AÖF Öğrenci Okul No Öğrenme Giriş Yapmadan Sorgula 2022

Açıköğretim ile ilgili tüm bilgileri sizler için hazırladık. AÖF öğrenci numaramı nasıl öğrenebilirim? diye merak eden öğrenciler için Açıköğretim lise öğrenci numarası öğrenme adımlarını, Anadolu Üniversitesi’nde eğitim alanlara Anadolu Üniversitesi öğrenci numarası sorgulama yöntemlerini araştırdık. e-Okul no öğrenme dahil olmak üzere, e-Devlet okul numarası öğrenme, AÖF öğrenci numarası öğrenme, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim lise öğrenci numarası ve şifremi unuttum ne yapmalıyım? gibi düşündüğünüz tüm soruları yanıtladık. İşte AÖF öğrenci okul no öğrenmeye dair detaylar!

AÖF Öğrenci Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Açıköğretim öğrenci numarasını öğrenmek için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Yani kaydınızı oluşturduktan sonra sisteme giriş yapabilir ve kişisel bilgilerinizin bulunduğu menüden öğrenci numara sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenci numaranız, bilgilerinizin bulunduğu menüde yer alacaktır. T.C numaranızı kullanarak sisteme giriş yaparak numaranıza kolayca ulaşabilirsiniz. Kimlik Numarası. AÖF öğrenci okul numarası öğrenme adımları nasıl uygulanır? İnceleyelim.

Açıköğretim Lise Öğrenci Numarası Öğrenme Yöntemi

Açık lise öğrenci numarası öğrenme işlem adımlarını mı merak ediyorsunuz? doğru adrestesiniz. AÖL okul numarası sorgulama ve öğrenme adımlarına dair tüm bilgileri sizler için hazırladık. MEB’e bağlı olan e-Devlet sistemi sayesinde AÖL öğrencisi olanlar okul numarasını, notlarını ve tüm işlemlerini artık tek tık ile kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Açıköğretim lise öğrenci numarası sorgulamak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile birlikte e-Devlet sistemine giriş yapınız.
  • Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulamamenüsü üzerinden açılan sayfada lise kayıt bilgilerinize dair tüm merak ettiklerinize ulaşabileceksiniz.

AÖL öğrenci girişi için T.C kimlik numarası ve öğrenci no bilgileri gerekli olduğundan e-Devlet üzerinden Açık lise öğrenci numaranızı öğrendikten sonra hesabınıza hemen giriş yapabilirsiniz. Açıköğretim lise okul no nasıl öğrenilir? bilgi aldıktan sonra e-Devlet okul numarası öğrenme adımlarına geçebiliriz.

e-Devlet Okul Numarası Öğrenme ve Sorgulama

e-Devlet sistemine ister mobil uygulamadan ister web adresinden erişebilir ve öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz. e-Devlet okul numarasını öğrenme adımları aşağıdaki gibidir:

  • T.C. ve şifre bilgileriniz ile sisteme giriş yapın.
  • Daha sonra sorgulama bölümüne okul numarası öğrenme diyerek aratın.
  • Çıkan bilgilerden lise, üniversite ya da ortaokul hangi kademede eğitim alıyorsanız seçerek öğrenci numaranızı görüntüleyiniz.
  • İşleminiz tamamlandı!

e-Devlet sayesinde okul numaranızı görebilir, öğrenci veya eğitim belgenize ulaşabilirsiniz. Böylece tüm eğitim bilgilerinize aynı sistem üzerinden ulaşabileceksiniz.

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Numarası Sorgulama

Anadolu Üniversitesi’ne kayıtlı olan kişiler, öğrenci giriş sayfasından e-Devlet girişi veya üniversite tarafından belirlenen şifre ve e-posta/T.C kimlik numarası ile giriş yapabilirler. Sistemde aktif öğrenci olanlar, öğrenci bilgilerinin bulunduğu menüden Anadolu Üniversitesi öğrenci numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. AÖF öğrenci numarası öğrenme tekniğini uygulayarak AÖF öğrenci numarası sorgulama işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

e-Okul No Öğrenme Adımları!

Okul numaramızı nasıl öğreniriz? Milli Eğitim Bakanlığı, böyle düşünen tüm öğrenci ve velilere Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Sistemleri aracılığıyla okul numarası öğrenme hizmeti vermiştir. Daha önce veliler, okula gitmeden ve öğretmenlerle iletişim kurmadan öğrencilerinin devamsızlıklarını, notlarını ve sınavlarını öğrenemezlerdi.

E-Okul Numarası ÖğrenmePin
e-Okul Üzerinden Numara Öğrenme

e-Okul numarasını öğrenmek için e-Devlet bilgilerinizle sisteme giriş yapmanız ve sorgulama bölümündeki öğrenci bilgi sistemine tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada e-Okul numaranız görüntülenecektir. Okul numarası olmadan e-Okul girişi için e-Devlet bağlantısını kullanabilirsiniz. e-Okul kullanıcı adı ve şifresi yerine e-Devlet üzerinden T.C Kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

EBA Okul Numarası Öğrenme

EBA üzerinden alınan şifre ve T.C Kimlik numarası ile giriş yapabilir ve derslere hemen katılabilirsiniz. EBA üzerinden de öğrenci numaranızı öğrenebilir ve sorgulayabilirsiniz.

Eski Okul Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Eski okul numaranızı öğrenmek için hemen e-Devlet adresinize giriş yapın. Giriş işleminizin ardından eski okul numaranızı bulabilir ve arama kısmına okul numaranızı yazarak tüm okul bilgilerinizi ve şifrelerinizi görebilir, giriş yapabilirsiniz.

YouTube video

Üniversite Öğrenci Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Üniversitenizin resmi web sitesinden giriş yaparak bilgi alanınızda üniversite öğrenci numaranızı görebilirsiniz. Ayrıca e-Devlet üzerinden giriş yaparak öğrenci numaranızı öğrenebilir, sorgulama yapabilirsiniz. TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapıp hizmetler alanında öğrenci bilgi sistemine tıklayarak sorgulama işleminizi başlatabilirsiniz. Oradan öğrenci numaranızı görebilir ve öğrenebilirsiniz.

Açık Öğretim Fakültesine Nasıl Kayıt Olunur?

AÖF’e kayıt olmak isteyen öğrenciler ilk olarak Üniversitenin resmi web sayfasına girip, Kayıt Otomasyonu bağlantısına tıklayarak, ”İkinci Üniversite” bölümünden internet başvurularını gerçekleştirebilirler. Daha sonra kayıt için gerekli olan belgeleri hazırlayarak, banka ödemelerini yapmaları ardından AÖF Bürolarından kayıtlarını tamamlayabilirler. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi üzerinden daha detaylı bilgi alabilir ve siz de ikinci bir üniversite okuyarak öğrenci hayatınıza devam edebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi öğrencileri resmi sayfadan e-posta veya T.C kimlik numarası ve şifresi ile kullanıcı profillerine giriş yapabilirler. Bu şifreleri unutan öğrenciler, kayıtlı oldukları ofislerden yeni şifre talep ederek şifrelerini yenileyebilirler.

AÖF İletişim

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi iletişim bilgilerini sizler için araştırdık. Numaraların, adreslerin ve e-Posta adreslerinin bilgilerini görebilirsiniz.

  • Telefon: 0 222 335 05 80
  • Faks: 0 222 330 46 26
  • E-posta: aofdekanlik@anadolu.edu.tr
  • Adres: Yunus Emre Kampüsü 26470 Eskişehir

AÖF İletişim ve Destek Sistemi için resmi web sitesini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

AÖF Nedir?

Açıköğretim Fakültesi 1982 yılında kurulmuş olup, Anadolu Üniversitesi’nin öğrencilerine uzaktan eğitim yöntemiyle verdiği bir fakültedir. AÖF’ün sağladığı kolaylık ile öğrenciler için her ilde Anadolu Üniversitesi tarafından belirlenen üniversitelerde dersler verilmektedir.

Okul Numarası Nedir?

Türkiye’de okuyan her öğrencinin kendine özgü bir eğitim numarası vardır ve bu numaraları eğitim hayatı boyunca kullanır. Bu bilgiler öğrencinin kendisine aittir. Bu sayede öğrenci notlarından ve devamsızlıklarından okul hayatı ile ilgili tüm gelişmelerden bu bilgileri girerek istediğini öğrenebilir. Ortaokul, Lise ve İlkokul MEB (e-Okul) OBS sistemi ile Üniversitedeki tüm bilgilere ulaşabilmektedir.
Bu sayı her yıl değişecek ve mezun olduğunda kendisinden alınacak. Tüm öğrenciler okul numaralarını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirler. e-Devlet sistemine kayıtlı olmayanlar 2,50 TL-5 TL ücret ödeyerek PTT şubelerinden şifre alabilirler.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1