KOSGEB Hibeleri

Turkcell Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası

Turkcell Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası

Banka müşterilerinin kredi taleplerinin kabul edilmesini doğrudan etkileyen faktörlerden bir tanesi de kredi notudur. Kredi talebi ile bankalara başvurduğunuzda kredi ilk olarak kredi notunuza bakılmaktadır. Ziraat Bankası, Garanti Bankası gibi bankaların müşterileri internet bankacılığı şifreleri ile sisteme girerek ücretli olarak kredi notu sorgulaması yapabilirler. Diğer bir yöntem ise SMS’ tir. Turkcell, Vodafone gibi GSM operatörlerinden gönderilecek olan bir kısa mesaj yolu ile kredi notunun öğrenilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu yazımızda sizlere e- devletten kredi sorgulama, Turkcell’ den sms ile sorgulama, findeks kredi notu, T.C. ile kredi sorgulama gibi tüm bilgileri vereceğiz. Devam ederek bilgi alabilirsiniz.

Kredi Notu Ücretsiz Öğrenilir mi? (Bedava Yöntem)

Kredi notunuzu ücretsiz öğrenebileceğiniz bir sistem bulunmamaktadır. Findeks sistemi üzerinden kredi notu sorgulaması yapabileceğiniz gibi, T.C. kimlik numarası ile de işlem yapmanız mümkündür.  2021 yılında kredi notu öğrenmek için kullanılan ücretsiz bir yöntem bulunmamaktadır. Ancak yapılan kredi başvuruları esnasında bankalar tarafından kredi notlarına dikkat edildiğinden dolayı kredi notunuzu da herhangi bir ücret ödemeden öğrenmeniz mümkün olmayacaktır. Kredi notunu öğrenmek isteyenlerin kullanabilecekleri pek çok yöntem bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde kredi notunu öğrenmek isteyenler e-devlet üzerinden giriş yaparak, bankaların gişelerinden ve müşteri hizmetlerinden kredi ve kredi kartı başvurusu yaparak ve beyaz eşya , cep telefon alacağı bayilerin ve mağazaların kredi notu sorgulamaları yaptırmak suretiyle kredi notu öğrenmelerini bedavaya getirebilirler. İsterseniz şimdi e- devlet ücretsiz kredi notu nasıl sorgulanır adım adım konumuzu aydınlatalım.

E- devlet Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden de kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Aynı zamanda GSM operatörleri, kredi notu öğrenme sistemleri, bankaların internet bankacılığı şubeleri üzerinden kredi notu öğrenmek mümkün olmaktadır.

E-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde kredi notu öğrenmek isteyenler için şu adımları takip etmelidir.

 • PTT şubelerinden 2,50 TL’ ye  bir e- devlet şifresi aldıktan sonra e-Devlet kapısına üzerinden şifre ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapabilirsiniz.
 • E-devlet arama kısmına ‘Risk Merkezi Raporu Başvurusu‘ yazdıktan sonra,
 • Açılan  yeni ekrandaki ‘Yeni başvuru’ linkine tıklayıp,
 • Yine açılacak yeni pencereden ‘Kredi limit ve borç bilgileri” ni işaretleyip,
 • Başvur‘ a tıklayın. Başvuru sonrasında telefonunuza gelen SMS şifresini yine e- devlete girip risk raporunuza bedava ulaşabilirsiniz. Bu kadar kolay😊

Ücretsiz bir şekilde e-devlet üzerinden kredi notu öğrenebileceğiniz gibi bankaların gişelerinden ve müşteri hizmetlerinden de kredi ürünlerine ve kredi kartına başvuru yaparak skor durumunuzu takip edebilirsiniz. Bankalardan kredi notu nasıl öğrenilir merak ediyorsanız;

Bankalardan Kredi Notu Sorgulama

Bankalar üzerinden kredi ve kredi kartı talebinde bulunarak skor durumunuzu güncel olarak takip edebilirsiniz. Kredi notu sorgulama yapabileceğiniz bankalar ise;

Bu bankaların müşterisi iseniz internet bankacılığı üzerinden giriş yaparak kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde hiç yorulmadan kredi notunu nasıl öğrenebilirim iye merak ediyorsanız bankaların müşteri hizmetlerine bağlanıp kredi kartı başvurusunda bulunup, görevli memurun notunuzun sorgulamasını yaparak da kredi skorunuzun durumunu güncel olarak takip edebilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetlerini aramak isteyenler için;

 • Akbank 444-25-25
 • Garanti bankası 444-0-333
 • İş bankası 0 850-724-07-24
 • Şekerbank 0 850-222-78-78
 • Denizbank 0 850-222-08-00
 • QNB Finansbank 0 850-222-09-00
 • Türkiye Halk Bankası 0 850-222-04-00

Findeks Kredi Notuna Nasıl Bakılır?

Findeks adı verilen sistem üzerinden de kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Kredi notu bir müşterinin banka nezdinde bir nevi kredi çekebilmek kabiliyetini ifade etmektedir. İhtiyaç, taşıt ya da konut kredisi gibi çeşitli kredi kampanyalarından yararlanmak istiyor iseniz kredi notunuzu bilmeniz gerekiyor. Çünkü bankalara gittiğiniz vakit eliniz boş dönebilirsiniz. Findeks’ ten 6 TL bir ücret karşılığında gerekli kişisel bilgilerinizi girerek veya üye olarak kredi notunuzu ve puan seviyenizi görüntüleyebilirsiniz.  

E-devlet Kredi Notu Sorgulama
Turkcell Kredi Notu Sorgulama ve SMS ile Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Genel olarak kredi notu olarak bahsederiz ama aslında bu sorgunun ismi Findeks‘ tir. 9 bankanın oluşturduğu bir sistem ile KKB kurulmuştur. Kredi Kayıt Bürosu adı verilen sistemde banka müşterilerinin kredi geçmişleri bulunmaktadır. Müşteri bir ihtiyaç kredisi mi kullandı, düzenli olarak ödedi mi, hesabı var mı, kredi kartı limiti ne kadar, ekstrelerini düzenli olarak ödüyor mu vb. tüm soruların cevapları bu sistem üzerinde mevcuttur. Tüm bu kriterler baz alınarak her müşteriye ait bir risk raporu hazırlanmaktadır. Oluşturulan rapor sonrası müşterinin kredi çekebilme kabiliyeti incelenmiş olacaktır. Sms ile kredi notu sorgulama linkine tıklayarak kredi notu öğrenmenin diğer alternatiflerine de göz atabilirsiniz. Findeks Kredi Notu 1 – 1900 değerleri arasında değişmektedir. Kredi notu 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli ( risksiz) puandır.

TC. ile Kredi Notu Sorgulama

Tüm bu sistemler baz alınarak banka müşterilerinin kredi notlarını öğrenebilmesi T.C. kimlik numarası ile mümkün olmaktadır. T.C. kimlik numarası ile pek çok işlem yapıldığından dolayı okurlarımızın dolandırıcılara karşı da dikkatli olması gerekmektedir. T.C. kimlik numarası vb. gibi güvenlik sorunu yaratacak bilgilerin kimse ile paylaşılmaması gerekiyor. Sizlere T.C. kimlik numarası ile nasıl kredi notunu öğrenebileceğiniz hakkında açıklamalar yapacağız. Bu açıklamalar doğrultusunda sadece bir kısa mesaj ile 9 TL karşılığında kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün olacaktır. Ücretsiz sorgulama yok, ancak en ucuz kredi notu sorgulaması nasıl yapılır diye merak edenlere tavsiyemiz BKM Express’ ten sorgulama yapmaları. Bu sisteme öncelikle üye olmak gerekiyor. Üyelik ise tamamen ücretsiz. Sorgulama işlemini ilk kez yapacak olan üyelerden sadece 1 TL tahsis ediliyor. Ancak 2. defa sorgu yapacaklardan 4,5 TL + KDV alınıyor. Üye olmak için tıklayınız.

Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme

GSM operatörleri üzerinden de kredi notu öğrenmenin mümkün olduğundan bahsettik. Kredi verirken bankaların referans alması gereken bir karne niteliği taşıyan kredi notunu öğrenmek artık çok kolay. Findeks ya da BKM Ekspress gibi üyelik gerektiren bir sistem de mevcut değil. Ayrıca satın alınacak bir paket şeklinde de hizmet verilmiyor. Kredi notu sorgusu yapacak olanlar sadece bir sms yardımı ile 5 dakika içerisinde kredi notlarını öğrenebiliyorlar. Diğer operatörlerde olduğu gibi Turkcell‘ de sorgulama işlemi 12,50 TL olarak ücretlendiriliyor. İşte Turkcell sorgulama işleminin nasıl yapılacağını sizlere aşağıda belirttik. Dilerseniz inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Turkcell Kredi Notu Sorgulama ve SMS ile Öğrenme

Turkcell kredi notu sorgulama işlemini iki şekilde izah etmek doğru olacaktır. İşlem ücretli olarak 1 sms karşılığı 12,50 TL tahsil edilecektir. Hattınız faturalı ise bu işlem telefon faturanıza yansıtılacaktır. Ancak hattınız faturasız ile hattınızda yeterli bakiye varsa işlem gerçekleşecektir. Ancak TL’niz yoksa TL yükleyerek tekrar sms gönderimiz yapmanız gerekiyor. İptal gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü bu bir paket değil. Yapacağınız her sorgulama işleminde ayrı ayrı mesaj göndermelisiniz. Tabi ki her işlem için de tekrar 12,5 TL ödeme yapmalısınız. Her bir sorgulama tüm vergiler dahil 12,5 TL ödersiniz. Vodafone müşterileri de aynı işlem ile kredi notu sorgulaması yapabilmektedir. Diğer operatörlerden de aynı şekilde kredi notu sorgulaması yapılması mümkün olmaktadır.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!