KOSGEB Hibeleri

Vodafone Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası

Vodafone Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası

Kredi notu sorgulama işlemi 2021 yılında da GSM operatörleri tarafından yapılabilmektedir. Vodafone da bu işleme imkan tanıyan operatörler arasındadır. Operatörden KKB puanı sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ancak sms ile yapacağınız findeks kredi notu öğrenme işlemleri ücretsiz değildir. T.C. ile kredi notu sorgulama işlemi 1122′ ye göndereceğiniz bir sms ile olmaktadır. Ayrıca Vodafone’ dan puan sorgulaması yaparak da cihaz alımlarını yapabilirsiniz. Turkcell ve Türk Telekom operatörleri ile de kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.

SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankalardan kredi alabilmek için müşterilerin kredi notlarını bilmeleri gerekmektedir. Kredi notları bir nevi sizin banka ile ilişki halinde bulunduğunuz dönemler göz önüne alınarak hazırlanan raporu ifade etmektedir. Müşterinin kredi karnesi olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Kredi kartınız mı var? Kredi notumu etkilemez diyerek ödemediğiniz borçlarınız dahi kredi notunuzu doğrudan etkilemekte olan kriterler arasında yer almaktadır.

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama işlemlerini yürütürken ücretsiz olarak öğrenme yöntemlerinden bir tanesi de e-devlet üzerinden gerçekleşmektedir. E-devlet kapısı üzerinden birden fazla işlem kolaylıkla yapılabildiği gibi kredi notuda öğrenilebilmektedir. Birçok sorgulama yöntemlerinin gerçekleştiği e-devlette kredi notu sorgulama işlemi geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçirilmiştir. Ücretli sorgulama yapmak istemeyen kişiler e-devlet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden kredi notlarını sorgulayabilmektedir.

E-devlet sistemi üzerinden kredi risk raporu sorgulama işlemi ayda sadece bir defaya mahsus olarak gerçekleşmektedir. Kişinin telefon numarası e-devlet sistemine kayıtlı aynı zamanda da aktif kullanılan bir numara olması da gerekmektedir.

  • Öncelikle kişinin e-devlet sistemine giriş yapması gerekir.
  • Giriş için 11 haneli T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresi ilgili kutucuklara yazılmalıdır.
  • Açılacak olan ekranın arama bölümüne “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” yazılmalı ve ardından “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” butonu seçilmelidir.
  • “Yeni Başvuru” tercih edildikten sonra kişisel bilgiler ekrana gelecektir. Kredi ve Limit Borç Bilgileri Sorgulama bölümüne tıklanır. Bilgiler doğru ise “Başvur” butonuna tıklanması gerekir.
  • Başvurunun ardından kısa bir süre sonra kişinin cep telefon numarasına Risk Merkezinden kısa mesaj gelecektir. Cep telefonuna gelen şifre e-devlet ekranında açılan “Rapor Şifresi” bölümüne yazılır. Ardından “Raporu Görüntüle” seçeneği ile işleme devam edilir. Bu sayede kredi, kredi kartı gibi tüm borç bilgileri ekrana gelecektir. Kredi notu sorgulama işlemi bu şekilde ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

E-devlet üzerinden kredi notu sorgulama işlemi sayesinde vatandaşların borç bilgileri, ödenmemiş borçların faizleri ya da yasal takip durumları son 10 yıla kadar görüntülenebilmektedir.

E-devlet üzerinden kredi notu sorgulaması ile ilgili tüm bilgilere yazımından ulaşabilirsiniz.

SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenme
SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi borcunuz vardı ve ödemeniz. Daha sonra yapılandırma işlemi yaptınız artık borçlarınızı düzenli ödüyorsunuz, ancak tekrar nakite sıkıştınız ve bankaların kapısını çaldınız. Ödemelerimi düzenli yapıyorum kredi notum yüksektir demeyin. Çünkü kara listeye alınan ve sicili bozuk olan banka müşterilerinin sicilleri 5 yılda temizlenmektedir. Kredi notunu yükseltmek isteyenlerin ise ödemelerini düzenli olarak yapmaları, kredi kartı borçlarının en azından asgari tutarlarını aksatmamaları, mevduat hesaplarına düzenli olarak para yatırmaları gerekmektedir.

Şayet borçlarınız ödenmeyecek kadar çoksa ve farklı bankalara ise yapmanız gereken tek bir şey var ki, o da yapılandırma işlemi yapmanızdır. Yapılandırma talebi ile bankalara gittiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk şey bankaların güncel faiz oranları olacaktır. Faizi en düşük bankaya borç transferi yaparak hem borçlarınızı tek çatı altında toplamış olup hem de faiz, dosya masrafı gibi çok çok ağır yükler altına girmekten kurtulmuş olursunuz. Ödemelerinizi bir gün bile aksatmadığınızda kredi notunuzun yükselmiş olduğunu göreceksiniz. Sms ile kredi notu sorgulama da yapabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Oluşturulan bankacılık sistemleri üzerinden ücretsiz olarak kredi sorgulaması yapmak mümkün değildir. Bu noktada okurlarımız kredi talebi ile bankaların kapısını çaldığında, kredi geçmişleri incelenirken bireysel müşteri danışmanlarına kredi notlarını sorarak ücretsiz öğrenirler. Ancak banka şubelerine kredi notumu öğrenmek için geldim dediğiniz taktirde sizden işlem ücreti talep edeceklerdir.

Bankaların mobil uygulamaları ya da internet bankacılığı sistemleri üzerinden de kredi notu sorgulaması yapmak mümkün olmaktadır. Garanti BankasıAkbank, Ziraat Bankası gibi bankalar da kredi notu sorgulaması hizmeti vermektedir. Kredi notu sorgulaması sonrası çıkan sonuca göre kredi alabilme durumunuz ortaya çıkacaktır.

Kredi risk raporu puanlarına göre kredi kullanma kabiliyetiniz aşağıdaki aralıklara göre belirlenecektir;

kredi-notu-aralıkları
Kredi notu aralıkları

Tabloda kredi notu aralıkları, risk grupları ve kredi kullanabilme ihtimalleri yer almaktadır. 1100 ve üzeri kredi notuna sahip olanların başvuruları kabul edilecektir.

Vodafone KKB Puanı Sorgulama

GSM operatörleri üzerinden kredi notu sorgulanması mümkündür. Turkcell, Vodafone gibi operatörlerden nasıl kredi notu öğrenebileceğinizi adım adım anlatacağız.

  • İlk olarak cep telefonunuzu elinize alınız ve mesajlar bölümünü açınız.
  • Yeni mesaja tıklayınız ve alıcı kısmına 1122 yazınız.
  • Mesaj gir bölümüne T.C. KİMLİK NUMARASI bir boşluk bırakarak DOĞUM YILI yazınız.
  • SMS’ i göndererek cevap gelmesini bekleyiniz.

İşleminiz bir kaç dakika içinde gerçekleşecektir. Vodafone kredi notu sorgulama işleminin ücreti 14 TL’ dir. Faturasız hatların sorgulama yapabilmeleri için yeterli bakiyelerinin olması gerekmektedir. Bu işlem sayesinde bankaya gitmenize gerek kalmayacaktır.

Vodafone KKB Puanı Sorgulama
Vodafone KKB Puanı Sorgulama

Bankalar tarafından oluşturulmuş olan KKB Risk Raporu’ na tüm bankalar bu sisteme eriştiği gibi, GSM operatörleri ve BMK Ekpsress gibi sistemler de erişebilmektedir. İlk kez kredi notu sorgulaması yapacak olanlar en ucuz kredi notu sorgulaması yöntemi olan BMK Ekpress üzerinden 1 TL karşılığında risk raporlarını öğrenebilirler.

Kredi notu düşük olanların bu anlamda yapmaları gereken kredi notlarını yükseltmeleri olacaktır. Sürekli bankadan kredi çeken ancak ödemelerini günü gününe yapanlar bankalar ile hiç muhatap olmayanlara göre daha avantajlı durumda olabilmektedir.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!