Devlet Destekleri

Turkcell’den Müşterilerine Cepte Para Kart Uygulaması

Turkcell’den Müşterilerine Cepte Para Kart Uygulaması

Zor durumda kalanlara cep telefonunda para gönderme işlemi için hayata geçirilen ve Garanti Bankası ile Turkcell ortaklığı ile ülkemizde bir ilke imza atılarak geliştirilen bu yeni sistemden para gönderme işlemi dahil birçok hizmet verilmektedir. Garanti bankasının lansmanını yaptığı Cepte para kart Nasıl alınır verilen hizmetler nelerdir isterseniz bir göz atalım.

Turkcell Para Kart Nedir?

Turkcell mobil finansal servisler platformu oluşturmuş ve Garanti bankası da bu sistem üzerinde ilk banka olarak hizmet vermektedir.  Bu platform bankacılık ödeme sistemlerine uygun olarak Mastercard ile birlikte geliştirilmiştir. Günlük hayatta ise bu platform birçok yenilik getirmiştir. Turkcell Cepte Para Kart Bankalardan satın alınan bir kart değildir. Türkiye’de kart kullanmayan ve bankalarda kredi hesabı ve kredi kartı olmayan 20 milyon  kişi her ay Turkcell iletişim merkezlerine gelerek hatlarına kontör ve TL yüklemek amacıyla Turkcell bayilerine bizzat gelmektedirler. Geldikleri noktalarda herhangi bir bankaya giderek Turkcell iletişim noktalarından cepte para kartı alıyorlar. Aldıkları cepte para kart ile yükleme işlemini gerçekleştiriyorlar. Cepte para kartı Turkcell iletişim noktalarından alanlar 5 TL ödeme yaparak alabilirler. Ama ilk defa cepte para kart alanlar ise ödedikleri 5 TL’nin karşılığında 200 Dk bedava konuşma imkanına sahip olmaktadır ve bir hafta boyunca bunu kullanarak sunulan bu avantajdan yararlanabilirler. 200 Dk  bedava TL ile her yöne değil de sadece Turkcelliler ile konuşma imkanı sunulmaktadır. Turkcell cepte para karta yapılan yüklemeler ile bu kart ile Master Card geçen her pos da giyim yiyecek gibi her türlü alışverişlerinde kullanabilirler.

Turkcell Cepte Para Kart Nasıl Alınır?

Turkcell Cepte Para Kart Nasıl Alınır?

Yapılan ödemeler esnasında müşterilerin o sırada cep telefonlarındaki menüler güncellenerek sim kartı olmadan direk cep telefonu ile eşleşen cepte para kart ile güvenli bir şekilde Turkcell sim ile cep telefonundaki Turkcell menüler güncellenmiş olmaktadır. Cep telefonuna bakıldığında yapılan güncellemelerden sonra Turkcell Cepte para menüsü yüklenmiş olmaktadır. Cep telefonu kullanıcısının hiçbişi yapmasına gerek olmadan otomatik olarak bu kartı alır almaz 1 dakika içerisinde uzaktak güncelleme ile cep telefonuna cepte para kart yüklenmektedir.

Bu sayede ne kadar para yüklenmiş ise o paranın ne kadar olduğunu görerek menüden direk olarak cepte para kartta ne kadar parasının kaldığını görmüş olmakta hem de konuşma dakikası satın alınabiliyor. yani Turkcell iletişim noktalarından gerçekleştirdiği TL yükleme işlemini direk olarak cep telefonunun cepte para kart menüsünden kolayca yapabilme imkanına sahip olunabiliyor.

En can alıcı nokta ise yani Cepte para kartın en önemli avantajı ise; herhangi bir telefon kullanıcısına bunun Turkcelli olması da gerekmiyor herhangi bir operatörü kullanıyor olabilir, para gönderebilmesidir.

Para gönderdiği kişilerin bankada hesabının olması da gerekmemektedir. Para gönderme işlemi yapıldığı anda para gönderdikleri kişiler garantinin paramatiklerinden bu parayı kartsız işlem yaparak cepte para seçeneğini kullanarak gelen şifre ile birlikte çekebiliyorlar. Turkcell cepte para kart kısaca tümüyle uçtan uca en güvenli Master Card onaylı dünyadaki tek çözüm olarak müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Turkcell Cepte Para Kart Nasıl Kullanılır?

Turkcell para kartınıza yükleyeceğiniz para ile hem tüm yiyecek ve giyecek alışverişlerinizde bonus kazanabilir, hemde cepten istediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Turkcell cepte para kart ile gönderdiğiniz para bir kerede yalnızca 250 liraya kadar değişebiliyor. Bir kerede 250 lira gönderilebilme sınırı koyulmuştur. Yılda en fazla 5 bin TL para gönderilebiliyor. Cepte para karta da bir kerede en fazla 500 TL yüklenebilmektedir. Günde de en fazla 1000 TL gönderilebilmektedir ve senede de bir numaraya olursa kaybederseniz diye sadece 3 kart alınabiliniyor. Yapılan her işlem şifre ile gerçekleştiriliyor. O yüzden cep telefonunuz çalınsa bile aynı bir kredi kartı gibi şifre bilinmediği için hiçbir şekilde cepte para kart ile bir işlem gerçekleştirilememektedir.  Örneğin çocuğunuz yurtdışına okumaya gitti, çocuğunuza bu karttan verirseniz, cep numarası da yurt dışında açıksa bu kart para yollayabilirsiniz. Turkcell Cepte para kartınızla Mastercard logosu gördüğünüz mağazalarda ve 3D secure uygulamasını destekleyen internet sitelerinden yapabilir, tüm Garanti paramatiklerden kartınızla para çekebilirsiniz.

Turkcell Cepte Para Kart Nasıl Kullanılır

Turkcell Cepte Para Kart Nasıl Kullanılır

Mastercard logolu Garanti Bankası Bonus, Shop&Miles kredi kartına veya ParaCard’a bu kart üzerinden para göndermek ve her an her yerden cep telefonu ile herhangi bir Turkcell hattına TL yüklemek için sizde Turkcell para karta sahip olabilir avantajlarından yararlanabilirsiniz.

] }
Yorumlar
  1. Mehmet er dedi ki:

    Bu kart ne işe yarıyor acaba. Bende almak istiyorumda bu karttan?