KOSGEB Hibeleri

Gelir Belgesiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Yeni Evlenenlere)

Gelir Belgesiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Yeni Evlenenlere)

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Mutlu ve huzurlu beraberliklerini evlilikle taçlandırmayı düşünen ve birbirini seven ve dünya evine girmek isteyen ve yuva kurmak isteyen çiftlerin önündeki engellerden biri düğün hazırlıklarını yapmaları için gereken maddi destektir. Bu desteği devletten bulabilecekleri gibi evlilik kredisi veren bankalar aracılığıyla da gerçekleştirebilirler. Çeşitli kredi kampanyası düzenleyen bankalar yaz aylarının gelmesiyle çoğalan düğün ve evliliklerin çoğalmasıyla müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için uygun vadeli ve düşük faizli krediler düzenlemektedir. Gelir belgesiz evlilik kredisi veren bankalar ve evlilik kredilerine çeşitli hizmet kanallarıyla başvuru yapabilirsiniz.

evlilik-kredisi
Gelir belgesiz evlilik kredisi veren bankalar da mevcuttur.

Maaş Bordrosuz Evlenme Kredisi

Yeni yuva gençlere gelir belgesiz, evraksız senetsiz kefilsiz kredi veren bankalar Ziraat bankası, Garanti bankası, Vakıfbank, İşbankası evlilik kredisi veriyor. Türkiye genelinde yer alan tüm bankaların şubelerine başvuruda bulunarak düğün sürecindeki tüm masraflarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz. Balayı, düğün, beyaz eşya, tatil, ev harcamaları bu ihtiyaç kredileri ile kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Ayrıca sosyal yaşamı desteklemek amacıyla devlet kurumları evlenmek isteyen gençlerin tüm nakit sıkıntılarını karşılamak için yardımcı olmaktadır. Tüm bunlar gençlerin evlilik öncesi masraflarını kolaylıkla karşılaması adına düzenlenen kredilerdir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar özellikle bir taşımaz mülkün ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi kapsamında evlilik kredisi vermektedir. Gelir belgesi şartı ile verilen krediler haricinde gelir belgesiz kredi alabilmek için mutlaka ya kefil göstermeniz ya da gayrimenkulünüzü tarla, arsa ev ipotek ettirerek bankalardan kredi alabilirsiniz.

Tüm evlilik hazırlıklarını planlayarak düğün arefesinde yapacağınız harcamalarda ihtiyaç duyulan nakite ulaşmak için evlilik kredisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bankaların evlilik kredileri ihtiyaç kredileri kapsamında hazırlandığından eskisine oranla daha esnek koşullarda verilmektedir. Bunun üzerine birde devlet destekli evlilik kredileri kapsamında verilen çeyiz parası da çiftlere yardım etme konusunda büyük bir adımdır. Devlet 27 yaşından önce bankalarda çeyiz hesabı açan ve bu yaşta ilk kez evlenecek olan çiftlere 3 yıl aynı hesapta belli aralıklarda düzenli olarak 15 bin lira birikim yapan gençlere bu birikimlerinin üzerine 5 bin lira devlet çeyiz parası vermektedir. Bu uygulamadan yararlanmak için bankalarda çeyiz hesabı açtırmanız gereklidir. En geç 24 yaşında olanlar 3 yıl boyunca 27 yaşında evlenme şartıyla verilen devlet çeyiz desteğinden yararlanabilirler. Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu için tıklayınız.

Bordrosuz kredi çekmek mümkündür.

İş Bankası Yeni Evlenen Çiftlerin Yanında

İşbankası acil nakit ihtiyacı duyan evlilik arefesinde çiftlerin düğün hazırlıklarında kullanmaları için kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. İşbankası evlilik kredisi başvuruları için Nakit Tc kimlik no Kredi tutarı ve Aylık gelir bilgilerinin yazılı oluğu kısa mesajları 4402’ye atan müşterilerin başvurularını değerlendiren banka onay verilmesi durumunda istediği belgeleri sağlamaları durumunda evlilik kredilerini vermektedir. Ön başvuruları onaylananlar banka şubelerine giderek  evlilik kredilerini alabilirler. SMS ile, Atm kanalıyla, Telefon şubesinden, İnternet bankacılığıyla hızlı krediye başvuru yapabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti almayan bankanın evlilik kredileri veren İşbankası ile düğün masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Aşağıdaki bankaların evlenme finansmanı imkanlarını incelemelisiniz.

İş Bankası Yeni Evlenen Çiftlerin Yanında
İş Bankası Yeni Evlenen Çiftlerin Yanında

Ziraat Bankası Yeni Evlenenlere Kredi İmkanı

Ziraat bankasının düğün hazırlığı yapan ve evlenecek olan çiftlere verdiği evlilik kredileri 36 ay vadeli ve aylık maaşın 3 4 katına kadar verilmektedir. Ziraat bankası evlilik kredisi ile düğün hazırlıklarında harcamalarınızdan kısmadan bütün işlerinizi halledebilirsiniz. Evlilik kredisi alabilmeniz için başvurularınız geçmiş işlemleriniz değerlendirilerek onaylanmaktadır. Kredi notunuz yüksek ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli ise banka size krediyi hiç çekinmeden verecektir. Gelir belgesiz kredi alabilmeniz için üzerinize kayıtlı bir taşınmaz mülkünüzü bankaya ipotek ettirerek istediğiniz vadede kredi alabilir ödemelerini taksit erteleme fırsatından yararlanarak 3 ay sonrasında başlatabilir bütün masraflarınızı bu krediden düğün arefesinde kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yeni Evlenenlere Kredi İmkanı
Ziraat Bankası Yeni Evlenenlere Kredi İmkanı

Kredi başvurularında bankalara 36 ay ve 60 ay vadeli düşük faizli kredileri kullanmaları için müşterilerine istediği şartları yerine getirmeleri halinde izin verebilirler. Ön başvuruları onaylanan müşteriler evlilik kredisi başvurularını bireysel müşteri hizmetleri yetkilileri ile yapabilir bu sırada dolduracağınız kredi başvuru formundan başvuruları banka şubelerinden yapabilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cem Güner dedi ki:

    4402’ye gönderdiğimiz mesajlar ücretli mi?

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!