KosgebKredisi.com

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir? 2022

01.03.2022

0-15 yaş aralığında çocuğu bulunan ve işsiz kalan annelerin yeniden iş hayatına entegre olmaları ve istihdamlarının sağlanabilmesi amacıyla çocuk sahibi anneler için devlet tarafından farklı destekler sağlanıyor. Bunun yanında başvuru şartları da merak ediliyor. Bu içeriğimizde İŞKUR işte anne projesi başvuru şartları nelerdir? açıkladık.

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir? 2022

İŞKUR’dan çalışmayan ve işsiz olan annelere müjdeli haber geldi. Kadınların iş hayatında var olmaları ve istihdamı artırmak amacıyla 0/15 yaş arasında çocuğu bulunan annelerin iş hayatına katılmasını hedefleyen İŞKUR’dan annelere büyük destek 2022 yılında da verilmeye devam ediyor. Hemen işte anne projesi başvurusu nasıl yapılır, işte anne projesi başvuru formu, başvuru tarihi 2022, İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir? ev kadınlarına para var mı, hangi kurslar hani illerde var, maaşlar hangi bankaya yatar, ne kadar tüm detayları ve bilgilerini öğrenebilirsiniz.

İŞKUR İşte Anne Projesi 2022 Yılında Ne Kadar?

İŞKUR işbaşı eğitim programları 2022 yılında da başlatıldı ve programlar arasında işsiz anneler tarafından araştırılan İşte Anne projesi büyük ses getirdi. İŞKUR aracılığıyla başlatılarak halen yürütülen bu Anne Projesi çerçevesinde çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsatlar sunulmaktadır.

2022 yılı için 110 liraya çıkarılan günlük ödemeler ile anneler kurslara katılım gösterdikleri sürece aylık maaş desteği alabilecek. İşsiz annelere İŞKUR tarafından ayda 3.300 TL. 3 ayda ise 9.900 TL. maaş verilecek.

İş-kur tarafından 0/15 yaş aralığında çocuğu bulunan annelerin İŞKUR işbaşı eğitim programlarına ve meslek kurslarına katılmaları halinde aylık olarak ödeme yapılacak. Devlet tarafından işsiz olan çalışmayan ancak çalışmak isteyen annelere günlük meslek eğitim kurslarında verdiği eğitimler sırasında da günlük 110 TL’ye yakın bir ücret ödeniyor. Aylık ödeme 3.300 TL.’yi bulurken 3 ayda 9.900 TL gibi ciddi bir maaş desteği de annelerin ceplerine girecektir. 

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir? 2022
İŞKUR İşte Anne Projesi 2022 Yılında günlük 110 TL zaruri gider ödeme yapıyor

İşte Anne Projesindeki kurslar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İŞKUR’dan Annelere 3.300 TL Maaş Desteği Büyük Müjde!

İşkur işte anne projesi başvuru şartları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Kadınların iş hayatında istihdamlarını artırmayı hedefleyen İŞKUR’dan işsiz annelere 3300 TL destek geliyor. Çalışmak isteyen tüm anneler İşkur tarafından hazırlanan İşte Anne Projesiyle hem işbaşı mesleki eğitim alacak hem de kursta bulunduğu süre boyunca maaş desteği alabilecektir.

İşte Anne Projesi 2022 Nedir?

Binlerce İşsiz Anneye müjdeli haber İŞKUR’dan geldi. Ayda 3300 TL. Maaş desteği geliyor. İŞKUR kadın İstihdamını desteklemek amacıyla devreye aldığı İşte Anne Projesi’nin uygulama usul ve esasları da açıklandı. Bu yönetmeliğe göre;

Türkiye İş Kurumu’nca kadınların iş gücüne aktif bir şekilde katılmaları ve kadın istihdamlarının korunmasına ve artırılmasın yönelik olarak işsiz olanların mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumlarının sağlanmasına yardımcı olmak üzere düzenlenen aktif işgücü hizmetleri kapsamında usul ve esasları Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında belirlenen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları uygulanır ve geçtiğimiz yıllarda 100 Günlük Eylem Planı ile devreye alınan projelerinden biri olan “Kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesi”  projesi çerçevesinde İşkur tarafından düzenlenen mesleki eğitim kurslarına veya işbaşı eğitim programlarına katılım göstermesi uygun bulunan ve belirlenen gruplar içerisinde yer alan annelere, kursa veya programa devam ettikleri günler için İşkur tarafından belirlenen tutarda kursiyer veya katılımcı zaruri gideri ödenmesi öngörülmüştür.

Tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

İşbaşı eğitim programı ile karşılanan giderleri görüntülemek için tıklayınız.

İŞKUR tarafından hayata geçirilen İşte Anne Projesi çerçevesinde  çalışmayan ve işsiz olan 0/15 yaş aralığında çocuğu bulunan annelere işbaşı eğitimlerine katılım göstermeleri şartıyla günlük 110 TL. aylık olarak kursa katılım gösterdiği süre boyunca ödeme yapılacaktır.

İŞKUR İş’te Anne Projesi Başvuru Formu

İşkur kaydınız yapıldıktan sonra, işbaşı eğitim programları kapsamında açıla ilanlara web sayfası üzerinden başvurabilirsiniz. Bununla birlikte bulunduğunuz il veya ilçelerdeki İŞKUR merkezlerine uğrayabilir, gerekli belgeleri ve şartları öğrenebilirsiniz.

İşte Anne Projesine 2022 Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu destekten yararlanabilmek için İŞKUR’un iki programından birine katılım sağlamak gereklidir. Bu programlar ise;

 • Meslek Eğitim Kursları,
 • İşbaşı Eğitim Programlarıdır.

Destek alabilmek için çocuğa ait kimlik belgesinin aslı ve kreş ya da gündüz bakımevinin faturası talep edilecektir. Bakım desteği için kreşten alınacak SGK sicil numarası evrakı ile İŞKUR’a başvuru yapılmalıdır. Başvurular İŞKUR Müdürlüklerine yapılabilecek.

 • İşkur tarafından hayata geçirilen İŞTE Anne Projesine yalnızca 15 yaş dahil olmak üzere 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler faydalanabilir. Bu projeden evlat edinen kadınlarında faydalanabilmesi için istisna tanınmış olup, proje devam ederken çocuğu 15 yaşını tamamlayanlar da projeden yararlanabilmektedir.
 • 0/15 yaşında ve evlat edindiği çocuğu bulunan tüm annelerin istenen şartları sağlamaları halinde, İŞKUR tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katılmaları durumunda kurs devam ettiği süre boyunca aylık 3.300 TL. maaş verilecektir.

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Annelere sağlanacak olan destekten yararlanabilmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. İŞKUR anne projesi için aranan şartlar şunlardır;

 • Emekli olmamak
 • Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak
 • İşkur’a kayıtlı işsiz olmak
 • İş verenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak
 • İşbaşı eğitim programına başvuruda bulunmalı,
 • Başvuru tarihinden önce üç ay boyunca işverenin çalışanı olunmaması,
 • İşverenin 1.veya 2. derece yakını veya eşi olunmaması,
 • Başvuru tarihinden önce son bir ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olunması şartlarını taşıyanlar,
 • İş ve meslek danışmanlığından yararlanarak bilgi alabilir taleplerinizi gerçekleştirebilir.

İşkur tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarına başvuruda bulunmak için yukarıdaki tüm şartları sağlayan herkes  81 ilde bulunan İŞKUR İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine diledikleri zaman programa katılmak için müracaatta bulunabilirler. 

Yine tarım sektöründe faaliyet gösterenler ve isteğe bağlı sigortalı olarak primlerini ödeyenler, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından faydalanabilmektedirler.

Anne Projesi Hangi İllerde Var?

Bu proje kapsamında hayatına geçirilen destek Türkiye içindeki 81 ilde de geçerli olmaktadır. Hangi ilde olursanız olun proje kapsamında başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Şubelere giderek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşkur Ev Hanımlarına Maaş Veriyor mu?

Evde vakit geçiren ev hanımlarını kapsayan bu proje ile kadınların iş yaşamından kopmaması amaçlanıyor. Bu sayede devlet destekleri ile çocuğu olan anneler çeşitli işbaşı eğitim programlarına katılıyor ve ücret alıyorlar. Aynı zamanda bakım desteği ve harçlık niteliğinde olan bu paraları kazanan anneler meslek kurslarında daha da aktif rol oynuyor.

İşsiz Annelere Günlük 108,68 TL ve 400 TL Bakım Desteği Veriliyor

Annelerin iş hayatından kopmaması ve iş hayatında yer alması ve istihdamlarının sağlanabilmesi amacıyla devlet tarafından birçok farklı destek sağlanmaya devam ediyor.  Çocuk sahibi anneler için İşkur tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarına ve meslek kurslarına katılan annelere hem harçlık hem de bakım desteği imkanı bulunuyor. İş kur tarafından düzenlenen İşbaşı eğitim programları ve meslek kurslarına katılan annelere hem günlük 108,68 lira cep harçlığı olarak da aylık 400 TL. bakım desteği ödenmektedir. İşte Anne Projesi ile 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından yararlanan ve sonrasında işbaşı eğitim programlarına ya da meslek kurslarına katılan kadınlara günlük 110 TL. aylık 3300 TL aylık bağlanıyor.

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir? 2022
400 TL Bakım Desteği Veriliyor

İşkur’dan Annelere 3300 TL Maaş!

Yukarıda ki şartları sağlanan anneler İşkur tarafından düzenlenen mesleki eğitim kurslarında ve işbaşı eğitim programlarına gitmeleri durumunda, kurs boyunca destek ödemesi yapılmaya devam ediyor. 0/15 yaş aralığında çocuğu bulunan annelere İşbaşı eğitim kurslarına katılım göstermeleri halinde aylık ödenecek tutar 3300 TL.’ ye kadar çıkmaktadır. Bu aylık ödemesinin yanında iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri de GSS primi de ödenmektedir. İşte Anne Projesi kapsamında  işbaşı eğitim programları, bilişim ve imalat sektörlerinde işyeri ve mesleklerde 6 ay ve diğer meslekler 3 ay olarak uygulanmakta ve programın süre 5/8 saat olarak haftalık 6 gün aşmamak şartlıyla 45 saati geçmeyecek şekilde uygulanmaktadır.

3 Ayda 9.900 TL Verilecek

Anneler için sağlanan bu destekten yararlanmak amacıyla Mesleki eğitim kurslarına katılım gösterecek olan anneler, kurslara 160 gün(3 ay) katılım göstermelidir. Günde en az 5 saati en fazla 8 saat ce hafta da toplamda ise 40 saat katılım göstermelidir.  İŞKUR ‘İşte Anne Projesi’ ile 3 aylık işbaşı eğitim programına katılan annelere 3 ayda 9.900 TL. aylık ödenmiş olacaktır.

İşkur Maaşları Hangi Bankaya Yatar?

Vatandaşlar adına Halkbank’ta açılan hesaplara belirlenen ücretler yatırılmaktadır. T.C. kimlik numaranız ile maaş günlerinde banka şubelerine uğrayarak ve kimlik bilgileriniz ile her ay hesabınıza yatan parayı çekebilirsiniz.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Gonul dedi ki:

  Eşim sabıkalı çalışmıyor iş vermiyorlar ve ben de bebeğim var diye çalışamıyorum çocuklarıma iyi bir hayat sagliyamiyoruz evden çıkarıyor ev sahibi çok zor durumdayım

 2. Fatma sakallı dedi ki:

  Paraya ihtiyacım var

 3. Deniz koluç dedi ki:

  İşkur anne projesi meslek kurs larina katılmak istiyorum

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!