KosgebKredisi.com

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2022 (Yüksek Limit)

Üniversite öğrencilere 2022 yılında kredi kartı veren bankalardan bazıları Akbank, İş Bankası, TEB, Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıflar Bankası’dır.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2022 (Yüksek Limit)

Üniversitelilere kredi veren bankalar hangileri olduğu konusunda yaptığımız araştırmalar neticesinde, en başta Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Veren bankalardır. Bu banka olmak üzere, Vakıfbank, İş Bankası, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, Odeabank, Garanti Bankası üniversite öğrencilerinin kredi alabileceği bankalardır. Peki Eğitim Kredisi Veren bankalardan kredi alabilmek için gerekli koşullar nelerdir Bu yazımızda Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank ve İş Bankası gibi bankaların öğrenci kredisi ve kredi kartı ile ilgili bilgilerden bahsedeceğiz.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2022 Hangileridir?

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar yaşam standartlarının oldukça yükseldiği günümüz şartlarında nakit ihtiyacı da oldukça artmış durumdadır. Öyle ki herhangi gidere sahip olan yüzlerce insan nakit ihtiyacını eski günlerdeki gibi bir yakınından elden borç alarak değil, herhangi uygun şartlara sahip bankalardan temin etmeye çalışıyor. Bu nakit ihtiyacı bir yuva kurmak isteyen, iş yeri açmak ya da bir yatırım yapmak isteyen insanlar için daha önemli görünse de üniversite öğrencilerinin de artık ilgisini çekiyor.

Eğitim masrafları konusunda sıkıntıya düşmüş, nakite ihtiyaç duyan ya da bireysel olarak herhangi bir proje geliştirmek isteyen bir üniversite öğrencisi de günümüzde nakit ihtiyacı hissedebiliyor. Peki, üniversite öğrencileri kredi alabiliyor mu diye düşünüyorsanız, cevabımız “evet.” diyebiliriz. Hem de bir ya da birkaç banka değil, hatırı sayılır sayıda banka üniversite öğrencilerinin bu ihtiyacını karşılamak için kredi veriyor. Tabi her kredi verdikleri vatandaş gibi bankaların da belirli kriterleri ve şartları bulunuyor.

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle öğrenciler herhangi bir gelir belgesine sahip olmadıklarından gelir belgesine sahip olmayan kişiler sınıfında değerlendirilecektir. İlk adımda genel olarak öğrencilerde aranan en önemli şart kredi notu risksiz bir pozisyonda olmalarıdır. Eğer durum böyleyse öğrenciler gelir belgesi olmadan kredi veren tüm bankalara kredi için başvuruda bulunabilirler. Üstelik hem gelir belgesi hem de herhangi bir kefile ihtiyaç duymadan kredi çekmeleri bazı şartlarda mümkün diyebiliriz.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 

Tabi ki ne kadar öğrenci olunsa da belirli kriterler ve kurallar bu üniversitelilere kredi veren bankalar tarafından da uygulanmaktadır.

Bankalarla olan ilişkinizde de ödemelerinizi zamanında yapmanız aranızdaki güvenin kurulmasını sağlaması açısından nakit akışı sağlayarak kredi notu oluşturmalı e kredi kartı kullanıyorsanız taksit ödemeleri zamanında yapma özen göstermeli ve hesabınızda bir miktar nakit bulundurmalı ve düzneli olarak çalıştığınız banka hesabınızda aktif nakit akışı olduğunu ve çalıştığınız bankaya sadık müşteri olduğunuzu bu gibi yöntemler ile ispatlamanız gerekmektedir. Öğrenci olsanız dahi bankalar nakit akışı gördüklerinde kredi notu oluşturacak ve sorunsuz olduğunuzu tespit ettiklerinde kredi vermekten çekinmeyeceklerdir.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 
Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar

Şimdi üniversitelilere kredi veren bankalar 2022 yılında ne şartlar ve hangi kampanyalara sahipmiş inceleyelim.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ders çalışmak üzerine oluşturduğu slogan ile Ziraat Bankası öğrenciye kredi olarak 36 ay vadeli ve düşük faizli kredi seçenekleri sunuyor. Ödeme kolaylıkları oldukça fazla olan bu kredi üniversite eğitimi, kurs masrafları ve dershane giderleri için veriliyor. Ziraat Bankası 36 vadeli bu eğitim kredisi için kefil ya da gelir ile ilgili bir teminat ya da gelir belgesi istenmektedir. Bu kredi öğrenciye katkıda bulunan herhangi bir aile bireyine, düzenli bir geliri var ise öğrenciye ya da kursiyerlere de ödenebilmektedir.

Üniversitelilere kredi veren bankalar ve şartları Ziraat Bankası için bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvuru Belgeleri

Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında yer alan eğitim kredisinden yararlanmak isteyen öğrenciler aşağıdaki evraklar ile Ziraat Bankası’na müracaatta bulunabilirler. Eğitim kredisi başvurusu için Ziraat Bankası tarafından talep edilen evraklar aşağıdaki gibidir;

  • Eğitim kredisi için başvuru dilekçesi
  • Başvuru sahibine ait T.C Kimlik kartı
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Başvurucak kişinin eğitim ve öğretimi ile alakalı belgeler

İş Bankası üniversitelilere kredi veren bankalar ve şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi 

İş Bankası daha önce de yaptığı gibi eğitime destek vermeye 2022 yılında da devam edecektir. Öğrencilerin özel okulları, üniversite öğrencilerinin eğitim masrafları ve benzeri için İş Bankası eğitim kredisi veren bir banka olarak başvuru sırasında eğitim almakta olduğuna dair öğrenci kayıt evrakı ve okul masrafını gösteren evrakına sahip olmalıdır. Bu kredi okulun hesabına yahut faturalandırılmış halde nakit olarak elden teslim alınabilmektedir.

Yukarıdaki eğitim kredisi tablosunda görüldüğü üzere 36 aya varan vade imkanları ile eğitim kredisi kullandırılacaktır. Eğitim kredisinden yararlanmak için size en yakın İş Bankası Şubesine gidiniz!

Denizbank Öğrenci Kredisi

Öğrencilerin direkt olarak kendilerinin başvuruda bulunup azami 55 bin liraya kadar kredi alabilecekleri bir banka olan Denizbank öğrenci kredisi alabilirsiniz. Öğrenciler bu krediyi alırken kefil, gelir teminatı ve benzeri gibi herhangi hiçbir evraka ihtiyaç duymuyorlar. Deniz Bank’ tan bir öğrenci olarak alabileceğiniz kredi için tek yapmanız gereken aileniz veya herhangi bir yerden gelen bir ücretin Denizbank ‘ ta açtırdığınız bir hesap üzerinden sağlanması olacaktır. Böylelikle kredi notu yükselerek bankanın kredi verme ihtimalini arttıracaksınız. Bu kredinin yanı sıra eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile banka tarafından verilen 36 ay vadeli Eğitim Kredisinden de yararlanabilirsiniz. 

Denizbank Öğrenci Kredisi Hesaplama Tablosu

Kredi TutarıVade SüresiAylık Faiz OranıAylık Taksit OranıDosya Masrafları
10.000 TL

12 Ay

1,19%

912,69  TL

50
10.000 TL

24 Ay

1,19%

495,08  TL

50

10.000 TL

36 Ay

1,19%

357,20  TL

50

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi eğitim kredisi olarak en yüksek kredi miktarlarından sayılabilecek olan 50.000 TL’ lik bir kredi veriyor. Ayrıca bu krediyi de dosya masrafı olmadan ve 36 aya kadar vade seçenekleri ile veriyor. İstenen evraklarla birlikte bir Yapı Kredi şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi tarafından verilen Eğitim Kredisi hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. 

Odeabank

Özel okul ve üniversite eğitim masrafları için Odea Bank 36 aya kadar vadeli olan 20.000TL’ yi bulan eğitim kredisi veriyor. İhtiyacınız olan şeylerin en başında gelen eğitim masraflarınız gösterir bir belge ve okula ait banka hesap bilgisi olup bunları Odeabank’ a göstererek kredi alma imkânına sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti bankası öğrencilere kredi konusunda oldukça hatırı sayılır bir kolaylık sunuyor. Eğitim ve özel okullar için verdiği bu kredileri 25.000TL’ ye kadar yükseltebiliyor. Faiz oranları ise bu kredi için oldukça uygun olarak hazırlanmıştır. Cazip bir fırsat ile öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarının karşılanmasında iyi bir hizmet sağlıyor. Fırsatlar için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunların haricinde size verebileceğimiz bir tavsiye de eğer eğitim masraflarınız kredi çekecek kadar çok değil fakat yine de nakit ihtiyacınız varsa, öğrencilere kredi kartı veren bankalar tarafından daha yüksek limitli kredi kartları alarak bu ihtiyacınızı daha kısa bir yoldan karşılayabilirsiniz. Öğrenci kredisi veren bankalar 2022 yılında da Eğitim Kredisi adı altında kredi vermeye devam edecektir. 

Üniversitelilere Kredi Veren Diğer Bankalar

  • TEB
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • HSBC
  • Qnb Finansbank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Öğrencilere SED Yardımı Sorgulama

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.