Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren Yerler 2023

Ankara’da Bilet Yemek Kartını Nakde Çeviren yerler bulunmaktadır. Günümüzde kurumsal firmalar başta olmak üzere birçok firma çalışanlarına özel bilet yemek kartları sunarak geniş alanlarda yemek yemenin yanı sıra alışveriş yapma imkanı da sunmaktadır. Bu durumda çalışanlar kendi zevklerine göre seçim yapabilirler.

Ayrıca bilet kartları sadece anlaşmalı restoran veya restoranlar için geçerli değildir. Bu alanların yanı sıra kafeler, marketler, alışveriş merkezleri gibi birçok alanda da kullanma yetkisine sahiptir. Tabii burada önemli olan konu sahip olduğunuz bilet kartının anlaşmalı firmalar üzerinde yetki sahibi olup olmadığıdır. Elinizdeki kart sayesinde anlaşmalı tüm alanlarda hizmet alabilirsiniz.

Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Samsun, Diyarbakır, Kocaeli, Bursa, Trabzon, Eskişehir gibi büyük şehirlerde bulunan işletmeler bu kartları çalışanlarına sunmaktadır. Ve bazen bu karta sahip olan vatandaşlarımız, kartlardaki parayı nakde çevirmek için fırsat kollamaktadır.

Özellikle Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren yerler ve nasıl yapılır? nerede çeki bozdurabilirim soruların yanıtları araştırılmaktadır.

Ankara’da bilet kartını kırmak isteyenler tarafından araştırılan, bilet kartını nakde çevirme, Bilet Kartları nasıl çekilir, bilet değiştirme, bilet kartı çevirme gibi merak edilen tüm konular içeriğimizde yer almaktadır. Ankara’da paraya çeviren kuyumcular bileti kesiyor.

Ankara’da Ticket Kartımı Paraya Çevirmek İstiyorum

Ankara Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle’de firmaların çalışanlarına sağladığı yemek kartı olan Ticket kartlarını nakite çevirmek ve para olarak bozdurmak isteyenler için komisyon karşılığında ticket bozdurarak parayı elden alabilirler.

Bilet kartı nasıl nakde çevrilir diye merak edenler için Edenred kartı nakde çevirme konusunda yapılması gerekenler var.

Ticket Kartta Bulunan Para Nasıl Nakde Çevrilir?

Başta ülkemizin başkenti Ankara olmak üzere büyük il ve ilçelerde bulunan firmalar çalışanlarına avantajlı bilet yemek kartları sağlarken, bu karta sahip olan çalışanların bir kısmı kartlarını yemek için, bir kısmı da alışveriş için kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca birçok çalışan, bilet kartlarındaki parayı biriktirip nakde çevirmenin yollarını arıyor.

Bu durum karşısında birçok firma, işletme ya da şahıs bilet kartındaki parayı nakite çevirmektedir. Ancak bunun için belli bir komisyon ücreti alarak işlerini garanti altına alırlar. Şirketler bu işlem karşılığında ortalama %10 ile %20 arasında komisyon almaktadır. Bu durumu küçük bir örnek yardımıyla açıklamak için aşağıdaki yolu takip edebileceksiniz.

 • Ticket kartınızda bulunan 400 Türk Lirası olduğunu varsayalım
 • 400 Türk Lirası Üzerinden %20 oranında komisyon kesen bir firma ile anlaşmış olduğunuzda
 • 400*20/100=80 Türk Lirası değerinde komisyon kesilmiş olduğundan
 • 400-80=320 Türk Lirası değerinde nakit para elinize geçmiş olacaktır.
Ticket Karttaki Bakiyeyi Nakde ÇevirmePin
Ankarada ticket yemek kartını nakite çeviren yerler

Kartlarını nakde çevirmek isteyenler, para çekme için gerekli komisyon ücretini ödemeden aşağıdaki yöntemleri izleyerek kartlarını nakde çevirebilirler.

 • Kartını paraya çevirmek isteyenler yakınlarından talepte bulunarak kartla alışveriş yapabilir ve sonrasında alışveriş tutarı kadar nakit alarak nakite çevirebilir. Yine anlaşmalı restorana giderek daha az komisyon karşılığında kartı nakite çevirebilirler.
 • İşletme sahipleri ve çalışanları, firmalar tarafından verilen bilet kartlarına yüklenen yemek parasını kart olarak değil, nakit olarak almak için anlaşabilirler.
 • Mahalle bakkallarında da rica ederek karta karşılık nakit almak mümkündür.
 • Kartınızdaki puanları aynı yerde çalışan iş arkadaşlarınıza satarak kartı nakite çevirebilirsiniz.

Ticket Kartlar Nasıl Çekilir?

Bilet kartları ülke genelinde birçok firma tarafından çok sayıda vatandaşa sunulan harika bir kart olmasının yanı sıra motivasyon açısından bakıldığında çalışanları motive eden bir sistemdir.

Ayrıca Ticket, Sodexo gibi kartların çalışma sistemleri de hemen hemen eşdeğerdir. Bu kartların en büyük ortak özelliği aylık yükleme prensibine göre çalışmasıdır. Firmalar bu kartlara düzenli olarak aylık 400 ile 600 TL arasında ücret yatırmaktadır.

Bilet kartı için ayrılan bütçe firmadan firmaya değişebileceği gibi üzerinde çalıştığınız işin yoğunluğuna ve zorluğuna göre de değişiklik gösterebilir. Farklı departmanlardaki çalışanların bilet kartlarına yüklenen aylık bakiyeleri arasında farklılık gözlemlendiğinde, bu durumun yapılan işle ilgili olduğu açık ve net bir şekilde ifade edildi.

Şirketler çalışanlarına bilet kartı verdiklerinde bunun sadece anlaşmalı yemek firmaları için geçerli olabileceğini düşünürken, anlaşmalı firmaların farklı alanlardaki potansiyeli arttıkça kafe, süpermarket zincirleri ve restoranlar ortaya çıktı.

Ayrıca bu kart ile belirli bir miktar para biriktirebilir ve anlaşmalı market zincirlerinden elektronik eşya, mobilya, aksesuar gibi ürünleri satın alabilir, kartınızda yapmış olduğunuz birikimi anlaşmalı firmalar aracılığıyla nakde çevirebilirsiniz. Kartın en büyük özelliklerinden biri de bakiyeyi bir sonraki aya aktarması. Bu sayede istediğiniz kadar tasarruf edebilirsiniz. Elbette transfer olayı da firmadan firmaya farklılık gösterebilir.

Ticket Kartlar Hangi Sistem İle ÇalışmaktadırPin
Ticket Kartlar Hangi Sistem İle Çalışmaktadır

Bazı şirketler kartınızdaki limit oranında yeni bakiye yükleyebilir. Bu nedenle, tasarruf etmek bir rüya olabilir. Ancak ülkemizde birçok firma karttaki bakiyeye ek olarak yeni dönem için ücret almaktadır.

Tüm bunlara ek olarak firmaların yüklediği bakiyelerin her yıl sıfırlandığını belirtmek isterim. Bunu göz önünde bulundurarak alışveriş yapmanızı veya hesabınızdaki bakiyeyi nakde çevirmenizi rica ederiz.

Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren Yerler İLANLAR

Ankara’da bilet yemek kartlarını nakde çeviren mekanlar arasında yer alan Ankara/Kızılay civarında bulunan büfe bilet/edenred kartlar, nakde çevirerek ihtiyacınız olan parayı size sağlamayacaktır. Ayrıca Ankara/Yeni Mahalle’deki birkaç işletme %25 komisyon alarak biletinizi değiştirip kartınızdaki parayı size hediye edecek.

Ticket Geçen Marketler Kuyumcular Ankara 2023

Ankara’da bilet kartınızla kuyumcudan altın alıp daha sonra satın aldığınız kuyumcuya veya başka bir kuyumcuya satarak nakit alabilirsiniz. Biletin geçtiği marketler ile anlaşarak kart bakiyesi kadar nakit alabilirsiniz.

Ticket Mobil Uygulama

Ticket, ülkemizde mobil uygulamasıyla çalışanların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Mobil uygulama ile size en yakın harcama noktalarını görüntüleyebilir, gideceğiniz restoranın yol tarifini alabilir, son harcamalarınızı ve yüklemelerinizi takip ederek size özel indirim ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Kartla ilgili sorun yaşıyorsanız:

 • 444 22 660
 • 850 222 22 66 Çağrı merkezlerinden yardım alabilirsiniz.
YouTube video

Ankara’da ikamet ediyorsanız ve çalıştığınız firma Sodexo Bilet vermişse yazımızda yer alan adımları takip ederek kartınızdaki parayı nakite çevirebilirsiniz.

Ayrıca İzmir sodexo ticket kıran yerler hakkında yazmış olduğumuz yazımızı incelemenizi öneririz.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren Yerler 2023” üzerine 11 yorum
 1. Metropol ticket sodexo yemek kartlarınıza anında NAKİT Instagram uskudar80
  Sizlere konum adres veren tek kurumsal işletme. Yanılma bakiyenden olma

  Yanıtla
 2. Tüm Türkiye’ye hizmet veren Kurumsal işletme sodexo metropol ticket 1 dakikada nakit iletişim Instagram uskudar80 adresinden yazabilirsiniz

  Yanıtla
 3. SETCART SODEXO MULTİNET METROPOL TİCKET yemek kartlarınıza Sadece 1dakikada nakit veren sizleri işyerinde misafir eden TEK Kurumsal işletme. Yüzünüze dahi bakamayacak olanlara bilgini verme elindekinden olma. İletişim için Instagram uskudar80 adresinden bilgi alabilirsiniz

  Yanıtla
 4. Sodexo metropol ticket 1dakikada nakit. Tüm yemek kartları çevreminde güvenli adres.
  INSTAGRAM uskudar80
  Her önüne gelene kanma elindeki limitten olma. % 100 güvenli işletme

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!