Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler 2023 Aylık 5.000 TL Kazanç

Kadınlar için evde çalışarak hem evde sorumluluklarınızı yerine getirebilir hem de beceri ve becerilerinizi evde uygulayarak para kazanmak isteyenler için evde yapılabilecek çeşitli işlerde çalışarak gelir elde edebilirsiniz. Yeteneklerini kullanarak evden para kazanmak isteyen bayanlar için evde yapılacak işleri hemen inceleyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Çalışmanın Avantajları

Çalışma hayatı zorlu ve yorucudur. Özellikle anneler için hareketli bir yaşam sağlar. Ev işi, çocuk bakımı derken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız bile. Bazı annelerin çocuklarına bakacak akrabaları olmayabilir. Çocuklarına kreş veya dadı vermek istemeyebilirler veya uzun çalışma saatlerine ayak uydurmakta zorlanabilirler. Tüm bu imkanlar kapsamında ev hanımlarına evde ek iş imkanları sunulmaktadır.

Birçok şirket, üretimden sonra küçük işlerle ilgilenmek için evden çalışacak çalışanlar arıyor. Evden çalışmanın birçok avantajı vardır. Her şeyden önce, vaktinizi dışarıda evde geçireceksiniz. Ev işlerini yaptıktan sonra, aldığın işleri boş zamanlarında yapacaksın. Yani çalışma hayatındaki gibi belirli bir saat sınırınız yok.

Çocuğunuz varsa, onu uyuttuktan sonra kolayca bir şeyler yapabilirsiniz. Günlük hayatın ve iş hayatının stresinden uzak durursunuz. Yapılacak iş ev becerisi gerektirdiğinden bayanlar için uygundur. Arkadaşlarınızla sohbet ederken bile yapabileceğiniz birçok şey var. Yani yolda hiçbir şeyden ödün vermeden para kazanmak mümkün.

Üstelik bu tür firmalar işleri size kargo ile bile gönderiyorlar. Gün içinde çok yoğun olduğunuz durumlarda zaman sınırı olmadığı için gece de yapabilirsiniz.

Kadınlara Özel İçin Evde Yapılacak İşler

İŞKUR aracılığıyla kadınlar evde kına paketleme, evde nikah şekeri yapma, poşet katlama, mandal montajı, takı tasarımı, bitki çayı paketleme, evde sabun yapma, çivi çakma, cetvel takımı hazırlama gibi faaliyetlerde bulunacak. Ev hanımı bu işleri yaptığı için iş başına para kazanacaktır.

Para Kazandıran Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler Nelerdir?

Gelin birlikte evde yapılacaklar listesini inceleyelim. İşte Kadınların Evde Yapabilecekleri Tasarruf İşleri:

 • Evlere iş veren firmalar aracılığıyla:
 • Sabun Kutulama
 • Ceviziçi Paketleme İşi
 • Poşet Katlama İşi
 • Tel Toka Paketleme
 • Bitki Çayı Paketleme İşi
 • Peçete Halkası Yapma İşi
 • Mandalın Montajlanması ve Paketlenmesi İşi
 • Evde Gömlek Yakasının Dikilmesi İşi şeklindedir.

Evde Para Kazandıran El İşleri Nelerdir?

Evde Para Kazandıran El Sanatları şu şekildedir:

 • Evde lif örerek para kazanmak
 • Kutu-Paket İşleri
 • Evde Mum Yapımı
 • Evde Kalem Monteleme İşinde Çok Para Var
 • Yemek Yaparak Para Kazanma
 • Evde Kına Paketleyerek 1500 Lira Kazanın
 • Evde Yaprak Sarma İşi Çok Karlı
 • Minyatür resim
 • Kündekari Ahşap işçiliği
 • Hat sanatı yazı karakterleri
 • Ebru sanatı
 • Pasta, kek yapıp satmak,
 • Evde anahtarlık işi
 • İğne oyası yaparak satış yapabilirsiniz.
 • Özel Günlerin Gözdesi Kokulu Taş Yapımı
 • Evde Organik Reçel Yapımın
 • Evde Bebek Bakmak
 • Evde örgü işi
 • Yazı Yazarak Para Kazanmak
 • Gelin Buketi Yapma İşi
 • Takı yapmak Takılar
 • Çanta örgü çantalar
 • Örgü işleri ile çeşitli kıyafetler ve ev süsleri oluşturabilirsiniz.
 • Online dersler
 • Sosyal medya hesabı takibi
 • Editörlük ile de evde para kazandıran bu işleri yaparak ek gelir hatta aylık maaş bile kazanabilirsiniz.

Evde Örgü İşleri

Örme işinizi evde boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz ve bu işten para kazanabileceğiniz bir gelir kaynağına dönüştürebilirsiniz. Çok zaman kaybetmeden çarşılarda, organik ürün mağazalarında çeşitli kıyafetler ve ev dekorasyonu yapabilir, ucuz ve kaliteli örgü işleri sayesinde para kazanabilirsiniz.

Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler 2023 Aylık 5.000 TL KazançPin
Karanlık ortamda bile ışıklı şişler ile para kazanmaya devam edin:)

Evde Amigurumi Örgü Bebek Satışı Oyuncak Anahtarlık İşi

Organik Oyun ve Uyku arkadaşı olan çeşitli Amigurumi örgü bebekleri satarak evde para kazanabilirsiniz. Hatta örgü Amigurumi oyuncak bebeklerinizi alışveriş sitelerinde satabilirsiniz.

Amigurumi bebek satış fiyatıları ise;

 • Organik Özel Üretim Kız Örgü Amigurumi Oyuncak Bebek 141,90 TL satıcı, en ucuz 141 TL
 • Ayıcık Örgü Amigurumi Oyuncak Bebek 108,00 TL 6 satıcı, en ucuz 105 TL
 • Örgü Amigurumi Oyuncak Bebek Mavi 141,90 TL 6 satıcı, en ucuz 141 TL
Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler 2023 Aylık 5.000 TL KazançPin
Organik Oyun ve Uyku arkadaşı örgü bebek ve örgü oyuncak anahtarlık satışından evde para kazanmak mümkündür.

Çocuk Bakımı Ayda 5000 TL Kazan

Kadının evde yaptığı ve para kazandıran ilk işi çocuk bakımıdır. Çocuk bakımı, ev hanımlarının en çok tercih ettiği işlerden biridir. Çocukları seviyorsanız ve onlarla oynamayı seviyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken bir meslektir. Ama her zaman göz kulak olmalısın. Bu anlamda sorumluluk duygunuzun geliştirilmesi gerekmektedir.

Genel olarak, çocuk bakımı işi saatlik yapılır. Saati 8-10 TL olarak ücretlendirilir. Genelde çalışan ailelerin çocukları dadı aranmaktadır. Çocuğa evde bakabilirsiniz, ancak bazı aileler kendi evinizde bakmanızı ister. Evde bakmanız çok avantajlı. Çünkü çocuğun yatma saatinde ev işlerinizi yapabilir ve evinizin bakımını yapabilirsiniz.

Çocuk BakımıPin
Çocuk Bakımı sayesinde evden kadınlar para kazanabilecek.

Yiyecek Hazırlama İşi

Evde para kazanmak isteyen bayanlar için evde diyet yemekleri gibi hazır ev yemeklerinin satışından para kazanmak mümkündür. Bu işi yaparak ev yemekleri yapan restoranlar, pastaneler veya kafeler tarafından tercih edilebilirsiniz. Ev yapımı ürünler, dışarıda çalışan insanlar için her zaman çok değerli olmuştur.

Bu sebeple ürünleri evde hazırlayıp bir işletme ile anlaşarak satabilirsiniz. Pasta, börek ve börek yapabileceğiniz gibi ev yemekleri de yapıp pazarlayabilirsiniz.

Ünlü markalar jel ve satın alma kampanyaları başlatıyor. Siz de böyle bir konsept ile satış yapabilirsiniz. Ya da kendi evinde yemek yemek isteyen ancak yoğunluktan yemek yapamayan kişiler yemek yaparak da para kazanabilirler. Ayrıca mantı dükkanı açmak isteyen kadınlara KOSGEB kredi veriyor!

Ev Hanımlarına Bilgisayar Başında Ek İş Fırsatı

İnternetteki ilanlar arasında evde yazı yazarak para kazanma işinin son zamanlarda kadınların yapabileceği işler arasında en çok tercih edilen iş olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda hizmet veren birçok web sitesi bulunmaktadır. Yazdığınız kelime miktarı için ücretlendirilirsiniz.

1000 kelimelik orijinal içerikleri 200 kelimeye, 2 veya genel olarak 3 TL’ye üreterek günde 5 iş bulduğunuzda ciddi paralar kazanabilirsiniz. Blogcuların gün geçtikçe ünlendiğini bilmeyen yoktur. Üstelik oturduğunuz yerden ve internetten araştırma yaparak yorulmadan çalışabilirsiniz.

Üye olduğunuz web sayfalarının yöneticileri yazmanız gereken konuları size söyleyecektir. Ancak yazdığınız yazıların özgün olması ve diğer internet sayfalarından kopyala-yapıştır olmaması önemlidir. Üstelik mesai saatleri olmadığı için boş zamanlarınızda kolayca makale yazabilirsiniz.

Makale YazmakPin
Makale Yazmak Editörlük son zamanların revaçta mesleği haline geldi.

Özetle bu işte yazdığınız sözler size kazanç olarak geri döner. İşveren tarafından istenen uzunluklarda yazmalısınız. Tabii bu iş için evde bir bilgisayar ve internetin olması ve ayrıca klavye kullanmanın da iyi olması gerekiyor.

Evde Çevirmenlik Tercümanlık Yapın

Kadınların evden yapabileceği işler arasında tercümanlık da listemizde yer alıyor. Elbette çevirmen olmak için yabancı dil bilmek gerekiyor. İnternet üzerinden birçok platformda tercüman aranıyor reklamlar. Bu iş için hala evde bir bilgisayar ve internet bağlantısına ihtiyacınız var.

Ancak bilgi gerektiren bir iş olduğu için diğer sektörlere göre daha fazla para kazanmak mümkündür. Kitap, dergi, video, oyun, makale çevirisi gibi alanlarda tercümanlara büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Burada da fiyat kelime başıdır.

Ayrıca yabancı diliniz varsa yukarıdaki makale yazma işini deneyebilirsiniz. Bazı şirketler yabancı dilde makale yazan personel arıyor. Ayrıca ücret Türkçe makalelerin iki katıdır. Yazılım dili İngilizce olduğu için birçok yazılım firmasının da evden çalışabilecek personele ihtiyacı vardır. Bu tür ilanlara popüler iş ilanları sayfalarından ulaşmak mümkündür.

Düzeltmen

Daha önce böyle bir meslek duydunuz mu? Duymadıysanız şimdi duymuşsunuzdur. Editörlük ve makale yazma işlerinden farklı olarak, düzeltmenler sayfa başına ücretlendirilir. Bu işi yapabilmek için geniş bir kelime dağarcığına sahip olmak ve gramer kurallarına hakim olmak gerekir. Saatte 50 sayfa editleyen insanlar var. Sayfa başı 1 TL olduğunu varsayarsak saatte 50 TL kazanmanız mümkün.

Günde sadece 2 saat çalışırsanız, bugünün koşullarında asgari ücretin neredeyse iki katına denk gelen ayda 3 bin TL gelir elde edersiniz. Bu işte dikkat edilmesi gereken nokta zamandır.

İşverenin belirlediği saatler arasında sayfayı düzeltmeniz gerekmektedir. Ancak çok para kazanmak için işvereninize tutamayacağınız sözler vermeyin. Çünkü işe ilk başladığınızda daha az düzeltme yapacak ve profesyonelleşene kadar daha az kazanacaksınız.

Süs Eşyası ve Hediyelik Yapımı

Süsleme yapmak son zamanların popüler işlerinden biridir. Düğün şekerleri geçmişte kaldı. Çünkü artık düğün, nişan, doğum, kına mevlüt gibi çeşitli etkinliklerde hediyelik eşyalar dağıtılıyor.

Elbette ev hanımları da bu iş için yeterince yeteneklidir. Bunu iki şekilde yapmak mümkündür. İşveren firmalar olduğu için kendinize satabileceğiniz kişileri bulmanız şartıyla süs eşyası yapıp satabilirsiniz. 1 malzemeden 0,5 TL kazanırsanız, 100 süs 50 TL kazanacaktır.

Firmalar ile anlaşmanız durumunda gerekli tüm malzemeleri size kargo ile göndereceklerdir. Tek yapmanız gereken parçaları bir araya getirmek. Ayrıca kendin yapmak istersen, süs eşyası yapmak için tüm malzemelerin bulunduğu toptancılar var. İhtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri bu toptancılardan satın alarak evinizde tasarım yapabilirsiniz. Ayrıca ucuza alırsınız.

Ayrıca bu tür ürünler yaparak sabun satışı yapmak da mümkündür. Genellikle adınızı ve tarihinizi yazmanız istenir. Sipariş miktarına göre üretim yaparak para kazanabilirsiniz. Çevrenizin geniş olduğunu düşünseniz bile bu iş karlı olacaktır.

Sesli Kitap Hazırlama İşi

Bugün yediden yetmişe herkesin tercih ettiği sesli kitap yöntemiyle siz de para kazanabilirsiniz. Sesinize ve diksiyonunuza güveniyorsanız hemen başlayabilirsiniz. Özellikle seyahatlerde ve tatillerde sıklıkla tercih edilen sesli kitaplar hazırlayarak yeteneğinizi kullanabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Sesli kitap yapmanın birkaç püf noktası vardır.

Seri ve hatasız seslendirme yapabileceğinizi düşünüyorsanız aksanlarınıza dikkat ederek işe başlayabilirsiniz. Seslendirmeden önce kitap en az bir kez kayıt yapılmadan okunmalıdır. Telaffuzu zor olan kelimeler iyi öğrenilmelidir.

Mikrofonunuzu uygun şekilde ayarlayarak seslendirmenizi duraklamadan, öksürmeden, su içmeden veya başka bir işlem yapmadan yapabilirsiniz. Seslendirme sırasında çok acil bir durum olduğunda kaydınızı durdurabilir ve daha sonra devam ettirebilirsiniz. Kadınlar ve erkekler için evden yapılabilecek en güzel ve eğlenceli işlerden biri olan sesli kitap hazırlama yöntemi ile para kazanabilirsiniz. Bu sayede hem kitabı okuyacak hem de kendinizi geliştireceksiniz.

Katalog Satışları İşi

Ev hanımlarının en çok tercih ettiği alanlardan biri de katalog satışıdır. Kadınlar ünlü makyaj malzemeleri satarak hem çeşitli indirimlerden faydalanıyor hem de para kazanıyor.

Züccaciye, küçük elektronik aletler, sağlıklı plastikler satmak mümkündür. Bu iş için satış tekniklerine hakim olmanız, ikna kabiliyetinizin olması ve çevrenizin geniş olması gerekir. Ne kadar çok satış yapılırsa, kar o kadar yüksek olur.

Kozmetik ürünleri olarak Avon, Farmasi, Oriflame, Herbalife, Maybellien, Siberian, Miorre, Flormar, Amway, Arleva, Moripo, Poxy, LR, Kozmopolit, New pure colar, Losense, Tupper, Pastel gibi ürünleri satabilirsiniz.

Gelir getirebilecek daha birçok iş fikri var. Bu anlamda internet aramalarında size yüksek meblağlar teklif edenler olabilir. Onlara inanmayın. Ayrıca bu platformlarda kişisel bilgilerinizi, kimlik belgenizi veya hesap numaranızı yayınlamayınız.

Yemek Kanalı Açmak (Blog)

Ev hanımlarının severek yaptığı işlerin başında hiç şüphesiz yemek yapmak gelmektedir. Her gün yaptığınız yemekleri başkalarıyla paylaşarak para kazanmak ister misiniz? Günlük işlerinizi yapabilecek ve kar elde edebileceksiniz. Yemeğiniz beğenilirse ve ilk akla gelen sizseniz hemen bir sosyal medya hesabında paylaşmaya ve kitlelere hitap etmeye başlayabilirsiniz.

Eskiden her kadının bir tarif kitabı vardı. Günümüzde tarif kitapları yerini yemek sayfalarına ve kanallarına bırakmıştır. Bir yemek kanalı veya sayfası açtıktan sonra ilk etapta ihtiyacınız olacak tek şey kameradır. Bunu telefonunuzun kamerasıyla da yapabilirsiniz.

Yapacağınız yemekleri hazırlık aşamasından son ana kadar izlemeniz gerekecek. Hazırladığınız video veya fotoğrafları düzenleyebilir ve sayfanızda paylaşabilirsiniz. Bu teknikle hemen para kazanmak mümkün değildir. Zamanla takipçi, izlenme ve okunma sayısına göre hem yemek yaparken hem de evden gelir elde etmeye başlayacaksınız.

Giyilmeyen ve Kullanılmayan Eşyaları Satışa Sunmak

Her kadının dolabında hiç kullanmadığı veya giymediği bir şey vardır. Bir ev hanımı için yapılacak en iyi şeylerden biri, dolabındaki kıyafetlerini ve eşyalarını satmaktır. Hem kendi yaşam alanınızı geliştirmek hem de kar etmek için Dolap gibi belirli sosyal medya platformlarında satabilirsiniz.

Ayakkabılarınızı, kıyafetlerinizi, takılarınızı, aksesuarlarınızı veya çeşitli eşyalarınızı evde ikinci el olarak satabilirsiniz. Siz de evinizdeki elektronik eşyalarınızı satarak değerlendirebilirsiniz.

Tasarım Ürünler Hazırlamak

Tasarım yeteneğiniz ve hayal gücünüz varsa bu iş tam size göre! Yeteneğinizi kullanarak kupalar, tişörtler, aynalar, anahtarlıklar, tabaklar ve giysiler gibi birçok alanda benzersiz ürünler hazırlayabilir ve satabilirsiniz. Orijinal ürünler klasik ürünlerden daha çok tercih edilmektedir.

Hedef kitlenizi belirledikten sonra ürünlerinizi oluşturabilir ve online kanallardan satışa sunabilirsiniz. Aynı zamanda insanların istekleri doğrultusunda tasarımlar yapmaya başlarsanız kendinizi büyütebilir hatta firma haline gelebilirsiniz. Tasarım yeteneğiniz ve özgünlüğünüz varsa zaman kaybetmeden yeteneğinizi gösterebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Organizasyon Yapmak

Partiler, doğum günleri, nişan, kına ve düğün törenleri ile baby shower organizasyonlarında ihtiyaç duyulan organizatörler talep görmektedir. İlk etapta kendinizle başladığınız bu yolda takım arkadaşları edinebilir ve zamanla yapınızı geliştirebilirsiniz. Dekorasyonlarınızı, tasarımlarınızı ve tüm organizasyon çalışmalarınızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak reklam verebilirsiniz. Böylece çabalarınız ve yetenekleriniz daha fazla kişiye ulaşacak ve tercih edileceksiniz.

İşkur Evde İş imkanları

İşkur, ev paketleme işi ile ev hanımlarına veya ek gelir elde etmek isteyenlere iş imkanı sunmaktadır.

İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Adana, Bursa, İzmir, Bolu, Gaziantep, Kahramanmaraş, Ordu ve Tekirdağ gibi ülkemizin her yerinde paketleme işçisi ilanları bulunmaktadır. Kadınlar için evde yapılacak işler arasında yer alan paketleme işi ile zamanınızı değerlendirebilir, para kazanabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

İşkur üzerinden evde paketleme işleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için, resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bulunduğunuz ya da tercih edeceğiniz il ve ilçeyi seçerek, evden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler 2023 Aylık 5.000 TL Kazanç” üzerine 22 yorum
 1. Slm çekirdek aileyiz işe ihtiyacımız ev yapılacak iş varsa eşim annem 5 kız kardeşim evde bulunmaktalar işe ihtiyacımız var

  Yanıtla
 2. Evde her iş yapabilirim kendim aşçı başıyim şuanda oğlumuz okuyor ona bakiyorum evde iş olursa yaparim

  Yanıtla
 3. Bende her türlü işi yapabilirim lütfen yardımcı olsanız çok mutlu olurum gerçekten çok ihtiyacım var 2 tane çocuğum var ikide küçük onları bırakamıyorum ama evde taş bile taşısın yeterki is olsun lütfen yardımcı olun ?

  Yanıtla
 4. Üç çocuklu bir anneyim eşimden ayrı yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

  Yanıtla
 5. Evdeyim babam rahatısız babama bakıyorum evde çalışmam lazım Sabun paketleme vs paket işi daha iyi olur benim lütfen geri dönüş yaparmısınız İstanbul da yaşıyorum

  Yanıtla
 6. Merhaba ev hanımıyım 27 yaşındayım sosyal medya da da aktifim , kızım var kreşe gidiyor ama evden çalışmak istiyorum olumlu dönüş olursa çok sevinirim paketleme vs hızlıyım titizim PC başı işte olur ..

  Yanıtla
 7. Merhaba. Üniversite mezunuyum . 2 yıldır çalışma hayatım yok. Çalışmak istiyorum ancak kızım var, kreşe başladı ama çevremde kimse olmadığı icin çalışma hayatına dönemiyorum. Evden yapabileceğim bir iş arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 8. Ben evde paketleme işi yapabilirim eşim dışarda çalışmamı istemiyor evde paket işi hangisi olursa yaparım

  Yanıtla
 9. Ben Eskişehir de oturuyorum komşularım la birlikte evde paketleme yapmak istiyoruz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1