Vodafone Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası 2023

2023 yılında GSM operatörleri tarafından kredi notu sorgulaması yapılabilecek. Vodafone kredi notu sorgulama hizmeti de operatör üzerinden kullanılmaktadır. Hat sahipleri KKB puanlarını anında sorgulayabilir. Ancak sms ile findeks kredi notu öğrenme işlemleri ücretsiz değildir.

T.C ile kredi notu sorgulama süreci 1122’ye sms gönderilerek yapılır. Vodafone’dan puan sorgulayarak da cihaz satın alabilirsiniz. Vodafone kredi sorgulama ve öğrenmenin nasıl yapıldığını, KKB risk notu ile ilgili yapılması gerekenleri sıraladık.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Bankalardan kredi alabilmek için müşterilerin kredi notlarını bilmeleri gerekmektedir. Kredi notları bir nevi sizin banka ile ilişki halinde bulunduğunuz dönemler göz önüne alınarak hazırlanan raporu ifade etmektedir. Müşterinin kredi karnesi olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Kredi kartınız mı var? Kredi notumu etkilemez diyerek ödemediğiniz borçlarınız dahi kredi notunuzu doğrudan etkilemekte olan kriterler arasında yer almaktadır.

Vodafone T.C ile Kredi Notu Sorgulama

Kendi T.C kimlik numarası ile kredi notunu öğrenmek isteyen Vodafone operatörü kullanıcıları için tek seçenek 1122 SMS numarasına mesaj atmaktır. Vodafone findeks kredi notu öğrenme hizmeti ücretli olup sizden sadece 17,50 TL tahsil edilir. Sonuç yine anında mesajla iletilir.

Vodafone mağazalarına veya şubelerine gitmenize gerek yok. Bunun için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek T.C Kimlik numaranızı, 4 haneli doğum yılınızı bir boşluk bırakarak yazıp 1122’ye mesaj atmanız yeterli. KDV ve ÖİV dahil toplam 17,50 TL ücretlendirilirsiniz.

Vodafone SMS ile KKB Puanı Sorgulama

GSM operatörleri üzerinden kredi notu sorgulanması SMS numarası 1122 ile yapılır. Turkcell ve Vodafone gibi operatörlerden nasıl kredi notu öğrenebileceğinizi adım adım anlatacağız.

Vodafone SMS ile KKB puanı sorgulama adımları aşağıdaki gibidir.

  • İlk olarak cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girin.
  • Yeni mesaja tıklayınız. Vodafone kredi puanı sorgulamak için mesaj bölümüne T.C. KİMLİK NUMARASI bir boşluk bırakarak DOĞUM YILI yazarak 1122’ye göndermeniz yeterlidir.
  • SMS’ i gönderdikten sonra cevap kısa mesaj ile iletilecektir.

İşleminiz bir kaç dakika içinde gerçekleşecektir. Vodafone kredi notu sorgulama işleminin ücreti 17,50 TL’ dir. Faturasız hatların sorgulama yapabilmeleri için yeterli bakiyelerinin olması gerekmektedir. Bu işlem sayesinde bankaya gitmenize gerek kalmayacaktır.

Bankalar tarafından oluşturulmuş olan KKB Risk Raporu’ na tüm bankalar bu sisteme eriştiği gibi, GSM operatörleri ve Findeks gibi sistemler de erişebilmektedir. İlk kez kredi notu sorgulaması yapacak olanlar en ucuz kredi notu sorgulaması yöntemi olan FİNDEKS üzerinden uygun ücretler karşılığında risk raporlarını öğrenebilirler. Findeks ürünleri avantajlarını ve servis detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Kredi notu düşük olanların bu anlamda kredi notlarını yükseltmeleri gerekecektir. Bankadan sürekli kredi çekip ödemelerini günlük olarak yapanlar, bankalarla hiç muhatap olmayanlara göre daha avantajlı olabilir.

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Vodafone dahil diğer operatörlerden kredi notu sorgulama yolu ise 1112’ye SMS göndererek mümkündür. Ancak bu yöntem tüm hat sahiplerine ücretlidir. Bunu ücretsiz yapmak istiyorsanız herhangi bir bankaya giderek kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Banla tarafından müşterilere nakit destek verilmeden önce risk durumu göz önünde bulundurulur. Başvurularınızı yaptıktan sonra ücretsiz olarak kredi puanınızı öğreneceksiniz. Bankalar sizi bilgilendirecek ve nakit destek alıp alamayacağınızı söyleyecektir. Ücretsiz sorgulama için banka şubeleri, kredi ve cep telefonları, beyaz eşya mağazaları ve bayiler aracılığıyla notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Finansman Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hat sahipleri vodafone finansman limitini sorgulayarak, cep telefonu gibi elektronik cihazları taksitle alabiliyorlar. Finansman sporgulama için yine faturalarınızı düzenli ödüyor olmanız ve sicil notunuz önemlidir. Telefonunuzdan kredi risk durum sorgulamak için yine 1122 numarasına kimlik numaranız ve doğum yılınızı göndermeniz yeterli olacaktır.

Belirlenen müşteri limit puanı herkes için ayrı ayrı hesaplanır. Vodafone kredi notu sorgulamada abonelik süresi, hattınıza ait faturaların tutarlarının düzenli ödenmesi, ödeme performansınız dikkate alınarak finansman puanınız sorgulanır. Uygun olduğu takdirde, limitinize göre en fazla 2 cihaz satın alma kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Vodafone hat sahipleri sorgu servis numarası 542, diğer operatörler için 0542 542 00 00 numaralı hattı arayarak bilgi alabilir ve notunu hemen öğrenebilir.

Bankalardan Kredi Notu Sorgulama

Oluşturulan bankacılık sistemleri üzerinden ücretsiz olarak kredi sorgulaması yapmak mümkün değildir. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom hat sahipleri de bireysel müşteri danışmanlarına kredi notlarını sorarak ücretsiz öğrenirler. Kredi notu sorgulamak istiyorum diyerek değil, kredi, kredi kartı gibi işlemler için limitinizi öğrenmek amacıyla giderseniz bedava sorgulama yaptırabilirsiniz.

Bankaların mobil uygulamaları ya da internet bankacılığı sistemleri üzerinden de kredi notu sorgulaması yapmak mümkün olmaktadır. Garanti Bankası, Akbank ve Ziraat Bankası gibi bankalar da kredi notu sorgulaması hizmeti vermektedir. Kredi notu sorgulaması sonrası çıkan sonuca göre kredi alabilme durumunuz ortaya çıkacaktır.

Kredi risk raporu puanlarına göre kredi kullanma kabiliyetiniz aşağıdaki aralıklara göre belirlenecektir;

kredi-notu-aralıklarıPin
Kredi notu aralıkları

Tabloda kredi notu aralıkları, risk grupları ve kredi kullanım olanakları yer almaktadır. Genel olarak kredi notu 1100 ve üzeri olan başvurular kabul edilecektir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi borcun vardı ve ödemedin. Daha sonra yeniden yapılandırma işlemi yaptınız, şimdi borçlarınızı düzenli ödüyorsunuz ama yine nakde sıkışıp bankaların kapılarını çalıyorsunuz. Ödemelerimi düzenli yaptığımı ve kredi notumun yüksek olduğunu söylemeyin. Çünkü kara listeye alınan ve sicili bozuk olan banka müşterilerinin kayıtları 5 yılda temizleniyor. Kredi notunu yükseltmek isteyenler, ödemelerini düzenli yapmalı, kredi kartı borçlarının en az asgari tutarını geciktirmemeli ve mevduat hesaplarına düzenli olarak para yatırmalıdır.

Borçlarınız ödenemeyecek kadar büyük ve farklı bankalara ise yapmanız gereken tek bir şey var, o da yeniden yapılandırmak. En düşük faizli bankaya borç aktararak hem borçlarınızı tek çatı altında toplayacak hem de faiz ve dosya masraflarından kurtulacaksınız. Yapılandırma yaparak ödemelerinizi bir gün bile geciktirmediğinizde kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz.

Kredi notu öğrenme SMS kaç TL?

vodafone ile kredi notu öğrenmek isteyen kişiler 17,50 TL ödeme yapmak zorundadır.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1