canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Market Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları

Günümüzde market bayiliği veren pek çok firma bulunmaktadır. Bayilik almak ve işletmek için firmaların belirlediği bazı şartları taşıyor olmak gerekir. Market bayiliği veren firmaları ve şartlarını hemen öğrenerek, başvuruda bulunabilirsiniz. İşte en çok tercih edilen bayilikler listesi, şartları, kar marjı oranları ve maliyetleri!

Market Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları

Kendi işini kurmak isteyenler için yeni iş fikirlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Kendine ait bir iş yeri açmayı düşünenler için küçük bir cafeden tutun da süper marketlere kadar birçok iş kurma fikri bulunmaktadır. Bu marketleri ister sıfırdan kendi şahsınıza kurun isterseniz de haberimizde vereceğimiz bayilik fırsatı sunan firmalardan franchising sistemi ile bayilik alın. Fakat bilmenizi isteriz ki sıfırdan başlamak gerçekten de en başından başlamaktır. Bu yazımızda sizler için market bayiliği veren firmalar hangileri, hangi market zinciri bayilik veriyor, UCZ market bayilik maliyeti ve kar marjını, ŞOK market bayilik, Market bayilik ücretleri, Ekomini market bayilik, Seç Market bayilik kar marjı, Çağdaş market bayilik, Kiler Market Bayiliği, BİM bayilik adımları hakkında bilgiler vereceğiz.

Sıfırdan Bir Market Açmak ve Bayilik Almak Arasındaki Farklar

Bir işe en başından başlamak; yeni müşteri kitlesi oluşturmak, ürün ve mağaza tanıtımını sıfırdan yapmak gibi vakit kayıplarına sebep olabilir. Var olan bir yerin bayiliğini almak ise oluşmuş müşteri kitlesi ve tanınmış ürünler ile işe başlamaktır. Müşteri kazanmak için olduğundan fazla bir çaba sarf etmenize gerek kalmaz. ŞOK, Bim, A101 gibi kurumsal marketlerin bayilikleri bulunmamaktadır. Bu marketler için yalnızca var olan bir dükkanı kiralayabilmektesiniz. Ekomini market, UCZ market ve Seç market gibi bayilik veren marketler gerekli koşullar sağlandığında bayilik fırsatı sunabiliyor. Bayilik veren bu market firmaları hakkında haberimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıfırdan Market Açarsanız;Var Olan Bir Markettin Bayiliğini Alırsanız;
Ürünler için sıfırdan toptancı ve tedarikçiler edinmelisiniz.Ürünler bayiliğini aldığınız firma tarafından veya hali hazırda bulunan tedarikçiler tarafından gelir.
Marketin tanıtımı ve bilinen bir yer haline gelmesi için ekstra bir efor sarf etmeniz gerekecektir.Bilinen ve tanınmış yerler olduğundan tekrar bir çaba harcamanıza gerek kalmayacaktır.
Sıfırdan bir müşteri kitlesi kazanmaya çalışarak vakit harcayacaksınız.Mevcut müşteri kitlesi ile yolunuza 1-0 önde başlayacaksınız.
Dükkan kurulumu için sıfırdan dekorasyon yapmak durumunda kalacaksınız.Bayilik veren firmalar genellikle bütün dekorasyonu kendileri üstlenir. Her yer için sabit dekorasyonları vardır.
Dükkan dekorasyonu ve tabelası gibi giderleri için harcayacağınız maliyet daha fazla olacaktır. Paranın nereye harcandığını anlamayabilirsiniz.Dekorasyon, tabela, reklamlar gibi unsurlarda destek sağlanmaktadır. Yatıracağınız para sabit olur.
Market işletmeciliği ve finans konusunda yalnızca kulaktan dolma bilgiler ile işe başlangıç yaparsınız.Bayilik veren firmalar tarafından gerekli eğitimleriniz verilir.

Bayilik Veren Market Zincirleri Hangileridir?

Kurulmuş bazı marketler isimlerini daha fazla duyurmak ve halka daha fazla hizmet vermek amacı ile girişimcilik ruhu taşıyan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere iş istihdamı sağlamakta ve bayilik vermektedir. Girişimcilerin dışında marketlere girecek elemanlar da olmak üzere birçok vatandaşın elinden tutmaktadır. Bayilik veren firmalar bazı koşullar ve uygun fiyatlar karşılığında insanların kendi işlerinin başına geçmelerine yardımcı olmaktadır. Birikmiş bir sermayeniz varsa bu fırsatlardan faydalanmanın tam zamanı! Bayilik veren market firmaları ve şartları hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Market bayiliği veren firmalar şunlardır;

 • SEÇ Market
 • Ekomini
 • UCZ Market

Gibi firmalar bayilik vermektedir.

SEÇ Market Bayilik

Bu firma Yıldız Holding firmasında yer alan Bizim Toptan Satış Mağazalarına ortak olarak çalışmalar ve faaliyetler göstermektedir. Bu iki firmanın arasında karşılıklı olarak ticaret üzerine bir ortaklık bulunmaktadır. SEÇ Market Bizim Toptan Marketlerinin bir bayiliğidir. Toptan satışın öncüsü olan Bizim Toptan Mağazaları ve Şok marketler zinciri, SEÇ Marketin has tedarikçisidir. SEÇ Market oldukça büyüme sağlamış ve birçok ile ve ilçeye bayilik vermektedir.

Türkiye’nin birçok şehrinde 1.000’e yakın bayisi bulunmaktadır. Değişime ayak  uyduramayanın zamanla yok olduğu bir piyasada esnafı gözeten güvenli bir ortaklık için iş teklifi olanağı sunan Seç market bayilik vermeye devam ediyor. Seç market bayilik modeli iş ortaklarına sürdürülebilir kar, güvenli bir ticaret ve güçlü bir tedarik zinciri sağlamaktadır.

UCZ Market
Seç Market Bayiliği

Bayilik vermeye devam eden SEÇ Market firmalarından bayilik almak için gerekli şartlar ve başvuru için izlenecek sıralama şu şekildedir;

 • Seç Market firmaları belirli bir süre boyunca isim hakkı bedeli veya bu işe giriş için herhangi bir katkı payı ücreti talep etmez.
 • Firmanın mekan seçimi için belirlediği koşullar ise; insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde, otopark girişinin bulunması ve düz yerler olmasını tercih etmektedir. Dükkan boyutu olarak da 150-250 m2’lik bir alan gereklidir.
 • Bu iş için firmanın aradığı kriterler arasında; işletme sahibi olacak kişinin girişimcilik ruhunda olması, ekip çalışmalarına yatkın, yeterli sermayesinin bulunması, finansal alanda bilgisinin olması, liderlik özelliğinin bulunması ve ticaret işleri ile uğraşmak için geçmişteki siciline herhangi bir leke gelmemiş olması gereklidir.
 • Mağazanın kurulumu için sağlanan destekler de ürünlerin yerleştirilmesi için mağazaya bir destek ekibi gönderilir.
 • Marketin ürün tanıtımı için afiş, insert ve broşür işlem ücretlerinden, işletme sahipleri sorumlu değildir. Firmadan ücretsiz olarak bütün bayilere düzenli olarak gönderilmektedir.
 • Gelen ürünler için de iş yeri sahibinin herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur. Firma ürünleri bayilerin kapılarına kadar göndermektedir.
 • Bayilik alan işletme sahipleri sipariş işlemleri için firmadan verilen şifre ile SEÇ Market Portalı üzerinden sipariş verebileceklerdir.
 • Reklam ve tabela gibi mağaza ekipmanları ücretsiz olarak firma tarafından gönderilir.
 • Harici yani dışarıdan alınan ürün grupları; ekmek, gazete, meyve, sebze, kontör şeklindedir.
 • Firma işletme sahipleri ile 3 yıl süreli sözleşme yapmaktadır.

Bayilik Başvurusu İçin;

SEÇ Bayilik başvuru formu üzerinden istenen bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgilere iletişim bilgilerinizi, marketin açılacağı il ya da ilçeyi, adresi ve bu iş için bulduğunuz dükkanın bütün bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. Firma sizin bilgilerinizi doğru ve yeterli bulmadığı taktirde bayilik için sizinle iletişime geçmez.

Firmada Bulunan Ürün Grupları

 • Et ve et ürünleri
 • Atıştırmalıklar
 • Süt ve süt ürünleri
 • Temel gıda ihtiyaçları
 • Temizlik ve kağıt havlu, peçete ürünleri
 • Kahvaltılık ve şarküteri
 • Meyve-sebze
 • Ekmek
 • İçecek grubu
 • Spot ürünler
 • Sigara satışı
 • Kuruyemiş
 • Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri

Seç Market Bayilik Kar Marjı Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

Seç Market bayilik maliyeti için bir ücret ve katılım bedeli istememektedir. Ancak market bayiliği için ortalama olarak 50.000 TL ile 100.000 TL aralığında bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Bayilik için gerekli olacak sermeye miktarı, dükkanınızın lokasyonuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Girişimcilerin yer, dekorasyon, personel, ürün ve elektrik gibi ekstra işlemlerine harcayacağı tutar değişiklik göstereceğinden maliyetler 2-3 katına kadar çıkmaktadır.

Seç Market ile kazanacağınız cirolar değişiklik gösterecektir. Buna bağlı olarak da kar marjı oranınız diğer şubelere göre farklı olabilecektir. Aylık ve yıllık olarak kar miktarı belirlemek bu yüzden sağlıklı olmayacaktır. Fakat Seç marketin kar marjı oranını ortalama olarak %25 olduğunu söylesek de bu her ürün için geçerli olmayacağı için, kar marjı %1 olan ürünleri bile satacaksınız. Bu yüzden kar oranınız ve kazancınız değişikliğe uğrayacaktır. Müşterilerinizden alacağınız ödeme tipi de kar oranlarınızı yükseltebilir. Şöyle ki kredi kartı ile ödeme aldığınızda bankalar ile yapacağınız anlaşmalar doğrultusunda komisyon ücreti ile kar oranınızı artırabilirsiniz.

Seç Market Bayilik İletişim

 • Müşteri İletişim Merkezi Numarası: 444 82 40
 • Genel Merkez Adres Bilgisi: Kuşbakışı Caddesi No:19 Posta Kodu: 34662 Altunizade / Üsküdar / İstanbul

Seç Market iletişim formu üzerinden tüm şikayet ve önerilerinizi bildirebilir ve en kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Ekomini Market Bayilik

2012 yılında kurulmuş ve birçok ilde hızlı bir büyüme göstermiş ve 76 ilde 942 bayiye ulaşmıştır. Ekomini marketler herkesçe bilinen bir firmadır. Bu firma bayilikler vererek ve iş yeri başına geçecek işletme sahiplerine yalnızca bayilik vermiyor. Bayiliğin dışında ürün gruplarında ve dükkan dekorasyonunda da işletmecilerin yanında oluyor. Girişimcilere tam destek sağlayan bu firma ürün grubu olarak;

 • Temizlik malzemeleri
 • Atıştırmalıklar
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Sigara
 • Et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Bakliyatlar ve diğer temel gıdalar
 • Kuruyemiş
 • Dondurma
 • Kişisel bakım ürünlerini bünyesinde barındırmaktadır.

Ekomini Marketlerin bayilik vermek için bazı şartları bulunmaktadır. Mevcut şartların yerine getirilmesi halinde bayilik alarak, kimseden emir almadan kendi işinizin başında durabilirsiniz. Bayilik için gerekli koşullar; 

 • Ekomini marketleri gece iş yerlerinden ayrılan insanların da faydalanabilmesi için hafta boyunca gece 00:00 saatlerine kadar açık olmak zorundadır.
 • İşletme sahiplerine müşteri odaklı çalışmaları, doğru ve etkili iletişim kurarak müşterileri memnun bırakmaları için gerekli eğitimler sağlanır.
 • Bu iş için gerekli mekan seçimi yapılırken, dükkanın en aşağı 30m2-100m2 olmasına dikkat edilmelidir.
 • Firma sahipleri olan cirodan prim almazlar.
 • Reklam ve katılım payını da dönemlik olarak alırlar.
 • İşletme sahiplerinin girişimcilik ruhunu benimsemiş, aktif, gelişmelere veya eğitimlere açık ve iletişim becerilerinin güçlü olması gibi özellikleri taşıması gereklidir.
 • İşletme sahiplerinin Ekomini bayiliklerini alabilmek için 40.000-45.000 TL kadar bir sermayeyi gözden çıkarmaları gerekmektedir.
 • Dükkan dekorasyonu firmaya ait olup işletme sahibine kira desteği sağlanmaktadır.
 • Mağaza açıldıktan sonra işletme sahiplerine eğitimler verilir ve her ay insert çalışmaları yapılır.
 • Kazançtan oluşan kâr oranının hepsi işletme sahibine kalmaktadır. Bayilik için bir sözleşme imzalanır ve her bayinin  vergi numarası ve ticari unvanı bulunur.

Market Bayiliği almak için; 

 • İlk olarak şartlara uygun bir dükkan tedarik etmelisiniz. (minimum 30 m2)
 • Daha sonra bayilik için oluşturulmuş bayilik formunu eksiksiz olarak doldurmalı ve bütün bilgileri net bir şekilde vermelisiniz.
 • Bayiliğin alınabilmesi için yapının kullanılabilir olduğuna dair belge vermeniz gerekir. Ancak bu koşulda mağazanın kiralanma işlemi gerçekleşebilir.
 • Daha sonra Ekomini firma ekibi, işletmenin yeni sahibinin uyum sağladığı tutulan yerin sahibi ve Efes bayisinin distribütörü arasında kira sözleşmesi yapılır.
 • Bir sonraki adımda ise distribütör ve bayi sahibi ile karşılıklı kira sözleşmesi yapılır.
 • Bayilik alacak kişi çalışma ve Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan ruhsat almak için başvuruda bulunur.
 • Gerekli bütün belgeler oluşturulduğunda Ekomini mağazası açılmaya hazırdır. Hayırlı olsun. 🙂
Ekomini Bayilik Şartları
Firmada Bulunan Ürün Grupları

UCZ Market Bayilik

2014 yılında Ciner Holding’ten Yıldız Holding’e transfer olan bu market zinciri, Bizim Toptan Marketleri aracılığı ile bayilik fırsatı sunmaktadır. Mevcut olarak 2000 bayiliği bulunan Ucz Marketler bayilik vermeye hızla devam ederek 5000’e kadar çıkmayı hedefliyor. UCZ Markette diğer iki market gibi işletme sahibi olmak isteyenlere tam istihdam ve güzel fırsatlar sağlayarak bayilik vermektedir.

UCZ Market bayilik şartları şu şekildedir;

 • Mekan ve dükkan boyutu olarak 70 m2 satış alanı
 • En az 15 m2 depo alanı
 • Minimum 3 metre dış cephe genişliği
 • Kot farkı olmamasını talep etmektedir.

Bunlardan başka bir talepte bulunmayan bu firmadan bayilik almak gayet kolay olacaktır. Tek yapmanız gereken bu şartlara uygun bir dükkan temin ederek başvuruda bulunmanız olacaktır. Bayilik başvurusu esnasında belirtmeniz gereken bilgiler aşağıdaki gibidir;

 • İsim-Soy isim
 • İletişim numarası
 • E-Posta Adresi
 • Tutacağınız dükkanın sahibi
 • Kira bedeli
 • Dükkanın bulunduğu il-ilçe-mahalle-cadde ce kapı numarası
 • Fatura unvanı
 • Mağaza ve Satış Alanı (m2)
 • Depo alanı (m2)
 • Şu anki hali hazırda bulunan mesleğiniz
 • Dükkan çevresinde bulunan market zincirleri

Başvuru esnasında yanınızda olması gereken belgeler bu şekildedir. UCZ Market bayilik maliyeti değişiklik gösterse de çok yüksek tutarlar talep edilmemektedir. Ortalama olarak 70.000 TL yatırım ile, bayilik alabilirsiniz. Üstelik herhangi bir isim bedeli de ödemezsiniz. Yatırım bedeli UCZ tarafından hesaplanmaktadır. Bu da dükkanınızın büyüklüğü ile alakalı olacaktır. Dükkanınız büyüdükçe talep edilen sermaye miktarı da artacaktır.

Cafe Bistro Bayilik veren firmaları ve şartlarına göz atabilirsiniz.

UCZ Market Kar Marjı Nedir?

UCZ ve bayiliğini almış olduğunuz diğer firmalar için net kar marjı ve ciro hesaplaması yapmak mümkün olmayacaktır. Kar marjınızı ve kazancınızı belirleyen bazı noktalar olacaktır. Örneğin; dükkanınızın işlek bir alanda bulunması ile işlek olmayan mahalle arasında yer alması kazancınızı etkileyecektir. Yine de ortalama olarak kar marjı ve ciro tutarı söyleyecek olursak; mahalle arasına açılmış olan bir UCZ market 1.000 TL ile 1.500 TL aralığında satış yapabilir. Fakat daha işlek bir alanda yer alan marketin kazancı 10.000 TL ile 15.000 TL aralığında olabilmektedir. Cirolara bağlı olarak kar marjı da doğru oran ile değişecektir.

Ucz Markette Bulunan Ürün Grupları

 • Et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Kuruyemiş
 • Kahvaltılıklar
 • Atıştırmalık yiyecekler
 • Dondurma ve diğer dondurulmuş ürünler
 • Temel gıdalar
 • Baharatlar
 • Temizlik malzemeleri, kağıt havlular ve peçeteler
 • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri
 • Soğuk içecekleri bünyesinde barındırmaktadır.
Ucz Markette Bulunan Ürün Grupları
UCZ Market Bayiliği

Ucz Market Bayiliği İçin İletişim Adresleri

 • İletişim Adresi: Kuşbakışı Caddesi No:19 Altunizade Üsküdar / İstanbul
 • Müşteri Danışma Hattı: 444 8 829
 • Faks Numarası 90 216 315 60 34
 • İletişim Numarası:  90 216 315 50 64

Bayilik veren marketler listesini ve şartlarını sizler için araştırdık. Siz de girişimcilik hakkınızı marketten yana kullanmak istiyorsanız, bu bilgilerden yararlanabilir ve bu firmalara başvuruda bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Milad darvishian dedi ki:

  Merhaba . Yabancilar için hangisi uygundur?sermaye 100bin dolar

 2. Tuncer toprak dedi ki:

  Merhaba ıyı geceler Muğla Milas’ta yaşamaktayım 1 adet marketim var ayni zamanda inşaat firmasiyim şehir merkezinde bir bina yaptım 10 daire ve iş yeri depolar tamami kendime ait iş yerim 300 m2 depom 150 m2 bim ve A101 kira için istedi vermedim nasip olursa kendim bayilik alip çaliştirmayı düşündüm en yakınımda şok var oda yaklaşık 1800 metre civarında Milas merkez nüfusu ise 200 bin üzerinde nasip olursa bayılık almak istiyorum

 3. Yönetim dedi ki:

  2021 yılında da market bayiliği veren firmalara başvuru yapabilirsiniz.

 4. erdal çözer dedi ki:

  merhabalar bayilik almak için detaylı bilgi alabilirmiyim mevcut 13 yıllık esnafım marketim 70 ile 100 m.k arasında işyerim var sicilim temizdir tekirdağ saray kurt dere mahallesi iletişime geçmemiz mümkünmü

 5. Zeliha Çarkacı dedi ki:

  Ucz market açmak istemiyorum ama başvuru forumuna ulaşamıyorum yardım eder misiniz

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.