Devlet Destekleri

KOSGEB Nace Desteklenen Sektörler (Soru Cevap)

KOSGEB Nace Desteklenen Sektörler (Soru Cevap)

Yeni bir iş kurmak üzeresiniz. Ancak Kosgeb hangi işlere destek veriyor, destek alanların yorumları neler, kredi alabilen işletmeler için iş planı örneği nasıl hazırlanıyor gibi sorularınızı sizler için yanıtlıyoruz. Kosgeb nace kodları arasında işletmenize en uygun olanını seçebilirsiniz. Tabi bu işin inceliği doğru nace kodu ve doğru sektör seçimi ise, Kosgebkredisi.com olarak sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye hazırız.

Kosgeb Desteklenen Sektörler Listesi ve Programlar

Kosgeb Resmi İnternet sitesinde bir sorgulama robotu oluşturulmuştur. Bu robota faaliyet kategorinizin ismini yazdığınızda hiç kimseye ihtiyaç duymadan anına sonuca ulaşmanız mümkündür. Zira KOSGEB bu sorgulama robotunu en kolay kullanılabilir şekilde dizayn ederek siz girişimci ve esnaflara hibe ve kredilerini sunmaya devam etmektedir.  Sektörlere geçmeden önce size KOSGEB’in 4 farklı destek programı olduğundan bahsetmek istiyorum. Önce programları bilelim ki, buna göre başvuracağımız nace kodunu seçelim. Bu programlar şunlardır;

Geleneksel girişimci destek programı 60 bin TL. hibe vermektedir.
İleri düzeyde girişimci programı 370 bin TL. hibe verir.
İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri Programa göre miktarları farklıdır
İŞGEM/TEKMER Programı 3 milyon 800 Bin TL. ye kadar verir.

Kosgeb NACE Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Farzedelim elektrikli motor imalatı yapan bir firma kuracaksınız. Bunun için aşağıdaki sorgulamayı gerçekleştiriniz.

Elektrik motoru imalatı iş fikrini görselde ki arama motoruna yazdıktan sonra Desteklenen sektörlerin nace tipi ve nace kodunu bulmanız gerekiyor. Görüldüğü gibi bu iş fikrinin nace tipi C kategorisinde yer alıyor ve nace kodu 27.1 olarak karşınıza çıkacaktır. Peki bu nace koduna sahip iş projesine Kosgeb desteği alabilecek misiniz? Bunun için de 27.1 Nace kodunun İleri Girişimci Faaliyet tablosunda yer alıp almadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Kuracağınız iş Elektrik motoru, jeneratör ve transformatörlerin aksam ve parçalarının imalatı 27.11.03 Nace koduna sahip ise bu kod ile İleri Girişimci Faaliyet tablosunda yer aldığı için Kosgeb hibe desteklerinden yararlanabileceksiniz. Ancak ileri teknolojiye sahip bir iş fikri olduğundan bu desteğe başvurabilmek için ileri girişimci eğitimini almak gerekiyor. Bu kod ileri girişimci faaliyet tablosunda yer aldığı için tamamlamanız gereken eğitim İleri Girişimci eğitimi olacaktır.

Kuracağınız işe yönelik tespit ettiğiniz nace kodu eğer ileri girişimci faaliyet konuları tablosunda yer almıyorsa, Geleneksel girişimci eğitimini tamamlamanız yeterli olacaktır.

KOSGEB Nace kodu listesinde sektörünüze uygun olanı seçiniz.

Kosgeb genel olarak sınıflamak gerekirse, 14 farklı sektörde destekleme vermektedir. Bu 14 farklı sektörü, uygun olan destekleme programları ile desteklemekte, Geleneksel Girişimcilik ve İleri Girişimcilik Destek Programı dahilinde, 60 bin TL hibe ve 370 bin TL’ye kadar destekleme yapılmaktadır.

KOSGEB Kategori Kodu ve REV2 Kodu Sorgulama

Esnaf bu destekten yararlanacak ise hem kategori kodunu hemde rev2 kodunu sorgulama yapmak durumundadır.

 1. Öncelikle sorgulama sayfasına giriş yapın.
 2. Buradan sektörü girin ve “sorgula” butonuna tıklayın.
 3. Sağ tarafta NACE TİPİ bölümünde gördüğünüz HARF nace kodu kategorisidir.
 4. Sol tarafta yer alan sütunda gördüğünüz ise REV2 kodudur.

 1. Bilgi ve İletişim
 2. Diğer Hizmet Faaliyetleri Sektörü
 3. Elektrik, Gaz, Buhar Ve İklimlendirme Üretimi Ve Dağıtımı
 4. Finans ve Sigorta Faaliyetleri Sektörü
 5. İdari Ve Destek Hizmet Faaliyetleri
 6. İmalat Sektörü
 7. İnşaat Sektörü Destekleri
 8. Konaklama Ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri
 9. Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence Ve Spor
 10. Madencilik Ve Taş Ocakçılığı
 11. Mesleki, Bilimsel Ve Teknik Faaliyetler
 12. Su Temini; Kanalizasyon, Atık Yönetimi Ve İyileştirme Faaliyetleri
 13. Toptan Ve Perakende Ticaret; Motorlu Kara Taşıtlarının Ve Motosikletlerin Onarımı
 14. Ulaştırma Ve Depolama Sektörü
Kosgeb' in Destek Verdiği 13 Sektör Listesi

Kosgeb’ in Destek Verdiği 14 Sektör Listesi

Kosgeb İmalat Sektörüne Destekleme Veriyor

Kosgeb‘ in en çok destek verdiği sektör imalat sektörüdür. Kosgeb imalat sektöründe; Gıda ürünlerinin imalatı, İçeceklerin imalatı, Tütün ürünleri imalatı, Tekstil ürünlerinin imalatı, Giyim eşyalarının imalatı, Deri ve ilgili ürünlerin imalatı, Ağaç, ağaç ürünleri ve mantar ürünleri imalatı (mobilya hariç); saz, saman ve benzeri malzemelerden örülerek eşyaların imalatı, Kağıt ve kağıt ürünlerinin imalatı, Kayıtlı medyanın basılması ve çoğaltılması, Kok kömürü ve rafine edilmiş petrol ürünleri imalatı, Kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı, Temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerin imalatı, Kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı, Diğer metalik olmayan mineral ürünlerin imalatı, Ana metal sanayi, Makine ve teçhizat hariç, fabrikasyon metal ürünleri imalatı, Bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı, Elektrikli teçhizat imalatı, Başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı, Motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork) imalatı, Diğer ulaşım araçlarının imalatı, Mobilya imalatı, Diğer imalatlar ve Makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımı sektörlerine desteklemektedir. Kosgeb imalat alanında 324 farklı alanı desteklemektedir.

Kosgebin En Çok Desteklediği 2. Sektör Ticaret

Kosgeb’ in destek vermekte olduğu, ikinci sektör ticarettir. Kosgeb’ in ticaret sektöründe desteklediği alanları genel başlıklar halinde listelemek gerekirse; Motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı, Toptan ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç), Perakende ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç) alanlarını desteklemektedir. Kosgeb Toptan ve perakende ticaret alanlarında toplamda 110 farklı sektöre destekleme vermektedir. Örneğin Kuyumculuk sektöründe perakende ticaretin desteklenip desteklenmediğini merak ediyorsanız; Desteklenen sektörlerde arama motoruna kuyumculuk yazarak 47.77.01 nace kodu ile kuyumculuk ürünleri perakende ticareti dahil ) olarak bu sektör grubunda iş planı hazırlayarak Kosgeb’ e başvuruda bulunarak hibe desteğinden yararlanabilirsiniz.

Kosgeb Kuyumculuk desteklenen sektör araması yaparak nace kodunu tespit edin.

Kosgeb İnşaat Sektörüne Destekleme Veriyor

Kosgeb Bina inşaatı, Bina dışı yapıların inşaatı  ve Özel inşaat faaliyetlerine Devlet Destekleme hibe ve faizsiz kredi imkanları sağlıyor. Bina inşaatı alanında 4 farklı, Bina dışı yapıların inşaatı sektöründe 12, özel inşaat faaliyetlerinde ise 17 farklı alanda kosgeb desteği verilmektedir.

Kosgeb İnşaat Sektörüne Destekleme Veriyor

Kosgeb İnşaat Sektörüne Destekleme Veriyor

Ulaştırma ve Depolama Alanında Destekleme Veriyor

Kosgeb desteklenen sektörler arasında depolama ve ulaştırma sektörü de mevcut. Bu sektörde kosgeb tarafından; Kara taşımacılığı ve boru hattı taşımacılığı, Su yolu taşımacılığı, Havayolu taşımacılığı, Taşımacılık için depolama ve destekleyici faaliyetler ve Posta ve kurye faaliyetlerine KOSGEB desteği sağlanıyor. Kosgeb bu alanda 38 farklı hizmete kredi veriyor.

Kosgeb ayrıntılı sektör listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Konaklama ve İçecek Hizmetlerinin Kredisi KOSGEB’ den

Kosgeb desteklenen sektörler listesi arasından bir sektörü seçerek ona uygun proje hayata geçirmelisiniz. Kosgeb tarafından Konaklama, yiyecek içecek hizmetleri sektöründe çeşitli kredi ve desteklemeler veriliyor. Kosgeb bu sektörde Barlar, tavernalar, kokteyl salonları, diskotekler, birahaneler, kahve salonları haricinde 14 farklı hizmete Kosgeb destekleri veriliyor.

Sizin İçin Araştırdık 12/08/2020

Nace kodu listesinde yer alan tüm sektörler destek alabilir. Bu alanlar 14 ana kategoride toplanır.

https://kosgebkredisi.com/kosgeb-is-tavsiyeleri/ adresinden tüm yorumlara ulaşabilirsiniz.

https://kosgebkredisi.com/kosgeb-is-plani-ornekleri/ sayfasını inceleyerek sizin için hazırladığımız 100'lerce örnek arasından uygun olanı seçebilirsiniz.

https://kosgebkredisi.com/wp-content/uploads/2020/06/kosgeb-yüksek-teknoloji-desteklenen-sektörler-listesi.pdf bağlantısına tıklayarak Yüksek Teknoloji alanında yer alan NACE Kodlarını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
 1. Arif dedi ki:

  Bayan kuaforune acmak istiyoruz usta ögretici belgelerimiz var kredi alabilirmiyiz

 2. yasemin osmanoğlu dedi ki:

  Merhaba . Ben iktisat mezunuyum Kosgep girimci belgem var. Danışmalık ve hizmet sektörü için işyeri açmak istiyorum. Kosgep bu alana destek veriyormu? emekliyim. Kadın girişimci ve hibe desteğinden yararlanabilirmiyim ? lütfen mail olarak cevap verebilirmisiniz? saygılar.

 3. Vedat Demir dedi ki:

  Merhaba ben ikamet ettigim ilçede oto yedek parça üzerine dükkan açmak istiyorum. Kobi desteği alabilirmiyim. Hibe

 4. Zümrüt dedi ki:

  Merhaba ben pilates salonu açmak istiyorum. KOSGEB desteği alabilir miyim?

 5. Aydanur dedi ki:

  Merhabalar. Biz gözlemeci dükkanı açmak istiyoruz . Kosgep desteği için kritere uyuyor muyuz acaba ?

 6. Mustafa dedi ki:

  Ben kahve ve baharat paketleme işi yapmak istiyorum terörle mücadele gazisiyim hibe ve destak alabilirmiyim

  1. Nihal dedi ki:

   Merhabalar, ben iç giyim ve çocuk kıyafet dükkanı açmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım ve Kosgeb hibe desteği veriyormu bu sektör üzerine ? bilgisi olan varsa dönüş yapabilirmi

 7. Mesut dedi ki:

  Nakliye işi yapıyorum bende destekten faydalanabilirmiyim mesela tir im var birdaha alırken kosgeb desteği yada kredisinden yararlanabilirmiyim

  1. recai yuksel dedi ki:

   vergı levhanız yok ıse gırısımcılık sertıfıkası aldıktan sonra resmı ıslemlerın ardından onlıne olarak başvuru yaparak destek alabılırsınız

 8. Suat dedi ki:

  Merabalar ben tesbih işi yapmak istiyorum ufakda olsa önce bir dükkan açıp ordan da satış yapmak istiyorum

 9. Ziya dedi ki:

  Ben arac kiralama işi yapmak istiyorum. Bunun için destek var mı?

 10. Ziya dedi ki:

  Balıkçı dükkanı satış yeri açmak istiyorum . KOSGEB den faiz siz kredi alabilirmiyim.

 11. Kahve atölyesi dedi ki:

  Merhaba Ben çekilmiş türk kahvesi satmak istiyorum destek alabilir miyim…

 12. Solucan gübresi dedi ki:

  Merhaba ben solucan gübresi üretmek istiyorum bunun için hibe yada kosgep desteği varmı acaba cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

 13. Destek dedi ki:

  Iyi gunler.. ben motorlu karavan satin alip pilav tavuk veya cay ve pasta kurabiye seklinde yiyecek satisi yapmak istiyorum.. destek alabilir miyim..

 14. KOSGEB desteği dedi ki:

  Merhabalar benimde MEB onaylı masaj uygulayici sertifikam var hizmet sektörü olarak kosgebden destek alabilirmiyim acaba

  1. Ali ugur dedi ki:

   Merhaba.biz yol makinalari imalati yapiyoruz. (Micir Serme ,Mobil micir eleme,yol supurge makinalari vb) isyeri mizi buyutmeyi istiyoruz.fabrika satin alabilmemiz için destek varmi.

   1. Yasemin dedi ki:

    Merhaba, direk fabrika satın alımı için destek alamasanızda teknoyatırım desteğinden faydalanarak birçok personel makina yazılım danışmanlık vb kalemlerden hibe alabilirsiniz.

 15. Zeytinlik arazisi aliminda hibe desteği dedi ki:

  Merhaba …Zeytinlik arazisi aliminda hibe desteği var mı ?

 16. ezgi dedi ki:

  merhaba ben anaokulu açmak istiyorum KOSGEB buna destek verir mi

  1. Cevap dedi ki:

   Eğitim alanına destek vermiyordu geçtiğimiz yaz sorduğumda ama şu an kurallarda farklılık var mı bilmiyorum ‍♀️

 17. Eğlence dedi ki:

  Ben sezonluk paint ball yada go kart yeri açmak istiyorum bununla ilgili bir yardım alabilirmiyim ?

 18. Ayakkabı dükkanı dedi ki:

  Eşim ayakkabı dükkanı açmak istiyor bu alanda hibe minimum ve maximum ne kadar veriliyor ?
  Ayrıntılı bilgi alacağım tavsiye ettiğiniz yerler var mıdır?

 19. Organizasyon dedi ki:

  Ben organizasyon dükkani açmak istiyorum düğün kına nişan ile ilgi acaba kosgeb destek veriyormu bir bilgi verebilirmisiniz

 20. Al sat yani için desteğiniz varmı öğrenebilirmiyim dedi ki:

  biliyorsunuz sermayeniz büyükse oldukça güzel kar getiren iş .lakin iyi bir sermaya ve güzel para kazanılaca yerlerden..demo hesaplarda sermaye büyük olduğu için kazanıyorsunuz fakat sermaye düşükse kazanılmıyor..bir çok demo hesapta kendimi eğitiyorum..şu akbankın demo hesabındayım diğerlerinde var.3 ayda demo hesapta sermyanin yarısıniň üstünde kazanıyorum velakin sermaye olmadığı için gerçek hesap açamıyorum.yaklaşık 3-4 yıldır demo hesapta kendimi eğitmeye çalışıyorum.sabırla bu işi takip etmekteyim..bilmiyorum boş bir işlemi uğraşıp duruyorum.. tavsiyenizi bekliyorum..

 21. şehirler arası otobüs işletmecilerinin yararlanacağı teşvikler nelerdir dedi ki:

  şehirler arası yolcu taşımacılığı yapacak yeni kurulan bir firma için ne gibi teşvikler vardır

 22. destek dedi ki:

  merhaba biz tamamı kadınlardan oluşan bir nakliye şirketi kurmak istiyoruz. bu konuda destek alabilir miyiz

 23. kargo şirketi açma dedi ki:

  merhaba, kargo şirketi açmak için kosgeb hibe desteği veriyormu, bilinen bir kargo şirketinin ismini almak için

 24. Kosgeb dedi ki:

  Kuyumcu dükkanı açmak istesek destek verir mi kosgeb

  1. ibrahim dedi ki:

   sorunuza nasıl cevap aldınız

 25. Girişimcilik eğitim şartları dedi ki:

  Merhaba girişimcilik eğitimi süresi ve şartları nelerdir

 26. İkin dedi ki:

  Merhaba ikinci el geyim dukkani açmak.istyorum KOSGEB den kredi ala bilirmiyim öncede teşekurler

 27. E ticaret dedi ki:

  Website satış e ticaret için kredi olanağı varmi

 28. Hayvancılık dedi ki:

  Merhaba ben küçük baş hayvancılık yapmak istiyorum KOSGEB desteği alabilirmiyim..

 29. MEHMET dedi ki:

  MERHABA BÜYÜKBAŞ YADA KÜÇÜKBAŞ SÜT İŞLETMESİ KURMAK İSTİYORUM KOSGEB DESTEK VERİRMİ VE HANGİ NACE KODUNA GİRİYOR BU DESTEK

  1. Hayvancılık dedi ki:

   Merhaba sorunuza nasıl bir cevap aldınız acaba

 30. B2B Site dedi ki:

  B2B site ile e-ticaret yapmak için KOSGEB destek verir mi?

 31. is yeri acarak destek alabilirmiyim dedi ki:

  ben eski tabirle 1 milyoncu acsam destek alabilirmiyim

 32. Umut dedi ki:

  Merhaba ben 24 yaşındayım kurstan gidip belgeyi almayi düşünüyorum bir daire evi resim atölyesine dönüşturup açmak istiyorum acabilirmiyim bu sekilde.

 33. bilal yüksel dedi ki:

  merhabalar butik kırtasiye açmak istiyorum kosgeb destek verirmi?

 34. Sibel dedi ki:

  Merhaba Ben nargile şişeleri ve malzemesi satmak istiyorum bu alanda yararlanabiliyormuyum

  1. ah sibel dedi ki:

   Suri değilsen vermez, bide hergün yarım kilo köle sürmek lazım zor iş vessalam

  2. DESTEK dedi ki:

   Evet Faydalanabilirsiniz

   1. Kosgeb dedi ki:

    DÜkkanı açtıktan sonrada yararlanabilirmiyiz ?

 35. Ayşe Gül dedi ki:

  Merhaba ben pide fırını açmak istiyorum kosgeb girişimcilik sertifikam var.Kosgeb bu konuda destek veriyor mu ?

  1. Kosgeb pide desteği dedi ki:

   Pide İsine Verdiğini Biliyorum.

 36. Dilara dedi ki:

  Merhaba ben şehir içi otobüs almak istiyorum hattıyla birlikte kosgeb destek verir mi

 37. Rafet dedi ki:

  Merhabalar ben mesleki eğitim (Topoğrafya) işleri ile ilgili bir eğitim amaçlı işyeri açmak istiyorum bu konuda KOSGEB Desteği alabilirsiniz? Teşekkürler

 38. Güner dedi ki:

  Engelli çocuklar ve yetişkinler için rehabilitasyon merkezi açmak istiyorum.destek alınabilir mi?

  1. Akif Alkaya dedi ki:

   Merhabalar bu girişimcilik seçiminiz için nasıl bir cevap aldınız?

 39. Ömür dedi ki:

  Tütüncü dükkani acmak istiyorum sadece tekel bandorlu olanlaeı satacam kosgeb destegi varmi bilgilendirirmisiniz. Tesekurler simdiden.

 40. Aybike dedi ki:

  Merhabalar ben ev hanımıyım. Kosgeb desteği ile tuhafiye dükkanı açabilir miyim acaba?

 41. Ercan dedi ki:

  Halısaha ve yanında yüzme havuzu açmak istiyorum bu konuda ne yapmam gerekiyor biraz yüklü bi para gerekiyor heralde kosgeb bu konuda destek veriyor mu?
  Sorumu cevaplamanizi rica ediyorum.

 42. Sedat dedi ki:

  İyigunler plastik poset imalati yapmak istiyorum

 43. ÖZLEM TEZVER dedi ki:

  ben parti ve toplantıların yapıldığı eğlence doğum günleri vb etkinliklerin yapılabildiği bir işletme kurmak istiyorum. hNGİ NACE İLE BAŞVURABİLECEĞİMİ SÖYLER MİSİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM.

  1. Tugay dedi ki:

   Size bilgi verildi mi acaba bende öyle bi iş duusniyrm da

 44. Serdar eren dedi ki:

  Yeni girişimci desteği n den faydalanabilirsiniz

 45. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar ben ayrılmış olduğumuz köye geri donup bungalow evler yaparak konaklama hizmeti ve ayrıca içerisinde açık hava sineması ve yemek ve kahvaltı için bir restaurantin bulunacağı bir isletme kurmak istiyorum nasıl ve ne şekilde destek alabilirim ve bu konuda KOSGEB desteği var midir çok teşekkürler şimdiden

  1. Sadullah dedi ki:

   Bu iş kolu için herhangi bir girişimde bulundunuz mu kosgep kanalından ben de düşünüyorum da

 46. yusuf dedi ki:

  oncelikle selaminaluykum ben elektrik bolumunde okuyorum bu sene lise son okul bittiginde elektrik dukkani icin kredi ve hibe alabilirmiyim sertifikam var

 47. gülcan dedi ki:

  Iyi günler ben fotograf studyosu acmak istiyorum kosgeb destekliyormu basvuru nasil yapiyoruz. Yardimci olrmusunuz. Tesekkurler

 48. Hatice dedi ki:

  Merhaba ben eşimden yeni ayrıldım tuhafiye açmak istiyorum bu konuda KOSGEB bana yardımcı olurmu şartlar nelerdir acaba

 49. MELİKE HOCAOĞLU dedi ki:

  İyi calismalar, 2 yasinda bir bebegim var ozel sektor calisma sartlari nedeniyle kreslere saatim uymuyor bir turlu uygun bir yer ayarlayamiyorum dogal olarak bir işe de giremiyorum. Kendi kresimi acmak istesem ayni benim gibi sorunlar yasayan anneler icin uygun sartlar dahilinde haftasonu da acik olabilecek kaliteli, cocuklarimiza geleneksel turk orf ve adetleri dahilinde modern egitim verebilecegim bir anaokulu acmak istesem nasil destek alabilirim. Aslinda bu konuda destek alabilir miyim bana bilgi verir misiniz?

 50. Songul dedi ki:

  Şuan çalışmakta olduğum iş yeri kosgeb desteklı çalışmaktayımvkosgebin belli bir şartı varmıdir destek için ne bilim 6 ay destek verip sonra yeni işçi alımında tekrar destekli gibi falan

 51. Sevim toklu dedi ki:

  Merhaba ben küçük bi tuhafiye dükkanı açmak istiyorum (iplik-moncu-elişi malzemeleri yAni)
  Banada çıkarmı kredi acaba herhangi bi sertifikam Yok ama alırım

 52. Arzu dedi ki:

  Merhaba ben daha önce girişimcilik kursu una katıldım bulunduğum ilçede giyim magazası açmak istiyorum koskep buna destek veriyor mu ne kadar ödeme yapıyor ve basvursam danışmanlık hizmeti veriuormu

 53. Muzaffer dedi ki:

  Merhaba çok acil cevap bekliyorum lütfen. Ben Gayrimenkul Ofisi açmak istiyorum KOSGEB Bana destek verirmi nasıl destek verir.????

 54. mahmut dedi ki:

  S.a ben sahis sirketi acip alt yapi sehir sebeke hatti otamatik sulama sistemleri harfiyat isleri yapmayi pilanliyorum kosgeb den hibe yada kirediden yararlanabiliyormuyum.

 55. Burak TAŞDEMİR dedi ki:

  Merhaba
  Sahile sıfır atv turu düzenlemek istiyorum kosgepren ne şekılde yardım alabılırım?Saygılar iyi çalışmalar…

  1. Kosgeb destek dedi ki:

   Merhaba ben 3 yil once belgemi aldım simdi gayrimenkul ofisi acmak istiyorum fakat eskiden kalan vergi borcum var kosgebten destek alabiliyormuyum acaba konu hakkinda bilgi sahibi olan birinden detay ogrenebilirmiyim teşekkürler

 56. sinan yavuz dedi ki:

  MERHABA
  Van’da down sendromlu çocuklar için binicilik eğitimi verecek bir at binicilik merkezi açmak istiyorum.Acaba kosgeb desteği alabilir miyim?

 57. ahmet dedi ki:

  merhaba , ben inşaatlara kapı,mutfak,vestiyer ve diğer mobilya ürünleri üretim ve montejı işi kurmak istiyorum.Kosgeb’in hangi desteklerinden faydalanabilirim.

 58. yorgun dedi ki:

  mrba ben telefoncu açmak istiyorum destekleme verirmi kosgeb

 59. dilek dedi ki:

  meraba ben kırtasiye dükkanı açmak istiyorum bunun için kosgeb den yaralana bilirmiyim

 60. dilek dedi ki:

  meraba ben kırtasiye dükkanı açmak istiyorum içinde bütün kırtasiye malzemeleri ve fotokobi makınası olucak bunun için kosgebden yararlanabilirmiyim

 61. Nurdan Erdoğan dedi ki:

  Merhaba, 2016 yılında uygulamalı girişimcilik eğitimi ne katılıp ,sertifikamı aldım.Oto Yıkama işyeri açmak istiyorum .Acaba Kosgeb den destek alabilir miyim? Teşekkürler

 62. Coşkun Vural dedi ki:

  Tranksmikser (beton arabasi) üst yapi imalatı ve yedek parça için kosgeb hibe veriyor mu?

 63. ilhami gündüz dedi ki:

  merhaba ben 52 yaşındayım daha önce inşaat mutaahitlikle ilgili vergi mükellefiydim iki yıl önce vergi mükellefliğini resmen kapattım girişicilik belgesi aldım inşaat yapsat la ilgili yeni den iş kurmak istiyorum koskep in 50000tl hibe ve100000tl faizsiz kıredisinden yararlana biliyormuyum acaba

 64. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar;
  Biz süt aile işletmesi kurmak istiyoruz.Çiftlik ekipmanları için destek alabilir miyiz?(Süt paketleme makinesi,Hayvan kaşıyıcı,Süt sağım sistemi ve süt tankı.)

  1. songül şimşek dedi ki:

   Merhaba öncelikli olarak kurmak istediğiniz iş sahası oldukça karlı bir iş olduğunu belirtmek istiyorum. Bir iş kurmak istediğinizde sadece kosgep değil bir çok bakanlıkta hibe,destek ve sıfır faizli kredi veriyor. Eğer dilerseniz size önerebileceğimiz bir çok alternatifler mevcut. numaradan ulaşabilirsiniz. İyi günler

   1. eyup dedi ki:

    Merhaba ben bende bi kafe açmak istiyorum ancak sadece simdilik kosgeb var bana uyan oda biraz zor gibi ama sizin dediginiz başka alternatifler varsa rica etsem onerebilirmisiniz şimdiden tesekkurler

 65. TUĞBA BİLGİÇ dedi ki:

  Merhaba
  Antalya da bulunan kırsal fakat yeni gelişimde hızlanma gösteren mevki de kreş açmak için oldukça iyi planlanmış bir proje hazırlıyorum. Bu mevki de yalnızca 1 adet kreş bulunmakta ama ben genel olarak çocuklara ve ailelerin gözlerine, akıllarına hitap edecek daha hoş, guvenilir , temiz ve faaliyeti fazla olan vs. bir eğitim okulu açmak niyetindeyim. Düşüncelerimde bana öncelikle etken olan şeyler anne olmam, veli olmam , çevrem , araştırmacı ve dikkatli özenli olmam beni daha da bu girişimciliğe adım atmam da etken olmuştur. Tabi öncelikle hedeflere ulaşabilmem için destek almam gerekmektedir. Kendim için düşündüğüm girişimciliğine hazırlandığım kreş için nasıl ve nerden destek almam hakkında bilgi almaya ihtiyacım var . Destek alabildiğim taktir de düşündüğüm mevkide açacak olduğum kreş için ailelerin çocukların sevineceğine rahat edeceklerine ve o mevkide yasayan tanınan biri oldugum içinse de kendilerini güvende hissedecekleri bir kreş olacağına kalbimle inanıyorum. Geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim .Saygılarımla

 66. İbrahim dedi ki:

  Merhaba ben girişimcilik belgesine sahibim oto aksesuar satış ve montajı üzerine bi iş yeri açmayı düşünüyorum KOSGEB’den faydalanabilirmiyim

 67. salih dedi ki:

  merhaba el bise dükkanı açmak istiyorum mağaza gibi destek veriyormusunuz

 68. iclal dedi ki:

  Merhaba ,vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkürler.Kargo bayii için destek alınabiliyor mu .Genç girişimci olarak.

 69. fatma genç dedi ki:

  54 yasindayim temizlik gorevlisi olarak calsmaktayim temizlik firmasi acmak istiyorum kosgebden destek alabilirmiyim

  1. fatih dedi ki:

   fatma hanım temizlik başlığı altında kosgebin 6 tane desteklediği nace kodu var.ayrıntılı bilgi için arayınız

 70. ELİF dedi ki:

  Merhaba ben sakaryada butik açmak istiyorum kosgeb bu konuda kredi veriyor mu ?

 71. veli zincirci dedi ki:

  merhaba iyi günler ben 36 yaşindayım istanbultan köyüme gitmek istiyorum mobilyacıyım köyümde mobilya imalat hane acmak istiyorum koskebin 50 tl verdiği hibe ve 150 verdiği fayizsiz krediden yararlanabiliyormuyum teşekkürederim

  1. songül şimşek dedi ki:

   Merhaba şu anda devlet imalat yapmak isteyenlere çok yüksek meblağlarda destek veriyor.Bu desteği sadece kosgeb değil bir çok bakanlıkta veriyor. eğer dilerseniz numaradan bize ulaşabilirsiniz. Biz danışmanlık olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

 72. fatma dedi ki:

  merhaba ben atölye açmak istiyorum tekstil işinden anlıyorum kosgebe başvursam anaylanirmi acaba

  1. fatih dedi ki:

   tabiki fatma hanım kosgeb kadın girişimcilere önceliği veriyor. desteği alma ihtimalinizde yüzde 100 diyebiliriz.ayrıntılı bilgi için

   1. ebru dedi ki:

    merhaba ben ebru 19 yasindayim enceden bebe giyim magzamiz var kapattik ve ben yeniden acmak istiyorum biliyorumda isi bana deste olurmu nasil yapmaliyim bu konuda

 73. furkan dedi ki:

  ben istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum kosgeb kredi veriyomu

 74. Şener Öztürk dedi ki:

  Ben bayii olarak büfe calistirmaktayim kosgeb in desteklerinden faydalanabilirmiyim

 75. serap dedi ki:

  merhaba,

  ANTALYA DA MOBİLYA MAĞZASI AÇMAK İSTİYORUM KOSGEB BUNA KREDİ VERİYOR MU ACABA

  1. zeliha yalçın dedi ki:

   Serap hanım merhabalar,
   Mobilya sektörü desteklenen sektörlerden imalat veya sadece al sat toptan veya perakende fark etmez destek alabilirsiniz. Tabi ki önce uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız gerekiyor. Daha fazla bilgi almak isterseniz nolu telefondan arayabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

   1. Selver uzun dedi ki:

    Merhaba ben sanat merkezi (tiyatro, drama, diksiyon, dans, müzik) açmak istiyorum bu kosgep ile mümkün mü acaba öğrenebilir miyim lütfen? Şimdiden teşekkürler.

 76. Aytekin cangiz dedi ki:

  Merhaba ben kreş açmak istiyorum KOSGEB destek veriyorumu

  1. biz danışmanlık dedi ki:

   Size bu konuda destek olabiliriz. İsterseniz iletişime geçebiliriz.

   1. Gamze dedi ki:

    Merhaba bende kres acmak istiyorum banada yardimci olurmusunuz…Kargo firmasi icinde yardim
    Ediyormusunuz

 77. Naci dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar ben Bir İlköğretim Okulunda kantin işletmek istiyorum. Acaba Kosgeb Kredisi bunun için geçerli olacak mı

 78. naci dedi ki:

  iyi günler bir kırtasiye dükkanı açmak istiyorum. bu dükanın içindeki fotokopi ve diğer kırtasiye malzemeleri kosgeb kredisine dahi ediliyor mu
  en kısa sürede cevaplarsanız memnun olurum

 79. cebrail dedi ki:

  HOCAM İŞ ELBİSELERİ URETİME DESTEK VARMI?

 80. oya dedi ki:

  Sermaye Piyasası Kuruluna bağlı lisanslı Gayrimenkul değerleme uzmanıyım.Spk bağlı lisanslı değerleme şirketi kurmak istiyorum. Kosged desteği alabilir miyim?

 81. Tuba dedi ki:

  İyi günler bozkurt okul kantini çalıştırmak istiyoruz KOSGEB kredisi alabilir miyiz

  1. Davut dedi ki:

   Kastamonu da mı?

 82. büfe veya küçük bir bakkaliye dedi ki:

  sermayem olmadığı için kosgebten yararlanmak istiyorum ama hazırlık aşamasını benim yapmam gerektiğini söylediler sermayesiz nasıl açabilirim hibe den nasıl yaralanabilirim?

 83. mefruşat dedi ki:

  perde ve ev tekstili yapmak istiyorum

 84. İnşaat sektöründe çalıştırmak üzere şap makinası ve çekim aracı dedi ki:

  İyi günler ben inşaata kullanmak için şap makinası ve çekim aracı olmak üzere garanti beş işçi çalıştırma acaba buna destek verir mi selmlar

 85. Market dedi ki:

  Ben muhammed iyi gunler bzim insaat var onu yaptirmak istiyorum ve insaatin altinada buyuk market acmak istiyorum gida zucaciye ve kirtasiye manav icinde olarak sekilde nasil destek ala bilirim

 86. kalifonya solucan yetistirilicigi dedi ki:

  Kalifonya solucanı gübresi üretim tesisi kurmak istiyorum

 87. TURİZM & OTO & EMLAK Alım Satım ve Kiralama dedi ki:

  Otomobil üzerine Taşımacılık kiralama ve Alım Satım Yapabiliriz..Şehirler arası taşımacılık için Enez 50 Otobüse ihtiyaç vardır buda çok fazla sermayenin olmasını gerektirir karşılayacağınızı bilsem yarın başlıyor vururdum yani olanaksız Turizm sektöründe faaliyet göstermek içinde yurt dışına bile taşımacılık olurdu Sizce olanak Varmı acaba

 88. pansıyon dedi ki:

  pansıyon ve yurtlara destek verılıyor mu?

 89. Kasap dükkanı dedi ki:

  Kasap dükkanı açmak istiyorum koskep destegıylede

 90. OTO YIKAMA PASTA CİLA BOYA KORUMA DÜKKANI dedi ki:

  OTO YIKAMA PASTA CİLA BOYA KORUMA DÜKKANI AÇMAK İSTİYORUM.KOSGEB DESTEĞİ ALABİLİRMİYİM VE ALIRSAM İZLEYECEĞİM YOL NASILDIR.KURSA GİDECEKMİYİM.PARASAL DESTEĞİN AŞAMALARINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM.

 91. Toptan gıda satış ve pazarlama dedi ki:

  Araba ile bakkal ve marketlere toptan gıda satışı yapmak istiyorum

 92. Gıda üretimi unlu mamüller dedi ki:

  Iyi günler ben küçük bir pastane açmak istiyorum kosgeb destek verirse sevinirim teşekkürler .

  1. mustafa dedi ki:

   kahvehaneler ve kafeler içecek agırlıklı hizmet veren meyve suyu salonları ve çay bahçelerinde içecek sunum faaliyeti yapan …kosgebte destek alabilirmiyim

 93. serhat dedi ki:

  iyi günler ben konfeksiyon imalatı işletmeciliğin açmak istiyorum KOSGEB desteği taktir ederseniz

 94. tekstil konfeksiyon işletmeciliği dedi ki:

  iyi günler ben tekstil imalatı sektöründe işletmeciliğinde KOSGEB desteği makbulmudur acaba

  1. recai yuksel dedi ki:

   Evet şartlarınız uygun ıse 100.000 TLsı hıbe 160.000 TL ye kadar hıbe desteği alabılırsınız

 95. Umit dedi ki:

  Ben gıda üzerinden market işletmeciliği ni açmak istiyorum engelliyim KOSGEB buna destek verir mi acaba

  1. Destek dedi ki:

   Merhaba damacana su işi ve personel tasımacılık işi yapmak istiyorum aynı anda iki is için yapabilir miyim

  2. Giyim Mağazası dedi ki:

   Merhaba Ben oturduğum semtte çocuk giyim üzerine mağaza açmak istiyorum Kosgeb desteği alabiliyor muyum. Hibe.