Vodafone Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası 2022

Kredi notu sorgulama işlemi 2022 yılında da GSM operatörleri tarafından yapılabilmektedir. Vodafone kredi notu sorgulama servisi de operatör aracılığı ile kullanılıyor. Hat sahipleri anında KKB puanı sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ancak sms ile yapacağınız findeks kredi notu öğrenme işlemleri ücretsiz değildir. T.C. ile kredi notu sorgulama işlemi 1122′ ye göndereceğiniz bir sms ile olmaktadır. Ayrıca Vodafone’ dan puan sorgulaması yaparak da cihaz alımlarını yapabilirsiniz. Vodafone kredi sorgulama ve öğrenme nasıl yapıldığı, KKB risk notu hakkında yapılması gerekenleri sıraladık.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Bankalardan kredi alabilmek için müşterilerin kredi notlarını bilmeleri gerekmektedir. Kredi notları bir nevi sizin banka ile ilişki halinde bulunduğunuz dönemler göz önüne alınarak hazırlanan raporu ifade etmektedir. Müşterinin kredi karnesi olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Kredi kartınız mı var? Kredi notumu etkilemez diyerek ödemediğiniz borçlarınız dahi kredi notunuzu doğrudan etkilemekte olan kriterler arasında yer almaktadır.

Vodafone T.C. ile Kredi Notu Sorgulama

Kendi T.C. kimlik numarası ile kredi notunu öğrenmek isteyen Vodafone operatörü kullanıcıları için tek seçenek 1122 SMS numarasına mesaj atmaktır. Vodafone findeks kredi notu öğrenme hizmeti ücretli olup sizden sadece 14 TL tahsil edilir. Sonuç yine anında mesajla iletilir. Vodafone mağazaları veya şubelerine gitmenize gerek kalmaz. Bunun için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek T.C. kimlik numaranızı, bir boşluk bırakarak 4 haneli doğum yılınızı yazmanız ve 1122 numarasına mesaj atmanız yeterlidir. Sizden KDV ve ÖTV dahil toplamda 14 TL ücret kesintisi olmaktadır.

Vodafone SMS ile KKB Puanı Sorgulama

GSM operatörleri üzerinden kredi notu sorgulanması SMS numarası 1122 ile yapılır. Turkcell, Vodafone gibi operatörlerden nasıl kredi notu öğrenebileceğinizi adım adım anlatacağız.

  • İlk olarak cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girin.
  • Yeni mesaja tıklayınız. Vodafone kredi puanı sorgulamak için mesaj bölümüne T.C. KİMLİK NUMARASI bir boşluk bırakarak DOĞUM YILI yazarak 1122’ye göndermeniz yeterlidir.
  • SMS’ i gönderdikten sonra cevap kısa mesaj ile iletilecektir.

İşleminiz bir kaç dakika içinde gerçekleşecektir. Vodafone kredi notu sorgulama işleminin ücreti 14 TL’ dir. Faturasız hatların sorgulama yapabilmeleri için yeterli bakiyelerinin olması gerekmektedir. Bu işlem sayesinde bankaya gitmenize gerek kalmayacaktır.

Bankalar tarafından oluşturulmuş olan KKB Risk Raporu’ na tüm bankalar bu sisteme eriştiği gibi, GSM operatörleri ve Findeks gibi sistemler de erişebilmektedir. İlk kez kredi notu sorgulaması yapacak olanlar en ucuz kredi notu sorgulaması yöntemi olan FİNDEKS üzerinden uygun ücretler karşılığında risk raporlarını öğrenebilirler. Findeks ürünleri avantajlarını ve servis detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Kredi notu düşük olanların bu anlamda yapmaları gereken kredi notlarını yükseltmeleri olacaktır. Sürekli bankadan kredi çeken ancak ödemelerini günü gününe yapanlar bankalar ile hiç muhatap olmayanlara göre daha avantajlı durumda olabilmektedir.

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Vodafone dahil diğer operatörlerden kredi notu sorgulamanın yolu 1112 numarasına SMS göndermek ile mümkün. Fakat bu yöntem tüm hat sahipleri için ücretlidir. Ücretsiz olarak bu işlemi yapmak istiyorsanız, kredi veya kredi kartı başvurusu yapmak için herhangi bir bankaya gidebilirsiniz. Banla tarafından müşterilere nakit desteği verilmeden önce risk durumuna bakılmaktadır. Başvurularınızı yaptıktan sonra, kredi notunuzu bedava olarak öğrenmiş olursunuz. Bankalar size bildirim yaparak nakit desteği alıp alamayacağınızı söylerler. Ücretsiz sorgulama için banka şubeleri, kredi ile cep telefonu, beyaz eşya satan mağazalar ve bayiler aracılığı ile notunuzu sorgulatabilirsiniz.

Vodafone Finansman Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hat sahipleri vodafone finansman limitini sorgulayarak, cep telefonu gibi elektronik cihazları taksitle alabiliyorlar. Finansman sporgulama için yine faturalarınızı düzenli ödüyor olmanız ve sicil notunuz önemlidir. Telefonunuzdan kredi risk durum sorgulamak için yine 1122 numarasına kimlik numaranız ve doğum yılınızı göndermeniz yeterli olacaktır.

Belirlenen müşteri limit puanı herkes için ayrı ayrı hesaplanır. Vodafone kredi notu sorgulamada abonelik süresi, hattınıza ait faturaların tutarlarının düzenli ödenmesi, ödeme performansınız dikkate alınarak finansman puanınız sorgulanır. Uygun olduğu takdirde, limitinize göre en fazla 2 cihaz satın alma kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Vodafone hat sahipleri sorgu servis numarası 542, diğer operatörler için 0542 542 00 00 numaralı hattı arayarak bilgi alabilir ve notunu hemen öğrenebilir.

Bankalardan Kredi Notu Sorgulama

Oluşturulan bankacılık sistemleri üzerinden ücretsiz olarak kredi sorgulaması yapmak mümkün değildir. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom hat sahipleri de bireysel müşteri danışmanlarına kredi notlarını sorarak ücretsiz öğrenirler. Kredi notu sorgulamak istiyorum diyerek değil, kredi, kredi kartı gibi işlemler için limitinizi öğrenmek amacıyla giderseniz bedava sorgulama yaptırabilirsiniz.

Bankaların mobil uygulamaları ya da internet bankacılığı sistemleri üzerinden de kredi notu sorgulaması yapmak mümkün olmaktadır. Garanti Bankası, Akbank, Ziraat Bankası gibi bankalar da kredi notu sorgulaması hizmeti vermektedir. Kredi notu sorgulaması sonrası çıkan sonuca göre kredi alabilme durumunuz ortaya çıkacaktır.

Kredi risk raporu puanlarına göre kredi kullanma kabiliyetiniz aşağıdaki aralıklara göre belirlenecektir;

kredi-notu-aralıklarıPin
Kredi notu aralıkları

Tabloda kredi notu aralıkları, risk grupları ve kredi kullanabilme ihtimalleri yer almaktadır. Genellikle 1100 ve üzeri kredi notuna sahip olanların başvuruları kabul edilecektir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi borcunuz vardı ve ödemediniz. Daha sonra yapılandırma işlemi yaptınız artık borçlarınızı düzenli ödüyorsunuz, ancak tekrar nakite sıkıştınız ve bankaların kapısını çaldınız. Ödemelerimi düzenli yapıyorum kredi notum yüksektir demeyin. Çünkü kara listeye alınan ve sicili bozuk olan banka müşterilerinin sicilleri 5 yılda temizlenmektedir. Kredi notunu yükseltmek isteyenlerin ise ödemelerini düzenli olarak yapmaları, kredi kartı borçlarının en azından asgari tutarlarını aksatmamaları, mevduat hesaplarına düzenli olarak para yatırmaları gerekmektedir.

Şayet borçlarınız ödenmeyecek kadar çoksa ve farklı bankalara ise yapmanız gereken tek bir şey var ki, o da yapılandırma işlemi yapmanızdır. Faizi en düşük bankaya borç transferi yaparak hem borçlarınızı tek çatı altında toplamış olup hem de faiz, dosya masrafından kurtulursunuz. Yapılandırma yaparak, ödemelerinizi bir gün bile aksatmadığınızda kredi notunuzun yükselmiş olduğunu göreceksiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

1