Evleneceklere Faizsiz Kredi! 2 Yıl Geri Ödemesiz 48 Ay Vadeli 150 Bin Lira!

Yeni evleneceklere faizsiz evlilik kredisi müjdesi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin seçim beyannamesini açıkladı.

Faizsiz Evlilik Kredisi Verilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.

Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.” açıklamalarında bulundu.

2 Yıl Geri Ödemesiz 48 Ay Vadeli Evlilik Kredisi

Yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

Aile Koruma Kalkanı Programı olarak açıklanan projenin finansmanı, uluslararası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacak.

Bu sosyal amaçlı bankanın ana gelir kaynaklarından birisinin de Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz gelirlerinin belirli bir yüzdesi olacağı belirtildi.

Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları

Yeni evli çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru koşulları ve tarihlerine ilişkin detaylar henüz açıklanmadı. Ne zaman yürürlüğe gireceği henüz belli değil.

Photo of author

Kosgeb Uzmanı

Kamu gündemi, Ekonomi konularını anlık takip ediyor ve bu konularda içerikler oluşturuyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1