Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2022 (Yüksek Limit)

Üniversite öğrencilerine hangi bankaların kredi verdiğini araştırmamız sonucunda eğitim kredisi veren ilk banka Ziraat Bankası olmuştur. Bu banka, Vakıfbank, İş Bankası, Deniz Bankası, Yapı Kredi Bankası, Odeabank, Garanti Bankası üniversite öğrencilerinin kredi alabileceği bankalardır.

Bu yazımızda Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank ve İş Bankası gibi bankaların öğrenci kredileri ve kredi kartlarından bahsedeceğiz.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2022 Hangileridir?

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankaların yaşam standartlarının oldukça arttığı günümüz koşullarında nakit ihtiyacı da oldukça artmıştır. Öyle ki, herhangi bir masrafı olan yüzlerce kişi, nakit ihtiyaçlarını eski günlerdeki gibi bir akrabadan borçlanarak değil, uygun şartlarla bankalardan temin etmeye çalışıyor.

Ev yapmak, iş kurmak veya yatırım yapmak isteyenler için bu nakit ihtiyacı daha önemli görünse de artık üniversite öğrencilerinin de ilgisini çekiyor.

Eğitim harcamalarında sıkıntı yaşayan, nakit ihtiyacı olan veya bireysel olarak herhangi bir proje geliştirmek isteyen bir üniversite öğrencisi de bugün nakit ihtiyacı hissedebilir.

Peki, üniversite öğrencileri kredi alabiliyor mu diye düşünüyorsanız, cevabımız “evet.” diyebiliriz. Hem de bir ya da birkaç banka değil, hatırı sayılır sayıda banka üniversite öğrencilerinin bu ihtiyacını karşılamak için kredi veriyor. Tabi her kredi verdikleri vatandaş gibi bankaların da belirli kriterleri ve şartları bulunuyor.

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle öğrencilerin herhangi bir gelir belgesi olmadığı için gelir belgesi olmayanlar sınıfında değerlendirilecektir. İlk adımda genel olarak öğrenciler için en önemli şart, kredi puanı ile risksiz bir konumda olmalarıdır.

Bu durumda öğrenciler, kredi veren tüm bankalara gelir belgesi olmadan kredi başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca bazı şartlar altında hem gelir belgesine hem de kefilliğe ihtiyaç duymadan kredi çekmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 

Elbette kaç öğrencisi olursa olsun bu üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar tarafından da belli kriterler ve kurallar uygulanmaktadır. Üniversitelilerin bankalardan kredi alabilmesi için gerekli koşullar şunlardır:

Bankalar ile olan ilişkinizde aranızda güvenin oluşması için ödemelerinizi zamanında yapmanız ve nakit akışını sağlayarak kredi puanı oluşturmanız ve eğer kredi kartı kullanıyorsanız taksit ödemelerini zamanında yapmaya özen göstermeniz, hesabınızda bir miktar nakit bulundurduğunuzu, düzenli olarak çalıştığınız banka hesabınızda aktif nakit akışınız olduğunu ve çalıştığınız bankanın sadık müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunu bu tarz yöntemlerle ispatlamanız gerekiyor.

Öğrenci olsanız bile bankalar nakit akışını gördüklerinde kredi notu oluşturacak ve sorunsuz olduğunuzu anladıklarında size kredi vermekten çekinmeyeceklerdir.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar Pin
Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar

Şimdi gelin birlikte üniversite öğrencilerine kredi veren bankaların 2022 yılında hangi koşulları ve hangi kampanyaları olduğunu inceleyelim.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası okuma sloganıyla öğrencilere 36 ay düşük faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor. Ödeme kolaylıkları çok olan bu kredi üniversite eğitimi, kurs masrafları ve dershane masrafları için verilmektedir. Ziraat Bankası 36 vadeli bu eğitim kredisi için kefil veya gelire ilişkin teminat veya gelir belgesi talep etmektedir.

Bu kredi, öğrenciye katkıda bulunan herhangi bir aile üyesine veya düzenli bir geliri varsa öğrenciye veya kursiyere ödenebilir.

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar ve Ziraat Bankası şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvuru Belgeleri

Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında öğrenim kredisinden yararlanmak isteyen öğrenciler aşağıdaki belgelerle Ziraat Bankası’na başvurabilirler. Ziraat Bankası tarafından eğitim kredisi başvurusu için istenen belgeler şunlardır:

  • Eğitim kredisi için başvuru dilekçesi
  • Başvuru sahibine ait T.C Kimlik kartı
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Başvuru sahibinin eğitim ve öğretimine ilişkin belgeler

Üniversite öğrencilerine kredi veren İş Bankası bankaları ve şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi 

İş Bankası, daha önce olduğu gibi 2022 yılında da eğitime desteğini sürdürecektir. Öğrencilerin özel okullarda okuduklarını gösteren öğrenci kayıt belgesi, üniversite öğrencilerinin öğrenim giderleri ve benzeri, İş Bankası’ndan öğrenim kredisi veren bir banka olarak ve başvuru sırasında okul giderlerini gösteren belge olması gerekir.

Bu kredi, okulun hesabına elden veya faturalı nakit olarak teslim edilebilir.

İşbankası eğitim kredisi tablosunda da görüldüğü üzere eğitim kredileri 36 aya varan vadelerle kullandırılacak. Eğitim kredisinden yararlanmak için size en yakın İş Bankası Şubesi’ne gidin!

Denizbank Öğrenci Kredisi

Öğrencilerin doğrudan başvurabilecekleri ve maksimum 55 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekleri bir banka olan Denizbank öğrenci kredisi alabilirsiniz. Öğrenciler bu krediyi alırken kefil, gelir garantisi ve benzeri belgelere ihtiyaç duymazlar. Öğrenciyken DenizBank’tan alabileceğiniz kredi için yapmanız gereken tek şey, DenizBank’ta açmış olduğunuz bir hesap aracılığıyla ailenizden veya herhangi bir yerden ücret temin etmek.

Bu sayede kredi notunuzu yükseltecek ve bankanın kredi verme olasılığını artırmış olacaksınız. Bu krediye ek olarak, eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için banka tarafından verilen 36 Aylık Eğitim Kredisinden de yararlanabilirsiniz.

Denizbank Öğrenci Kredisi Hesaplama Tablosu

Kredi TutarıVade SüresiAylık Faiz OranıAylık Taksit OranıDosya Masrafları
10.000 TL

12 Ay

1,19%

912,69  TL

50
10.000 TL

24 Ay

1,19%

495,08  TL

50

10.000 TL

36 Ay

1,19%

357,20  TL

50

Denizbank Öğrenci Kredisi Hesaplama Tablosu

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi, en yüksek kredi tutarlarından biri sayılabilecek 50.000 TL’lik krediyi eğitim kredisi olarak vermektedir. Ayrıca bu krediyi dosya masrafı olmadan ve 36 aya varan vade seçenekleri ile vermektedir. Gerekli belgelerle bir Yapı Kredi şubesine başvurabilirsiniz. Yapı Kredi’nin verdiği Eğitim Kredisi hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Odeabank

Odea Bank, özel okul ve üniversite eğitim giderleri için 20.000 TL’ye kadar 36 aya varan vade ile eğitim kredisi veriyor. İhtiyacınız olan ilk şey eğitim giderlerinizi gösteren bir belge ve okulun banka hesap bilgileridir ve bunları Odeabank’a göstererek kredi alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, öğrencilere kredi konusunda önemli bir kolaylık sağlıyor. Eğitim ve özel okullar için bu kredileri 25.000 TL’ye kadar artırabiliyor. Bu kredinin faiz oranları oldukça uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Cazip bir fırsatla öğrencilerin eğitim ve öğretim giderlerinin karşılanmasında iyi bir hizmet sunmaktadır. En yakın Garanti Bankası şubesine giderek fırsatlara başvurabilirsiniz.

Bunların dışında size verebileceğimiz bir tavsiye, eğer eğitim giderleriniz kredi çekecek kadar olmasa da yine de nakit ihtiyacınız varsa, daha yüksek limitli kredi kartı alarak ihtiyacınızı daha kısa sürede karşılayabilirsiniz. öğrencilere kredi kartı veren bankalar.

Öğrenci kredisi veren bankalar 2022 yılında da Eğitim Kredisi adı altında kredi vermeye devam edecektir. 

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Diğer Bankalar

Üniversite öğrencilerine kredi veren diğer bankalar aşağıdaki gibidir:

  • TEB
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • HSBC
  • Qnb Finansbank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Öğrencilere SED Yardımı Sorgulama

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

1