KOSGEB Hibeleri

Ziraat Bankası Trafik Sigortası 2021 Fiyatları

Ziraat Bankası Trafik Sigortası 2021 Fiyatları

Araç sigortalarında yaşanan düzensiz artış sebebine anlam veremeyen kişiler tarafından sigorta prim ödemelerinin indirimli yapılması ardından birçok kişinin merak konusu oldu. Ziraat güvencesinde trafik sigortası yaptırmak isteyen kişilere uygun poliçeler sunulmaktadır. Ziraat Bankası sigorta fiyatları bakımından çoğu şirkete nazaran daha uygun olduğu gözlemlenmekte ve bu sebeple vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları 2021? Araç Prim Tutarı Ne kadar? gibi soruların cevaplarını sizler için ele aldık…

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları 2021

Sigorta poliçesi Ziraat Bankası güvencesiyle yapılmakta. Bireysel müşterileri veya olmayanlara poliçe ile herkese trafik sigortası yapılabilmektedir. Bu yapılan sigorta poliçe tutarları da kişinin durumuna göre belirlenirken yapılan kampanyalar dahilinde çok uygun tutarlar olabilmektedir. Belirlenen tutarlar aracın plakası, prim risk durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan haberler tamamen asılsız olmakla beraber Ziraat Bankası az öncede belirtildiği gibi kosgebkredisi.com aracın durumuna göre fiyatlandırılma yapmaktadır. Doğru bilgi için Ziraat Bankası Şubelerini ziyaret etmek gerekir.

Bilindiği üzere araçta meydana gelebilecek kaza ve çarpma durumlarını poliçeler desteklemekte ve sigorta acenteleri karşılamaktadır. Belirlenen kuralların uygunluğuna göre zarar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Ziraat Bankası Trafik Sigorta Poliçe tutarı teklifi alınabilen bir hizmet olup teklifin talebi ve durumu internet üzerinden sorgulanabilmektedir. Ziraat Bankası resmi sitesi üzerinden Trafik sigortası için Teklif alma sayfasına giriş yaparak yeni teklif alınabilirken aynı zamanda mevcut tekliflerde görüntülenmektedir. Zorunlu araç sigortası teklifi sorgulamak kişinin kimlik tipi, T.C kimlik numarası, araç plakası ve güvenlik kodunun doldurulması üzerine gerçekleşmektedir.

Ziraat Sigorta Araç Prim Tutarı Ne Kadar?

Aracım Ziraat Güvencesi kapsamında Ziraat Bankasından alınan trafik sigortası ile herhangi bir kaza durumu veya kazadaki diğer araçların zarar bedelli karşılanmaktadır. Poliçede tanımlanan ve prim borcu çıkan sigortalının herhangi bir kaza anında karşı taraftan birinin ölümüne veya yaralanmasına neden olması halinde karşı tarafa ödenecek zararın bedeli ya da tüm yasal durumları zorunlu sigortanın teminat kapsamında değerlendirilir.

Poliçenin teslimi karşılığında sözleşme yapıldıktan sonra peşin ödenen Zorunlu Trafik Sigorta Prim ücreti Ziraat Bankası Aracım güvence hesabına katılma payı ile sigorta sözleşmesine, bedeline veya primine ilişkin olarak mevcut ve ileride konulacak vergi, resim ve harçlardan oluşmaktadır. Ziraat Sigorta poliçesi yaptıran kişiler ödemeyi peşin yaptığı gibi bazı kıstaslarda taksitli ödeme de yapabilmektedirler.  Bazı kıstaslara konu olan kişiler için Ziraat Bankası 4’te bir peşin ödeme kaydıyla ilgili kişilere taksitli ödeme imkanı sunmaktadır. Bu durumda sadece fesih işleminden mahrum kalınır. Yetkisiz kişiler tarafından kullanılan aracın römork veya çekici tarafından çekilmesinden kaynaklı bir maddi zararları da çekicinin sigorta kapsamına kosgebkredisi.com konu edilir.  Oluşabilecek herhangi bir kaza durumunda maddi ve manevi zararların önüne geçebilmek amaçlanmaktadır. Bu kapsama dahil olan her araç ve durum Ziraat Bankası poliçe güvencesinde olmaktadır. Sigorta yaptıranların haksız taleplerini de teminat altına alır. Ayrıca eğitim destek teminatı, ferdi kaza koltuk sigorta teminatı,  araç yardım teminatları da ek teminatlar olarak kapsama alınır. Sigorta şirketleri tarafından doldurulacak olan bilgilere ilişkin Resmi Gazete’de detaylar şu şekilde ifade edilmiştir.

En az iki nüsha olarak düzenlenen bu form, sigorta sözleşmesine taraf olmak isteyen ve sigortadan menfaat sağlayacak diğer kişilere, yapılacak sigorta sözleşmesine ilişkin önemli bazı hususlarda genel bilgi vermek amacıyla, 28.10.2007 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Sigorta Sözleşmelerinde Bilgilendirmeye İlişkin Yönetmeliğe istinaden hazırlanmıştır.

A. SİGORTACIYA İLİŞKİN BİLGİLER (ilgili alanlar acente tarafından doldurulacaktır)

1) Sözleşmeye aracılık eden sigorta acentesinin;
Ticaret Unvanı : _________________________________________________
Adresi : _________________________________________________
Tel & Faks No. : (0 ………) ………………… ; Faks: (0 ………) …………………
2) Teminatı veren sigortacının;
Ticaret Unvanı : Ziraat Sigorta A.Ş.
Adresi : Turgut Özal Millet Cad. No:7 Aksaray/İSTANBUL
Tel & Faks No. : (0 212) 459 84 84; Faks: (0 212) 587 61 00
Web Adresi : (http://www.ziraatsigorta.com.tr)
Ticaret Sicil No : 698807

Devlet desteği ile Sigorta Bilim ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından sunulan sigorta acentelerine ihtiyaç duyulmadan zorunlu trafik sigortası sorgulama için tıklayınız.

Resmi Gazete’de Trafik Sigortası Hakkında

Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ile; araç gerek hareket halinde, gerekse park halinde iken, aracın bakımı yapılırken veya araca inilip binilirken meydana gelecek bir kaza neticesinde araçta seyahat eden yolcuların; isim belirtilmeden aracın sürücüsünün ve varsa muavinin; ölüm ve sürekli sakatlık teminatını yurtiçi ve yurtdışında temin eder.

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası ile; bu poliçede gösterilen aracın kullanılmasından doğan ve Karayolları Trafik Kanununa ve Genel Hükümlerine göre aracın işletene ait olan hukuki sorumluluğu ve bu poliçe teminat kapsamında olmak şartıyla Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası hadlerinin üzerinde kalan kısmını, poliçede yazılı teminatlar dâhilinde temin eder.

Hukuksal Koruma Sigortası ile sigortacı; sigortalının taraf olduğu ve motorlu araca bağlı olarak ve sürücü için bu sözleşmeyle saptanan konular kapsamındaki sözleşmeler ya da mevzuattan doğan hak ve yükümlülükleriyle ilgisi olan hukuksal uyuşmazlıkların, sulh yahut ilgili yargılama usulleri çerçevesinde giderilmesinde hukuksal çıkarlarının korunması için yapılması gereken gider ve diğer edimleri üstlenir.

Teminat Dışı Haller 
Aracın, kurallara uygun bir şekilde yasal olarak taşınmasına izin verilen patlayıcı, parlayıcı ve yakıcı maddeler taşınması nedeniyle uğrayacağı zararlara teminat verilmemektedir.
Aracın iddia ve yarışlara katılması sonucu ile bunlara hazırlık denemeleri sırasında meydana gelen zararlara teminat verilmemektedir.
Yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelen zararlara teminat verilmemektedir.
Sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça aracın mekanik, elektrik ve elektronik donanımında meydana gelen her türlü arızalar, kırılmalar ile lastiklerde meydana gelen zararlara teminat
verilmemektedir.

Ziraat Bankası tarafından sunulan “Aracım Ziraat Güvencesinde Genişletilmiş Kasko Sigortası” adı altında Bilgilendirme Formunu okumak için tıklayınız..

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!