canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Evraksız)

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Evraksız)

Devletimiz, engelli olan ve bakıma muhtaç olan vatandaşlarımıza evde bakım maaşı adı altında her ay düzenli olarak destek vermektedir. Devletin sunmuş olduğu bu desteklerden faydalanacak olanlara her ay düzenli ödeme yapılmaktadır. Evde bakım maaşı alan ve krediye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için birçok banka kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sebeple bugün makalemizde Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi verme durumları mevzuat hükümlerine göre belirlenebilmektedir. Banka kişinin gelir ve gider durumunu analiz ederek kredi alıp alamayacağını belirler. İster engelli maaşı olsun, ister emekli maaşı eğer banka kişinin kredi çekme durumunu uygun görmez ise, kredi vermez.

Türkiye genelinde belirli bir sabit geliri olan vatandaşlara bireysel finansman sağlayan bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Halkbank,
 • Denizbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Akbank,
 • Garanti Bankası,
 • Şekerbank,
 • ING Bank,
 • Qnb Finansbank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • İş Bankası,

Engelli maaşına kredi verme durumu bankaya bağlıdır. Bu liste bankaların her birinin engelli maaşlarına kredi verdiği anlamını taşımaz. Eğer banka kişinin gelir gider durumunu uygun görürse kredi vermektedir.

Ziraat Bankası

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası engeli bulunan vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlarken aynı zamanda evde bakım maaşı alan vatandaşlarımız için düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile desteklerini sağlamaya gayret göstermektedir. Banka bakım maaşı alan vatandaşlarımız ve engeli bulunan vatandaşlarımız için sağlamış olduğu krediyi engelsiz yaşam paketi adı altında müşteri ile buluşturmaktadır. Banka bu kredi desteğini ülke ekonomisinin canlanması açısından verirken aynı zamanda engeli bulunan vatandaşlarımızın da sosyal hayat ile iç içe olmasını amaçlamaktadır.

 • Kişinin aylık kredi taksitlerini ödeyeceği miktarda başka bir geliri bulunması gerekir.
 • 36 aya varan vade koşulları ile uygun faiz oranları,
 • Ziraat bankası sigorta güvencesi,
 • Bankacılık işlemlerinde özel indirimler,
 • Bireysel emeklilik planı,

Evde Bakım Maaşına Kredi Çekebilir misiniz? Sizler için araştırdık.

Garanti Bankası

Garanti bankası evde bakım maaşı alan ve kredi desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için 36 aya varan vade seçenekleri ile 25 bin lira civarında kredi imkanı sağlamaktadır. Banka bakım maaşı alan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmemesi için uygun faiz oranları sunarak müşteriler için daha rahat bir şekilde ödeme planı çıkartmaktadır. Siz de kredi başvurusunda bulunmak için Garanti Bankası şubesine giderek,

T.C kimlik belgenizin fotokopisi,

evde bakım maaşı aldığınızı gösteren belge ve adres belgenizi teslim etmelisiniz.

İş Bankası

Evde bakım maaşı alan vatandaşlarımızın İş bankasının sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmaları için avantajlı kredi desteği sunulmaktadır. Banka sağlamış olduğu kredi desteğini ihtiyaç kredileri adı altında müşterileri ile buluşturmaktadır. Kredi alabilmek için düzenli gelirinizin olması gerekmektedir. İş bankası 15 bin lira civarında kredi desteği sağlarken aynı zamanda dosya masrafı almamaktadır.

Sizlerde İş bankasının sunmuş olduğu bu kredi türlerinden yararlanmak için lütfen linke tıklayınız.

Denizbank Evde Bakım Maaşı

Bankalar tarafından evde bakım kredilerine uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarında başvuru yaparak destek alabilirsiniz. Denizbank ihtiyaç kredisi adı altında dosya masrafı almadan kredi vermektedir. Uygun faiz oranlarında 36 ay vade ile evde bakım maaşı destekleri sunmaktadır

Kredilerinize Denizbank üzerinden almak istiyorsanız en takın şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası

Yapı ve Kredi bankası evde bakım maaşı alan vatandaşları için kredi imkanı sağlamaktadır. İhtiyaç kredileri adı altında uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları ile kredi desteği sağlamaktadır. Banka 36 ay vade ile 15 bin TL kredi verirken dosya masrafı almıyor.

Krediler için Yapı Kredi Bankası şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Kredide Bakım Aylığı Kesilir mi?

İlgili bankalardan kredi çekerken bakım aylığının kesiliyor mu? evde bakım maaşı alan kişiler tarafından oldukça araştırılmaktadır.

 • Bunun için kredi çekmeden önce bakım maaşı alınan kurum ile irtibata geçilmelidir.
 • İletişime geçildiğinde kurum tarafından herhangi bir sorun oluşmaz ise evde bakım maaşı için kredi çekilirken kesinti yaşanmamaktadır.
 • Ardından alınan bilgiye göre kredi çekilmesi bakım maaşında kesintiye neden olmamaktadır.
 • Kredi başvuru işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra bakım aylığı kesilmemektedir.
 • Borçların ödenmemesi durumunda banka ihtar ile maaşınıza haciz konulabilmektedir.
 • Bankaların evde bakım maaşlarına yönelik verdiği krediler bu şekildedir.
 • Sizin de eviniz de bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler var ve maaş alıyorsanız bu kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Evde bakım maaşına kredi veren bankaların bu imkana devam edip etmeyecekleri hususunda kesin bir bilgi bulunmamakla beraber kesin bir netice tarafımıza ulaştığında sizler ile paylaşacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Ridvan dedi ki:

  Bakıcı mahşi üzerinde kireydi nasıl alacağım belası.m

 2. Hatice dedi ki:

  Ben kredi cekemiyorum engelli maaşım var ama kredi çekemiyorum kocam kanser hastasi ihtiyacım var ne olursunuz yardım edin 3 tane cocugum var bide borclarim varkredi cekim borcları ödüm taksitlerini zamaninda yatırırim ne olursunuz yardım edin

 3. Saliha dedi ki:

  Otizmi oğlumun maaşıyla kredi alabilirmiyim çok bunalımdayım neolur yardım edin

 4. Alime dedi ki:

  Eşim 1.99 engelli raporu var ben bakıyorum…aynı zamanda emekli maaşı aliyorum evde 4 kişiyiz borçların var kredi gelebilir miyim kendi adima bakıcı maaşımdan banka bana kredi verir mi Tskr ederim

 5. Şükrü bende engeliyim 82 ama alamıyorum ve çalişamyorum dedi ki:

  Bencede veremiyorlar

 6. Cesur Tasgın dedi ki:

  Evde bakım maaşına hiç bir banka kredi vermiyor

 7. Engelli kredisi 2019 dedi ki:

  Ben tüm bankalardanm maaşi bordromla engelli krediis çekebiliyorum. sağolun varolun. 2019 senesinde de verilmeye devam ediyormuş.

 8. MERVE KOCA dedi ki:

  Yetişkinlerde üçte ikisinden az gelir olacak kişi başına gelir varsa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurdu bize aylık Yaklaşık 700 lira yakın evde bakım parası verilir nüfusa kayıtlı sisteme geçtik kiminle ilgili nüfus