İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar 2022 (Güncel)

İş makinesi kredisi veya devlet destekli KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen girişimciler, JCB, Dozer, Buldozer traktör, kepçe satın alma kredileri, özel sektör ve sanayi bölgelerinde kullanılmak üzere alınacak olan İş Makineleri Kredisi Veren Bankalar, iş makineleri kredileri nasıl alınır, İş makinesi alımlarında KOSGEB desteği, hangi iş makinesi hangi alanlarda kullanılır konularında detaylı bilgileri içeriğimizde paylaştık. İş makinesi için kredi veren bankalar arasında Ziraat bankası yer alıyor ve içeriğimizde Ziraat Bankası iş makine desteği hesaplamalarına ve Ziraat Leasing hesaplamalarına ulaşabilirsiniz. KOSGEB iş makinesi desteği 2022 yılında ne kadar, Kamu Bankaları ve Özel Bankalar arasında makine kredisi veren bankalar hangileridir araştırdık.

İş Makinesi Almak İçin Kredi Verilir mi?

İş makinesi almak isteyen girişimcilerimiz için bankalar iş makinesi kredisi vermektedir. Aynı zamanda devlet destekli KOSGEB kredi imkanlarından da iş makinesi almak isteyen girişimciler yararlandırılmaktadır. İş makineleri sanayi bölgelerinde oldukça önemli olurken aynı zamanda yatırım yapmak istediğiniz iş hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanız sizin için oldukça avantajlı bir hal alacaktır. Daha önceden kullanmış olduğunuz bir iş makinesi veya herhangi bir özel sektörde iş makinesi operatörü olmuş olmanız yatırım yapmak istemiş olduğunuz sektöre daha güçlü giriş yapmanızı sağlayacaktır. Fakat tüm bunlar sizin için yeterli olmayabilir bu sebeple de sağlıklı bir iş planı çıkararak almak istemiş olduğunuz iş makineleri üzerine sıkı bir araştırma yapmalı ve bankaların finansman desteklerinden yararlanmalısınız.

İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar 2022

Dozer, buldozer, traktör, kazıcı, ekskavatör, tırtıllı makineler, greyder, kar aracı, JCB, kepçe gibi iş makinesi almak isteyen kişiler tarafından araştırılan iş makinesi veren bankaları 2022 yılında aşağıda listeledik;

 • Türkiye Finans Bankası;
  • Makine ve teçhizat alımları için eşit taksitler ile 36 aya varan vade imkanları vermektedir. Makine ve ekipman desteği yatırımı yapmak isteyenler firmalar finansman desteğinden faydalanabilir.
 • Garanti Bankası;
  • Leasing hesaplama tablosundan alacağınız malın bedelini öğrenebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası;
  • İş makinesi alımları için %1,59 faiz oranı ile 36 vadeli kredi kullanabilirsiniz.
 • Akbank;
  • İş makinesi desteğinin yanı sıra Aklease ile iş makinesi kiralama desteği vermektedir.
 • Ing Bank;
  • %1,54 den başlayan ihtiyaç kredilerinden yararlanarak iş makinesi alabilirsiniz.
 • Denizbank;
  • Banka tarafından satışa çıkartılan ekipmanlardan alarak bankanın kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 • Vakıfbank;
  • Kobi dost ile makine ve ekipman kredisi vermektedir.
 • Halk bankası;
  • Makine imalat desteği paketi sunuyor.

Yukarıda saymış olduğumuz bankalar makine kredisi veren bankalardır. Almak istediğiniz iş makineleri için kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İş Makinesi Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası uzun vade süreleri ve uygun faiz oranları ile iş makinesi alımlarında tercih edilen bankalardan bir tanesidir. 36 ay vade ile iş makinesi için kullanabileceğiniz kredinizin örnek ödeme tablosunu hazırladık.

Kullanacağınız kredi tutarına göre aylık taksit tutarı ve yıllık maliyet oranı hakkında bilgi alabilirsiniz. 36 ay vadeli Ziraat Bankası İş Makinesi Kredisi Hesaplama tablosu:

Kredi TutarıFaiz OranıAylık Taksit TutarıYıllık Maliyet Oranı
50.000 TL%1,591.932,78 TL% 25.9407
100.000 TL%1,593.865,55 TL% 25.9407
150.000 TL%1,595.798,33 TL% 25.9407
200.000 TL%1,597.731,11 TL% 25.9407
250.000 TL%1,599.663,88 TL% 25.9407
Ziraat Bankası İş Makinesi Kredisi Hesaplama

Vakıfbank İş Makinesi Kredisi

Vakıfbank Kobi dost kredileri ile firmaların çeşitli ekipman ihtiyaçlarını sağlayabilmeleri adına finansal durumlarına uygun kredi ve ödeme seçenekleri sunmaktadır. Kredi kullanımlarında 24 aya varan vade imkanları ve 1,3,6,12 ayda bir eşit taksitler ile ödeme seçenekleri sunmaktadır. Kredinin faiz oranları hakkında bilgileri Vakıfbank şubelerine giderek öğrenebilirsiniz.

Ziraat Leasing Hesaplama

Ziraat Katılım bankası tarafından iş ve inşaat makinelerinden faydalanarak iş makinelerini almak yerine leasing yöntemi ile alacağınız iş makineleri yerine var olan bir şirket üzerinden borcu olmayan, menkul ve gayrimenkullerin finansal kiralama şirketine satılıp sonrasında yeniden kiralanarak finansmanı sağlanmaktadır.

Ziraat iş makinesi Leasing hesaplaması:

GTİPEkipmanlar Normal Alım KDVLeasing KDV Leasing KDV ikinci elYatırım Teşvik Kapsamında Leasing Kiralama
84.29.11Buldozerler%18%1%18%1
84.29.59.00.10.11Kazıcı Yükleyici Beko Loader%8%1%8%1
84.29.52.10.00.00Paletli Eksavatörler%8%1%8%1
84.29.59.00.10.11Kazıcı Yükleyici Beko Loader %8%1%8%1
Ziraat Leasing Hesaplama

Garanti Leasing Hesaplama

Garanti bankasına ait iş makinesi kredisi bulunmadığından dolayı leasing finansal kiralama yöntemi ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Finansal kiralama yöntemi ile yatırımcıya belirli dönem kiralanmasını sağlamaktadır. Ekipman almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına uygun makine ve ekipmanları garanti bankası alarak kişilere ve firmalara kiralamaktadır.

Yüzde 20 peşinat ile 200.000 TL değerin iş makinesini 36 ay ay vade seçeneklerinde TL cinsinden almanız durumunda aylık ve toplam ödemeniz gereken kredi tutarı şu şekildedir:

 • Sizin vereceğiniz %20’lik peşinat tutarı; 40.000 TL
 • Aylık kredi taksit tutarı; 6.110 TL
 • Kredi vade süresi; 36 ay
 • Toplam geri ödenecek kredi bedeli; 259.960 TL’dir.

Alacağınız farklı tutarda oluşan kredi kullanımlarında ödeyeceğiniz kredi bedelini buradan yapabilirsiniz.

TEB Leasing Hesaplaması

Makine ve teçhizat alımları için TEB bankası tarafından başlatılan kampanya bulunmaktadır. Başvuru için gerekli olan evrakların hazırlanması sonucunda 48 aya varan vade süresi ve 1,3,6,12 ayda 1 olacak şekilde eşit taksit ödemelerini tercih ederek leasing imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Bunlar ile birlikte işletmelerin ihtiyaçlarının karşılanması için verilen Kobi kredileri bulunuyor. Bankalar 2022 yılında da Kobi’lerin ihtiyaç duydukları finansmanın karşılanması amacı ile uygun faiz oranları uzun vade süresi ile destek vermektedir.

İş makinesi ve ekipmanın alımında %1 KDV avantajından yararlanabilirsiniz.

GTİPEkipmanlarNormal KDVLeasing KDVKKDF
8429.52.10.00.00Paletli Eksavatörler%8%1%0
8429.52.90.00.11Lastikli Tekerlekli %8%1%0
8429.59.00.10.11Beko Loder%8%1%0
TEB Leasing Hesaplaması

İş Makineleri Kredileri Nasıl Alınır?

İş Makinesi veren bankalar ve iş makinesi kredilerinin detayları şu şekildedir:

 • Türkiye Finans Bankası; Türkiye Finans bankası krediye ihtiyaç duyan müşterilerinin yanında olduğu gibi İş makineleri üzerinde kredi çekmek isteyen girişimcilerimiz için de desteklerini sürdürmektedir. Türkiye Finans Bankası, Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi adı altında finansman sağlamaktadır. Türkiye Finans Bankasında çekilen bu kredi Sabit maliyet avantajı sağlayarak firmanızı ekonomik dalgalanmalara karşı korumaktadır. Çekmek istemiş olduğunuz krediyi Türk Lirası, döviz kredisi veya döviz endeksli kredi olarak kullanabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz krediyi sabit veya eşit taksitli kredi imkanları ile 60 aya kadar esnek kredi ödeme koşulları sağlamaktadır.
 • Garanti Bankası; Garanti Bankası da iş makinesi almak isteyen vatandaşlarımıza desteklerini sunarak finansman desteği sağlamaktadır. Dönem dönem rakip bankalara nazaran daha çok müşterinin dikkatini çekmek için uygun kredi imkanları sunarak kredi faiz oranlarını düşürmektedir. Uygun ödeme imkanları sağlayarak 60 aya kadar vade imkanı da sağlamaktadır.
 • Ziraat Bankası; Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası kamu kuruluşlu bir banka olmuş olduğu için devlet destekli kredilerde ön planda olmaktadır. Bunun yanı sıra uygun kredi koşulları ile bir çok müşterinin dikkatini çekerek finansman sağlamaktadır. Ziraat bankası İş makinesi almak isteyen veya kiralamak isteyen girişimciler için avantajlı kredi imkanları sunmaktadır.

Bankaların vermiş olduğu krediler Dışında KOSGEB iş makinesi desteği vermektedir.

KOSGEB İş Makinesi Desteği 2022

Kosgeb tarafından iş makinesi almak isteyen girişimciler nace kodları oluşturulan iş planlarının onay erilmesi halinde hibe destekleri sağlanmaktadır. JCB iş makinesi almak isteyen girişimciler bankaların avantajlı kredilerinden yararlanabiliyorken devlet tarafından verilen desteklerden de faydalanabilirler. İş makineleri kredileri için hibe kredi imkanlarının yanı sıra sıfır faizli kredi olanakları da sunulmaktadır. KOSGEB iş makinesi desteğinden yararlanmanız için iyi bir iş planı ile bu kuruma başvuru yapmanız gerekecektir. İş makineleri sektörüne giriş yapmak için, İnşaat sektöründe hizmet vermek için, Şantiye kurmak için iyi bir iş planı oluşturarak KOSGEB desteklerinden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB tarafından desteklenen, hibe ve faizsiz kredi verilen JCB Ekskavatör iş makinesi sektörüne tip C imalat sektöründe desteklenmektedir.

Nace kodu C 28.92.02 dir. Bu alanda nace kodu ile desteklenen, Buldozer, angledozer, Greyder, Skreyper, düzleyici, önden küreyici, yükleyici, kepçeli yükleyici, mekanik kepçe, ekskavatör, kazık çakma, kazık varyosları ve sökme makineleri, harç ve asfalt yayıcılar ile beton kaplama makinelerinin imalatı aynı nace kodu ile desteklenmektedir.

KOSGEB Kepçe Desteği 2022

En hızlı büyüyen sektörler arasında inşaat sektörü yer almaktadır. Bu nedenle ihtiyacı oldukça fazla olan kepçe ve iş makineleri için kosgeb destek vermektedir.

28.92.02 nace kodu: Buldozer, angledozer, greyder, skreyper, düzleyici, önden küreyici, yükleyici, kepçeli yükleyici, mekanik kepçe, ekskavatör, kazık çakma kazık varyosları ve sökme makineleri, harç ve asfalt yayıcılar ile beton kaplama makinelerinin imalatını desteklemektedir.

46.63.01 nace kod: Bina ve bina dışı inşaat iş makinelerinin toptan ticareti (inşaat pompaları, dozer, greyder, kepçe vb. dahil olmak üzere iş makinelerini almak isteyenler faydalanabilir.

Kosgeb ticari araş kredisi alımlarında da destek vermektedir. Ticari araç kredi desteği yazımızın içeriğinden KOSGEB araç alım deteğinin nasıl alınacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lizinkli İş Makinaları

Ekskavatör, İkinci El ve Sıfır Satılık İlanları sahibinden sitesinde iş makineleri fiyatları ve ilanlarına ulaşarak ilanlar arasında peşinatsız iş makinası satışa çıkardan kişilere ulaşabilirsiniz. Satış sitesinde senetle iş makinesi ilanları da bulunmaktadır. Ayrıca aynı imkanlara sosyal medya adreslerinden verilen ilanlardan da ulaşarak iş makinesi kiralayabilirsiniz.

Jcb,Beko Loder Ekskavatör iş makineleri İlanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Hangi İş Makinesi Hangi Alanlarda Kullanılır?

İş makineleri üzerinde sıkı bir araştırma yaparak en iyi makineler hakkında bilgi toplayabilir ve kuracağınız işletmenizde başarıyı yakalayabilirsiniz. Bir çok girişimci İş makineleri üzerine işletme kurarken bir çokları da fabrikalarda kullanmak üzere veya inşaat sektöründe veya kendi iş alanları üzerinde kullanmak için iş makinesine ihtiyaç duymaktadır. Girişimciler bazen iş makinesi kiralarken bir çok zamanda iş makinelerini satın almayı tercih etmektedirler. Loader, Ekskavatör, dozer gibi araçları alarak işletmelerine can veren firmalar yüksek gelirler elde ederek bu alanda iş yapmış oldukları için kendilerini şanslı hissetmektedirler.

İş makinesi almak istiyorsanız mevcut bankaların kredilerine başvurabilir ya da Kosgeb tarafından verilen kredilerden yararlanabilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar 2022 (Güncel)” üzerine bir yorum
Yorum yapın

1