Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? 2023-2024 Sorgulama Sayfası

Öğrenci okul numarası nasıl öğrenilir diye araştırma yapıyorsanız, basit yöntemi araştırdık. Bölge veya şehir değiştiren öğrenciler okul numaralarını öğrenmek için okul kayıtlarının tamamlanmasını beklerler. Ancak bazı durumlarda bu süreç uzun sürebilmektedir. Orta vadeli veya nakil geçişleri uzun bir dönemdir.

Bunu beklemek yerine en kısa yol e-Devlet sistemine giriş yapıp sorgulamaktır. Öğrencinin bilgileri okullar arasında aktarıldığı anda sisteme işlenir. Böylece resmi evrakların bitmesini beklemeden dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Öğrenci Numara Sorgulama Sayfası 2023 Güncel

Okul numaramı nasıl bulabilirim diye soruyorsanız eski okul numaranızı öğrenmenin yöntemi çok kolay! Üç şekilde öğrenme fırsatınız var. Bilgilerinizi öğrenmek için öncelikle eski okulunuzu arayabilir veya okula gidiyorsanız okul yönetiminden bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise e-Devlet üzerinden giriş yapıp sorgulama bölümüne okul numaranızı girerek açık öğretim, lise, ilkokul gibi tüm okullarınızın öğrenci okul numaralarınızı görüntülemektir.

Okul Nosuz e-Okula Giriş Nasıl Yapılır?

Okul numarasını bilmeyen öğrenciler, okul numarası olmadan e-Okula girmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Ancak okul numarası olmadan e-Okula giriş yapılamamaktadır. e-Okul sistemine T.C kimlik numarası ve öğrenci numarası ile giriş yapılabildiğinden, okul ve T.C kimlik numarasını bilen tüm öğrenciler istedikleri zaman sisteme giriş yapabilirler.

e-Okul No Öğrenme Yöntemi

Öğrenci Numarasını öğrenmek için e-Devlet Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi bölümüne giriş yapınız. T.C Kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme girdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı velisi olduğunuz öğrencinin okul numaralarına ulaşabilirsiniz.

Öğrenci numaraları kişiye özeldir. Bu durumdan dolayı 2 öğrencinin aynı bilgilerle kayıt olması mümkün değildir. Birçok işlem için gerekli bir bilgidir. Okul numarasını nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız Okul Müdürlüğüne giderek veya okulunuzun bilgi iletişim bölümünü arayarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Başka bir yöntemle T.C e-Devlet sistemine geçildi. e-Okul öğrenci numaranızı buradan T.C Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapıp hizmetler bölümünde öğrenci bilgi sistemine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Okul Numarası Öğrenme Ortaokul 2023

Ortaokul numaranızı öğrenmek için öncelikle e-devlet öğrenci bilgi sistemine giriş yapmalısınız. T.C Kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak sonraki adımlara devam edebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı velisi olduğunuz öğrencinin okul numaralarını öğrenmek için aynı işlemi yapabilirsiniz.

Öğrenci Numarası Öğrenme AÖL

Açıköğretim öğrenci okul numarasını öğrenmenin ve sorgulama yapmanın kolay yöntemleri vardır. Lise numaranızı öğrenmek için tüm bilgileri sizin için araştırdık. AÖL öğrencisi olarak durumunuzu, notlarınızı ve tüm işlemlerinizi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı e-Devlet sisteminden kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Açıköğretim lise giriş bilgilerinizi öğrenmek için sisteme giriş yaparak saniyeler içerisinde öğrenebilir ve gerekli işlemlerinizi anında sağlayabilirsiniz.

e devlet okul numarası öğrenmePin
Okul Numarasız E-Okula Giriş

e-Devlet Okul Numarası Öğrenme

T.C. e-Devlet sistemine geçildi. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek hizmetler bölümünden öğrenci bilgi sistemine tıklamanız gerekmektedir. Ekrandaki sayfada gerekli işlemleri sağlayarak öğrenci numarasını veya okul numarasını öğrenebilirsiniz.

e-Devlet üzerinden adım adım ilerleyerek okul numarasını nasıl öğrenebileceğinizi görelim:

 • İlk olarak e-Devlet sistemine giriş yapın. 
 • T.C ve şifre bilgileriniz ile ana sayfaya girin. 
 • Öğrenci bilgi sistemine giriş yapın.
 • Sorgulama kısmından okul numarası sorgulama yazarak aratın. 
 • Karşınıza çıkan sayfadan Milli Eğitime bağlı ilkokul, ortaokul, lise ve AÖL, AÖF bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. 
 • Okul seçiminizi yaparak açılan sayfada okul bilgilerinize, notlarınızı ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

e-Devlet sistemini ister mobil uygulamadan isterseniz de web sitesinden bilgisayara giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Üniversite Okul No Öğrenme

Üniversite okul numaranız için 3 yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi e-Devlet sistemini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Okulunuzun öğrenci işleri bölümünü arayarak ta öğrenebilirsiniz.

Tarayıcınızdan okulunuzun adını ve öğrenci numaranızı sorgulayarak hemen üniversitenin öğrenci bilgi sistemine aktarılırsınız. İşte gerekli T.C Bilgilerinizi ve adınızı, doğum tarihinizi girerek giriş yapabilir ve size ait bilgilere erişebilirsiniz ve bu girişlerde istenen bilgiler her üniversiteye göre farklılık gösterebilir.

Liseye Geçtim Okul Numaramı Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

Liseden mezun olduysanız ancak henüz okul numaranızı bilmiyorsanız öğrenmeniz çok kolay. Lise numarasını öğrenmek için e-Okul web sitesine giriş yapınız. Ardından tek kullanımlık şifre, giriş kodu ve kullanıcı adı ve şifre bölümlerini doldurun. Tek kullanımlık şifre sonrasında sisteme giriş yapabilir ve öğrenciyi sorgulamadan bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

T.C kimlik numaranız ve şifreniz öğrenci numaranızdır. Diğer bir yöntem ise yukarıda bahsettiğimiz gibi tamamına e-Devlet üzerinden veya okulunuza giderek ve Müdürlükten ulaşabilirsiniz.

Okul Numarası Öğrenme Lise 2020Pin
E-Okula VBS Nasıl Girilir?
YouTube video

E-Okula VBS Nasıl Girilir?

e-Okul Veli Bilgi Sistemine giriş yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘e-okul MEB’ uygulamasına giriş yaparak veli bilgileri başlığı altındaki bilgileri doldurarak giriş yapabilirsiniz.

Buradan velisi olduğunuz öğrencinin giriş bilgilerini girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 • T.C. Kimlik Numarası
 • Öğrenci No
 • Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl/İlçe bilgisi
 • Öğrencinin Doğum Tarihi
 • Öğrencinin Okuduğu Şube
 • Fotoğraf
 • Güvenlik Kodu

Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurduğunuzda sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistemde devamsızlık, not, haftalık ders programı, sınav tarihleri, alınan belgeler, okunan kitaplar, davranış notları, diploma puanı, yıl sonu notları, nakil durumu gibi tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aynı şekilde öğrenci e-Okula nasıl girileceğini sorgularsa, siteye giriş yaparak tüm bilgilerini görebilir ve ‘öğrenci giriş sistemi’ seçeneği ile bilgileri doğru bir şekilde tamamlayabilir.

EBA Okul Numarası Öğrenme

Öğrenciler canlı ders sistemine geçtikten sonra hem velilerin hem de öğrencilerin girebildiği eba sisteminde derslere devam ederken, Eğitim Bilgi Ağı sayesinde öğrenciler de test çözme olanaklarından yararlanabilmektedir.

EBA üzerinden alınan giriş şifresi ve T.C kimlik numarası ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca en çok araştırılan konular arasında yer alan EBA okul numaranızı da eba üzerinden öğrenmeniz mümkün.

Öğrenci okul numarası öğrenme ile ilgili birde aöf öğrenci numarası öğrenme yazımızı inceleyerek açık öğretim öğrenci numarasını öğrenebilirsiniz.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? 2023-2024 Sorgulama Sayfası” üzerine bir yorum
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1