KOSGEB Kredisi

Bayanlar İçin Evde Ek İş Fikirleri (En Çok Kazandıran)

Bayanlar İçin Evde Ek İş Fikirleri (En Çok Kazandıran)

Evde yetenek ve becerilerinizi pratik haline getirerek para kazanmak ister misiniz? Cevabınız evetse, bu içeriğimiz tam da size göre. Bu tarz işlerde çalışarak hem evdeki sorumluluklarınızı yerine getirir hem de gelir elde edersiniz. Toptan işler alabilir, satış yapabilir ya da çocuk bakarak bile para kazanabilirsiniz. İlginizi çekebilecek iş imkanlarını sizler için araştırdık.

Evde Çalışmanın Avantajları

Çalışma hayatı zorlu ve yorucudur. Özellikle anneler için tempolu bir hayatı beraberinde getirir. Evin işiydi, çocuk bakımıydı derken zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamazsınız. Bazı annelerin çocuklarına bakacak bir yakınları olmayabilir. Çocuklarını kreşe ya da bakıcıya vermek istemeyebilirler. Ya da uzun saatli çalışma temposuna ayak uydurmakta zorluk çekebilirler. İşte tüm bu imkanlar dahilinde ev hanımlarına evde ek iş imkanları sunulmaktadır. Pek çok firma üretim sonrası kalan ufak tefek işlerin halledilmesi için evden çalışacak elemanlar aramaktadır. Evde çalışmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle dışarıda geçireceğiniz vakti evinizde geçireceksiniz. Ev işlerinizi hallettikten sonra müsait zamanlarınızda aldığınız işleri yerine getireceksiniz. Yani çalışma hayatında olduğu gibi belirli bir saat sınırınız yoktur.

Evde Çalışmanın Avantajları

Evde Çalışmanın Avantajları

Çocuğunuz varsa, onu uyuttuktan sonra işleri rahat rahat yapabilirsiniz. Günlük yaşamın ve iş hayatının stresinden uzak durursunuz. Yapılacak işler ev becerisi gerektirdiği için kadınlara uygundur. Arkadaşlarınız ile laflarken bile yapabileceğiniz pek çok iş vardır. Yani hiçbir şeyden ödün vermeden, yolda yorulmadan para kazanmanız mümkün. Üstelik bu tarz firmalar işleri size kargo yolu ile bile göndermektedir. Gün içinde çok yoğun olduğunuz durumlarda bir saat sınırlaması olmadığından ötürü gece de yapabilirsiniz.

Çocuk Bakımı

Çocuk bakımı ev hanımlarının en çok tercih ettiği işlerden biridir. Çocukları seviyorsanız, onlarla oyun oynamaktan zevk alıyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken bir iştir. Ancak sürekli göz kulak olmanız gerekir. Bu anlamda sorumluluk bilincinizin gelişmiş olması gerekiyor. Genel olarak çocuk bakım işleri saatle oluyor. Saati 8-10 TL‘ den ücretlendiriliyor. Genel olarak ailesi çalışan çocuklar tarafından bakıcı aranıyor. Çocuğa evinde bakabileceğiniz gibi bazı aileler ise sizin kendi evinizde bakılmasını istiyor. Evde bakmak sizin için oldukça avantajlı. Çünkü hem ev işlerinizi yapabilir, çocuğun uyku saatinde evinizle ilgilenebilirsiniz. Bakıcı ilanlarını incelemek için tıklayınız.

Çocuk Bakımı

Çocuk Bakımı

Yiyecek Hazırlama

Ev yemeği yapan lokantalar, pastahaneler ya da cafeler tarafından bu işi yaparak tercih sebebi olabilirsiniz. Evde yapılan ürünler dışarıda çalışan insanlar için her zaman çok kıymetli olmuştur. Bu sebeple ürünleri evinizde hazırlayarak ve bir işletme ile anlaşarak satışı gerçekleştirebilirsiniz. Kek, pasta ve börek yapabileceğiniz gibi ev yemekleri de yapabilir ve bunları pazarlayabilirsiniz. Ünlü markalar gel al kampanyaları başlatırlar. Siz de bu tarz bir konsept ile satış yapabilirsiniz. Ya da kendi evinde yemek olmasını isteyen ancak yoğunluk sebebi ile yemek yapamayan kişiler de yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Mantı dükkanı açmak isteyen bayanlara KOSGEB kredi veriyor!

Makale Yazmak

İnternet üzerinde sıkça rastlanan ilanlar arasında evde makale yazarak para kazanmak gelmektedir. Bu anlamda hizmet veren pek çok internet sitesi vardır. Yazdığınız kelime miktarı kadar ücret alırsınız. Blog yazarlarının günden güne nam saldığını bilmeyenimiz yoktur. Üstelik oturduğunuz yerden ve internet üzerinde araştırmalar yaparak yorulmadan çalışabilirsiniz. Üye olduğunuz internet sayfalarının yöneticileri sizlere yazmanız gereken konuları söylerler. Ancak yazdığınız yazıların özgün olması ve başka internet sayfaları üzerinden kopyala yapıştır yapılmaması önemlidir. Üstelik herhangi bir çalışma saati de olmadığı için boş vakitlerinizde rahatça makale yazabilirsiniz.

Makale Yazmak

Makale Yazmak

Özetle bu işte yazdığınız kelimeler bir kazanç olarak size geri dönmektedir. İş verenin istediği uzunluklarda yazmalısınız. Tabi bu iş için evde bilgisayar ve internetinizin olması ve aynı zamanda klavye kullanma konusunda iyi olmanız gerekiyor. 200 kelime genel olarak 2 ya da 3 TL olmaktadır.

Tercümanlık

Tercümanlık yapmak için dil bilmeniz gerekiyor. İnternet üzerinde pek çok platform çevirmen aranıyor ilanları veriyor. Bu iş için yine evinizde bir bilgisayar ve internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ancak bilgi gerektiren bir iş olduğu için diğer sektörlere göre daha çok para kazanmanız mümkün. Kitap, dergi çevirisi, video, oyun, makale gibi alanlarda bolca çevirmene ihtiyaç duyuluyor. Burada da ücretlendirme kelime başına yapılmaktadır. Ayrıca yabancı diliniz varsa yukarıdaki makale yazmak işini de deneyebilirsiniz. Bazı firmalar yabancı dilde makale yazan elemanlar aramaktadır. Ayrıca ücretlendirme Türkçe makalelerin iki katı olmaktadır. Yazılım dili İngilizce olduğundan dolayı pek çok yazılım firması da evden çalışabilecek elemana ihtiyaç duymaktadır. Popüler iş ilanları sayfalarından bu tarz ilanlara ulaşmanız mümkündür. Kadınlara 50 bin TL iş yeri açma kredisi veriliyor!

Düzeltmen

Daha önce böyle bir meslek duydunuz mu? Duymadıysanız da şu an duymuş oldunuz. Editörlük ve makale yazma işlerinden farklı olarak düzeltmenler sayfa başı üzerinden ücretlendirilirler. Bu işi yapabilmek için kelime dağarcığının geniş olması ve dil bilgisi kurallarına hakim olunması gerekmektedir. Saatte 50 sayfa düzenlemesi yapan kişiler vardır. Sayfa başı 1 TL olduğunu farz edersek saatte 50 TL kazanmanız mümkündür. Günde sadece 2 saat çalışsanız bu durumda aylık 3 bin TL gibi bir gelir elde edersiniz, bu da günümüz şartlarında asgari ücretin neredeyse iki katına tekabül ediyor. Bu işte dikkat edilmesi gereken nokta zamandır. İş verenin belirlediği saatler arasında sayfayı düzeltmeniz gerekiyor. Ancak çok para kazanmak adına iş vereninize tutamayacağınız sözler vermeyin. Çünkü işe ilk başladığınız anda profesyonellik kazanana kadar daha az sayfalarda düzeltme yapıp daha az kazanacaksınız.

Düzeltmen

Düzeltmen

Süs Eşyası ve Hediyelik Yapımı

Son zamanların popüler işlerinden biridir süs eşyası yapımı. Nikah şekerleri artık eskide kaldı. Çünkü anı olarak artık düğün, nişan, doğum, kınam mevlüt gibi çeşitli etkinliklerde de hediyelik eşyalar dağıtılıyor. Tabi ev hanımları da bu iş için yeterince yetenekli. Bu işi iki şekilde gerçekleştirmek mümkün. İş veren firmalar olduğu gibi, satış yapabileceğiniz kişileri kendiniz bulmak kaydı ile süs eşyası yapıp satabilirsiniz. Firmalar ile anlaşmanız durumunda size gerekli olan tüm malzemeleri kargo yolu ile gönderirler. Size ise sadece parçaları birleştirmek kalır. Ayrıca kendiniz yapmak istediğinizde ise süs eşyası yapımı için tüm malzemelerin bulunduğu toptancılar vardır. Bu toptancılardan size lazım olabilecek tüm ürünleri alarak evde dizayn yapabilirsiniz. Hem de ucuza mal etmiş olursunuz. Ayrıca sabundan da bu tarz ürünler yaparak satmak mümkün. Genelde isim ve tarih yazmanız isteniyor. Sipariş miktarına göre üretim yaparak para kazanabilirsiniz. Çevrenizin geniş olduğunu düşünüyorsanız da bu iş karlı olacaktır. 1 malzemeden 0,5 TL kazansanız 100 süs eşyası 50 TL kazandıracaktır.

Süs Eşyası ve Hediyelik Yapımı

Süs Eşyası ve Hediyelik Yapımı

Katalog Satışları

Ev hanımlarının çokça tercih ettiği alanlardan biri de katalog satışı yapmaktır. Özellikle tanınmış makyaj malzemesi satışı yaparak kadınlar hem çeşitli indirimlerden faydalanır hem de para kazanırlar. Cam eşyalar, küçük elektronik ev aletleri, sağlıklı plastiklerin satılması mümkündür. Bu iş için satış tekniklerine hakim olmanız, ikna kabiliyetinizin olması ve çevrenizin de geniş olması gerekir. Yapılan satış miktarı ne kadar çok olursa kazanç da o derece fazla olacaktır. Kozmetik ürünleri olarak Avon, Farmasi, Oriflame gibi ürünleri satabilirsiniz.

Gelir elde etmenizi sağlayacak daha pek çok iş fikri vardır. Bu anlamda internet üzerinde yapacağınız aramalarda size yüksek meblağlar teklif edenler olabilir. Bunlara inanmayınız. Ayrıca bu platformlarda kişisel bilgiler, kimlik belgesi ya da hesap numarası gibi bilgilerinizi yayınlamayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. Serap Akkuş dedi ki:

  Merhaba bende evde ek iş yapmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim.

  1. Kübra dedi ki:

   Eger evde ek is yapmak ve para kazanmak istiyorum diyosaniz farmasi ekibime beklerim sizi

  2. Nergis dedi ki:

   Farmaside çalışıyorum üye olmak isteyenler yazsın

 2. Nazire dedi ki:

  Ben de evdeyim 3 yaşında kızım var ve evde yapabileceğim paketleme işi alabilirim

 3. Serkan dedi ki:

  Merhaba gelirimiz düşük eşimle birlikte evde ek iş arıyorum iki çocuğumuz var ve oku yorlar en azından eve katkı sağlayacak bir iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 4. Kadriye Yıldırım dedi ki:

  Eşim 4 aydır işsiz.Koah hastası.Malesef iş arıyor bulamıyor.3 çocuğum var.Elim pratiktir.Eve iş istiyorum.Ihtiyacım var.

  1. Buse dedi ki:

   armut uygulaması gibi uygulamalar kullanarak evden ütü yaparak falan para kazanabilirsiniz

 5. Kudret dedi ki:

  Bende evde is yapmak istiyorum 2 cocuk annesiyim aile binasinda oturduğum için ekibim de var

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!