canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Kadın Girişimcilere 25 ve 40 Bin TL Hibe Projesi

Kadın Girişimcilere 25 ve 40 Bin TL Hibe Projesi

Kız Kardeşim Hibe Projesi kapsamında girişimci kadınlara 25-40 bin toplamda 765 bin liraya kadar hibe desteği projesi başvuruları 2021 yılı için geçtiğimiz günlerde başlatıldığı açıklanmıştı. Bu proje ile 2021 yılında kadınları girişimciliğe hazırlayacağı açıklandı.

Kız Kardeşim Projesi 2021’de kırsalda kadın çiftçileri ve tarımsal kalkınma kooperatif ortağı olan kadınları girişimciliğe hazırlayacak.

Kız Kardeşim Projesi Nedir?

Kadınların kişisel ihtiyaçlarını ve bütçelerini doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının artması gibi vb. konular ile beraber bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlayan Kız Kardeşim Projesi kapsamında online eğitimleri tamamlayan kadın girişimcilere 25 bin lira ve 40 bin liraya kadar hibe desteği veriliyor. Kadın girişimciler toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle destekleniyor. Kız Kardeşim hibe programı desteğine kimler başvurabilir, kimleri başvuruları kabul edilmez, son başvuru tarihi ve başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm merak edilenleri içeriğimizde öğrenebilirsiniz.

Kız Kardeşim Projesi 2021 Yılında Kadınları Girişimciliğe Hazırlayacak

Bu proje ile 2021 yılında kadınlar girişimciliğe hazırlanacak. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı ile Coca-Cola Türkiye, kadın girişimcileri ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortağı olan kadınları desteklemek amacıyla işbirliği yapacak ve kadınların ticari faaliyetlerini güçlendirmeleri ve satış-pazarlama alanlarında rekabet yeteneklerinin artırmaları için eğitimler verilecek.

Bakanlık ile imzalanan protokol kapsamında, 10 ilde 1000 kadın girişimciye, müşteri ilişkileri, ürün sunum ve pazarlama teknikleri, gıda güvenliği ve lojistik, toplumsal cinsiyet eşitliği, coğrafi işaretler, finansal okuryazarlık, sosyal medya ve internet reklamcılığı, etiketleme mevzuatı, DİTAP, “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık” konu başlıkları ile eğitimler verilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında;

15-55 yaş arasındaki kadınların gerekli bilgi-becerilerle donatılarak, ekonomik hayata katılımı konusunda güçlenmeleri için çalışılacak. Bu zamana kadar 100 bine yakın kadına ulaştığımız proje ile 2021 yılı sonu itibariyle 250 bin kadının toplumsal ve ekonomik hayata katılımına destek olmayı hedefleniyor. Yeni işbirlikleri ile daha fazla kadının hayatına dokunmaya, yerel kalkınmada aktif rol almalarını desteklemeyi sürdüreceğiz diye açıklama yapan Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca; kadınlara temel finans, dijital pazarlama ve tasarım ile tarımsal eğitim programları düzenleneceğini ve programı başarı ile bitiren girişimci kadınlara sertifika verileceği belirtti. Kız Kardeşim TIR’ı ile belirlenecek illerde yerinde eğitim programları düzenlenecek ve eğitimleri başarı ile tamamlayan kadın girişimcilere ödül verilmesi planlanıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı 1000 kadın girişimciye eğitim vermeyi hedefliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, kırsal alanda yaşayan ve kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınlara yönelik başlattığı Kız Kardeşim Projesi kapsamında 1000 kadın girişimciye eğitim vermeyi amaçlıyor.

Ülkemizde 7 bölgede tüm kadın çiftçiler ve tarımsal kalkınma kooperatif ortağı olan 1000 kadın girişimciye eğitim verilmesi hedefleniyor. Bugüne kadar 100 bin kadına destek olan projede 2021 yılında 250 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

Projenin ilk ayağında eğitimlerin verileceği iller; Ankara, Erzurum, Bursa, Eskişehir, Elazığ, Konya, Balıkesir, İzmir, Samsun ve Adana olarak belirlendi. Diğer ayağında ise eğitimlerin tüm illere yayılması planlanıyor. Eğitim programı kapsamında başarılı kadınlara katılım belgesi verilecek.

Proje kapsamında, illerde ön plana çıkan ürün ve ürünlerin çeşitliliği sayesinde katma değerinin artırılması, markalaşması, pazarlanması, yerel ve geleneksel üretimin teşvik edilmesi, yerel ürünlerin piyasaya bilinçli bir şekilde yayılması, biyoçeşitliliğin korunması, kırsal kalkınmanın desteklenerek cazibesinin artırılması, tarımsal işletmelerin iyileştirilmesi ve sürdürülebilir tarıma hizmet edilmesi, tarımdaki en büyük role sahip kadınların sosyo-ekonomik güçlenmesine destek olunması da amaçlanıyor.

Kız Kardeşim Projesi Hibe Programı Başvuruları 2021

15-55 yaş arasındaki tüm kadınların kendilerini geliştirmeleri ve finansal kaynaklarını daha iyi yönetebilmeleri adına oluşturulan proje kapsamında sağlanan online eğitimleri tamamlayan kadınlar için verilecek hibe desteğinin başvuruları başlamıştı.

İşyeri sahibi kadınlar için ”Kız Kardeşim Projesi platformu” üzerinden verilen online eğitim ile bir çok konuda eğitim videolarını izleyerek sertifika alabilme ve kendilerini geliştirme imkanları sunulmaktadır.

Dört aşamadan oluşacak olan hibe programına başvuru yapacak kadın girişimciler arasından birinci ye özel jüri ödülü olarak 40 bin lira hibe desteği verilecektir. 29 girişimci kadına 25 biner TL ve birinciye verilen jüri özel ödülüyle toplamda ”765.000 TL’lik iş geliştirme hibesi” verilecektir.

Son başvuru tarihi: 26 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Başvuruları hemen Buradan gerçekleştirebilirsiniz

Hibe başvuruları tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

Kız Kardeşim Projesi Nedir?

2018 yılından beri TOBB, İTÜ, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülen Kız kardeşim projesi, kadınların bölgesel kalkınmada daha aktif rol oynamalarını sağlamak ve ekonomiye katkıda bulunmaları konusunda gereken bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesini amaçlamaktadır. 2 yıldır aktif olarak yürütülen Kız Kardeşim projesi 2021 yılında da 4 aşamadan oluşan hibe programı başvuruları alınacaktır.

Kız Kardeşim Girişimci Kadınları Destekleme Devam Ediyor

Yeme İçme sektöründe ki girişimci kadınlar için Kız Kardeşim Hibe Programı -2 başladı. Hibe programına katılarak  işletmenizi büyütmek için başvuru yapabilirsiniz.

2021 yılında 4 aşama halinde gerçekleştirilecek. olan programa online olarak başvurular tamamlandıktan sonra, jüri tarafından yapılacak değerlendirme sürecinden sonra, yerelde online ön elemeler gerçekleştirilecektir. Kazanan girişimci kadınlara ”iş geliştirme hibesi desteği olarak toplamda 765 bin liralık hibe desteği’‘ verilecektir.

Kız Kardeşim projesi hibe desteği

Kazanan kadın girişimciler sonrasında Online Hibe Programı Kampı’na katılıp, kamp müfredatlarını içeren bir eğitim aldıktan sonra verilen eğitimin sonunda iş geliştirme hibesi olarak;

 • 29 girişimci kadına 25 biner TL ve
 • 1 girişimci kadına 40 bin TL jüri özel ödülüyle toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Kız Kardeşim gönüllülerine yıl boyunca kadınlara ”girişimcilik, bilişim, finansal bilinç ve iletişim müfredatında” çeşitli eğitimler verilecektir.

Kız kardeşim Projesi Amacı Nedir?

Ülkemizde de etkileri görülen dünya da pandemi ilan edilen Covid-19 salgını, bütün sektörleri etkilediği gibi yeme- içme sektörünü de derinden etkilemiştir. Bu dönemde yeme-içme sektöründeki özellikle küçük işletme statüsünde olan işletmelerin, faaliyetlerini durdurmaya varan büyük riskler ile karşı karşıya kalmaları beklenmektedir.

Kız Kardeşim Projesi kapsamında; 81 ilden seçilecek yeme içme sektöründe yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesi, ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin ön plana çıkarılması ve sosyo-ekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Programı Kampı; yeme- içme sektörüne yönelik çalışan kadınların işlerini geliştirmesine katkı sunacak ve onlara markalaşma desteği sağlayacaktır.

Kız Kardeşim Hibe Desteği Başvuruları Nasıl Yapılır?

2021 yılında 81 ilden seçilecek yeme-içme sektöründe yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesi amacıyla başlatılacak olan hibe desteğine başvurular 4 aşamadan oluşacaktır.

 • İlk aşamada; kızkardeşim.net web sitesi üzerinden verilecek olan online eğitimlerin tamamlanması gerekmektedir. Burada verilen online eğitimleri tamamlayan yeme-içme sektöründeki girişimci kadınlar web sitesinden aldıkları sertifika ile birlikte online olarak başvuru yapabilecektir.
 • İkinci aşamada ise; Kizkardesim.net üzerinden eğitimlerini tamamlayan işletme sahibi kadınlar online olarak başvurularını gerçekleştirdikten sonra teknik elemeden geçeceklerdir. Üçüncü aşamada il bazlı en yüksek puanı alan katılımcılar, Online ortamda gerçekleştirilecek Hibe Programı Kampı’na davet edilecektir.
 • Kampta 2 gün süre içinde kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler gerçekleştirilecektir.
 • Son aşama olan 4. aşamada ise final jüri değerlendirmesinde, hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacaktır.

Hibe Kampı’nın son gününde online lansman yapılarak tanıtımları gerçekleştirilecektir.

Başvuruda bulunabilecek olan kişiler ise şunlar olacaktır;

Kimler Kız Kardeşim Hibe Projesine Başvurabilir?

Başvuruda bulunabilecek olan kişiler ise;

 • Kizkardeşim.net üzerinden verilen online eğitimleri tamamlayan,
 • Ülke genelinde 81 ilin birinde restoranı, lokantası, yeme-içme sektöründe işletmesi olan veya bu sektöre yönelik üretim yapan,
 • Yeme-İçme sektöründe hizmet veren kadın kooperatifleri,
 • SGK’lı olan ve yanında en fazla 5 kişi çalıştıranlar,
 • İşletme-lokantasının başka şubesi olmayan,
 • İşini büyütmek isteyen, bu motivasyona sahip ve öğrenmeye açık olan,
 • İşletme, lokanta, küçük işletme sahibi kadınlar başvurularını gerçekleştirebilirler

Yalnız  işletmenin girişimci kadına ait olması ya da imza yetkisinin bir kadına ait olmasıdır kayıt için ön şart olarak koyulmuştur.

Projeye Katılımcı dernek çalışanları başvuramaz. Son başvuru tarihi olan 26 Şubat 2021‘dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Dilek dedi ki:

  Ben koyun almak istiyorum koy yerinde anca bu isi yapabilirim hemde çok seviyorum koyunlari ahir var ama almak için durumum yok yardimci olurmusunuz

 2. Sera dedi ki:

  Marka olabilicek kadar iyi bir tasarımım ve planım var fakat hali hazırda iş yerim yok yeni açmak istiyorum yeterli bütçem yok ben nasıl faydalanabilirim

 3. Naim süleyman acar dedi ki:

  Devletten destek istiyurum

 4. RABIA GÜNGÖRMEZ dedi ki:

  iyi aksamlar efendim ben de ayakkabı dükkanı yeni actım ama maddi olarak cok sıkıntıdayım bende hibe kırediye basvurmak istiyorum nasıl yapabilirim tesekkür ederim

 5. Metin dedi ki:

  Bayanların İşinin olma zorunluluğu varmi

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.