Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023 (Yüksek Limit)

Üniversite öğrencilerine hangi bankaların kredi verdiğini araştırmamız sonucunda eğitim kredisi veren ilk banka Ziraat Bankası olmuştur. Bu banka, Vakıfbank, İş Bankası, Deniz Bankası, Yapı Kredi Bankası, Odeabank, Garanti Bankası üniversite öğrencilerinin kredi alabileceği bankalardır.

Bu yazımızda Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank ve İş Bankası gibi bankaların öğrenci kredileri ve kredi kartlarından bahsedeceğiz.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında Hangileridir?

Ev yapmak, iş kurmak veya yatırım yapmak isteyenler için bu nakit ihtiyacı daha önemli görünse de artık üniversite öğrencilerinin de ilgisini çekiyor.

Eğitim harcamalarında zorluk çeken, nakit ihtiyacı olan veya bireysel olarak herhangi bir proje geliştirmek isteyen bir üniversite öğrencisi de bugün nakit ihtiyacı hissedebilir. Öğrencilere kredi veren veya kredi kartı veren bankalara başvuru yaparak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

2023 yılında öğrencilere kredi veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir:

 • Denizbank
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Katılım
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka Türk Bankaları öğrencilere kredi veren bankalardır.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar 2023 Yılında Hangileridir?

Öncelikle öğrencilerin herhangi bir gelir belgesi olmadığı için gelir belgesi olmayanlar sınıfında değerlendirilecektir. İlk adımda genel olarak öğrenciler için en önemli koşul kredi notu ile risksiz bir konumda olmaktır.

Bu durumda öğrenciler, kredi veren tüm bankalara gelir belgesi olmadan kredi başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca bazı şartlar altında hem gelir belgesine hem de kefilliğe ihtiyaç duymadan kredi çekmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Eğitim kredisi veren bankaların kredi paketleri ve 36 ay vadeli 30.000 TL eğitim kredisinin örnek ödeme planı aşağıdaki gibidir:

Bankaların Kredi TürleriFaiz OranıAylık Ödeme
İş Bankası Öğrenci Kredisi%3,101.559,25 TL
QNB Finansbank Öğrenci Kredisi%1,741.559,25 TL
Garanti BBVA Öğrenci Kredisi%2,511.402,45 TL
Ziraat Bankası Eğitim Kredisi%1,791.271,08 TL
Öğrencilere Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Sigortasız Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sigortası olmayan öğrenciler eğitim kredisi veren bankaların kredilerini kullanabilirler. Aynı zamanda bankaların hızlı kredi veya anında kredi kampanyalarından yararlanarak düşük limitli kredi fırsatlarından faydalanabilirler.

Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 

Elbette kaç öğrencisi olursa olsun bu üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar tarafından belirli kriterler ve kurallar uygulanmaktadır. Üniversite öğrencilerinin bankalardan kredi alabilmesi için gerekli şartlar şunlardır:

 • Bankalar ile olan ilişkinizde aranızda güvenin oluşması için ödemelerinizi zamanında yapmanız ve nakit akışını sağlayarak kredi puanı oluşturmanız gerekmektedir.
 • Eğer kredi kartı kullanıyorsanız taksit ödemelerini zamanında yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.
 • Hesabınızda bir miktar nakit bulundurduğunuzu, düzenli olarak çalıştığınız banka hesabınızda aktif nakit akışınız olduğunu ve çalıştığınız bankanın sadık müşterisi olmanız gerekmektedir.

Öğrenci olsanız bile bankalar nakit akışını gördüklerinde kredi notu oluşturacak ve sorunsuz olduğunuzu anladıklarında size kredi vermekten çekinmeyeceklerdir.

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankaların 2023 yılında hangi koşulları ve hangi kampanyaları olduğunu inceleyelim.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi 2023 Yılı Güncel Faiz Oranı

Ziraat Bankası, oku sloganıyla öğrencilere 36 ay düşük faizli kredi imkanı sunuyor. Ödeme imkanları oldukça fazla olan bu kredi üniversite eğitimi, kurs masrafları ve derslik masrafları için verilmektedir. Ziraat Bankası 36 vadeli bu eğitim kredisi için kefil veya gelir garantisi veya gelir belgesi talep etmektedir.

Bu kredi, öğrenciye katkıda bulunan herhangi bir aile üyesine veya düzenli bir geliri varsa öğrenci veya kursiyere ödenebilir.

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar ve Ziraat Bankası şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında öğrenim kredisinden yararlanmak isteyen öğrenciler aşağıdaki belgelerle Ziraat Bankası’na başvurabilirler. Ziraat Bankası tarafından eğitim kredisi başvurusu için istenen belgeler şunlardır:

 • Eğitim kredisi için başvuru dilekçesi
 • Başvuru sahibine ait T.C Kimlik kartı
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
 • Başvuru sahibinin eğitim ve öğretimine ilişkin belgeler

Üniversite öğrencilerine kredi veren İş Bankası bankaları ve şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıFaiz OranıAylık Ödeme Toplam Geri Ödeme
10.000 TL% 1,79407,45 TL14.668,12 TL
20.000 TL% 1,79814,90 TL29.336,24 TL
30.000 TL%1,891.246,59 TL1.246,59 TL
40.000 TL%1,891.246,59 TL1.246,59 TL
Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi 

İş Bankası, daha önce olduğu gibi 2023 yılında da eğitime desteğini sürdürecektir. Öğrencilerin özel okullarda okuduklarını gösteren öğrenci kayıt belgesi, üniversite öğrencilerinin öğrenim giderleri ve benzeri, İş Bankası’ndan öğrenim kredisi veren bir banka olarak ve başvuru sırasında okul giderlerini gösteren belge olması gerekir.

Bu kredi, okulun hesabına elden veya faturalı nakit olarak teslim edilebilir.

İşbankası eğitim kredisi 36 aya varan vadelerle kullandırılacak. Eğitim kredisinden yararlanmak için size en yakın İş Bankası Şubesi’ne gidin!

Denizbank Öğrenci Kredisi 2023 Yılı Hesaplama Tablosu

Öğrencilerin doğrudan başvurabilecekleri ve maksimum 55 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekleri bir banka olan Denizbank’tan öğrenci kredisi alabilirsiniz. Öğrencilerin bu krediyi alırken kefil, gelir garantisi ve benzeri belgelere ihtiyaçları yoktur. Öğrenciyken Denizbank’tan alabileceğiniz kredi için yapmanız gereken tek şey, Denizbank’ta açmış olduğunuz bir hesap aracılığıyla ailenizden veya herhangi bir yerden ücret almaktır.

Bu sayede kredi notunuzu yükseltecek ve bankanın kredi verme olasılığını artıracaksınız. Bu krediye ek olarak, eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için banka tarafından verilen 36 Aylık Eğitim Kredisinden de yararlanabilirsiniz.

Denizbank öğrenci kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıVade SüresiAylık Faiz OranıAylık Taksit Oranı
10.000 TL12 Ay%2,631.021,94 TL
10.000 TL24 Ay%2,63608,91 TL
10.000 TL 36 Ay%2,63477,90 TL
Denizbank öğrenci kredi hesaplaması

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi (Taksitli Eğitim Sistemi)

Yapı Kredi, en yüksek kredi tutarlarından biri sayılabilecek 50.000 TL’lik krediyi eğitim kredisi olarak vermektedir. Ayrıca bu krediyi dosya masrafı olmadan ve 36 aya varan vade seçenekleri ile vermektedir. Gerekli belgelerle bir Yapı Kredi şubesine başvurabilirsiniz. Yapı Kredi’nin verdiği Eğitim Kredisi hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim ve Özel Okullar İçin Kredi İmkanı Sağlıyor!

Garanti Bankası, öğrencilere kredi konusunda önemli bir kolaylık sağlıyor. Bu kredileri eğitim ve özel okullar için 25.000 TL’ye kadar artırabiliyor. Bu kredinin faiz oranları oldukça uygundur.

Öğrencilerin eğitim ve öğretim giderlerinin cazip bir fırsatla karşılanmasında iyi bir hizmet sunmaktadır. En yakın Garanti Bankası şubesine giderek fırsatlara başvurabilirsiniz. Bunların dışında size verebileceğimiz bir tavsiye, eğitim giderleriniz kredi çekmek için yeterli değilse ancak yine de nakit ihtiyacınız varsa, daha yüksek limitli bir kredi kartı alarak ihtiyaçlarınızı daha kısa sürede karşılayabilirsiniz.

Öğrenci kredisi veren bankalar 2023 yılında da Eğitim Kredisi adı altında kredi vermeye devam edecektir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Öğrencilere SED Yardımı Sorgulama

Devletin Verdiği Öğrenci Kredisi Ne Kadar?

KYK öğrenci kredisi önlisans ve lisans öğrencilerine 1250 TL, Yüksek lisans öğrencilerine 2500 TL, Doktora öğrencilerine ise 3 bin 750 TL aylık kredi vermektedir.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1