Simit Sarayı Bayilik Şartları Kâr ve Maliyet Oranları 2022

Simit sarayının markasından pay sahibi olmak isteyen girişimciler tarafından araştırılan Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları nelerdir? Simit Sarayı Şubeleri, bayilik bedeli, simit sarayı bayilik şartları, simit sarayı bayim olur musun bayilik veren firmalar arasında simitçi dünyası ve simit cafe bayilikleri ile ilgili merak edilenler yazımızda yer almaktadır.

Simit Sarayı Bayisi Nasıl Olunur?

Simit geçmişten günümüze değin günün her saati sabah, akşam, öğle arası yiyebileceğimiz doyurucu atıştırmalıktır. Simitin geçmişi Osmanlı’ya kadar dayanmaktadır. Yoğurulan hamur şekil verildikten sonra pekmeze batırılır. Ardından susamlara bulanarak fırına verilir. Böylece çıtır çıtır simit tezgahlarda yerini alır. İstanbul’da 4 çalışanla başlayan, bugün neredeyse tüm dünyada 6.500 çalışanı, günlük 500 bine yakın müşterisi olan bir dünya markasına dönüşen “Simit Sarayı” Türk girişimciler için büyük bir ilham kaynağı olmuştur. Simit sarayının girişimcisi uzun yıllar boyunca ne konuda girişimci olmalıyım nasıl para kazanırım diye düşünürken ekmekten sonra en çok tüketilen yiyeceğin simit olduğunu fark etmiş ve çalışmalarına başlamıştır. Şu anda büyük bir başarı yakalayan girişimci bayilik isteyen diğer girişimcilere hem örnek olmak hem de destek olmak istiyor.

Öncelikle, ilgili ülke-bölge-şehirde ana bayi olmak için hazırlanmış bir iş planına ihtiyacımız var. İş planı, açmayı planladığınız mağazaların sayısını, her mağaza için ayrıntılı konum bilgilerini ve tahmini açılış tarihlerini içermelidir. İş planınızı alıp analiz ettikten sonra, ülke potansiyeli hakkında bir pazar araştırması yapıyoruz ve ilgili bölge ve bölgeler için minimum mağaza sayısını belirlenmektedir. MF anlaşma aşamasında, iş planınızda her bir mağazanın franchise giriş ücretlerini peşin olarak ödemek zorunluluğu bulunmaktadır.

Master franchise olmanın avantajları şunlardır;

 • Alt franchise’lara ürün satarak kar elde edebilirsiniz.
 • Lisans ücretinin yarısını alt franchise’lardan kazanabilirsiniz.
 • Ayrıcalıklı olarak franchising lisansı dağıtma hakkına sahip olacaksınız.
 • Sub franchiselarınızdan lisans ücreti kazanma şansına sahip olursunuz.

Simit Sarayı Bayilik Nasıl Alınır?

Simit sarayı franchise almak isteyenler firmanın web sitesinde yer alan franchise menüsü üzerinden bayilik almak için sayfanın sonuna giderek başvuru formu üzerinden franchise almak istenen lokasyonu ve mağaza konseptleri olan AVM, Cadde, Kioks’dan birini seçerek online başvuruda bulunduktan sonra yatırım değerlendirmesinin yapılması için firma yetkilileri ile bir araya gelerek mağaza lokasyonu uzmanları incelemesinden sonra özel teklifler sunularak franchise bedelini yatırdıktan sonra mağazanın kapıları açarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

Simit sarayının bayilik sistemi lokasyondan fizibiliteye, konsept yönetiminden mimari projelendirmeye, marka kimliğinden iletişim çalışmalarına kadar tüm hizmetleri kapsamaktadır. Simit Sarayı standart hizmet kalitesini kalıcı hale getirebilmek için mağaza açılışından önce ve sonra deneyimli eğitim kadroları ile işletmecilere eğitim desteği vermektedir.

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Simit sarayı başvuru sayfasından öncelikle başvuru formunda, franchise almak istediğiniz lokasyonu ve mağaza konseptini seçimini yaptıktan sonra gerekli olan kişisel bilgilerinizi girerek doldurunuz.

Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, doğum yeriniz, yaşadığınız yer, cinsiyetiniz, cep telefonu, e-mail adresini, ülke kodu, telefon numaranız, şuan yaptınız iş ve varsa iş planı ve CV’nizi yükledikten sonra bir sonraki adıma geçmelisiniz.

 • Daha önce franchise aldınız mı? Markası nedir?
 • Yatırım miktarı, ..TL?
 • Yatırımın ne zaman olacağını Hemen-6 ay içinde, -6 ay 1 yıl içinde, -1 yılın üzerinde,
 • Sürece ne kadar dahil olacaksınız?
 • Yatırım yapılacak lokasyon belli mi? soruların yanıtlarını yazdıktan sonra,

Simit Sarayı’nın doldurduğum bilgiler üzerinden bana ulaşmasına izin veriyorum. Onay kutusu✔ işaretlenip GÖNDER seçilir . Başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Simit sarayı bayilik başvurusu için tıklayınız.

Başvuru adımları;

 • İnternette yer alan başvuru formu eksiksiz doldurulur,

Daha sonraki adımda yatırımı değerlendirmek için sizinle görüşme ayarlayacaklardır.

 • Firma yetkililerinin onayından geçirilir,
 • Bir görüşme tarihi belirlenerek firma yetkilileri ve yatırımcı ile bir araya gelir,
 • Yatırım detayları ve yatırım maliyeti masaya yatırılarak detaylar görüşülür,
 • Seçtiğiniz mağazanın lokasyonu uzmanlar tarafından değerlendirilerek firmaya uygunluğu saptanacaktır.
 • Mağaza lokasyonu Simit Sarayı firma yetkilileri tarafından detaylı olarak incelenir,
 • Kişiye özel mağaza ve yatırım bedeli teklifi yatırımcıya sunulur,
 • Size özel tekliflerini sunacaklar, mağazanın açılış öncesi ve sonrasında düzenli ve sürekli olarak eğitim verilecek, güncel bilgilendirme yapılacaktır.
 • Onay alınması durumunda bayilik öncesi eğitimler verilir,
 • Mağaza hazırlanırken personel eğitimleri verilir ve belirlenen en kısa zamanda işletmeniz açılacak, hazır halde sizi ve müşterilerinizi bekliyor olacak. Simit sarayınız bu adımlardan sonra açılacak.
Simit Sarayı Bayilik Şartları Kâr ve Maliyet Oranları 2022Pin

Başvuru yapacağınız 3 ayrı konsept bulunmaktadır. Yine Yurt dışında da 3 ayrı konsepte bayilik verilmektedir. Bunlar;

Tek Mağaza BayiliğiMevcut mağazaların bulunduğu konuma, ülkeye yakın olacak şekilde verilen bayilik türüdür.
Çok Mağaza BayiliğiMevcut mağazaların bulunduğu ya da seçilen yeni ülkelerde minimum şehir bayiliği şeklinde olmaktadır.
Bölge/Ülke/Şehir BayiliğiBir ülke, bölge ya da şehrin bayilik haklarının yalnızca tek kişiye verildiği bayilik türüdür.

Tek Mağaza Bayiliği, Çok Mağaza Bayiliği, Bölge/Ülke/Şehir Bayiliği Simit sarayı yurt dışı bayilik başvurusu yapabilirsiniz.

Simit Sarayı Bayilik Şartları Kâr ve Maliyet Oranları

Son yıllarda en çok gelir getiren ve her gün sayısı artan simit sarayları kar getirdiği kadar birçok koşula sahiptir.

Bayilik verilmesi için gerekli Bayilik Şartları şunlardır;

 • Bayilik verilmesi için ortalama en az 200 en çok 500 bin gerekli görülen maliyet için sermayeniz olması şarttır.
 • Aylık kazanç üzerinden isim hakkı bulunduğu için %3’ünden pay alınmaktadır,
 • Yıllık ciro kazancından senelik %2 oranında reklam bedeli talebinde bulunurlar.
 • Simit sarayı firmasının belirlediği ürünler dışında onay olmadan hiçbir mamulü satışa sunamazsınız.
 • Örneğin; tatlı tuzlu çeşitlerin satışının yanında sütlü tatlı satışı yapmamak gibi.
 • Sağlık Bakanlığına uygun olan yönetmelik nizamında hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir. Bone, maske ve eldiven kullanılmalıdır. Çalışan takı gibi aksesuarlarını iş esnasında çıkarmalı, kullanmamalıdır. Personeller, iş esnasında hiçbir aksesuarı (takı vb.) üzerlerinde bulunduramazlar.
 • Gıda Bakanlığı bağlı olarak üretim yapıldığı için üretimlerin, günlük, haftalık şeklinde olması gerekmekte ve belirlenen kurallara uygun hareket edilmelidir.
 • Öncesinde çok iyi bir iş planı hazırlamalısınız. Bu iş planı, açmayı planladığınız mağazaların sayısını, her mağaza için ayrıntılı konum bilgilerini ve tahmini açılış tarihlerini içermelidir.

Simit Sarayı Yatırım Maliyeti Ne Kadar?

Yeni işletme modelleri ile farklı kategorilerdeki mağazalarda hizmet veren Simit Sarayı bu özelliğiyle her tipten yatırımcı tercih edebilir. Yatırım maliyetleri emsal yerli ve yabancı fast food zincirlerine kıyasla oldukça rekabetçi düzeydedir ve açılacak mağazanın büyüklüğüne ve konseptine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Dünyada 22 ülkede hizmet vermektedir.

Simitçi Dünyası Franchise Bedeli ise 2022 yılında Simitçi açmak isteyen yatırımcılar 350-400 bin TL yatırım maliyeti olan bu bayiliği alabilir.

Simit Sarayı İşletme Maliyetleri

Simit Sarayı ürünleri uluslararası standartlara uygun bir şekilde şoklanarak TUBITAK onaylı Simit Sarayı fabrikasından şubelere sevk edilmektedir. Mağazalarda ürün üretimine dair bir maliyet bulunmamaktadır. Mağazaya gelen ürünler, son teknoloji fırınlarda pişirilerek servise hazırlanmaktadır. Mağaza çalışanları pişirme, ürün hazırlıkları, müşteri ilişkileri, kalite, servis ve hijyen konularında Simit Sarayı tarafından düzenli ve sürekli olarak eğitim almaktadır; bu nedenle usta ve kalifiye personel ihtiyacı yoktur. Ürünlerin pişmeye hazır olması nedeni ile stok ve işletme maliyetleri de düşüktür. Amaç müşterilerin ihtiyaçlarına en erken şekilde cevap vererek memnuniyeti sağlamaktadır.

En düşük maliyetli bir yer için Kiosk konsept, 30.000 TL-40.000 TL gerekmektedir. AVM yada Cadde mağaza isterseniz eğer kira bedeli, kaliteli malzemeler ve gerekli izinleri de maliyet hesabına eklersek, Simit Sarayı’nda franchise sistemine giriş için 500 bin TL’ye ihtiyacınız olacaktır.

Simit Sarayı Kar Marjı

Simit sarayı kar marjı merak ediliyor. İsim hakkı bedeli %3 alan Simit Sarayı ayrıca bayilerinden %2 reklam bedeli alıyor. Simit saraylarında ortalama kar marjı ise %25 olarak belirtiliyor.

Simit Sarayı Bayilik Ücreti 2022 Ne Kadar?

Simit sarayı bayilik bedeli giriş ücreti, sözleşme aşamasında alınır. Simit Sarayı bayilik fiyatı, açılacak mağazanın büyüklüğüne ve konseptine, gerekli ekipman ve dekorasyon maliyetleri mağazanızın büyüklüğüne ve mimari yapısına göre bağlı olarak değişir.

Simit Sarayı franchise alma bedeli 50.000 Euro olarak belirlenmiştir. Bu bedel, Simit Sarayı isim hakkı bedeli olarak geçmektedir. Bunun yanı sıra seçeceğiniz konsepte göre ortalama olarak da 600.000 TL’lik bir genel yatırım maliyetine ihtiyaç duyulacaktır.

 • Simit Sarayı İsim Hakkı Bedeli: 50.000 Euro
 • M2 Başına Maliyet: 3.000 TL
 • Minimum Şube Maliyeti (küçük işletme): 350.000 TL
 • Şube Açılış Maliyeti: 500.000 TL
 • Reklam ve Promosyon Katılım Bedeli: %2
 • Gelirden Pay: %3

Bu tutarlar net olmamakla beraber, en kesin ücret bilgisini yine firma yetkililerinden alabilirsiniz.

Ödeme yönünden, Ekipman ve dekorasyon maliyeti iki ayrı ödeme ile alınır; Detaylı projeyi paylaştıktan sonra toplam bedelin ilk yarı ödemesi alınır ve ekipman sevkiyatından önce kalan yarısı alınır.

Simit Sarayı Yurtdışı Franchise Bedeli Ne Kadar?

Simit Sarayı Yurtdışı Franchise Bedeli ortalama 50-100 bin EURO civarında bir rakama denk geliyor.

Bayilik Konsepti

Simit sarayının sizin de tercih edeceğiniz üzere 3 farklı konsepti bulunmaktadır. 3 farklı kategori iş yerinin bulunduğu bölgeye göre farklılıklar göstermektedir. Bu kategoriler ise;

Simit Sarayı Cadde Konsepti Bayilik Şartları;

Tercihinize göre konsept oluşturulacak ve işletme açılmaya hazır halde size sunulacaktır. Yaya trafiğine yakın ve görünürlüğünü iyi olan mağazalar için uygun olan bu konseptlerden birincisi genelde insan yoğunluğunun ve akışının fazla olduğu alanlarda alışveriş caddelerinde ve yer alan konsepttir. Seçeceğiniz mekanın 150 m2 ve üzeri, minimum 8 metre ön cephe genişliği ve 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir. Minimum olarak 30 m2 bahçe ya da teras alanı bulunması gerekmektedir.

 • Yoğun yaya trafiğinin olduğu caddeler olması,
 • Her açıdan görünür mağazaların tercih edilmesi,
 • Genel alışveriş rotaları veya meydanların tercih edilmesi,
 • 150 m2 üzerinde mağazalar olması,
 • Ön kullanım açık cephe kullanım alanları olması,
 • En az 30 – 40 m2 bahçe veya teras kullanım alanları olması.

Simit Sarayı AVM Konsepti Bayilik Şartları;

Diğer konsepte baktığımız zaman AVM konsepti, AVM’lerde hemen girişte katında konumlanmıştır. Minimum 120 m2 kapalı alan, minimum 8 metre ön cephe genişliği ve 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir. Bahçe ya da teras alanının en az 30 m2 olması zorunludur. Diğer bir kısas ise AVM içerisinde soğuk depolama alanı olmalıdır.

 • Tercihen AVM giriş katında olması,
 • AVM mağazası sergi alanları,
 • En az 120 m2 mağaza kullanım alanı,
 • En az 30 – 40 m2 mağaza açık alan, teras veya bahçe.

Simit Sarayı Kiosk Konsepti Bayilik Şartları;

Son konsepte baktığımızda  genellikle metro istasyonları, alışveriş merkezleri, üniversiteler, benzin istasyonları gibi yaya akışının fazla olduğu fakat yerleşim alanının sınırlı olduğu noktalarda konumlanan konsepttir. Konumlanan noktanın özelliklerine ve sağladığı altyapı imkanlarına bağlı olarak sunulun ürün grupları sınırlandırılabilmektedir. Minimum 20 m2 yerleşim alanı, servis olanağı sağlayan en az 3 cephenin olması, elektrik, su gibi altyapı ihtiyaçlarının temin edilebilir olması gerekmektedir.

 • Tercihen AVM, ulaşım alanları, metro, üniversite gibi alanlarda olması,
 • En az 20m2’lik kullanım alanı,
 • 3 cepheden müşteriye servis imkanı,
 • Elektrik aboneliklerinin yasal ve sağlanabilir olması.

Daha ayrıntılı bilgi için firmanın franchising bölümü ile irtibata geçmenizi öneririz.

Firma ile yapacağınız anlaşmalara göre değişiklik gösterebileceği gibi, yapacağınız anlaşmalar doğrultusunda farklı maliyetler de ortaya çıkabilir.

Ücretsiz bayilik veren firmaları inceleyerek, iş fikirleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

En Uygun Mağaza Konumu Nasıl Belirlenir?

Etkin görünürlük ile yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlere yakın bir mağazada aramalısınız. Genel olarak şehir merkezlerinde, erişim noktalarında, meydanlarda ve alışveriş caddelerindeki lokasyonlar tercih edilmelidir. Cephe genişliği, mağazanın tezgah yerleşimi açısından kilit noktadır. Ana sebep, ürün tezgahının dışarıdan görünebilmesi ve mağaza önünden geçen potansiyel müşterileri çekmektir. Bu yüzden minimum 7 metre cephe genişliğini tercih etmelisiniz. Mağazalarımızın lokasyonu firmamızın politikası için büyük önem taşımaktadır. Simit Sarayı olarak daima seçkin noktalarda bulunma politikası izlendiğinden konum belirlemede ana kriterler bunlardır.

Simit Sarayı; yatırımcısını içerisinde bulunduğu şartları göz önünde bulunduruyor ve en doğru şekilde yönlendiriyor. Mağaza açılması planlanan konum, Simit Sarayı uzman mimari kadrosu tarafından incelenir, gerekli fiziki çalışmalar yapılır. Seçilen mekan için öngörülen yapıya ait ihtiyaçlar tespit edilir ve uygun projelendirme yapılır. İşletmeci ve Simit Sarayı yönetimi dekorasyon ve yatırım maliyetleri konusunda fikir birliğine varır. Yılların tecrübesi ve marka kimliği işletmeciye en doğru şekilde aktarılır. İşletmeciye sadece işletmeyi açmak kalır.

Simit Sarayı Bayilik BilgileriPin
Simit Sarayı Bayilik Bilgileri

Simit Sarayı Bayilik Alma Avatanjları

Simit Sarayı bayilik almak ile ilgilenenler için firmanın işletmecilerine sağladığı birçok avantajı vardır. Simit Sarayı; yatırımcısını içerisinde bulunduğu şartları göz önüne alarak en doğru şekilde yönlendirir ve size sadece işletmeyi açmak kalır!

Firma, sunduğu sürekli eğitim ve operasyonel destek ile mağazanızın açılışından önce sizi baştan sona kadar hazırlar. Uzman kişilerden aldığınız eğitim sonucunda konuyla ilgili teorik ve pratik bilgileri edinmiş olursunuz. Özgün Ürün Yelpazesi ile müşterilerin her daim beğenisi kazanır.

Sürekli Eğitim ve Operasyonel Destek

Mağaza açılışından önce ve sonra tecrübeli eğitim kadroları tarafından işletmecilere eğitim desteği verilmektedir. Verilen eğitim uzman istasyon eğitmenleri tarafından verilir. Bu eğitim teorik ve pratik bilgileri içermektedir. Ekip üyeleri ve yöneticilerin eğitim ihtiyacını karşılamasına yardımcı olacak bu eğitim programlarında, ekipman ve ürün eğitimlerinin yanı sıra, yönetimsel becerileri arttırmaya yönelik eğitimlere büyük ölçüde yer verilmektedir. Simit Sarayı standart hizmet kalitesini kalıcı kılabilmek için deneyimli operasyon ekibimiz, işletmecilere, gerek mağaza açılış öncesi, gerekse açılış sonrası düzenli ve sürekli olarak destek olmaya ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Simit Sarayı Sürekli Eğitim ve Operasyonel DestekPin
Simit Sarayı Sürekli Eğitim ve Operasyonel Destek

Özgün Ürün Yelpazesi

Müşteriler tarafından kabul görmüş Simit Sarayı’na özgü ürünlerin temin edileceği garantidir. Geniş ürün yelpazesiyle her öğün için birbirinden lezzetli ürünler sunan Simit Sarayı ürünleri her yaşta olan kişilere hitap etmektedir. Ayrıca kapalı ve açık alanları da bulunması sigara içen müşterilere de hizmet konusunda değer verildiğini göstermektedir.

Simit Sarayı Özgün Ürün YelpazesiPin
Simit Sarayı Özgün Ürün Yelpazesi

Simit Sarayı Menü

Simit çeşitleri;

 • Simit Arası Kaşar
 • Ayçekirdekli Simit
 • Tahıllı Simit
 • Çubuk Simit
 • Çikolatalı Simit
 • Simit Sandviç
 • Tahıllı Simit Arası Beyaz Peynir Domates
 • Glutensiz Simit
 • Simit Arası Domates Beyaz Peynir
 • Chia Simit

Kahvaltı Çeşitleri;

 • Spesiyal Serpme Kahvaltı
 • Kahvaltı Tabağı
 • Menemen
 • Simit Sarayı Sıcak Kahvaltı
 • Şarküteri Yumurta
 • Otlu Omlet
 • Peynirli Maydanozlu Omlet

Börekler& Çörekler,

 • Elmalı Tarçınlı Puf Puf
 • Sosisli Puf Puf
 • Dereotlu Ev Çöreği
 • Çikolatalı Tereyağlı Kruvasan
 • Çıtır Gül Börek Ailes
 • Çokoçörek
 • Su Böreği
 • Çıtır Kalem Börek Ailesi
 • Çıtır Hot Dog
 • Kıymalı Patatesli Çıtı Pıtı

Ayrıca menüde;

 • Poğacalar& Açmalar
 • Tatlılar
 • Sandviçler& Tostlar
 • Burgeler& Dürümler
 • Pizza& Makarnalar
 • Dondurmalar
 • İçecekler,
 • Yemekler
 • Donuk ürünler
 • Paketli ürünler bulunmaktadır.
YouTube video

Simit Sarayı Şubeleri

Simit sarayı şubeleri mağazaları görüntülemek için tıklayınız.

ANKARA KIZILAY SİMİT SARAYI

 • MEŞRUTİYET MAH. KARANFİL SOKAK NO:10 /A

ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SİMİT SARAYI

 • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YUNUS EMRE KAMPÜS İÇİ MERKEZ/ESKİŞEHİR
 • Hamam Yolu Cad. No:78 D:1

YENİKAPI SİMİT SARAYI

 • MESİH PAŞA Mah. GAZİ MUSTAFA KEMALPAŞA Cad. EMEK APT. Apt. No: 8 A / FATİH

Bu yıl iş yeri sahibi olmak isteyenlere bayilik veren Simit Sarayı 2022 yılında da Franchise sistemi ile çalışmaya devam edecektir. Bayilik almak için yazımızda belirttiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

2