KOSGEB Hibeleri

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak 2021

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak 2021

Sanal asistanlık mesleği son zamanlarda dijital ortam da para kazanmak için yapılabilecek popüler mesleklerde biri haline geldiği için ek gelir etmek isteyen kişiler sanal asistanlık nedir eğitimleri nasıl alınır araştırması yapmaktadır. Sanal asistanlık yapmak isteyenler için sanal ortamda iş ilanları veren siteleri ve sermayesiz nasıl para kazanılır araştırdık. Sermayesiz para kazanmanın yanı sıra sermaye ile internetten para nasıl kazanılır diyen binlerce insan sanal asistanlık yaparak para kazanmayı başardı. Şimdi sıra sizde.

Sanal Asistanlık Nedir?

Teknolojinin en güzel yanlarından biri olan yapay zeka sanal asistanlıkta teknolojinin sistemli bir şekilde kullanımına bağlanmıştır. Kısacası sanal asistanlık sizin vermiş olduğunuz yetkiler ile işlem yapan bilgi sistemidir. Bu sistemin akıllara geldiğinde 2 alternatif görülmektedir. Bu yöntemlerden biri, bir marka yada firma için uzaktan çalışarak asiste etmek. Diğer yöntem ise kişisel asistanlık ise ofis ortamlarında yada daha büyük şirketlerde bulunan sekreterlerin yerini alarak markaların yada kişilerin idari sorumluluklarını yerine getirerek kişi yada markaların günlük görevlerini yerine getirmesinde yardımcı olmaktadır.

Sanal Asistanlık Programı

Sanal asistanlık sayesinde ev ortamında çalışmanız ve kalan zaman içerisinde kendinize zaman ayırmanız mümkün olacaktır. Asiste edeceğiniz kişilere uygun programı kendinizin oluşturabilirsiniz. Bu sayede ofis ortamında ki gibi saatlerce çalışıyor olmayacaksınız. Kendinize göre yada yapacağınız işe göre belirleyeceğiniz saat dilimleri içerisinde işlerinizi bitirerek hem ek gelir elde edebilirsiniz hem de kalan süre zarfında farklı işlerle ilgilenme fırsatınız olacaktır.

Online Asistanlık Çeşitleri Nelerdir?

Marka Asistanlığı; e-Posta ve raporları takip eder, Ajanda tutar, Tasarım hakkında bilgi verir ve Organizasyon ve planlama yapmakla sorumludur.

Kişisel Asistanlık; Nasıl çalıştığına dair planlama yapar, yazı çalışmalarını kontrol eder, mesajlaşma ve bildirim sistemlerini kontrol eder.

Sosyal Medya Asistanlığı; Gelen DM’leri kontrol eder, paylaşılan fotoğrafların yorum ve beğenilerini takip eder ve sosyal medya üzerinden gelen iş görüşmelerini planlar.

Seyahat Asistanlığı; Kişinin çıkacağı seyahatleri organize eder, kalınacak olan oteli ayarlar, gidilecek olan şehirde gezip görülecek yerleri araştırır ve tüm bunlar için iyi bir program oluşturur.

Firma Asistanlığı; Büro görevlerini düzenler, Yapılacak olan toplantıları ayarlar ve günlük ofis işlerine destekçi olur.

e-Posta Asistanlığı; Firma ve şahıslara gelen e-postaları yöneterek uygun bir şekilde geri bildirim yapar.

Toplantı Asistanlığı; Yapılacak olan toplantıların nerede ve ne zaman yapılacağını planlamakla görevlidir.

Sizde sanal asistanlık yaparak para kazanbilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sanal sekreterlik yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden biri asistanlığını yapacağınız şirkettir. Bazı firmalar düzenli olarak maaş ödemesi yaparken bazı firmalar ise yapmayabilir. Bu işi yaparken sigortanızın da olmasını istiyorsanız iş görüşmesinde bunu bildirmelisiniz.

Sanal Asistan Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Sanal sekreter olmak için öncelikle rahat bir ortama ihtiyacınız olacaktır. bunlar ile birlikte;

 • Kullanacağınız sabit bir telefon hattı,
 • Fotokopi makinası,
 • Faks makinası,
 • Yazıcı makinası,
 • İnternet bağlantısı,
 • Hızlı bir bilgisayar,

Bunlar sizde var ise yada temin edebilirseniz işiniz daha kolay olacaktır.

Sanal asistanlık yaparak nasıl ek gelir elde edeceğinizi inceleyelim;

Online Asistanlık Yaparak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Ek gelir elde etmek istiyorsanız yapılabilecek ek işlerin arasında dijital asistanlık gelmektedir. Yapabileceğiniz bu meslek için bilgisayar kullanabiliyor olmanız şarttır. İyi bir bilgisayar kullanıcısı olmanın yanında ofis programlarını bilmeniz bu işte yapacağınız başarıyı ve daha kolay iş bulma imkanları sağlar. Bu bilgiler size daha rahat çalışma ortamı ve para kazanma yollarını açacaktır.

Sanal asistan olmak istiyorsanız tek bir işe bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Bir şirketin e-postalarını kontrol ederken toplantılarını organize edebilir veya sosyal medya ortamında fenomen olan birinin sosyal medya hesaplarını da yönetebilirsiniz. Ek gelir elde etmek yada sanal ortamda para kazanmak istiyorsanız bunları yapabilirsiniz. Kendinizi daha çok geliştirerek sizde bir şirket haline gelebilirsiniz.🤝🏼

Kimler Sanal Asistan Olarak Para Kazanabilir?

Ek kazanç elde etmenin yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Online yani sanal asistanlık yapmak istiyorsanız çalışacağınız ve asiste edeceğiniz kişilere göre şartlarda değişkenlik göstermektedir. Bazı firmalar üniversite mezunu, diksiyonu düzgün ve bilgisayar programlarını çok iyi bilsin istiyorken bazı firmalar ise benim hesaplarımı yönetecek ve iş yükümü hafifletecek kadar bilgisi olması yeterli diyebilir. Ancak, dikkat ve özen isteyen bir meslektir. Bilgi gizliliğine ve öneme özen gösteren herkes bu mesleği yapabilir. Ev hanımları, öğrenciler, ek gelir elde etmek isteyenler ve hatta emekliler bile bu mesleği yapabilirler. Kendilerini bu meslek üzerinde geliştirmek isteyenler için birçok firma bu alanda eğitim vermektedir.

Sanal Asistanlık Ne Kadar Para Kazandırır? (Sermayesiz Para Kazanmak)

Kişiler yapacakları online sekreterliğin tabi ki maddi getirisini merak ediyorlar. Sanal asistanlık yada dijital asistanlık iş ilanları sitelerine başvuru yaparak CV’nizi yükleyebilir ve aylık ne kadar ücrete ne işi yapacağınızı yazabilirsiniz.

Yapacağınız işlerde haftalık günlük yada aylık olarak ek gelir elde ederek para kazanabilirsiniz. Ortalama olarak yapacağınız işlerde haftalık 250 aylık aylık 1.000 TL para kazanabilirsiniz. Kendinize göre hatta günlük en fazla 3-4 saat çalışacağınız için birden fazla firmaya asistanlık ederek gelirinizi aylık 3.000-3.500 TL ye kadar yükseltebilirsiniz.

Unutmayın her şey sizin elinizde. 😊

Online Asistanlık Yapmak İçin Hangi Yollar İzlenir?

Sanal asistanlık yaparak para kazanmaya karar verdiyseniz yakın çevrenizi kullanarak yardım alabilirsiniz. Benzer işleri yapan yada bu işi yapacak kişi arayan firmalar yada kişiler var mı öğrenebilirsiniz. Bu yöntem ile istediğiniz işi bulamadıysanız bu işi yapmak için sanal asistanlığını yapacağınız kişiler ile aynı şehirde yaşama zorunluluğunuz olmadığından pek çok iş ilanları sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Kariyer sitelerinden firmaların iş ilanlarını takip ederek kendinize iş bulabilmeniz mümkün.

Sanal Ortamda İş İmkanları (İş İlanları)

Sanal asistanlık yapamaya karar verdiyseniz eğer bu işi sanal olarak yapacağınız gibi sanal ortamda iş başvurusu da yapabilirsiniz. Başvuru yapabileceğiniz pek çok online asistanlık siteleri bulunmaktadır. Bu sitelere günlük haftalık ve aylık olarak ne kadar ücrete çalışacağınızı belirterek bunların yanında hangi konu üzerinde asistanlık yapacağınıza yazarsanız eğer iş bulmanız daha kolay olacaktır. Eğer bir firmanız var ise iş yükünüzü hafifletmek istiyorsanız buradan sanal asistanınızı da bulabilirsiniz.

İş ilanlarına ulaşabileceğiniz bazı siteler ise;

 • tr.jooble.org Buradan iş ilanı arayabilirsiniz.
 • bionluk Hangi alan üzerinde asistanlık yapacağınız belirtebilirsiniz.
 • tr.indeed İş ilanlarını takip edebilirsiniz.
 • tr.linkedin Sanal asistan seçebilirsiniz.
 • Frelancem Online asistan iş ilanları burada.
 • Fiverr.com Sanal asistan olun kazanın.

Linkedin sayfası üzerinden sanal asistanlık yapacağınız kişilere ulaşabilirsiniz.

bu sitelere yükleyeceğiniz CV yükleyerek iş bulabilir ve sanal asistanınızı seçebilirsiniz.

Ev Hanımları için Evde Yapılabilecek İşler (EK GELİR GARANTİLİ) hemen inceleyebilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.