KosgebKredisi.com

Oto Çekici Fiyat Hesaplama 2022

01.03.2022

Oto çekici fiyat hesaplama yöntemini kullanarak Tekirdağ-İstanbul, İzmir-İstanbul, Balıkesir-İstanbul gibi daha pek çok rota üzerinden alınan oto çekici ücretlerini öğrenebilir, oto çekici fiyat hesaplama adımları ile güzargahlar arası çekici ücretlerini hesaplayabilirsiniz.

Oto Çekici Fiyat Hesaplama 2022

Oto çekici fiyat hesaplama ile aracınızın tipine, ağırlığına, boyuna, yüksekliğine, arızalı, kazalı ve ters dönmüş gibi durumlarda özel çekici yol yardımına, araç çekici ücreti olarak ne kadar vereceğinizi öğrenebilirsiniz. Şehirler arası çekici fiyatları ve oto çekici km fiyatları yol yardım hizmeti veren firmalara göre değişiklik gösterse de sizler için oto çekici fiyat hesaplaması yaparak ortalama oto kurtarıcı fiyatlarını hazırladık. İzmir-İstanbul ve Tekirdağ-İstanbul çekici fiyatları gibi şehirler arası çekici fiyatlarını merak ediyorsanız, en yakın oto çekici kurtarıcı 7/24 yol yardımı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Oto Çekici Fiyat Hesaplaması Neye Göre Yapılır?

Oto çekici fiyat hesaplaması, aracınızın durumuna, aracınızı çekecek olan oto kurtarıcı türüne, bulunduğunuz konuma, aracın nereden nereye götürüleceğine, aradaki km mesafesine, yol yardım hizmetinin gündüz veya gece yapılacağına göre yapılmaktadır. İster sigorta firması ödesin ister garanti kapsamında ödensin isterse de siz ödeyin, oto çekici fiyat hesaplamasında hangi faktörlerin dikkate alındığını bilmelisiniz. Oto çekici fiyat hesaplamasında dikkat edilen kriterleri detaylandıralım.

Aracınızın Durumu

 • Çekilecek olan taşıtınızın tipi, modeli, boyutu, yüksekliği, arızalı, kazalı, ters dönmüş, tekerleklerin kilitlenmiş veya kırılmış olması çekim aşamasında kurtarıcının kullanacağı ekipmanları değiştireceğinden fiyatı etkileyecektir.

Oto Çekicinin Türü

 • Aracınızın durumuna göre gönderilecek olan çekici türü fiyatı belirleyen faktörler arasında yer almaktadır.
 • Örneğin; taşıtınız boğazı geçecek ise kurtarıcının gemi hattına uygun olması gerekmektedir.
 • Veya ağır hasarlı taşıtların kurtarılmasında birden fazla çekici kullanabilme ihtimali olduğundan, net hesaplaması yapılmalıdır.

Bulunduğunuz Konum

 • Aracınız ile; yoğun trafik olan bir yolda, otoparkta, arazide, çamurlu alanda, otoyolda veya tren yolunda kalmış olabilirsiniz.
 • Taşıtınız ile kaldığınız konum oto çekici fiyat hesaplamasında önem taşımaktadır.
 • Çünkü oto çekicinin manevra kabiliyeti gibi özellikleri taşıtın konumuna göre seçilmesi gerekmektedir.

Aracın Nereden Nereye Taşınacağı-Mesafe

 • Oto çekici fiyat hesaplamasında belki de en önemli faktör mesafedir.
 • Aracın nereden nereye taşınacağının km hesabı yapılarak, her km başına fiyat belirlenir.
 • Mesafe uzadıkça km başına alınacak olan bedel azalır.
 • Ayrıca mesafe arasında otoyol, köprü, geçiş ücretleri de eklenir.
 • Şehir içi ve şehir dışı oto çekici ücretleri de değişiklik göstermektedir.

Yol Yardım Hizmetinin Gece veya Gündüz Yapılması

 • Oto çekici ücretlerini incelediğimizde gündüz hizmet bedelinin daha uygun olduğunu görmekteyiz.
 • Gece tarifesi ise gündüz çekici fiyatlarına göre biraz daha maliyetlidir.
 • Her firmanın gece ve gündüz çekici fiyatları ayrı olarak hesaplanmamaktadır! (gece ve gündüz ücretleri aynıdır.)

Hatta bazı durumlarda tek kurtarıcı yerine birden fazla çekici de gerekebilir. Çift kurtarıcı kararını aracınızın durumu belirleyecektir. Eğer ki birden fazla özel kurtarıcıya ihtiyacınız olacak ise ekstra ücret ödemeniz gerekecektir.

Oto Çekici Fiyat Hesaplama 2022

Oto çekici fiyat hesaplamasında net bir ücret politikası bulunmadığından her firmanın kendi çalışma sistemi içerisinde belirlemiş olduğu fiyatlandırması mevcuttur. Ayrıca çekici hizmetine ihtiyacı olan aracın konumu, mesafesi ve kaza durumu da önemlidir. Sizler için yol yardım çekici fiyatları hesaplamasına, örnekler ile birlikte ortalama fiyat aralığı vereceğiz.

Şehir içi oto çekici fiyat hesaplaması yaptığımızda ortalama olarak oto çekicinin 50 TL ile 100 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Aynı çekici hizmeti için 150 TL-200 TL diyen firmalar da olacaktır. Bu fiyatlara, mesafe ve kullanılan ekipmanların harcamaları da eklenerek çekici ücreti 2-3 katını bulabilmektedir. Standart ücret uygulamasının bulunmaması nedeni ile ücretler arasında farklılıklar gözlenmektedir. Örneğin;

 • Kastamonu’dan İstanbul’a gelecek arızalı kazalı bir araç için ortalama olarak 2.000 TL ile 3.000 TL arasında bir fiyat ödenmesi gerekecektir.
 • Eskişehir’den İstanbul Anadolu Yakası’na gidecek olan araç içinse 1.500 TL ile 2.000 TL aralığında ücret istenecektir.
 • İstanbul Büyükçekmece’den İkitelli’ye götürülecek olan araç için de 250 TL-500 TL çekici ücreti istenecektir.
 • Balıkesir-İstanbul oto çekici fiyatı ise 1.750 TL ile 2.000 TL aralığında olacaktır.
 • İzmir-İstanbul arası çekici fiyatları 3.500 TL-4.000 TL civarındadır.
 • Tekirdağ İstanbul çekici fiyatları ise ortalama olarak 1.500 TL ile 2.000 TL aralığında olacaktır.

Ayrıca aracın alınacağı yerden bırakılacağı yere kadar planlanan rota üzerindeki otoyol, gemi, köprü ve geçiş ücretleri de hesaplamaya katılmalıdır. Örneğin:

Aracınız arızalandı ve Zincirlikuyu’dan Beylikdüzü’ne götürülmesi gerekiyor. Bunun için oluşturulacak rota; Çağlayan-Haliç-Cevizlibağ-Bakırköy-Küçükçekmece-Avcılar-Beylikdüzü’dür. İkinci bir rota ise; Levent-Seyrantepe-Maslak-Kağıthane-Gaziosmanpaşa-Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt-Beylikdüzü’dür. Her iki yol hattı üzerinde de Beylikdüzü’ne araç çekimi yapılabilir. İlk güzargah kısa olmasına karşılık daha fazla trafik yoğunluğu bulunmaktadır. İkinci rota ise trafik yoğunluğunun bulunmadığı fakat otoyol geçiş ücretlidir. Durum böyle olunca ikinci rota seçimi daha maliyetli olacaktır. Bu seçim size bırakılacaktır. Dilediğiniz güzargah seçimini yaparak oto çekici fiyatı alabilirsiniz.

Oto çekici fiyat hesaplama sonucunda elde ettiğimiz ücret bilgileri tahminidir. Fiyat bilgisi aracınızın hasar durumuna ve çekiciye göre bulunduğu mesafeye göre değişiklik göstereceğinden size en yakın firmaları harita üzerinden tespit ederek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Araç Çekici Ücreti 2022

Araç çekici ücretleri 2022 yılında taşıtın türüne göre değişlik göstermektedir. Örneğin: otomobil ile kamyonun çekici ücreti birbirinden farklı olacaktır. Aynı şekilde çekici ruhsatlı araçların dorseli veya dorsesiz oluşu, traktörün römorklu veya römorksuz oluşu, iş makinesinin küçük veya büyük oluşu da çekici ücretini etkileyecektir.

2022 araç çekici ücretleri şu şekildedir:

ARAÇ TÜRÜGÜNDÜZ (TL+KDV)GECE (TL+KDV)
Otomobil Ruhsatlı Araçlar50 TL75 TL
Kamyonet Ruhsatlı Araçlar75 TL100 TL
Kamyon Ruhsatlı Araçlar125 TL175 TL
Çekici Ruhsatlı Araçlar (Dorsesiz)100 TL150 TL
Çekici Ruhsatlı Araçlar (Dorseli)250 TL300 TL
Traktör Ruhsatlı Araçlar (Römorksuz)75 TL100 TL
Traktör Ruhsatlı Araçlar (Römorklu)125 TL175 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Küçük)125 TL175 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Orta)150 TL200 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Büyük)175 TL250 TL
Araç Çekici Ücreti 2022

Araç çekici fiyatları ortalama olarak verilmiş olup en net fiyat bilgisini özel araç çekici firmalardan alabilirsiniz. Arabam yolda kaldı ne yapmalıyım? diye düşünüyorsanız size en yakın oto çekici kurtarıcı ekiplerini beklerken aracınızı ve kendinizi güvenli halde tutmayı unutmayınız!

Oto Çekici km Fiyatları 2022

Oto çekici km fiyatları, çekme yapılan km üzerinden hesaplanmaktadır. Bu oto çekici fiyatlarına bazı firmalar gece ve gündüz tarifesi olarak ayrı ücretlendirme yapmasa da birçok firmanın bu sistemi kullandığını söyleyebiliriz.

İşte araç türüne göre oto çekici km fiyatları 2022

ARAÇ TÜRÜGÜNDÜZ (TL+KDV)GECE (TL+KDV)
Otomobil Ruhsatlı Araçlar2,5 TL5 TL
Kamyonet Ruhsatlı Araçlar3 TL6 TL
Kamyon Ruhsatlı Araçlar5 TL10 TL
Çekici Ruhsatlı Araçlar (Dorsesiz)4 TL8 TL
Çekici Ruhsatlı Araçlar (Dorseli)6 TL12 TL
Traktör Ruhsatlı Araçlar (Römorksuz)3 TL6 TL
Traktör Ruhsatlı Araçlar (Römorklu)5 TL10 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Küçük)5 TL10 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Orta)7 TL14 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Büyük)10 TL20 TL
Oto Çekici km Fiyatları 2022

Tabloda yer olan km bazlı oto çekici fiyatları ortalama olarak verilmiştir. Oto çekici ücretleri hakkında daha net ve kesin fiyat bilgisine ulaşmak için yol yardım hizmeti veren firmalar ile iletişime geçmenizi öneririz!

Oto Çekici Saat Ücreti 2022

Oto çekici fiyat hesaplamasında, kurtarma çalışması zamanı da önemlidir. Yakın mesafede olması çekici ücretinin düşük olacağı anlamına gelmemektedir. Aracın türü, kurtarılıp bırakılması gereken yere ne şekilde götürüldüğü ve bunun ne kadar sürede tamamlandığı önemlidir.

Oto çekici saat ücreti 2022 yılında şu şekildedir:

ARAÇ TÜRÜGÜNDÜZ (TL+KDV)GECE (TL+KDV)
Otomobil Ruhsatlı Araçlar40 TL60 TL
Kamyonet Ruhsatlı Araçlar50 TL100 TL
Kamyon Ruhsatlı Araçlar80 TL160 TL
Çekici Ruhsatlı Araçlar (Dorsesiz)60 TL120 TL
Çekici Ruhsatlı Araçlar (Dorseli)100 TL200 TL
Traktör Ruhsatlı Araçlar (Römorksuz)50 TL100 TL
Traktör Ruhsatlı Araçlar (Römorklu)75 TL150 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Küçük)80 TL160 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Orta)100 TL200 TL
Lastik Tekerlekli İş Makinesi (Büyük)150 TL300 TL
Oto Çekici Saat Ücreti 2022

Oto çekici saat ücretleri ortalama olarak verilmiştir. Çekici yol yardımının ücreti şehir içi veya şehir dışı olma durumuna göre değişiklik gösterebileceği gibi firmaların ücret politikalarına göre de farklılıklar oluşacaktır.

Şehirler Arası Çekici Fiyat Hesaplama

Şehirler arası çekici fiyatları, şehir içine oranda daha maliyetlidir. Bunun sebebi ise araç çekici hizmeti verilecek olan konuma gidiş için de ekstra ücret alınmasıdır. Şehir içi çekici fiyat hesaplamasında bazı bölgelerde km hesaplaması yapılmasa da şehirler arası çekici fiyat hesaplamasında km oranı mutlaka baz alınmaktadır. Yol yardım çekici hizmetinde taşıtın alınıp götürüleceği mesafe ne kadar uzak ise çekicilere ödenmesi gereken miktar da o kadar fazla olacaktır. İstanbul Bursa ve Eskişehir istikametinde Bozüyük Oto Kurtarıcı Telefon Numarası üzerinden hizmet sağlayan güvenilir bir firmaya ulaşabilirsiniz.

Yol Yardım Sigorta Paketinde Yılda Kaç Kez Çekici Hizmeti Verilmektedir?

Yol yardımı sigorta paketinde, çekici hizmeti arıza hasar kapsamında olmadığı için mekanik ve elektrik arızalarında sadece sigortalı araca yönelik hizmetler verilmektedir. Bu hizmet ise 10 yaşın üzerinde sigortalı araçlara yılda sadece 1 kez, diğer yaş sigortalı araçlara ise yılda en fazla 4 kez verilmektedir.

Yani aracın Kolluk Kuvvetleri tarafından çekilmesi, aracın ilk çekildiği servisin onarımı yapılacak donanıma sahip olmaması gibi zorunlu hallerde, aracın 2. kez çekilmesi de tek bir çekme işlemi olarak sayılmaktadır. Bunun haricinde yaşanacak olan her olay için sadece 1 kez çekme hizmeti verilmektedir.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!