İzmir’de Sodexo Ticket Kıran Yerler (Komisyonsuz Nakde Çevir)

Aliağa, Buca, Balçova, Karşıyaka, Karabağlar, Bayındır, Çeşme, Konak, Bornova, Gaziemir gibi ilçelerde işyerinden yemek kartı alan ve kuponumun içinde 100 TL bakiyem var; İzmir’de Sodexo kıran yerler nereler? Nasıl paraya çevirebilirim? Ticket alan yerler var mı? İzmir’ de ticket bozdurmak için ne yapmalıyım? diye araştırma yapanlar için bugünkü yazımızda Ticket nakit ilan nakite çevirmek için nereye başvurmalı, İzmir’de Sodexo ticket kıran yerler, ticket geçen marketler nerede, nasıl çekilir, bozdurma ilanları ve İzmir İlimizde yemek kartı nakite çevirme işlemi yapan yerler, ticket geçen kuyumcular ve tüm merak edilen konular hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

Ticket Bozdurma Yerleri İzmir!

Sodexo ve ticket kart ve kuponları bazı iş yerlerinin çalışanlarına verdiği yemek kartıdır. Bu kart ile yemek dışında alışverişler yapılır ve bazı yerlerde nakde de çevrilebilir. Bu şekilde marketlerde, alışveriş merkezlerinde ve lokantalarda geçerli olan alışveriş çeklerinin nasıl bozdurulduğunu araştırdığımız bu yazımızda İzmir ilinde oturanlar için Sodexo Ticket’ın nerelerden bozdurulabileceğini, Ticket nakite çevirme, izmir’de Sodexo kıran yerler 2022 ticket geçen marketleri, ticket bozdurma ve İzmir Sodexo kıran yerlerin adreslerini araştırdık. Setcard ve Sodexo kartı nakite çeviren yerleri incelemek için haberimizi detaylıca okuyabilirsiniz.

Ticket Sodexo Nakite Çevirme 2022

Ticket kuponunu nakite çevirmek isteyenlerin ticket kartları ve kuponları %15 komisyonla paraya çevrilir ancak bu işlemler yasak olduğu için aracı kurumlar bu işlemleri genelde el altından komisyon alarak gerçekleştirmektedir. Ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir ve çeşitli illerde ikamet eden ve acil nakte ihtiyacı olanlar elinde bulunan yemek çekleri olan ticket ve Sodexolarını nasıl nakte dönüştürebildiklerinin araştırmasını yapmaya devam ediyor. Elimde ticket kartımı nereye bozdurarak nakte çevirebilirim diyenler için, Ticket bozdurma ilanları imdadına yetişiyor. İletişim bilgileri üzerinden aracı kurumlardan bilgi alarak ticket kartlarını kırdırarak nakte dönüştürebilir ve acil nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamaya devam ediyor.

Ticket Nakit İlanları 2022

Sosyal medya üzerinden ve internet sitelerinde %15 komisyonla ”Ticket nakite çevrilir” ilanlarına ve iletişim bilgilerine ulaşarak, kırdırma işlemi için aracı kişiler ile iletişime geçip komisyon karşılığında kartınızı ve yemek kuponunu nakte çevirebilirsiniz. Acil paraya ihtiyacı olanlara faturalı hatlara kredi gibi alacakları komisyonlar ile nakit ihtiyaçlarına çare olan bu kişilerin verecekleri ilanlar her yerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yemek çeklerini bozdurma ilanları vermeye devam eden bu kurumların ve kişilerin alacakları komisyon oranları %5, %10 ve %20’lere kadar çıkmaktadır. Bu komisyonları alarak ticket kartınızı nakde çevirebilirsiniz.

İzmir’de Sodexo Kıran Yerler 2022

Son zamanlarda olduğu gibi 2022 yılında da özel iş yerleri ve büyük kuruluşlar çalışanlarına yemek yardımı için bir kart doldurur ve her ay düzenli olarak bu kartın anlaşmalı olduğu yerlerde yemek yeme imkanını sunarlar. Bu durumda iş yerleri de çalışanlarda avantajlı olmaktadır. Yemek için doldurulan kartların başında SODEXO gelmektedir. Birçok iş yeri bu kartı kullanarak hizmet vermiş oldukları bölgede bulunan gıda sektörü içerisinde yer alan firmalar ile anlaşma sağlayarak çalışanlarının çeşitli yerlerde yemek yeme oranını da arttırmaktadır. Ayrıca birçok çalışan vatandaşımız da firmasının sunmuş olduğu bu karttaki tutarı biriktirerek bir sonraki aya ve sonraki aya devir yaptırarak kart içerisinde bulunan meblağı arttırıp nakite çevirme yöntemini değerlendirmeyi düşünmektedir.

Bu durum genellikle büyük şehirlerde daha çok karşımıza çıkmaktadır. Örneğin İzmir’de Sodexo Ticket Kıran Yerler 2022 yılında biraz daha artış gösterecek ve birçok vatandaşımız belirli bir komisyon karşılığında biletlerini kırdırarak nakit paraya sahip olacaklardır.

İzmir ticket kırdırmaPin
İzmir Sodexo Bozan Yerler

İzmir’de Yemek Kartı Bozan Firmalar

Ülkemizde genellikle büyük şehirlerde ya da ilçelerde bulunan şirketlerin, yanlarında çalıştırmış oldukları elemanlarına aylık olarak Sodexo veya bunun benzeri diğer kartlara ortalama olarak 350-450-750 TL para yatırarak yemek bedeli, market harcamaları gibi giderleri için avantajlı bir kart veya yemek bileti imkanı sağlamaktadırlar. Genellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Samsun, Eskişehir, Trabzon, Kayseri, Gaziantep, Kocaeli gibi şehirlerde daha çok karşılaşmış olduğumuz bu yöntem sayesinde bazı iş yerleri, cafeler, marketler anlaşmalı olunan Sodexo kartını kırabilir ve içinde bulunan meblağ üzerinden belirli bir oranda komisyon alarak ihtiyaç duymuş olduğunuz nakdi size sunmaktadır.

İzmir’de Sodexo Geçen Marketler ve Kartı Nakite Çeviren Firmalar

İstanbul’dan sonra en çok Sodexo kartının kullanıldığı yer İzmir olarak bilinmektedir. Nedenine bakmış olduğumuzda ise nüfus yoğunluğunun fazla olmasının yanı sıra bu bölgede bulunan iş yerlerinin daha büyük olması ve çalışanlarını düşünmesi dikkatlerimizi çekmektedir. Bu kartı kullanan kişiler bazen yeme içme bazen ise market alışverişleri için kartlarını değerlendirirken bu durumu fırsat bilip gıda veya market alışverişlerinin dışında kartlarının içerisinde bulunan limiti nakite çevirmenin yollarını arayan vatandaşlarımız da oldukça yoğundur. İzmir’de Sodexo ticket kartı kıran birçok firma bulunmaktadır. Hemen hemen her ilçede yer alan firmalar bu karta sahip olan vatandaşlara hizmet verirken aynı zamanda nakit ihtiyaçlarınızı da karşılamaktadır.

Bu firmaların bulunduğu bölgelerin listesi ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

URLAÇİĞLİ
TORBALIBUCA
TEKERLEKBERGAMA
SEFERHİSARALİAĞA
ÖDEMİŞBAYINDIR
NARLIDEREBALÇOVA
MİTHATPAŞABAYRAKLI
MENDERESBORNOVA
MENEMENÇEŞME
KİRAZDİKİLİ
KEMALPAŞAGAZİEMİR
KARABURUNKARABAĞLAR
GÜZELBAHÇEKARŞIYAKA
FOÇAKINIK
KONAK 

Tablo halinde belirtmiş olduğumuz bölgelerde hizmet veren firmalar arasında marketler, cafeler, lokantalar, özel şirketler hatta şahıslar bile elinizde bulunan Sodexo kartınızı nakde çevirebilirler.

İllere göre KOSGEB destekleri hakkındaki yazımızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Setcard Nakite Çevirme

İşverenlerin ticket card olarak çalışanlara verdiği Setcard, günlük yemek bedelleri ile yiyecek ve içecek için kullanılmaktadır. Bunun yanında nakit para yerine geçerek, yemek dışında diğer alışveriş imkanlarını da, ihtiyaçlarına göre değerlendirmek isteyen çalışanlar bulunmaktadır. Kural olarak, banka kartı gibi nakit almak mümkün olmamaktadır. Yalnızca, alışveriş yapabileceğiniz yerlere uğrayarak nakde çevirip çeviremeyeceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında, anlaşmalı yerlere giderek yemek dışında setcard geçen yerlerden de alışveriş yapabilirsiniz.

 • Yemek için anlaşmalı marketler ve restoranlar
 • Konaklama hizmeti veren yerler
 • Petrol ofisleri
 • Giyim mağazaları
 • Süpermarketler dışında diğer alışveriş mağazalarına giderek nakit paraya çevirerek işlemlerinizi gerçekleştirebilir, yiyecek ve içecek dışında dilediğiniz diğer ürünlerden satın alabilirsiniz.

Ticket Bozdurma İlanları İZMİR

Ayrıca İzmir/Çankaya tarafında bulunan 3-4 tane büfe bu ticketları kırarak ihtiyacınız olan nakdi size sağlamaktadır. Bunun yanı sıra İzmir/Karşıyaka’da bulunan birkaç işletme de %25 oranında komisyon alarak Sodexo ticketlerinızı kırarak kartınızın içinde bulunan nakdi size sunmaktadır.

Sodexo Avantajları NelerdirPin
Sodexo Avantajları Nelerdir?

Sodexo Kartın Avantajları Nelerdir?

Büyük il ve ilçelerde bulunan iş yerleri son zamanlarda çalışanlarına standart öğle yemeği vermektense Sodexo ve benzeri kartları sunarak çalışanlarına teşvik amaçlı destekler vermektedir. Sodexo kartı kullanan firmaların çalışanlarına sunduğu avantajlar aşağıda yer almaktadır.

 • Vergi Avantajı
 • Online İşlem Kolaylığı
 • İdari ve muhasebesel kolaylık
 • Yüksek çalışan bağlılığı

Sodexo Kartın Vergi Avantajı

İş yerleri çalışanlarına Sodexo ticket kartı vermiş olduklarında her ay içlerine belirli bir miktarda para yüklerler ve bu kartta sahip olan çalışanlar ise anlaşmalı olan yerlere giderek yemek yiyebilir, anlaşmalı olunan yerlerde bir şeyler içebilir veya market alışverişlerini yapabilirler. Üstelik tüm bu hizmetlerden yararlanırken vergi avantajlarından da yararlanmanız mümkün olacaktır.

2022 Yılında Ticket Kartlarda Online İşlem Kolaylığı

2022 yılı içerisinde çalışmış olduğunuz firmanın sunmuş olduğu avantajlı ticket kartları sayesinde birçok yerden hizmet alabileceğiniz gibi aynı zamanda online işlem kolaylığı sayesinde Sodexonun sunmuş olduğu işlem merkezleri üzerinden 7 gün 24 saat işlem yapabilir ve istemiş olduğunuz her türlü desteği alabilirsiniz.

İdari Ve Muhasebesel Kolaylık Avantajları

İşletmeler çalışanlarına Sodexo ticket kart kullanmaları için imkan sağlarken aynı zaman da hem çalışanlar için hem de iş yeri sahipleri için oldukça avantajlı imkanlar sağlanmaktadır. Bu imkanlardan bir tanesi ise İdari ve Muhasebesel kolaylık avantajlarıdır. Bu avantaj sayesinde almış olduğunuz hizmetler sayesinde keyif sürmeniz mümkün olacaktır.

Yüksek Çalışan Bağlılığı

İşletmeler çalışanlarının emekleri karşılığında vermiş oldukları maaşların ve primlerin yanı sıra sağlamış oldukları ticket kartlar sayesinde çalışanlarını motive etmek açısından bu kartı aracı bir araç olarak görürken aynı zamanda çalışanlarının iş yerlerine yüksek oranda bağlanmasına ve daha düzenli ve daha istekli çalışmalarına sebep olmaktadır. Bu durumda ise hem çalışan açısından hem de iş yeri açısından kartın oldukça büyük avantajları bulunmaktadır.

İzmir ilinde ikamet ediyorsanız ve çalıştığınız firma tarafından Sodexo kartınız var ise yukarıda belirttiğimiz yerlerden nakde çevirerek, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ticket Geçen Kuyumcular

Ticket geçen üye iş yerleri farklılık göstermektedir. Anlaşmalı restoranlar, tüketime hazır gıda sunan noktalar, gıda marketleri, giyim mağazaları ve yakıt istasyonları gibi pek çok alanda ticket kullanılmaktadır. Her ticket için anlaşmalı yerler ve şirketler değişmektedir. Merak ettikleriniz arasında ticket geçen kuyumcular var ise, bu sorunun cevabı değişkenlik gösterebilir. Kartlar genellikle gıda, giyim ve akaryakıt alanlarında geçerliliğini korumaktadır. Sodexo hakkında ayrıntılı bilgi almak ve üye iş yerlerini öğrenmek için, Sodexo internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“İzmir’de Sodexo Ticket Kıran Yerler (Komisyonsuz Nakde Çevir)” üzerine 6 yorum
 1. Sodexo metropol ticket 1 dakikada nakit iletişim Instagram uskudar80
  Adresimiz Nuh kuyusu caddesi Üsküdar

  Cevapla
 2. Sodexo multinet yemek kartları online bozulur iletişim için instagramdan yazabilirsiniz iko.kartal

  Cevapla
Yorum yapın

1