Gelir Belgesiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2022 (Yeni Evlenenlere)

Yeni evlenecek çiftlere belirli bir süre sonra geri almak kaydı ile bankalar tarafından maddi destek sağlamak amacıyla düşük faizlerde geri ödemeli düğün yada evlilik kredisi verilmektedir. Evlenmek isteyen çiftler ise gelir belgesiz evlilik kredisi veren bankalar ve kaç TL? araştırmaktadır. Yazımızın içeriğinde sizlere evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır, çiftler birlikte başvurabilir mi, ne kadar alınır, yeni evlenenlere hangi banka faizsiz kredi verir, kimler alabilir, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank evlilik kredisi ve şartları nelerdir? Hemen öğrenebilir ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Evlilik Kredisi 2022

Yeni yuva gençlere gelir belgesiz, evraksız senetsiz kefilsiz kredi veren bankalar Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve İş Bankası evlilik kredisi veriyor. Türkiye genelinde yer alan tüm bankaların şubelerine başvuruda bulunarak düğün sürecindeki tüm masraflarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz. Balayı, düğün, beyaz eşya, tatil, ev harcamaları bu ihtiyaç kredileri ile kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Sosyal yaşamı desteklemek amacıyla devlet kurumları evlenmek isteyen gençlerin tüm nakit sıkıntılarını karşılamak için yardımcı olmaktadır. Tüm bunlar gençlerin evlilik öncesi masraflarını kolaylıkla karşılaması adına düzenlenen kredilerdir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar özellikle bir taşımaz mülkün ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi kapsamında evlilik kredisi vermektedir. Gelir belgesi şartı ile verilen krediler haricinde gelir belgesiz kredi alabilmek için mutlaka ya kefil göstermeniz ya da gayrimenkulünüzü tarla, arsa, ev ipotek ettirerek bankalardan kredi alabilirsiniz.

Tüm evlilik hazırlıklarını planlayarak düğün arefesinde yapacağınız harcamalarda ihtiyaç duyulan nakite ulaşmak için evlilik kredisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bankaların evlilik kredileri ihtiyaç kredileri kapsamında hazırlandığından eskisine oranla daha esnek koşullarda verilmektedir. Bunun üzerine birde devlet destekli evlilik kredileri kapsamında verilen çeyiz parası da çiftlere yardım etme konusunda büyük bir adımdır. Devlet 27 yaşından önce bankalarda çeyiz hesabı açan ve bu yaşta ilk kez evlenecek olan çiftlere 3 yıl aynı hesapta belli aralıklarda düzenli olarak 15 bin lira birikim yapan gençlere bu birikimlerinin üzerine 5 bin lira devlet çeyiz parası vermektedir. Bu uygulamadan yararlanmak için bankalarda çeyiz hesabı açtırmanız gereklidir. En geç 24 yaşında olanlar 3 yıl boyunca 27 yaşında evlenme şartıyla verilen devlet çeyiz desteğinden yararlanabilirler. 

Evlilik Kredisi Var mı?

Yeni evlenen çiftlere Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank olmak üzere birçok banka evlilik kredisi vermektedir. Evlenecek çiftlerin, salon, balayı ve düğün masraflarını ödemek amacı ile bankalar tarafından evlenecek olan çiftlere gelir belgesi talep edilmeden uygun faiz oranlarıyla özel kredi verilmektedir. Bu kredilere birçok banka ihtiyaç kredisi ismini vermektedir. Sizlerde kendi bütçenize en uygun krediyi veren bankaları seçerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Evlilik Kredisini Kimler Alabilir?

Yeni evlenenlere kredi desteğini birçok banka ihtiyaç kredisi altında vermektedir. Burada ise bankaların ihtiyaç kredisi başvuru kriterleri devreye girer ve geçerli olur. İhtiyaç kredisinin yanı sıra düğün veya evlilik kredisi adı altında destek veren bankalarda bulunmaktadır. Bu bankalara başvuru yaparak düğün için kredi almak mümkün. Bunlarla beraber devlet evlenecek çiftlere düğün desteği de vermektedir. Bu verilecek faizsiz krediye de başvuru yapabilir ve ihtiyacınız olan düğün parasını alabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak için ilk kural ise 18 ve 24 yaş arası olmanız gerekmektedir. Bu sayede desteğe başvuru yapabilir ve evlenmek için kredinizi alabilirsiniz.

Düğün Kredisine Çiftler Birlikte Başvurabilir mi?

Evlilik kredisine başvuru yapacak çiftler kredi çekeceği bankadan bireysel olarak ihtiyaç kredisi alabilirler. Bu uygulamadan yararlanmak için ayrı ayrı başvuru yaparak iki kredi olarak çekebilirler. Eğer banka tarafından talep edilir ise çiftlerden birini diğerine kefil göstererek bu krediye başvuru yapabilir ve düğün için ihtiyaç duyduğunuz miktarı çekebilirsiniz.

Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlilik kredisi başvurusu yapmak için bankaların belirli şartları taşımanız ve gerekli evrakları sunmanız gerekiyor. Bunlar;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir beyan belgesi
 • Elektrik, telefon, su ve doğalgaz aboneliği ve 3 ay içerisinde fatura aslı olması gerekir.
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
 • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi

Bankalar tarafından ek olarak bazı belgeler, teminat yada kefil gösterilmesi istenebilir. Bu durumda kefil içinde istenen belgeler ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Evlilik Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır?

Evlilik kredisi çekmek isteyen kişiler ihtiyaç kredisi adı altında 50.000 TL’ye kadar dilediğiniz bankadan faiz oranlarını inceleyerek ihtiyacınız olan evlilik kredinizi çekebilirsiniz. Devlet destekli evlilik kredisi ise ilk bir yıl geri ödemesiz olarak en fazla 48 ay vade ile 18.000 TL’ye kadar kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi 2022

Faizsiz olarak kar payı ile çalışan Katılım Bankalarını kullanarak düğün yada bir diğer adı ile evlilik kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Katılım bankaları bir nevi helal finansman desteği sunmaktadır. Sizlerde bu bankalardan herhangi birini seçerek size uygun olan kredi limiti için gerekli belgeler ile başvuru sağlayabilirsiniz. Devam ederek faizsiz evlilik kredisi veren bankaları öğrenebilir ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi Nedir?

Faizsiz helal evlilik kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalardan evlilik yolunda olan çiftler ihtiyacı olan krediyi çekerek yuvalarını kurabilirler.

Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi veren bankalar:

 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Katılım (Helal Evlilik Kredisi İmkanı)
 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalar aracılığı ile faizsiz düğün kredinizi çekebilirsiniz.

Evlilik Kredisi Kaç TL?

Devlet destekli evlilik kredisi almak isteyen kişiler ayrı ayrı başvuru yaparak toplamda 18 bin TL kredi alabilirler. Faizsiz veya uygun faiz oranları ile evlilik kredisi çekmek isteyenler en uygun faiz oranları olan bankalardan ihtiyaç kredisi adı altında 50.000 TL’ye kadar kredi çekebilir. Helal yani faizsiz kredi almak isteyen ve yuvasını kurmak isteyen çiftler ise Katılım Bankalarını tercih edebilirler.

Devlet Yeni Evlenenlere Para Veriyor mu?

Devlet evlenmek isteyen çiftlere evlilik yardımı yapmaktadır. Bunun bir diğer adı ise çeyiz parası olarak bilinmektedir. 2008 yılından beri uygulanan bu ödenek, evlilik sebebi ile yetim aylığı kesilecek olan kadınlara devlet tarafından verilen maaşının 24 katına kadar toplu para olarak verilir. Bunun yanında birde evlilik desteği olarak çiftlere 9+9 olarak toplamda 18 bin TL kredi vermektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu için tıklayın.

Evlilik Desteği Nasıl Alınır?

Devlet evlilik bir diğer adı çeyiz desteği ödemesi almak için gerekli bankalara başvurmanız gerekir. Evlendikten sonraki 6 ay içerisinde bankaya başvuru yapmalısınız. Başvuru yaptığınız banka, devlet katkısı ödeme başvurusunu 10 iş günü içerisinde bakanlığa iletilir. Bakanlık 30 iş günü içerisinde gerekli kontrolleri sağladıktan sonra devlet katkısı ödemelerini hesabı bulunan kişiye veya bankaya aktarır. Bunlarla birlikte faizsiz kredi veren bankalara ve ihtiyaç kredisi adı altında diğer bankalara başvuru sağlayabilir ve yuvanızı kurabilirsiniz. 🙂

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat bankasından evlilik kredisi almak için ihtiyaç kredisi adı altında gerekli belgeler ile size en yakın şubelere giderek 50.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Bununla birlikte çeyiz hesabı açabilir ve 3 yıl boyunca hesaba en az 100 TL en fazla 1.000 TL yatırarak paranızı biriktirebilir ve düğün zamanı geldiğinde paranızı çekerek, destek alabilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi 2022

Vakıfbank’tan evlilik kredisi çekmek için ihtiyaç kredisi adı altında sizin için gerekli olan tutarı çekebilirsiniz. Bunlarla birlikte çeyiz hesabı açarak da evliliğiniz için para biriktirebilir ve kredi gibi kullanım sağlayabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar arasında Vakıfbank’tan çeyiz hesabı açabilirsiniz.

Bunun için gerekli şartlar ise;

 • Çeyiz Hesabı açabilmek için T.C. vatandaşı, gerçek kişiler ve mavi kart sahipleri olmak gerekir.
 • 18 yaşından küçükler adına açılan çeyiz hesabı için veli ya da vasisi tarafından açılım sağlanır.
 • 18 yaşından büyüklerin hesap açtırması için hiç evlilik yapmamış olmaları gerekir.
 • Azami olarak 24 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.
 • Çeyiz Hesabı ortak hesap adı altında açılmaz.
 • Evlenmek isteyen çiftler bu hesabı birbirinden ayrı olarak açtırarak devlet katkısından ayrı ayrı faydalanabilir.
 • Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Halkbank Evlilik Kredisi

Halkbank şubelerine giderek 50.000 TL’ye kadar ihtiyacınız olan düğün kredinizi banka şartlarına uygun siciliniz var ise çekebilir ve evinizi kurabilirsiniz. Bunlarla beraber devlet desteği çeyiz hesabından da yararlanarak evlilik kredisinden yararlanabilirsiniz.

Halkbank Evlilik Kredisi ve Evlenme Yardımı (Devlet Destekleri) hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“Gelir Belgesiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2022 (Yeni Evlenenlere)” üzerine bir yorum
Yorum yapın

1