KosgebKredisi.com

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar 2022 (Kefilsiz Evraksız)

01.03.2022
Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar 2022 (Kefilsiz Evraksız)

Devletimiz, engelli olan ve bakıma muhtaç olan vatandaşlarımıza evde bakım maaşı adı altında her ay düzenli olarak destek vermektedir. Devletin sunmuş olduğu bu desteklerden faydalanacak olanlara her ay düzenli ödeme yapılmaktadır. Evde bakım maaşı alan ve krediye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için birçok banka kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sebeple bugün makalemizde Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi verme durumları mevzuat hükümlerine göre belirlenebilmektedir. Banka kişinin gelir ve gider durumunu analiz ederek kredi alıp alamayacağını belirler. İster engelli maaşı olsun, ister emekli maaşı eğer banka kişinin kredi çekme durumunu uygun görmez ise, kredi vermez.

Türkiye genelinde belirli bir sabit geliri olan vatandaşlara bireysel finansman sağlayan bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Halkbank,
 • Denizbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Akbank,
 • Garanti Bankası,
 • Şekerbank,
 • ING Bank,
 • Qnb Finansbank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • İş Bankası,

Engelli maaşına kredi verme durumu bankaya bağlıdır. Bu liste bankaların her birinin engelli maaşlarına kredi verdiği anlamını taşımaz. Eğer banka kişinin gelir gider durumunu uygun görürse kredi vermektedir.

Ziraat Bankası

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası engeli bulunan vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlarken aynı zamanda evde bakım maaşı alan vatandaşlarımız için düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile desteklerini sağlamaya gayret göstermektedir. Banka bakım maaşı alan vatandaşlarımız ve engeli bulunan vatandaşlarımız için sağlamış olduğu krediyi engelsiz yaşam paketi adı altında müşteri ile buluşturmaktadır. Banka bu kredi desteğini ülke ekonomisinin canlanması açısından verirken aynı zamanda engeli bulunan vatandaşlarımızın da sosyal hayat ile iç içe olmasını amaçlamaktadır.

 • Kişinin aylık kredi taksitlerini ödeyeceği miktarda başka bir geliri bulunması gerekir.
 • 36 aya varan vade koşulları ile uygun faiz oranları,
 • Ziraat bankası sigorta güvencesi,
 • Bankacılık işlemlerinde özel indirimler,
 • Bireysel emeklilik planı,

Garanti Bankası

Garanti bankası evde bakım maaşı alan ve kredi desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için 36 aya varan vade seçenekleri ile 25 bin lira civarında kredi imkanı sağlamaktadır. Banka bakım maaşı alan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmemesi için uygun faiz oranları sunarak müşteriler için daha rahat bir şekilde ödeme planı çıkartmaktadır. Siz de kredi başvurusunda bulunmak için Garanti Bankası şubesine giderek,

T.C kimlik belgenizin fotokopisi,

evde bakım maaşı aldığınızı gösteren belge ve adres belgenizi teslim etmelisiniz.

İş Bankası

Evde bakım maaşı alan vatandaşlarımızın İş bankasının sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmaları için avantajlı kredi desteği sunulmaktadır. Banka sağlamış olduğu kredi desteğini ihtiyaç kredileri adı altında müşterileri ile buluşturmaktadır. Kredi alabilmek için düzenli gelirinizin olması gerekmektedir. İş bankası 15 bin lira civarında kredi desteği sağlarken aynı zamanda dosya masrafı almamaktadır.

Sizlerde İş bankasının sunmuş olduğu bu kredi türlerinden yararlanmak için lütfen linke tıklayınız.

Denizbank Evde Bakım Maaşı

Bankalar tarafından evde bakım kredilerine uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarında başvuru yaparak destek alabilirsiniz. Denizbank ihtiyaç kredisi adı altında dosya masrafı almadan kredi vermektedir. Uygun faiz oranlarında 36 ay vade ile evde bakım maaşı destekleri sunmaktadır

Kredilerinize Denizbank üzerinden almak istiyorsanız en takın şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası

Yapı ve Kredi bankası evde bakım maaşı alan vatandaşları için kredi imkanı sağlamaktadır. İhtiyaç kredileri adı altında uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları ile kredi desteği sağlamaktadır. Banka 36 ay vade ile 15 bin TL kredi verirken dosya masrafı almıyor.

Krediler için Yapı Kredi Bankası şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Kredide Bakım Aylığı Kesilir mi?

İlgili bankalardan kredi çekerken bakım aylığının kesiliyor mu? evde bakım maaşı alan kişiler tarafından oldukça araştırılmaktadır.

 • Bunun için kredi çekmeden önce bakım maaşı alınan kurum ile irtibata geçilmelidir.
 • İletişime geçildiğinde kurum tarafından herhangi bir sorun oluşmaz ise evde bakım maaşı için kredi çekilirken kesinti yaşanmamaktadır.
 • Ardından alınan bilgiye göre kredi çekilmesi bakım maaşında kesintiye neden olmamaktadır.
 • Kredi başvuru işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra bakım aylığı kesilmemektedir.
 • Borçların ödenmemesi durumunda banka ihtar ile maaşınıza haciz konulabilmektedir.
 • Bankaların evde bakım maaşlarına yönelik verdiği krediler bu şekildedir.
 • Sizin de eviniz de bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler var ve maaş alıyorsanız bu kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Evde bakım maaşına kredi veren bankaların bu imkana devam edip etmeyecekleri hususunda kesin bir bilgi bulunmamakla beraber kesin bir netice tarafımıza ulaştığında sizler ile paylaşacağız.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Nazlı topaloğlu çakır dedi ki:

  Merhabalar bende evde bakım alıyorum ve gunumuz sartlarından dolayı 30bın kredıye ıhtıyacım var ve evde bakım alıyorum bu konuda anlayıs beklıyorum kredıye ıhtıyacım var acıl

 2. Kenan turunç dedi ki:

  Merhaba benim babam engeli ben küresi çekmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 3. Fatma türk dedi ki:

  Benimde annem engelli ben bakıyorum 10000tl kredi almak istiyorum annemin ihtiyaçları için yardımcı olurmusunuz

 4. Rafika sarıdoğan dedi ki:

  Merhaba benim kırediye ihtiyacım var benim ikitane engeli çocuklarım var evde bakım parası alıyom bana yardımcı olursanız sevinirim

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!