Esnaf için En İyi Banka Hangisi? 2022 En Avantajlısı!

Esnaf için en iyi banka Halk bankasıdır, çünkü esnaf bankası denildiğinde ilk akla gelen banka şüphesiz Halkbankasıdır ve esnaflara özel sunduğu esnaf destek paketi ve esnaf kredileriyle her zaman esnafların yanında yer alması esnafları için ticari çalışılacak en iyi banka sıfatını kazanmaya neden olmuştur. Girişimcinin, esnafın, tüccarın ve işadamının yanında olan Halkbankası esnaf destek kredileri ile esnaf için En İyi Banka sıfatını kazanmış ticari anlamda Çalışılacak En İyi bankadır.

Çalışılacak en iyi banka hangisi merak ediyorsanız bu yazımızdan esnaf için en iyi özel banka ve en iyi Kobi bankasını sizler için araştırdık. Ticari müşteriler için en iyi banka KOBİ destek kredisi veren bankalar ve şartları sizlerle.

Çalışılacak En İyi Banka Tavsiye?

Ticari hayatta kobilerin ve esnafların ihtiyaç duydukları her türlü giderlerinin karşılayabilecekleri en iyi kobi bankasının Devlet bankalarıdır ve bu bankalar arasında esnafın her zaman yanında olan Halk Bankasıdır diyebiliriz. Ticari anlamda esnafların sahip olduğu şirketler üzerinden şirket hesabı için ve ticari bankacılık hizmetlerini başka hangi bankalar sağlıyor yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Esnaf İçin En iyi Banka Hangisidir? Elbette Devlet Bankalarıdır!

Kobi ve esnafların en iyi Kobi bankası arayışına en çok cevap veren banka her zaman olduğu gibi Halkbank esnaf destek paketleri ile sağladığı çeşitli kredi imkanlarıdır. ESKK kefaletiyle olduğu gibi girişimci esnaflara özel ve Kobi bankacılık hizmetleri ile ticari faaliyetlerine devam eden küçük esnaf, şirket sahiplerinin ve işletme sahibi Kobilere özel sunulan destek paketleri ile bu yılda tüm destek arayan esnaf ve kobilerin yanında yer almaya devam ediyor. Yine Halkbank gibi İşbankası da esnaf bankacılığı hizmetleri ile esnafların her türlü uzun ve kısa vadeli nakit ihtiyaçlarının karşılamaları için yardımcı olmaya devam ediyor.

Limited Şirket Hesabı İçin En İyi Banka Hangisidir?

Ülkemizde faaliyet gösteren özel ve kamu bankaları 2022 yılında da esnaf ve kobilere özel olarak Kobi Bankacılığı hizmetleri sunmaktadır. Kobi bankacılığı departmanları, dükkan sahibi esnaf ve işletme sahibi kobiler için özel olarak oluşturulmuş birimlerdir. Bankaların kobilere özel oluşturduğu bu birimlerin açılış amacı ise hiç kuşkusuz Kobilerin para trafiği içinde olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen işletme sahipleri ise En iyi Kobi Bankası hangisi merak etmektedir. Kobilere özel kredi kartı ve ticari kredi hizmetlerini en iyi hangi banka sunuyor. İşte En iyi kobi bankaları.

Esnaf İçin En İyi Banka Tavsiye

Esnaf için en iyi banka listemizde ilk sırada Halkbank yer almaktadır. 2022 yılı Esnaf İçin En İyi Bankalar Listesinde yer alan bankalar ise:

 • Halkbank kobi bankacılığı
 • Vakıfbank kobi bankacılığı
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • İş Bankası İşte Kobi
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti Bankası

Kobi Bankacılığı Nedir?

İmalat sanayiinde hisselerin % 25 in fazlası büyük işletmelerin elinde olmayan 1’den 250′ ye kadar işçi çalıştıran işletmeler olarak tanımlanmıştır. Sanayi sektörü açısından Kobilerin ne olduğuna bakarsak Kobiler şu şekillerde tanımlanabilir. Kısıtlı sermaye ve pazarlama olanaklarına rağmen ayakta kalmayı başarabilen, piyasalara mal ve hizmet üretip sunan ve ülkedeki sıkıntılardan yoğun olarak olumsuz şekilde etkilenen ve ekonomik krizlerden büyük işletmelere göre daha fazla olumsuzluk yaşayan bunun sonucunda ağır yara alabilen ancak her şeye rağmen yine de üreten, ülkedeki büyük işletmelerden daha fazla katma değer yaratabilen tüm ticari ve sınai hizmet işletmeler gelmektedir. Kobi bankacılığı sadece bu durumda olan Kobilere hizmet veren ve Kobilerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli fayda ve avantajların sunulduğu bankacılık hizmetlerdir.

Kobimiyim Test Et.

Kobiler İçin En İyi Banka Hangisi?

Sadece Kobilere yönelik hizmetlerin sunulduğu Kobi Bankacılık hizmeti veren bankaların hangisi olduğunu merak edenler Kamu sermayeli Halkbank Kobi bankacılığı hizmetlerine göz atmalıdır. Herkesin bildiği gibi Kobilere yönelik olarak her yıl devlet tarafından devlet teşvikleri verilmektedir. Kobilerin gelişimine yönelik olarak verilen devlet desteklerinin birçoğu Kosgeb kurumu aracılığıyla verilirken bir çoğu da ekonomik sıkıntıda olan esnaf ve kobilere yönelik faizsiz kredi destekleri ve hibeler olarak  verilmektedir. Bu hibe ve faizsiz kredileri kobilere sunan banka olan Halkbankası TTGV, TKDK Kalkınma ajansları destekleri ve Tubitak destekleri olarak Halk bankası aracılığıyla Kobilere sunulmaktadır. Halkbank bu desteklerin yanında Kobilere yönelik olarak kredi kampanyaları ile de adını duyurmaktadır. Tüm bu imkanları Kobiler işyerinden hiç çıkmadan yararlanabilmektedir. Halkbank kobi bankacılığı tarafından Kobilere özel sunulan kredi imkanlarını inceleyebilirsiniz.

Halkbank Kobi Bankacılık hizmetleri arasında kobiler için kredi kampanyası düzenleyen Halk Bankasından hiç yerinizden kalkmadan internet bankacılığını kullanarak Halkbankkobi hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür. Halkbank WEB krediye Halkbank müşteri olsun olmasın herkes başvuruda bulunarak krediden yararlanabilir.

Halkbank WEB Kredi 50 Bin TL limitli olarak 36 aya varan vade ile tüm ihtiyaçlarınız için sizi beklemektedir. Kobiler İnternette 50 bin lira kredi emrinizde sloganıyla sunulan ve www.halkbankkobi.com.tr den başvuru yapabileceğiniz Kobilere özel kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Şirketlerin En Çok Tercih Ettiği Bankalar

Büyük veya büyümekte olan şirketlerin çalışmayı sevdiği işlerinin kolay ve çabuk halledildiği için çalışmak için tercih ettiği bankalar vardır.

2022 Yılı Şirketlerin En Çok Tercih Ettiği Bankalar Listesi;

 • Vakıf Bank
 • Halkbank Kobi Destek Paketleri
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • Garanti Bankası
 • TEB Bankası
 • Finans Bank
 • Deniz Bank Kobi Bankacılığı

Kobi Bankacılığı Halkbank Destek Paketleri

Halkbank Kobi Destek Paketleri olarak hizmete sunduğu kredi paketleri;

İmalat Destek Paketi,İhracat Destek Paketi
Makine İmalat Destek Paketi,Şoför Esnafına Plaka Teminatlı Kredi,
Teknoloji, AR-GE, İnovasyon Destek Paketi,Medikal Kredi Paketi,
KOBİ Turizm Sektörü Destek Paketi,POS İş Yeri Paketi
Hizmet ve Ticaret Sektörü Destek Paketleri,Franchising Destek Paketi
Savunma Sanayi Bölgeleri Destek Paketi,Tarım Destek Paketi 
Taahhüt Sektörü Destek Paketi, Lisanssız Elektrik Üretimini Destek Paketi

Denizbank Kobi Bankacılığı

Denizbank % 7,5 aylık % 0,62 üzerinden kullandırılan nefes kredilerinin ödeme tarihleri 2021 tarihinde başlamıştır.

 • Nefes Kredi Limiti: 100.000 TL
 • Faiz Oranı: Yüzde 7,5 (Yıllık) Aylık % 0,62
 • İlk yıl ödemesiz dönemli Geri Ödeme Tarihi: 2021 
 • 12 Ay Eşit Taksit Ödemesi: 4580 TL

Denizbank TOBB tarafından anlaşmalı olarak sunulan bu avantajların yanında her Kobiye şart olan kredi kartı ve krediye ihtiyacı olup da teminat sıkıntısı çeken Kobilere KGF çözüm sunan Denizbank  Kobilere yönelik hizmetleri ile adını duyuran ve en iyi Kobi bankacılığı hizmetleri sunan bankalar arasındadır.

Finansbank En İyi Kobi Bankası Seçildi

En iyi kobi bankası hangisi sorusuna yönelik AA haberine göre en iyi QNB Finansbank, dünyanın en önde gelen saygın finans kuruluşu ve yayın gruplarından Euromoney tarafından düzenlenen 2020 Mükemmellik Ödülleri”nde, Orta ve Doğu Avrupa’nın en iyi KOBİ Bankası seçildi. Koronavirüs salgını nedeniyle reel sektöre yönelik gerçekleştirdiği kredi paketleri ile kobilerin finansman çözümü sunan ve Dijital Köprü Projesi ile söz konusu destek paketleriyle ödüle layık görüldü.

Yapı Kredi Bankası Kobi Bankacılığı

Kobilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak Kobi kredileri sunan Yapı kredi bankası nın kobi bankacılığı;

 • 36 ay vadeli nakit destek kredisi, (üst limiti yok)
 • 60 ay vadeli makine donanım kredisi, (Satın alınacak ürünün KDV hariç fatura tutarı kadar)
 • 36 ay vadeli ödemesi kolay  turizm kredisi, (üst limiti yok)
 • 36 ay vadeli sezona hazırlık kredisi, (limitsiz)
 • 48 ay vadeli taşıt kredisi ve taksi kredisi, (araç anahtar teslim bedelinin %80’ine kadar taşıt kredisi araç yenileme de %100′ üne kadar, taksi plakası güncel piyasa değerinin %30’una kadar taksi kredisi)
 • 60 ay vadeli yatırım destek kredisi, (limitsiz)
 • 36 ay vadeli Franchising kredisi, (İsim hakkı bedeli, dekorasyon, demirbaş alımı vb. finansmanı için tutarın en fazla %65’i kadar)
 • 12 ay vadeli fuar sergi katılım destek kredisi, (50 bin liraya kadar)
 • 24 ay vadeli ofis ekipman kredisi, (30 bin liraya kadar)
 • 36 ay vadeli Kobi Arge ve Kobi Arge yatırım kredisi,
 • 120 ay vadeli 2B Arazi kredisi ile kobilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için özel çözümler sunmaktadır.

Kobilerin acil nakit ihtiyaçlarına çözüm sunan ve Kobilerin gelişimlerine yönelik fayda ve avantajlar sağlayan en iyi kobi bankaları yukarıda da belirttiğimiz gibi Yapı kredi, Denizbank, Halkbankası ve Teb gibi bankalardır.

Yukarıda verdiğimiz bankaları inceleyip aralarında değerlendirme yaparak bir tanesini seçebilir ve işletmeniz için geçerli ihtiyaçları, bu bankaların Kobi’lere verdiği ayrıcalıkları kullanarak karşılayabilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1