sonuna kadar prim gününe göre 5.000 TL. ile 20.000 TL. arasında

İşin kurulmasının 1 senenin sonundan 2. senenin bitimine kadar ise yine prim sayısına göre 5-20 bin arasında destek veriyor.

İleri girişimcilere bu desteklere ilaveten Teknoloji düzeylerine göre;

 • Orta düşük 100 bin,
 • Orta yüksek 200 bin,
 • Yüksek teknolojiye ise 300 bin lira destek sağlanıyor.

Firmalar ile yapacağınız anlaşma neticesinde ödemenin hibe onayı sonrasında yapılacağını belirtip, eğer destek alamaz iseniz ödeme yapamayacağınız yönünde bir sözleşme imzalarsanız, işinizi garantiye almış olursunuz. Tabi bu durumu firmaların kabul edip etmeyeceği de, kendi tasarruflarındadır.

Kosgeb Onayı Alan Hibe Projeleri

Kosgeb iş planı hazırlamak için uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız gerekmektedir.  32 saat süren bu eğitimde kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Online olarak ta girişimcilik eğitimine katılabilirsiniz. Eğer iş planı hazırlamayı bilmiyorsanız, sitemiz üzerinden hazır iş planlarını inceleyebilirsiniz. Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun iş planını tercih edebilirsiniz. Yeni yıl itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile destekler verilmeye devam edilecektir.

Word Formatında İş Planı Örnekleri

Aşağıda word uzantılı (.doc) Microsoft Office Word programı ile açılabilen iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Kosgeb Boş Word Uzantılı Örnekler

Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun projeye bulamadıysanız, proje nasıl doldurulur gibi sorularınız için Kosgeb tarafından hazırlanan iş planı doldurma rehberinden yararlanabilirsiniz. Kosgeb Proje hazırlama rehberini indirebilirsiniz. Kosgeb örnek iş planını yükleyebilirsiniz. Sizde bu örnekler üzerinde düzenleme yaparak, aklınızda ki iş fikri için bir proje hazırlayabilirsiniz.

Giyim mağazası açacak bir girişimci yukarıda bulunan örneğin ayakkabı mağazası projesini düzenleyerek kendi istediği şekle sokabilir ve bu proje ile başvuru yapabilir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz projenin illaki sizin iş kurmak istediğiniz sektöre ait olması gerekmez. Gıda ticari ile uğraşan esnaflarımız birbirleri ile aynı sektöre sahip veya aynı nitelikteki projeleri düzenleyebilirler. Aynı alanda olmasa bile, örneğin bir inşaat malzemeleri firmasının hazırladığı projeden, aylık, 3 aylık ve yıllık hedefler örnek alınabilir.

Eğer hayvancılık veya tarım alanında bir yatırım yapmayı düşünmekte iseniz Devlet destekli faizsiz hayvan kredisi çekebilirsiniz.

Yukarıda bulunan hazır projeler ile gelecek yılda sizde geliştirmiş olduğunuz fikrinizle bir başvuru yapabilirsiniz. Ancak bunu öncesinde eğitime katılmanız ve hizmet merkezlerinin bildirmiş olduğu diğer faaliyetleri de yerine getirmeniz şarttır. İş yeri sahibi esnaflara verilecek olan 50 bin lira sıfır faizli kredi desteği için proje hazırlamanız gerekmez. Bu para destek amacıyla verilen geri ödemeli faizsiz bir destektir. Danışmanlık firmaları bu yıl ortalama 750-1000 TL. civarında bir para karşılığında proje hazırlamaktadırlar. Eğer bu konuda herhangi bir birikiminiz veya bilginiz yok ise, bu firmalarla da görüşmeniz mantıklı olacaktır.

Yukarıda yer alan gerek boş, gerekse yeni esnaflar için hazırlanan iş projelerini örneklerden oluşmakta olup, danışmalık firmalarına başvurmak yerine ufak düzenlemeler ile kendi projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Örneğin bir lokanta düşünün. Hazırlanan içerikte kapasitenin 100 kişilik olduğu yazabilir. Siz bu örneği 1.000 kişilik olarak derleyebilirsiniz.

Eğer sizin kafeniz 3 bölümden oluşuyor ve terası mevcut ise, örneği bu kapsamda incelersiniz.

Ev hanımları börek, çörek yapabilecekleri bir dükkan açmak istiyorlar ise, sitemizden alacakları börekçi veya ev yemekleri lokantası kendilerine fevkalade örnek teşkil edecektir.

Üretecekleri ürünleri tek tek yazarak, bu ürünlerden elde edecekleri amaçları bildirebilirler.

Kısa ve orta vadeli olarak yapılacak hedefler, en az 10 yıllık olarak ta belirtilirse KOSGEB onayı almak daha kolay olacaktır.

Yukarıda videoda hanım efendinin anlattığı gibi, onay almak oldukça basit olsa da, ayrıntıları anlatmanız sizin yararınıza olacaktır.

Nace kodlarında yer almayan sektörler içinse boşa kürek çekmek anlamsızdır. Bu sebeple Kosgeb desteklenen sektörler listesine mutlaka göz atın!

2020 yılı içerisinde işyeri açmış olan esnaflarımıza Halk Bankası tarafından faiz indirimli kredi kullandırılacak.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Talip dedi ki:

  Iyi günler ben mobilya döşeme değişim dükkanı acmak istiyorum acaba nasıl bir yol izlemem gerekir ve kosgeb bu işe dedtrk verir mi

 2. Berna dedi ki:

  Spor salonu açmak için destek var mı kosgeb ten acaba

 3. vedat dedi ki:

  KOSGEB eğitimi desteklemiyor. Alamazsınız.

 4. Proje dedi ki:

  Arkadaşlar ben de girişimcilik dersi için projem var ama bu iş planıyla malzeme fiyat kısmını dolduramadım yardımcı olabilir misiniz?

 5. Hibe dedi ki:

  Öğretmenim ve öğrenciler için sınava hazırlık kurs merkezi açmak istiyorum butik ve orta gelirli ailelerin çocukları için kurs merkezi acaba kosgebten hibe alabilirmiyim lütfen yardımcı olurmusunuz??

 6. Destek dedi ki:

  Benim iş fikrim ve projem hazır yanlız katıldığım egitimde söylenen eger bir işyerı açmadıysanız destek alamadınız benım sermayem yok nasıl yapabılırım

 7. kredi dedi ki:

  selam .mantar üretimi yapıyorum işimi büyütmek için kredi çekmek istiyorum kosgeb ten nasıl yararlanabilirim

 8. iş planı formu dedi ki:

  yeni girişimci işplanı formunu nasıl bıla bilirim yerini bilmiyorum da nasıl bulacam bu planı

 9. Gökhan dedi ki:

  Ben efes dükkani devralmak istiyorum koskeb kredi verirmi bana yardimci olurmusunuz

 10. mutlu yıldız dedi ki:

  İş plani yeni girişimcilerimize ücretsiz ve tüm resmi işlemlerini işlerini kurana kadar bir gelişmeyi devlet kurum yetkililerimiz açıkladı.ancak vatandaşa yine olması gereken telefonlarından ulaşıp gerekeni bildirmeleri ve yardımcı olmalarını çok mantıklı bir toplum kalkınma organizasyonun ciddi bir ilgi alakasını hayata gecirir.genel bakış top yeküm birliktelikten ülkemiz varlığımız h erdaim şerefe na yil olup dünya önculuğumuzu surdulmeliyiz.birmukabele

 11. Yaşar İŞ Projesi dedi ki:

  ben bu sitede yer alan boş bir örneği bilgisayarıma indirdim. Word programı ile açtım ve içini doldurdum. Cafe dükkanım için KOSGEB’den 30 bin lira hibe aldım. Şuan 1 yıldır dükkanım çalışıyor. Eğer başka bir firmaya gitseydim en az 2000 lira iş planı hazırlama parası verecektim. Tabi projem bir kez geri döndü ve ikinciye onay aldım. Bence örnekleri bir inceleyin. illaki para vermeniz gerekmiyor. Sizde kolayca onay alabilirsiniz. Daha önce hibe almış olması çok farketmiyor.

  1. deniz satar dedi ki:

   dostum iş planının kabul görmüş son halini yollar mısın ? örnek alarak hazırlamam için hiç düzgün iş planı bulamadım.

  2. deniz satar dedi ki:

   kosgeb’e başvurup hibe kazanan iş planını örnek alarak hazırlamam için yollayabilir misin ? hiç düzgün iş planı bulamadım.

  3. Çisem dedi ki:

   Merhaba öncelikle tebrikler. Peki hibe paranızı harcama yaptıktan sonra mı tahsil ettiniz yoksa harcamalardan sonra mı?

 12. VELİ dedi ki:

  Erkek kuaförü için yardımda bulabilirmisiniz

 13. metehan yağcı dedi ki:

  oto bakım kimyasalları üretim iş planı konusunda yardımcı olabilirmisiniz

 14. Asya dedi ki:

  merhaba geri donusumle ılgılı ıs planı ornegı varsa soyler mısınız tesekkurler

 15. alper durmaz dedi ki:

  yardım eden kişi benim bi isteğim olacaktı

 16. bilge dedi ki:

  engelli bakım merkezi açmak için bir iş planına ihtiyacım var yardımcı olur musunuz ?

 17. Mert dedi ki:

  Canım ben biliyorum bizdede verdiler hangi üniversitesin

 18. Nurcan dedi ki:

  Merhabalar ben 7 yıllık deneyimli Anaokul öğretmeniyim ama kendi işim olsun istiyorum ve bir organizasyon alanım olsun istiyorum partievi cafe tarzı bir yer. Yardımcı olurmusunuz

 19. Samet dedi ki:

  Merhaba ben bir oto ve hali yıkama işi kurmak istiyorum bu grisimcilik egitimini aldim belgem var is icin cok uygun da biryer buldum fakat arsa yani uzerine isletmeye uygun bir sekilde kapatmak gerekiyor yani yapim masrafi da var ekipman bina maliyeti ortalama 90 100 bin civarı sermayem hic yok afsayi kiralayip kosgep onaylasin para versin diye mi bekliycem en alfarnatif en kisa yol nedir tesekkurler

 20. Eğitimci dedi ki:

  KOSGEB başvuru sürecinde gerekli olacak iş planının nasıl hazırlanacağına dair eğitimimiz yayına girdi!! Soru & Cevap bölümüyle de aklınıza takılan her şeyi cevaplıyoruz.

  1. İş Planı dedi ki:

   İŞ planı boş şekilde nerde bulabilirim. Bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen.

   1. İş planı dosya örneği (pdf) dedi ki:

    Googlede pdf olarak çıkıyor. Kosgep iş plan dosya örnegi pdf yazarsaniz cikar

 21. meral dedi ki:

  üniversite okumaktayım hocamız girişimcilik dersinde ödev verdi işletme kurucaz .nasıl yapılacak aşamaları nasıl yatrdımcı olurmusunuz

  1. yardim eden dedi ki:

   Ilk olarak girecegin pazarin fizibilite calismasini yapmak icin kamuoyu arastirmasi yapman gerekli. tabi bunu hocanin normalde soylemesi lazim. bu arastirmayi da ister kendin istersen de `questionnaire` olusturarak online bir sekilde yapabilirsin. yani bu pazarda senin acacagin sirkete ne kadar ihtiyac var vs gibi seyleri anlaman icin. bilmiyorum Turkiyedeki hocalar bunu istiyor mu ama istemeleri lazim normal sartlarda.

  2. yardim eden dedi ki:

   ardindan is plani yapmak icin ornek bir is plani bulup onun uzerinden adim adim gidebilirsin. is planinda da neyi nerede nasil yapacagin hakkinda ayrintili aciklamalarin olmasai gerekiyor. ne kadar bir butce ile nerede hangi asamalardan gecerek her kalemi yazip eksiksiz hesaplayarak yapman gerek normal sartlarda. bir de isin resmi boyutlari; bu is icin hangi kamu kurumlarindan hangi izinleri alacagin vs. Getirmesini planladigin kar ve b kar payinin ortaklara ya da eger var ise kredi geri odemesinde nasil kullanilacagi vs. gibi seyleri yazman gerekiyor normal sartlarda. lakin dedigim gibi hoca bunlarin yuzde kacini ister bilmiyorum.

 22. Savaş dedi ki:

  Merhaba ben 3D zemin duvar epoksi li uygulama yeri açmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 23. büşrah dedi ki:

  merhaba ben 22 yaşındayım. iş dünyasına atılmak istiyorum. Bina yapmak istiyorum. sorum şöyle : sermayem yok. kat karşılığı bir arsa sahibi ile anlaşsam. mimar, mühendislere de kat karşılığı proje çizdirsem. işçileri yine bir firmadan karşılayıp yine kat karşılığı malzemelerde kat karşılığı olsa. bina bitince kat karşılığı herkese ödeme olarak yapsam. ne kadar doğru olur sizce? ne kadar riskli olur. ve kosgeb bana destek sağlar mı

  1. H.A. Semiz dedi ki:

   Busrah hanim, anladigim kadariyla sermayesiz bir projeniz var. Fikriniz teoride mantikli ama pratikde imkansiz gibi. Kosgeb’den nasil bir destek talebiniz var?
   Saygilar

  2. REMZİ BAR dedi ki:

   düşündüğünüz işlerde alt çalışanlar aylık ödeme yapılmaması durumunda iş bırakırlar ve işlerinizin tamamı yarıda kalır . değil kat ile ödeme binayı satsanız ödeyemezsiniz.

   kat karşılığı arsa sahibi ile anlaş projeni hazırla inşaata başlamadan daireleri satışa çıkar. satıştan gelecek paralarla inşaatı devam ettir . AZMEDERSEN YAPILAMAYACAK HİÇ BİR ŞEY YOK. KOLAY GELSİN.

 24. Hatun dedi ki:

  Temizlik firmasi veya sauna gibi firmalarda kosgeb destek varmi yardimci olurmusunuz

  1. Doruk Yeşiltepe dedi ki:

   Temizlik şirketi KOSGEB desteğinden faydalanabilir, fakat hamam, sauna ve masaj salonu gibi işletmeler desteklenmeyen sektörler arasındadır. İletişim Doruk Yeşiltepe.

 25. Seher Özince dedi ki:

  Mersin’de iş planı ve marka tescili ile ilgili çalışma yapmaktayım.Yardımcı olmamı isteyen arkadaşlar ulaşabilirler.

  1. İş planı dedi ki:

   SEHER hanım bana iş planı boş sayfa şeklinde lazım bunu nerden bulabilirim . Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

 26. Gözde sargın dedi ki:

  Merhabalar bende kendi butik mağazamı açmak istiyorum bunun için bugün kosgeb e başvuru yaptimeger kredi alarak butik acabilen arkadaslar varsa deneyimlerini paylasarak bana isin basinda iken yardimci olabilirlermi????umarım herşey herkesin istediği gibi olur

  1. Doruk Yeşiltepe dedi ki:

   Belgeyi aldıktan sonra öncelikle resmi açılışlarınızı yapıp, vergi levhası çıktıktan sonra makine teçhizat alımlarınızı yapıp faturalar ile birlikte iş planınızı hazırlayıp proje başvurusunda bulunuyorsunuz. Proje onaylandıktan sonra fatura ve dekontların asılları ile birlikte ödeme talebinde bulunabiliyorsunuz. Deha detaylı bilgi için ulaşabilirsiniz.

   1. leyla dedi ki:

    BANA BİLGİ VERİR MİİNİZ BUTİK KONUSUNDA

   2. Damla dedi ki:

    Bilgi verebilir misiniz acaba .? Yeni başvurdum uygulamalı girişimcilik eğitimim başlayacak.

   3. Yılmaz aktan dedi ki:

    Meb ben girişimciliğin belgesini aldım solucan gübresi üretim tesisini açmak istiyorumm

 27. Emre Tosun dedi ki:

  Ekomini market açmak istiyorum. Kosgeb destekli olarak bunun için ne yapmam gerekiyor.Yardımcı olabilir misiniz?

  1. Hızır Bey dedi ki:

   Emre bey, önce Uygulamalı Girişimcilik eğitimine katılıp belge almalısın. Belge aldıktan sonra işyeri açarsan destek alma hakkın olur. Bunun için de “iş planı” yani proje hazırlayıp KOSGEB e sunmalısın. Çağrıldığınızda gidip projeyi anlatmalısınız. Destek kararı çıkarsa, taahhütname imzalayıp destek sürecini başlatırlar.

 28. Abdullah SARI dedi ki:

  Girişimcilik kursu sertifikasını almış tüm arkadaşlar için iş planı hazırlanır. Ayrıca TKDK ve Oran Kalkınma Ajansına başvuruyu yapmayı planlayan yatırımcılara proje hazırlanır.

  1. Gülcan dedi ki:

   Fiyat alabılırmıyım lütfen koskep eğitimi aldım ama projem yok

   1. ABDULLAH SARI dedi ki:

    Yapacağınız projeye göre fiyat verebilirim Gülcan Hanım. tel bırakın dönüş yaparım size.

    1. proje dedi ki:

     koskep belgesi aldım ama proje hakkın da yardımcı olurmusunuz

    2. proje dedi ki:

     proje için yardımcı olur musunuz 0544 5

  2. Harun dedi ki:

   Fiat ne olur proje için

  3. Melek dedi ki:

   İyi günler. Üniversitede girişimcilik dersi alıyoruz. Proje hazırlayıp sunmamız gerekiyor. Bunun için örnek hazırlanmış dosyaya ihtiyacım var . Yardımcı olabilir misiniz?

   1. Kosgepci dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar üniversite öğrencisiyim ve bu sene girişimcilik dersi var iş planında sadece tablolarda bir sıkıntı çekiyorum yardımcı olacak bir arkadaş var mı acaba ?

  4. YALÇIN ALTAY dedi ki:

   İŞ PLANI NI İZMİRDE HAZIRLAYAN YERLER VARMI

 29. Erdal Y. dedi ki:

  Merhabalar. Ankara’da iş planı hazırlayabilecek arkadaşlar ulaşabilir mi?

  1. ABDULLAH SARI dedi ki:

   Buyurun Erdal Bey yardımcı olayım.

   1. Emne dedi ki:

    Abdullah bey projemi hazirliyorsunuz ornek varmi veya pufleri nedir vrya hazirlayabilirmisiniz tsk. Bilgi geriye donus lutfen

    1. REMZİ BAR dedi ki:

     ÖRNEKLERİ KOSGEB SAYFASINDAN İNDİREBİLİRSİNİZ.
     KOSGEBİN İSTEDİĞİ TOPLAMDA HARCANAN PARANIN NE KADAR SÜREDE GERİ DÖNDÜĞÜDÜR. DEVLETİN PARASININ DEĞİL SİZİN PARANIZI KAÇ SENEDE GERİ ALABİLDİĞİNİZDİR. ÖRN: 100 BİN LİRA HARCADINIZ 5 SENEDE GERİ DÖNMÜYORSA BU İŞE BAŞLAMAYIN . KOLAY GELSİN

   2. Yardım dedi ki:

    Abdullah Bey benim bir projem var KOSGEB desteği için proje yazımında bana yardımcı olmanızı talep ediyorum.Ankara merkez için 0546 dönüş yaparsanız telefondan çok sevinirim

  2. Hacı Yusuf dedi ki:

   Yardımcı oluruz dostum…

 30. berkay özel dedi ki:

  üniversite öğrencisiyim kosgeb proje ödevim var teslim etmem lazım yardımcı olabilir misiniz

 31. şehmus dedi ki:

  girişimçilik belgem var kendi işimi kurmak istiyorum yalnız daha halen nasıl bir iş kurayım ne iş kursam daha kar sağlar bilemiyorum fikir alabilirmiyim siz değerli abilerimden ve ablalarımdan saygılarımla.

  1. Ceyhun dedi ki:

   Slm kardesim eger müsait bir yerin varsa organik tarım solucan gübresi üretimi işini bi araştır

   1. Merve dedi ki:

    Ceyhun bey nasıl solucan gübresi bnde girişimcilik kursunda proje yapıcm

 32. Abdullatif KIZILTAN dedi ki:

  KOSGEB İş planı konusunda çalışma yapıyorum.Hazırlatmak isteyen vatandaşlarımız mailimden irtibata geçsinler.

  1. Sıdıka dedi ki:

   Ben üniversite öğrencisiyim hayali bir iş ile iş kurma projesi oluşturmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz?

   1. Merve dedi ki:

    Rica etsem bana da yardımcı olabilir misiniz Bnde üniverste ogrencisiyim ve hayali bir ıs kurmam gerek

  2. Mine dedi ki:

   Merhaba ben Kimya Mühendisiyim.Çalışıyorum.Yanlız kendi alanımda kendi işimi kurmak istiyorum.Bu konuda bana KOSGEB’in nasıl bir yardımı olur.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

  3. YALÇIN ALTAY dedi ki:

   ÜCRETİ NEDİR VE HİBE ÇIKTIKTAN SONRAMI ÖDEME OLUYOR

 33. tolga tuğrul dedi ki:

  kosgeb is planlarınız en ince ayrıntılarına kadar hazırlanır bilgi icin mail atınız.

  1. Veysi aksoy dedi ki:

   Merhaba lazer oto yıkqma açmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerek eşimin adına açacam neyapmam gereek

   1. Seval dedi ki:

    Veysi bey kuracaginiz iş ile ilgili eşinizin hic bir bilgisi yoksa onun adina açamazsiniz. Egitimi kim aliyosa is yerinide onun acmasi gerekiyo

  2. nilgün dedi ki:

   mail nedir nasıl ulaşacaz

 34. ünal dedi ki:

  slm arkadaşlar market ve tos dükanı açmak istiyoru tadıcı olurmusunus

 35. Burak Güner dedi ki:

  Kosgeb projeleri konusunda yardımcı olabilirim. Bilgi için adresine mail atabilirsiniz

  1. Hatice Türker dedi ki:

   Burak Bey Merhaba tabldot yemek üzerine bir yer açmak istiyorum kursu bitirdim. İş planını hazırlamak gerekiyor. Hemen açılış yapacagim nasıl yardımcı oluyorsunuz

   1. Muhammet dedi ki:

    Slm girişimçılık için plan hazırlanır.

  2. Meral dedi ki:

   Burak bey bana yardımcı olabilirmisiniz iş planımı hazırlayıp vermeliyim kuaförüm herşeyim hazır sadece iş planım kaldı

  3. engin dedi ki:

   slm burak bey ben sakarya adapazarinda tavuk ciftlikleri ve kumes hayvanlari icin talas uretimi uzerine bir imalathane acmak istiyorum bu is icin bazi makinalar gerekiyor ve bu is icin girisimcilik kursunu bitirdim

  4. Hasan dedi ki:

   Üniversite öğrencisiyim bana kosgeb projesi örneği lazım yardimci olabiirmisiniz

 36. Hülya Erden dedi ki:

  PROJE DANIŞMANLIĞI VE KOORDİNATÖRLÜĞÜ YAPMAKTAYIM TARIMSAL POREJELER VE KOSGEP İŞ PLANI ALANLARINDA FAALİYET GÖSTERMEKTEYİZ BİLGİ ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR MAİL ADRESİMDEN ULAŞABİLİRLER

  1. Hüseyin Kaya dedi ki:

   Ekmek fırını açmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

  2. Selçuk Kurt dedi ki:

   Kosgebten destek almak için nasıl bir is planı hazırlamam gerekiyor bilgi verebilir misiniz

  3. İsa kahveci dedi ki:

   Mail adresinizi almak isteriz proje yazdıracaktık

  4. Ilknur dedi ki:

   Iyi akşamlar bende kosgep mülakata katıldım KURSLARA gideceim. Iş yerlerine küçük sanayi dükkanlarına tabulot 4 çeşit yemek yapmayı düşünüyorum . Ama dükkan nasıl olur kafa restorant falan mı açılır çok kararsizim

  5. Suat öztürk dedi ki:

   Simdi Hülya hanım iş planı hakkında rahatsız ediyorum yardımcı olurmusunuz iyi akşamlar

  6. Osman dedi ki:

   Merhaba hülya hanım iletişime geçmemiz mumkun mu acaba

  7. ismail dedi ki:

   Hulya hanim banada yardimci olabilirmisiniz

  8. sedat ulusoy dedi ki:

   tarımsal destek için görüşebliriz

  9. ramazan dedi ki:

   Hülya Hanım merhaba

   size hangi mailden ulaşabiliriz.

 37. murat dedi ki:

  sana nasıl ulaşılır benım telefonumu versem wahtsap yapalım ozaman

 38. fatma koldas dedi ki:

  lokanta acmak ıstıyorum ev yemeklerı uzerıne proje nasıl hazırlanıyor ve bu tablolar kısmında takıldım yardımcı olabılırmısınız.

 39. yüksel gezer dedi ki:

  iş yeri açmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmısınz

 40. FARHOD dedi ki:

  uluslararası kargo şirketi açmak istiyorum iş planı varsa gönderirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

 41. Mutlu yildiz dedi ki:

  Arkadaşlarım.selamlar.ben bursadan mutlu yıldız.iş planı konusunda bir çok arkadaşimiz ciddi anlamda yardıma muhtaç ancak yardımcılık konusunda pek ilgili kimseyi görmedim.ve kendi irademle çok şeyi araştirdim.malesef yardımcı şirketler organizasyon kurmuş para üzerinden kişi başından çok parayla talepte bulunmuş ve kesin olarak kazanan kişilerde yok.bu gerçek ihtiyacı olan insanlarımızın eli kolu kim olcak diye düşündüm.ve susamiyorum.bir yeni bahar geldi insanımıza bu bahar gerçek insanlarımızın bahardir diye iclendim.burdaki arkadaşlar ve diğer alandada ilan yorumlarını bıraktım.bana ulaşmanızı istedim birlik olup tüm iş planlarını birlikte halledelim.merkezi.sistemini.ben.şahsim.olarak.herkese.faydali.bir.toplum.adami.olarak.bu.yardimlasmayi.malazgirt.seyit.hasan.tornu.olarak1071tarihinin.en.guzel.dedelerin.tirunlari.olarak.2023cumuze.herkesimin.ankayacaği.dilden.ve.gercek.manada.insanlarimizin.bize.ihtiyaci.olduğunu.anladim.hepbirliyi yakalaya biliriz.vap.sap.gurubu.bi.başka.gurup.kurup.her sorunumuz.halletmeye.calisalim.bir.insan.kazanalim.hep.hep.para.deyil.bakin.insan.bulamiyoruz.istişarelerimize.kendim20yildir.sayisiz.mekan actim.her.alanin.iş.planini.oluşturabiluriz.cayimiz.kuru.ekmeyimuzi.paylasiruz.saygilarimla.şerefle.iftarciyim

  1. Muhammed dedi ki:

   Sana nasıl ulaşacağız

  2. Alaattin dedi ki:

   yardımcı olabilirim..

   1. sergen dedi ki:

    bana yardımcı olablrmısın allattın

  3. Pinar celik dedi ki:

   Size nasil ulasabiliriz

  4. Melek dedi ki:

   Size nasıl ulaşabilirim

  5. Eda dedi ki:

   otel işletmeciliği hakkında iş planı lazım.hiçbir yerde bulamadım acilen teslim etmem lazım cok zor durumdayım yardımcı olur musunuz rica etsem?

   1. Abdullah SARI dedi ki:

    Eda Hanım ne yaptınız hallettiniz mi?

 42. ilhan dedi ki:

  malatya veya elazığ da geri dönüşüm fabrikası kurmak istiyorum iş planı var mı

 43. Hakan dedi ki:

  MERHABA

  Ben GÜZELLİK SALONU açmak istiyorum mümkünse örnek iş planı gönderebilirmisiniz

 44. Yildiz topal dedi ki:

  Simdi ben universite ogrencisiyim ve girisimcilik diye bir dersimiz var hoca bize bir yeni is fikri bulun ve bunun uzerine is plani dosyasi dolduracaksiniz dedi fikrimiz var kosgebe de sunmayi dusunuyoruz bu is planini hazirlamada bize yardimci olur musunuz

 45. Yildiz topal dedi ki:

  Merhaba bana yardimci olur musunuz rica etsem

 46. kombi klima teknik servis dedi ki:

  kombi klima teknik servisliği için iş planı varmıdır rica etsem

 47. Koyunları doğurup kasaplık kuzu üretimi dedi ki:

  Selamlar ben koyun çiftliği kurdum. Kasaplık kuzu üretimi yapıyorum. Şuanda yaptığım biraz hobi amaçlı. Koyunları 2yılda 3 doğum yaptırıyoruz. Gerçekten çok karlı bir iş ama kurulumu can yakıyor. Kosgeb girişimci belgem var. Koyunculuğa yani kuzu üretimine kosgeb destek oluyormu?

 48. Hali yikama dedi ki:

  Hali yikama fabrikasi acmak istiyorum is plani ornegi bulabilirmiyim yardimci olurmusunuz tesekkurler

 49. bayan çanta ve cuzdan atolyesi acmak istiyorum bununla ilgili kurs varmi dedi ki:

  Mükerrem er

 50. kargo acenteliği dedi ki:

  merhaba kargo acenteliği ile ilgili örnek iş planı var mıdır? Teşekkürler

 51. TUHAFİYE DÜKKANI AÇMAK İSTİYORUM dedi ki:

  kendim tuhafiye dükkanı açmak istiyorum, tuhafiye dükkanında destek veriyor musunuz?

  bilgi vermenizi rica ederim.

  teşekkürler.

  1. DUYGU dedi ki:

   VERİYOR DESTEK

   1. Gülşen dedi ki:

    İşletmedeki terek dolap klima vs şeklinde destek veriyor daha detaylı bilgi , destek ve iş planı hazırlatmak için mail adresimden ulaşabilirsiniz.İyi günler

 52. tuncer erörs dedi ki:

  Sevgili admin siteniz harika sizi tebrik ederim.Fakat ben danışman bir firma tarafından dolandırıldım. KOBİ-….. adlı firma tarafından hibe alacağım umudu ile 2580 tl dolandırıldım ben ve benim gibi on binlerce insan bu firma tarafından dolandırıldı.Lütfen bizim sesimiz olun lütfen
  ” KOBİ-…. adlı firma google reklam verip insanları kendi sitesine çekiyor ve kurumsal bir firmaymış ve devlet tarafından yetkiliymiş gibi numaralar ile insanları dolandırıyor…Lütfen bu yorumumu yayınlayın ve bizi paylaşın herkes bu dolandırıcı firmalar bilsin ve görsün.
  KOBİ -…. vb .dolandırıcı firmalar hakkında bu linkten bilgi alabilirsiniz.

 53. yumurta satışı dedi ki:

  şanlıurfa siverek ilçesinde kendi çiftliğimde gezen tavuklardan alınacak yumurta satışı üzerine iş kurmak istiyorum.

  1. iş planı hazırlama dedi ki:

   İş planlarınız hazırlaya biliriz.

 54. Kreş acmak dedi ki:

  Herkese yaptığınız destekten dolayı TSK ederiz bende kreş açmak istiyorum desteğinizi bekliyorum ve benimde bir is planına ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim

 55. Mert Eylül dedi ki:

  Merhaba. İş planınızı hazırlayabiliriz. Sadece 750.₺ ‘ ye hayallerinizi gerceklestirme olanağına sahip olun.

 56. Ahır hayvancılığı dedi ki:

  Ahır hayvancılığı ile ilgili projeler var mı ? 100 baş ve daha fazlası için gecerli bir proje sormaktayım.

 57. Terzi butik dedi ki:

  Bayan terzi ve butik açmak istiyorum bunun için iş planı örneğine ihtiyacım var .

 58. Ekmek firini dedi ki:

  Ekmek firini acmak istiyorum bunun ile ilgili is plani orneklerine ihtiyacim var

 59. Remzi YILDIZ dedi ki:

  İstanbul’da “Eğitim Danışmanlığı” işletmesi açmak istiyorum.Destek konusunda, sizden destek alabilir miyim?

  1. DUYGU dedi ki:

   EĞİTİME YOK DİYE BİLİYORUM

 60. Kıran dedi ki:

  Organik tarım gübresi (solucan gübresi) üretip tarım bölgelerine pazarlamak istiyorum.festek alabilirmiyim

  1. Ferhat dedi ki:

   Mrblar
   Hali hazirda bulunulan taksi durağı açma örnekleriniz var mı varsa yardımcı olabilir misiniz ?

 61. Önder Kurt dedi ki:

  siteniz gayretli ve özenli olarak hazırlanmış, gayet güzel, gelişmelerle ilgili haberdar edilmek istiyorum, tşk ler, iyiçal.,