Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar 2023 (Kefilsiz Evraksız)

Devletimiz, engelli olan ve bakıma muhtaç olan vatandaşlarımıza evde bakım maaşı adı altında her ay düzenli olarak destek vermektedir. Devletin sunmuş olduğu bu desteklerden faydalanacak olanlara her ay düzenli ödeme yapılmaktadır. Evde bakım maaşı alan ve krediye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için birçok banka kredi imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle makalemizde Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların kredi verme durumu mevzuat hükümlerine göre belirlenebilir. Banka, gelir gider durumunu analiz ederek kişinin kredi alıp alamayacağını belirler. İster malulen aylığı, ister emekli maaşı olsun, banka kişinin kredi çekme durumunu uygun görmediği takdirde kredi vermez.

Türkiye genelinde belirli sabit gelirli vatandaşlara bireysel finansman sağlayan bankalar şunlardır:

 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Qnb Finansbank
 • Şekerbank
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Akbank
 • ING Bank
 • İş Bankası

Engelli maaşına kredi verme durumu bankaya bağlıdır. Bu liste bankaların her birinin engelli maaşlarına kredi verdiği anlamını taşımaz. Eğer banka kişinin gelir gider durumunu uygun görürse kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Evde Bakım Maaşına Kredi

Ziraat Bankası engelli vatandaşlarımıza kredi sağlarken, evde bakım aylığı alan vatandaşlarımıza da düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile destek olmaya çalışmaktadır.

Banka, bakım yardımı alan vatandaşlarımıza ve engelli vatandaşlarımıza sağladığı kredileri müşterileriyle birlikte engelsiz yaşam paketi adı altında kullandırmaktadır. Banka, bu kredi desteğini ülke ekonomisinin canlanması için sağlarken, engelli vatandaşlarımızın da sosyal hayatla iç içe olmalarını sağlamayı hedefliyor.

 • Kişinin aylık kredi taksitlerini ödeyeceği miktarda başka bir geliri bulunması gerekir.
 • 36 aya varan vade koşulları ile uygun faiz oranları
 • Ziraat bankası sigorta güvencesi
 • Bankacılık işlemlerinde özel indirimler
 • Bireysel emeklilik planı

Garanti Bankası Evde Bakım Maaşına Kredi

Garanti Bankası, evde bakım maaşı alan ve kredi desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza 36 aya varan vade seçenekleriyle 25 bin TL civarında kredi sağlıyor. Banka, bakım yardımı alan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için uygun faiz oranları sunarak müşterilerine daha uygun bir ödeme planı sunmaktadır. Ayrıca kredi başvurusu yapmak için Garanti Bankası şubesine gidebilirsiniz.

İş Bankası Evde Bakım Maaşına Kredi

Evde bakım aylığı alan vatandaşlarımızın İş Bankası’nın sunduğu kredi olanaklarından yararlanabilmeleri için avantajlı kredi desteği sağlanmaktadır. İş Bankası’nın sağladığı kredi desteğini ihtiyaç kredisi adı altında müşterilerine ulaştırmaktadır. Kredi alabilmek için düzenli bir gelirinizin olması gerekir. İş Bankası 15 bin lira civarında kredi desteği sağlarken dosya masrafı almıyor.

İş bankası evde bakım maaşına kredi örnek hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıAylık Faiz OranıVade SüresiToplam Geri Ödeme
15.000 TL%2,0536 Ay23.146,20 TL
20.000 TL%2,0536 Ay30.861,72 TL
25.000 TL%2,0536 Ay38.577,24 TL
30.000 TL%2,0536 Ay46.292,40 TL
İş Bankası Örnek Kredi Hesaplama Tablosu

Sizlerde İş bankasının sunmuş olduğu bu kredi türlerinden yararlanmak için lütfen linke tıklayınız.

Denizbank Evde Bakım Maaşı Alanlara Kredi

Uygun ödeme koşulları ve faiz oranları ile evde bakım kredisine başvurarak bankalardan destek alabilirsiniz. Denizbank ihtiyaç kredisi adı altında dosya masrafı olmadan kredi vermektedir. Uygun faiz oranlarıyla 36 ay vade ile evde bakım maaş desteği sunuyor.

Kredilerinize Denizbank üzerinden almak istiyorsanız en takın şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası Evde Bakım Desteği Alanlara Kredi

Yapı ve Kredi bankası evde bakım maaşı alan vatandaşları için kredi imkanı sağlamaktadır. İhtiyaç kredileri adı altında uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları ile kredi desteği sağlamaktadır. Banka 36 ay vade ile 15 bin TL kredi verirken dosya masrafı almıyor.

Krediler için Yapı Kredi Bankası şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Kredide Bakım Aylığı Kesilir mi?

İlgili bankalardan kredi çekerken bakım aylığının kesiliyor mu? evde bakım maaşı alan kişiler tarafından oldukça araştırılmaktadır.

Bunun için kredi çekmeden önce bakım maaşı alınan kurum ile irtibata geçilmelidir. İletişime geçildiğinde kurum tarafından herhangi bir sorun oluşmaz ise evde bakım maaşı için kredi çekilirken kesinti yaşanmamaktadır.

Ardından alınan bilgiye göre kredi çekilmesi bakım maaşında kesintiye neden olmamaktadır. Kredi başvuru işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra bakım aylığı kesilmemektedir. Borçların ödenmemesi durumunda banka ihtar ile maaşınıza haciz konulabilmektedir.

Bankaların evde bakım maaşlarına yönelik verdiği krediler bu şekildedir. Sizin de eviniz de bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler var ve maaş alıyorsanız bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Evde bakım maaşı kredisi veren bankaların bu fırsatı sürdürüp sürdürmeyecekleri konusunda kesin bir bilgi olmasa da kesin bir sonuç bize ulaştığında sizlerle paylaşacağız.

Evde Bakım Maaşı Alanlar Banka Promosyonu Alabilir mi?

Evde bakım maaşı sosyal yardım kapsamında olduğu için bankaların sunduğu promosyondan yararlanamaz.

Evde Bakım Maaşı Başka Bankaya Taşıma İşlemi Yapılabilir mi?

Evde bakım maaşı sosyal yardım olduğu için Ziraat Bankasından alınır. Başka bir bankaya aktarılamaz.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar 2023 (Kefilsiz Evraksız)” üzerine 4 yorum
 1. Merhabalar bende evde bakım alıyorum ve gunumuz sartlarından dolayı 30bın kredıye ıhtıyacım var ve evde bakım alıyorum bu konuda anlayıs beklıyorum kredıye ıhtıyacım var acıl

  Yanıtla
 2. Benimde annem engelli ben bakıyorum 10000tl kredi almak istiyorum annemin ihtiyaçları için yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 3. Merhaba benim kırediye ihtiyacım var benim ikitane engeli çocuklarım var evde bakım parası alıyom bana yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1