KosgebKredisi.com

Özel Hastanelerde Tahlil Ücreti Ne Kadar? 2022 SGK Tarifesi

01.03.2022

Özel hastanelerde yaptıracağınız tetkik ve tahliller için ödeyeceğiniz miktarları araştırdık. İdrar, kan, röntgen, tomografi, MR gibi tüm tahliller için özel hastanelerde tahlil ücreti ne kadar? 2022 yılına ait tüm bilgileri öğrenebilir ve sonuçlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Hastanelerde Tahlil Ücreti Ne Kadar? 2022 SGK Tarifesi

Özel hastanelerde muayene olan ve ameliyat olacak hastalar gerektiği zaman çeşitli tahliller yaptırmaktadır. Bu durumda hastalar özel hastanede yaptıracakları tahliller için fiyat araştırması yapmaktadır. İçeriğimizde özel hastanelerde tahlil ücreti ne kadar? öğrenebilir, Kan tahlili, EKG, idrar, ultrason, MR, röntgen ve diğer tahlil ücretlerinin 2022 yılı güncel fiyat listesini görebilirsiniz.

Özel Hastanelerde Tahlil Ücreti Alınır mı?

Özel hastanelerde yaptırmak istediğiniz kan tahlili, idrar tahlili, MR çekimleri, EKG ve filmler gibi tetkikler için belirli ücretler ödemeniz gereklidir. Gideceğiniz özel hastaneye göre tahlil fiyatları değişkenlik gösterecektir. Ortalama olarak özel hastanelerde tahlil ücreti için 50 TL ile 1.000 TL arasında ödeme yaparak tahlillerinizi yaptırabilirsiniz. Bu fiyatlar yaptıracağınız tahlile ve hastaneye bağlıdır.

Kadın doğum, cildiye, dahiliye ve diğer tüm bölümlerin özel hastane muayene ücretleri 2022 yılında ne kadar? görebilirsiniz.

Özel Hastanelerde Tahlil Ücretleri 2022

Birçok vatandaş özel hastanelerde tedavi için muayene olmaktadır. Muayene sonrasında yada ameliyat için tahliller istenmektedir. Aşağıda bulunan listemizde 2022 yılı özel hastanelerde tahlil ücretlerini görebilirsiniz.

 • Özel Hastane Kan Tahlili Ücretleri 80 TL ile 200 TL arasında.
 • İdrar Tahlili Ücreti Özel Hastanelerde 50 TL -150 TL
 • Ultrason Çekimi Özel Hastane Ücreti: 300 TL ile 700 TL arasında
 • Özel Hastane Ultrason Çekimi Fiyatı 150 TL-200 TL
 • MR (Emar) Çekimi Özel Hastane Ücreti 400 TL-800 TL
 • Röntgen Filmi Ücreti 200 TL-500 TL
 • Göğüs Filmi Ücreti 50 TL-150 TL
 • Bilgisayarlı Tomografi Ücreti Özel Hastanelerde 200 TL-500 TL
 • İş Güvenliği için Yapılan Tüm Tahlillerin Ücretleri 350 TL-600 TL
 • EKG Ücretleri 200 TL-300 TL

Tahlil yaptırmak için özel hastanelerde ödemeniz gereken ücretler ortalama olarak bu şekildedir.

Özel Hastane Kan Tahlili Ücretleri

Özel hastanelerde yaptıracağınız kan tahlili ücretleri ortalama olarak 50 TL’den başlar. Fakat gideceğiniz hastanelere göre bu fiyatlar değişecektir.

Özel hastane kan tahlili ücretleri 50 TL ile 250 TL arasındadır.

Özel Hastane Röntgen Ücreti 2022

Gideceğiniz özel hastaneye göre tahlil ve tetkikler farklılık gösterir. Özel hastanelerin röntgen ücretleri ise ortalama olarak 150 TL ile 550 TL arasında değişir.

Tercih edeceğiniz özel hastanelere giderek röntgen ücretleri hakkında net bir bilgi alabilirsiniz.

Özel Hastanede Tomografi Ücretleri

Özel hastanelerde ise tomografi tahlil ücretleri ortalama olarak 100 TL ve 500 TL arasındadır. Sigortalı olarak devlet hastanelerine gittiğinizde sadece katkı payı kesintisi yapılarak diğer işlemler için ek ücret talep edilmemektedir.

Devlet Hastanesinde Tahlil Ücretleri Ne Kadar? (Sigortasız)

Devlet hastanelerinde sosyal güvenceli olan bir vatandaş tedavi olmak için gittiğinde yapılacak tüm tahliller SGK kapsamında ücretsiz yapılmaktadır. Ancak, sosyal güvence kapsamı dışında kalan sigortasız vatandaşlar yaptırdıkları işlemler için ortalama 40 TL- 300 TL arasında ücretler öder.

Devlet Hastanesi Sigortasız Tahlil Ücretleri 2022 Yılında ise Şu Şekildedir;

 • Göğüs filmi 40-70 TL
 • MR çekimi 200-300 TL
 • Ultrason çekimi 50-100 TL
 • EKG ücreti 75-150 TL
 • Kan ve idrar tahlili 50-80 TL
 • Röntgen filmi 75-150 TL
 • Bilgisayarlı tomografi ücreti 100-150 TL
 • İş güvenliği tahlilleri 150-300 TL olup, özel hastanelerde bu rakamlar neredeyse 2 katı kadar alınabilmektedir.

Özel Hastane Tahlil Sonuçları Sorgulama

Hastanelerde tahlil verdiğiniz bölüme giderek, size verilen barkod numarası ile sonuçlarınızı alabilirsiniz. Ayrıca, online olarak e-nabız sistemine e-Devlet şifreniz ile giriş yaptığınızda raporlarınızdan, tahlil sonuçlarınıza ve reçetelerinizdeki ilaçlara kadar her şeyi sorgulayabilirsiniz.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!