Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren Yerler 2022

Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren Yerler; Günümüzde çok sayıda firma özellikle de kurumsal firmalar çalışanlarına özel ticket yemek kartı sunarak geniş çaplı alanlarda yemek yeme fırsatının yanı sıra, alışveriş yapma imkanı da sağlanmaktadır. Bu durumda çalışanlar kendi zevklerine göre tercih yapabilmektedir. Ayrıca ticket kartlar sadece anlaşmalı olan lokanta veya restoranlar için geçerli değildir. Bu alanların yanı sıra cafeler, marketler, alışveriş merkezleri gibi birçok alanda kullanma yetkileri bulunmaktadır. Tabi ki burada önemli olan konu elinizde bulunan ticket kartın anlaşmalı olan firmalar üzerinde yetkisinin olup olmadığıdır. Elinizde bulunan kart sayesinde anlaşmalı olan tüm alanlarda hizmet alabilirsiniz.

Bu kartları genellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Samsun, Diyarbakır, Kocaeli, Bursa, Trabzon, Eskişehir gibi büyük olan şehirlerde yer alan işletmeler çalışanlarına sunmaktadır. Ve bazen bu karta sahip olan vatandaşlarımız kartların içerisinde bulunan paraları nakde çevirme fırsatlarını aramaktadırlar. Özellikle Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren yerler ve nasıl yapılır? nerede çeki bozdurabilirim soruların yanıtları araştırılmaktadır.

Ankara’da ticket kartını kırdırmak isteyenler tarafından araştırılan ticket kartı nakite çevirme, Ticket Kartlar Nasıl Çekilir, ticket bozdurma, Ankara’da ticket kartını paraya çevirme, ticket geçen kuyumcular Ankara 2022 tüm merak edilen konular içeriğimizde yer almaktadır.

Ankara’da Ticket Kartımı Paraya Çevirmek İstiyorum

Ankara Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle’de firmaların çalışanlarına sağladığı yemek kartı olan Ticket kartlarını nakite çevirmek ve para olarak bozdurmak isteyenler için komisyon karşılığında ticket bozdurarak parayı elden alabilirler. Ticket kart nasıl nakite çevirilir merak edenler için Edenred kart nakite çevirme ile ilgili yapmaları gerekenler bulunuyor.

Ticket Kartta Bulunan Para Nasıl Nakde Çevrilir?

Büyük il ve ilçelerde özellikle ülkemizin başkenti olan Ankara’da bulunan şirketler çalışanları için avantajlı ticket yemek kartı sağlarken bu karta sahip olan çalışanların bir kısmı yemek bir kısmı ise alışveriş için kartlarını kullanmayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra birçok çalışan ise ticket kartlarının içerisinde bulunan parayı biriktirerek nakde çevirme yollarını aramaktadır.

Bu durum karşısında çok sayıda firma, iş yeri veya şahıslar ticket kartta bulunan parayı nakde çevirmektedirler. Fakat bunun için belirli bir oranda komisyon bedeli alarak işlerini garanti altına almaktadırlar. Firmalar bu işlem karşılığında ortalama olarak %10 ile %20 arasında komisyon bedeli almaktadırlar. Bu durumu küçük bir örnek yardımı ile anlatmak gerekirse eğer aşağıda geçerli olan yolu takip etmeniz mümkün olacaktır.

 • Ticket kartınızda bulunan 400 Türk Lirası olduğunu varsayalım,
 • 400 Türk Lirası Üzerinden %20 oranında komisyon kesen bir firma ile anlaşmış olduğunuzda,
 • 400*20/100=80 Türk Lirası değerinde komisyon kesilmiş olduğundan
 • 400-80=320 Türk Lirası değerinde nakit para elinize geçmiş olacaktır.
Ticket Karttaki Bakiyeyi Nakde ÇevirmePin
Ankarada ticket yemek kartını nakite çeviren yerler

Kartlarını paraya çevirmek isteyenler nakde çevirmede istenen komisyon ücretlerini ödemek zorunda kalmadan aşağıdaki yolları takip ederek kartı nakte dönüştürebilirler.

 • Kartını paraya çevirmek isteyenler yakınlarından ricada bulunarak kart ile alışveriş yaptırıp sonrasında alışveriş tutarı kadar nakdi alarak paraya çevirebilirler. Yine daha az komisyon karşılığında anlaşmalı olan restorana giderek daha kartı paraya çevirebilirler.
 • Firmalar tarafından verilen ticket kartların içine yüklenen yemek parasını kart olarak değil nakit almak için işletme sahipleri ile çalışanlar aralarında anlaşma sağlayabilirler.
 • Mahalle bakkallarında da rica ederek karta karşılık nakit almak mümkündür.
 • Aynı yerde çalışan çalışma arkadaşlarınıza kartınızdaki puanları para karşılığı satarak nakit para olarak kartı çevirebilirsiniz.

Ticket Kartlar Nasıl Çekilir?

Ticket kartlar ülke genelinde bir çok firma tarafından çok sayıda vatandaşımıza sunulmuş olan muhteşem bir kart olduğu gibi aynı zamanda motivasyon açısından bakılmış olduğunda çalışanları oldukça motive eden bir sistem olarak gözlemlenmektedir. Ayrıca Ticket, Sodexo, gibi kartların çalışma sistemleri hemen hemen birbirine eş değerdir. Bu kartların en büyük ortak özelliği ise; aylık yükleme prensibine bağlı olarak çalışmalarıdır. Firmalar bu kartlara her ay düzenli olarak 400 ila 600 TL arasında bir ücret yatırmaktadırlar.

Ticket kart için ayrılmış olan bütçe firmadan firmaya değişiklik gösterebileceği gibi aynı zamanda çalışmış olduğunuz işin yoğunluğu, zorluğuna göre de değişiklik göstermektedir. Farklı departmanlarda çalışanların ticket kartlarına aylık yüklenmiş olan bakiye arasında fark görülmüş olduğunda bu durumun yapılan iş ile alakalı olduğu net ve bariz bir şekilde ifade edilmiştir. Firmalar çalışanlarına ticket kartı vermiş olduklarında sadece anlaşmalı olunan yemek firmaları için geçerli olabileceğini düşünürken bu kartların anlaşmalı oldukları firmaların değişik alanlarda potansiyellerinin artması üzerine cafeler de, süpermarket zincirlerinde ve restoranlar da da rahatça kullanım özgürlüğü meydana gelmiştir.

Ticket Kart PrensibiPin
Ticket Kart Prensibi

Ayrıca bu kart ile tasarruf yaparak belirli bir oranda birikim yapabilir ve anlaşmalı olunan süper market zincirlerinden elektronik eşya, mobilya, aksesuar gibi ürünlerin alımını gerçekleştirebileceğiniz gibi kartınızın içerisinde yapmış olduğunuz birikimi anlaşmalı firmalar sayesinde nakde çevirebilirsiniz. Kartın en büyük özelliklerinden birisi ise içinde bulunan bakiyeyi bir sonraki aya devretmesidir. Bu sayede de istemiş olduğunuz miktarda birikim yapabilirsiniz. Tabi ki devir olayı firmadan firmaya göre de değişiklik gösterebilir.

Ticket Kartlar Hangi Sistem İle ÇalışmaktadırPin
Ticket Kartlar Hangi Sistem İle Çalışmaktadır

Bazı firmalar kartınızın içerisinde bulunan limite orantılı olarak yeni bakiye yükleyebilirler. Böyle olunca da birikim yapmanız hayal olabilir. Fakat ülkemizde bulunan bir çok firma kartın içerinde bulunan bakiyeye ek olarak yeni döneme ait olan ücreti yüklerler. Tüm bunlara ek olarak özellikle belirtmek isterim ki firmaların yüklemiş oldukları bakiyeler her yıl sıfırlanmaktadır. Bunu göz önünde bulundurmanızı ve bu duruma göre alışveriş yapmanızı veya hesabınızda bulunan bakiyeyi nakde çevirmenizi isteriz.

Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren Yerler İLANLAR

Ankara’da ticket yemek kartı nakite çeviren yerler arasında bulunan, Ankara/Kızılay etrafında bulunan büfe ticket/edenred kartların nakite çevirerek ihtiyacınız olan nakdi size sağlamayacaktır. Bunun yanı sıra Ankara/Yeni Mahalle’de bulunan birkaç işletme de %25 oranında komisyon alarak ticketlerinizi bozdurarak kartınızın içinde bulunan nakdi size sunacaktır.

Ticket Geçen Marketler Kuyumcular Ankara 2022

Ankara’da bazı kuyumcular ticket kartınız ile kuyumcudan altın alarak daha sonra satın almış olduğunuz kuyumcuya veya başka bir kuyumcuya satışını gerçekleştirerek nakit para elde edebilirsiniz. ticket geçen marketlerden de anlaşarak kart bakiyesi kadar nakit alabilirsiniz.

Ticket Mobil Uygulama

Ticket ülkemizde mobil uygulamasıyla çalışanların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Mobil uygulama ile en yakın harcama noktalarını görüntüleme, gideceğiniz restoran için yol tarifi alabilir, son harcamalarınızı ve yüklemelerinizi takip ederek özel indirim ve kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

Kart ile ilgili problem yaşıyorsanız;

 • 444 22 660
 • 850 222 22 66 Çağrı merkezlerinden yardım alabilirsiniz.
YouTube video

Ankara ilinde ikamet ediyorsanız ve çalıştığınız firma tarafından Sodexo Ticket verilmiş ise yazımızda verdiğimiz adımları izleyerek kartınızda bulunan parayı nakde çevirebilirsiniz. Ayrıca İzmir sodexo ticket kıran yerler hakkında yazmış olduğumuz yazımızı incelemenizi öneririz.

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Ankara’da Ticket Yemek Kartı Nakite Çeviren Yerler 2022” üzerine 11 yorum
 1. Metropol ticket sodexo yemek kartlarınıza anında NAKİT Instagram uskudar80
  Sizlere konum adres veren tek kurumsal işletme. Yanılma bakiyenden olma

  Cevapla
 2. Tüm Türkiye’ye hizmet veren Kurumsal işletme sodexo metropol ticket 1 dakikada nakit iletişim Instagram uskudar80 adresinden yazabilirsiniz

  Cevapla
 3. SETCART SODEXO MULTİNET METROPOL TİCKET yemek kartlarınıza Sadece 1dakikada nakit veren sizleri işyerinde misafir eden TEK Kurumsal işletme. Yüzünüze dahi bakamayacak olanlara bilgini verme elindekinden olma. İletişim için Instagram uskudar80 adresinden bilgi alabilirsiniz

  Cevapla
 4. Sodexo metropol ticket 1dakikada nakit. Tüm yemek kartları çevreminde güvenli adres.
  INSTAGRAM uskudar80
  Her önüne gelene kanma elindeki limitten olma. % 100 güvenli işletme

  Cevapla
Yorum yapın