KosgebKredisi.com

CTE Duyurdu! COVİD-19 İzinleri Bitiyor. 80 Bin Mahkum Cezaevine Dönecek

CTE Genel Müdürlüğünden çağrı: Hükümlüler 31 Mayıs’a kadar teslim olmalı.

CTE Duyurdu! COVİD-19 İzinleri Bitiyor. 80 Bin Mahkum Cezaevine Dönecek

CTE Genel Müdürlüğü Korona izinleri hakkında duyuru yayınladı. Bugüne kadar 12 defa uzatılan açık cezaevi izinleri 31 Mayıs’ta son buluyor. 80 Bin Mahkum Cezaevine geri dönecek.

Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak. İşte COVİD-19 İzinleri hakkında resmi duyuru!

CTE Duyurdu! COVİD-19 İzinleri Bitiyor. 80 Bin Mahkum Cezaevine Dönecek
Covid-19 İzinleri 31 Mayıs 2022 Tarihinde Sona Erecek.

12 Defa Uzatılan İzinler Artık Uzatılmayacak

Koronavirüs salgını sebebiyle 31 Mayıs 2020’den bu yana, açık cezaevlerinde bulunan mahkûmların 12 defa uzatılan izinleri artık uzatılmayacak. Pandemi sebebiyle açık cezaevlerinde bulunan hükümlülere, 15 Nisan 2020’de izin verilmişti. Son olarak 5’inci yargı paketine eklenen düzenlemede mahkûmların koronavirüs izinlerinde değişiklik yapılmıştı. Buna göre, mevcut düzenlemedeki “her defasında 2 ayı geçmemek üzere 9 defa uzatılabilir” ibaresi, “her defasında 2 ayı geçmemek üzere 12 defa uzatılabilir” şeklinde değiştirilmişti.

Yapılan düzenleme sayesinde, açık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin izin süresi 31 Mayıs’a kadar uzatılmıştı.

Salgının Etkisi Azaldı

Bugüne kadar 12 defa uzatılan açık cezaevi izinlerinin 31 Mayıs’ta son bulacak olmasının ardından gözler izinlerin yeniden uzatılıp uzatılmayacağına çevrildi. AK Parti kaynakları, yapılan son toplantılarda, salgının etkisinin azalması ve vaka sayılarının düşmesi sebebiyle izinlerin yeniden uzatılmasına lüzum olmadığını yönünde karar alındığını ifade etti.

200 Bin Kişi Faydalandı

Salgın izninden bugüne kadar 200 bin mahküm faydalandı. 31 Mayıs’tan sonra alınan kararda herhangi bir değişiklik olmaması durumunda yaklaşık 80 bin kişinin yeniden cezaevine döneceği belirtildi. Hükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek. Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.