KosgebKredisi.com

İnekbank ve Sütbank Projesi 2022

01.03.2022
İnekbank ve Sütbank Projesi 2022

Proje 2017 yılına ait olup, 2022 yılı için firmalar hakkında ayrıntılı bilgiye firmaların sitelerinden ulaşabilirsiniz.

İnekbank ve Sütbank projesi internet sistemi üzerinden kurulan bir uygulamadır. İnsanlar belirli firmaların uygulama sayfalarına para yatırarak hayvan satıl alırlar. Proje, ülkemizde halen devam ettiren işletmeler bulunmaktadır. Sütbank kullanarak mağdur olan vatandaşlar da vardır. Karadağ, Çorakçı, Konya şeker sütbank gibi firmalar bu işe örnek verilebilir. Karadağ sütbank şikayet sayfalarından kullanıcı yorumları sayesinde bu işleyiş hakkında fikir edinebilirsiniz. Sizler için en güvenilir sütbank firmalarını araştırdık. Detaylı bilgi için haberi inceleyebilirsiniz.

İnekbank Nedir? Nasıl Para Kazandırır?

İnekbank adı verilen uygulama, son yıllarda bazı firmalar tarafından müşterilerden belirli bir sermaye oranında para yatırmaları karşılığında kendilerine büyükbaş ve küçükbaş hayvan satın alarak, alınan hayvanlardan elde edilen gelirlerin yatırım sahiplerine yatırılması durumudur. Bu uygulama daha çok inek alımına ilişkin olmasına binaen, halk arasında inek bank adını almış ve halen ülkemizde bir kaç firma ve bir çok yatırımcı tarafından inek bank para kazandıran yatırımlar arasında var olmaya devam etmektedir. İçeriğimiz internet ortamından ve firmaların internet sitelerinden alınan bilgilere göre hazırlanmıştır.

İnekbank’a Nasıl Üye Olunur?

Uygulamanın öncüleri arasında Konya şeker (Torku) firması yer alıyor. Bu firma tosun bank ile Türkiye’ de ismini duyuran ilk firma olma özelliğini taşıyor. Bunun haricinde Ekta Süt Bank, Karadağ yatırım inek bank ismini duyuran firmalar arasında yer almaya devam ediyor. İnek bank uygulamasına kayıt olmak ve üye olmak için firmaların belirlediği şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlar genelde yatırım miktarlarından yani paradan ibarettir. Örnek vermek gerekirse bazı firmalar 5 bin lira ile 2 hayvan satın alarak inek banka müşteri kabul ederken, bazı firmalar ise hisseli olarak yatırımcılara kapılarını açmaktadır.

Devlet destekleriyle birlikte Ziraat Bankası Büyükbaş hayvan kredisi vermektedir.

Dkc SütBank

Dkc süt bank isimli firma Gaziosman Paşa Mh. Atış Poligonu Yolu Üzeri Karapınar/Konya adresinde bulunuyor ve “Süt Bank” projesi ile yatırımcılara 0 riskli bir sistem vaat ediyor.  Firma sizden aldığı para ile inek satın alıyor ve ineğin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

  • Firma 7 bin lira ile bu işe giren yatırımcılara aylık 180 litre süt parası,
  • 6 bin lira yatırıma ise her ay 150 litre süt parası ödemesi yapıyor.

İnekler yılın 2 ayı süt vermediklerinden her yıl on ay boyunca ödeme yapılıyor. Süt fiyatları konsey tarafından belirleniyor. Sisteme üye olan müşteriler ve firma arasında bir sözleşme yapılıyor. Bu sözleşme maddeleri hem firma tarafından hem de sisteme üye olan girişimci tarafından doldurularak imzalanıyor.

Karadağ Tarım

Apak Mh. Çorakçılar Cd. No:35/1  Karapınar-KONYA adresinde kurulan çiftliği ile yatırımcılara kucak açan firma 6.000 TL. ve 7.000 TL. parası olan ve bu parayı tarım ve hayvancılığa yatırmak isteyen kişilerin adına inek satın alarak her yıl 10 ay boyunca süt parası ödemesi yapıyor. Sistem olarak Dkc süt firması gibi çalışan firma sıfır risk ile para kazanmak isteyen girişimcilere kapılarını açıyor.

Firmaya üye olmak isteyen katılımcılara 2 sözleşme senedi ve bir teminat senedi gönderiliyor. Bu sözleşmelerden birini doldurup imzalayıp firmaya geri gönderiyorsunuz.  Eğer sözleşme esnasında veya sözleşme devam ederken, satın aldığınız inek ölürse, yatırımcı parasını geri alabilmektedir.

Yeşilyurt Hayvancılık

Yeşilyurt firması Fevzi Paşa Mah. Kurtbasan Küme Evleri No: 12 Karapınar / KONYA adresinde bulunuyor. Bu firma yatırımcılar adına satın alınan hayvanların, bakım, yem, veteriner ve diğer tüm giderlerini karşılarken hayvan sahiplerinden herhangi bir para talep etmiyor. Firma sahibi Ercan ve Serkan bey, yatırımcılar için sıfır riski olan Süt bank isimli sistemi öneriyor ve aylık belirli oranlarda sabit para kazandıran bu sisteme tüm girişimcileri davet ediyor. Firma referans olarak Meke süt, Şimşekli tarım, Kalkan genetik ve süvari tarım firmalarını gösteriyor. Firma yılda (2 AY KESİNTİ YAPILMADAN) 12 ay boyunca aylık 120 litre süt için 6.000 TL. yatırım bedeli belirlemiş. Bu bedeli yatıranlar her ay yüz yirmi litre süt parası alabiliyor. Yatırımcıların kazandığı paralar her ay otomatik ödeme sistemi ile kullanıcıların hesaplarına aktarılıyor.

En Çok Süt Veren İnek Cinsleri Kaç Kilo Verir? (40-82 Kilo) incelemek için tıklayınız.

Tuğrul Hayvancılık

Gaziosman Paşa Mahallesi  Avşar Mevki Küme evleri Karapınar Konya adresinde bulunan firma, 7 bin lira para veren ile sisteme kayıt olan müşterilere günlük 5 litre süt parası vaat ediyor. Firma sahibi Selami ERSOY bey, yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılara tesislerinin açık olduğunu, diledikleri zaman tesislerini ziyaret edebileceklerini bildiriyor.

  • Sütbank, inekbank üyesine günlük 150 litre süt parası yatırılır.
  • Sisteme giriş parası 7 bin liradır. Bu limit alt limittir.
  • Hayvanların tümü sigortalı olduğundan yatırımcılar olumsuz durumlardan etkilenmezler.
  • Sözleşme süresi 2 yıl olup, 2 yıl bitiminde istenildiği takdirde yatırımcı yatırdığı tüm parasını geri alarak sistemden çıkabilir.
  • Süt parası her ay hesabınıza aktarılır. Ödemeler aylıktır.

Görüldüğü üzere tüm firmaların şartları aşağı yukarı aynı. Peki arkadaşlar bu firmalar nereden para kazanıyorlar. Neden sizin hayvanınıza sizin yerinize bakıp parasını size ödesinler. Elbette bir çıkarları var. Arkadaşlar bu inekler doğduğunda buzağıları firmalara kalmaktadır. Yani katılımcılara buzağı verilmemektedir.

FİRMA NEREDEN PARA KAZANIYOR: Her ne kadar yatırımcı hayvanın tüm süt kazancını alsa da, firma sahipleri buzağıları alarak sürülerini büyütmektedirler.

Ülkemizde büyükbaş hayvan yetiştiren çiftçilerin %90′ ı besicilik yapmaktadır. Bunun sebebi ise, yem parası ve diğer giderlerin pahalı olmasına rağmen sütün litre fiyatının düşük olmasından kaynaklı olarak, süt hayvancılığının para kazandırmamasıdır. Bu nedenle firmalar sermayesiz besicilik yapmış olurlar ve kısa sürede hayvan sayısını çoğaltarak, kâr ederler.

7.000 TL. sermaye ile bu işe girenler adına bir hesap yapmak gerekirse;

Aylık 150 litre süt  X 1.15 (litre fiyatı) = Aylık 172,5 TL. para kazandırır. Bu para 41 ayda kendini amorti eder. Yani kullanıcılar 41 ay sonunda yatırdıkları para kadar para kazandırırlar. Bu oran aylık %2,5 oranında kazanç anlamına gelmektedir.

Eğer bütçe imkanı sağlanabilirse ve Bakanlar Kurulunca da onaylanırsa, küçük aile işletmelerine 5 inek hibe edilmesi planlanıyor. Hayvan Hibesi Projeleri (30 Koyun 5 İnek Hibesi) hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sitemizin hiçbir firma ile alakası olmayıp, bu içerik firmaların internet sitelerinde yer alan içeriklere göre hazırlanmıştır. Sistem hakkında ayrıntılı bilgiyi firmalardan alınız.

5/5 - (1 vote)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!