Turkcell Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası 2022

Bankalardan kredi çekmek istediğinizde ilk olarak kredi notunuza bakılmaktadır. En kolay Turkcell kredi notu sorgulama yöntemlerinden biri SMS’ tir. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi GSM operatörlerinden gönderilecek olan bir kısa mesaj yolu ile kredi notunun öğrenilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu yazımızda sizlere Turkcell’ den SMS ile kredi notu sorgulama, findeks kredi notu öğrenme servisi, T.C. ile kredi sorgulama, Financell limit, 1122 SMS servisi ile öğrenme gibi tüm bilgileri vereceğiz. Devam ederek bilgi alabilirsiniz.

Turkcell Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Hat sahibi olarak Turkcell mesaj servisi sayesinde kredi puanınızı ve notunuzu öğrenebilirsiniz. İlgili notunuz cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilir. Servis ücretleri sms ücreti kadardır ve yalnızca tek bir mesaj ile talepte bulunarak anında cevabını alabilirsiniz. Öğrenmek ve sorgulamak tek bir yol yeterlidir. SMS yolu ile 1122 numarasına mesaj atarak hangi risk grubunda olduğunuz mesaj ile cep telefonu numaranıza iletilir. Bilgi için Turkcell müşteri hizmetleri 0532 532 00 00 numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Turkcell Kredi Notu Sorgulama SMS Numarası Nedir?

Size ait Turkcell hattınız ile kredi puanı sorgulama numarası 1122’dir. Kullanacağınız Turkcell Kredi Notu Sorgulama işleminin ücreti 1 sms karşılığı 14 TL tahsil edilecektir. Hattınız faturalı ise bu işlem telefon faturanıza yansıtılacaktır. Ancak hattınız faturasız ile hattınızda yeterli bakiye varsa işlem gerçekleşecektir. TL’niz yoksa TL yükleyerek sms ile notunuzu öğrenebilirsiniz.

Turkcell Kredi Notunuzu SMS ile Hemen Öğrenin

Kredi notu öğrenmek için SMS numarası 1122 olarak belirlenmiştir. Turkcell findeks kredi notu servisi ile cep telefonunuzdan aralarında birer boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, Doğum yılı (4 haneli) yazılır ve 1122’ye kısa mesaj gönderilir. Bu kısa mesaj için yalnızca 14 lira sorgulama bedeli alınmaktadır. (Örnek sms: 12345678910 1995) 1 ile 1900 arasındaki notunuzu en riskli, orta, az, iyi ve çok iyi olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulama İptal Etme

Kredi puanınızı 1 mesaj ile kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Bu aylık, yıllık bir paket olmadığından üyelik yoktur ve iptal etme bir durum da söz konusu değildir. Ne zaman Findeks kredi notunuzu Turkcell sorgulama servisi ile öğrenmek isterseniz o zaman 14 TL karşılığında 1122 numarasına T.C. kimlik numaranız ve doğum yılınızı SMS olarak gönderebilirsiniz. Her sorgulama mesajı için vergiler dahil 14 lira ödersiniz, ek bir ücret alınmaz. Diğer operatörler üzerinden de işlemlerinizi mesaj ile gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks Kredi Notunu Kimler Sorgulayabilir?

Şahsına ait kredi kartı olan, bireysel ihtiyaç kredisi gibi krediler kullanan veya kredili mevduat, KMH hesabı olanlar son 5 yıl içinde kullanmaya devam ediyor veya kapatmışsa 1-1900 arasında kredi notu bulunur. Aktif banka kartı veya hesabı olan, kredili ürünlerden kullanmamış olan müşterilerin notu hesaplanmayabilir. Böyle bir durum varsa talebinize göre size bildirilecektir. Turkcell hat sahipleri ve diğer operatör kullanıcılarının hepsi bu sorgulama servisini kullanabilir.

Turkcell Kredi Puanı Ücretsiz Öğrenilir mi?

Kredi notunuzu Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi operatörlerden ücretsiz öğrenemiyorsunuz. Findeks sistemi üzerinden sicil notu sorgulaması yapabileceğiniz gibi, T.C. kimlik numarası ile de işlem yapmanız mümkündür. Bu yöntemler ücretlidir. Ancak yapılan kredi başvuruları esnasında bankalar tarafından siciliniz sorgulanır ve size ücretsiz olarak bildirilir. Bankalar başvurularınız ile kredi notunuzu sorgulayarak size bildireceklerdir.

Ücretsiz bir şekilde kredi notunu öğrenmek isteyenler bankaların gişelerinden ve müşteri hizmetlerinden kredi ve kredi kartı başvurusu yaparak ve beyaz eşya, bilgisayar, cep telefonu alacağı bayilerin ve mağazaların kredi notu sorgulamaları yaptırmak suretiyle kredi notu öğrenmelerini bedavaya getirebilirler.

Financell Kredi Limiti Sorgulama ve Cihaz Alma

Turkcell tarafından, Financell aracılığı ile turkcell hat sahiplerine satın alacağı cihazlar için finansman desteği veriliyor. Belli bir kredi limitinizin de olması isteniyor. İsterseniz sorgulamayı 1122 numarasına T.C. kimlik ve doğum yılını mesaj atarak veya finansal destek almak için Turkcell bayilerine uğrayarak yapabilirsiniz.

Sadece bir kaç adımda mevcut kredi limitinizi kullanarak cep telefonu alabilirsiniz. Akıllı telefon ve aksesuar kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Senetle cihaz almak isteyen Financell müşterileri akıllı cep telefonu, elektrikli ev aletleri, aksesuar, tablet kampanyalarından yararlanabilir. Yararlanmak için Turkcell şubelerine gidebilir veya Turkcell internet/mobil şubesine giriş yapabilirsiniz. Öncelikle;

 • Turkcell mağazalarından alacağınız cihaz seçimi yapılır.
 • Firma kredi puanınızın sorgulamasını yapar. Eğer faturalarınızı düzenli olarak ödüyorsanız ve borcunuz yoksa faturaya ek olarak ödeyeceğiniz limit de yüksek olacaktır.
 • Daha sonra tüketici finansmanından ne kadar yararlanacağınız belirlenir.
 • Turkcell satış mağazaları veya internet sitesinden satın alabilirsiniz. Buna da karar verin.
 • Başvurunuzu şahsen mağazalardan veya online olarak iletin.
 • Olumlu olduğu takdirde taksitlendirme yapılacak ve kredi kullanabileceksiniz.

Bankalardan Kredi Notu Sorgulama

Bankalar üzerinden kredi ve kredi kartı talebinde bulunarak skor durumunuzu güncel olarak takip edebilirsiniz. Kredi notu sorgulama yapabileceğiniz bankalar ise;

 • Akbank, 
 • Garanti Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Yapı Kredi Bankalarıdır.

Bu bankaların müşterisi iseniz internet bankacılığı üzerinden giriş yaparak kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde hiç yorulmadan kredi notunu nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız bankaların müşteri hizmetlerine bağlanıp kredi kartı başvurusunda bulunup, görevli memurun notunuzun sorgulamasını yaparak da kredi skorunuzun durumunu güncel olarak takip edebilirsiniz.

Bankaların müşteri hizmetlerini aramak isteyenler için müşteri hizmetleri numaraları;

 • Akbank 444-25-25
 • Garanti bankası 444-0-333
 • İş bankası 0 850-724-07-24
 • Şekerbank 0 850-222-78-78
 • Denizbank 0 850-222-08-00
 • QNB Finansbank 0 850-222-09-00
 • Türkiye Halk Bankası 0 850-222-04-00

Findeks Kredi Notu Öğrenme

KKB adı verilen sistemde banka müşterilerinin kredi geçmişleri bulunmaktadır. Müşteri bir ihtiyaç kredisi mi kullandı, düzenli olarak ödedi mi, hesabı var mı, kullandığı kart limiti ne kadar, ekstrelerini düzenli olarak ödüyor mu vb. tüm soruların cevapları Findeks kredi notu sistemi üzerinde mevcuttur. Tüm bu kriterler baz alınarak her müşteriye ait bir risk raporu hazırlanmaktadır. Oluşturulan rapor sonrası müşterinin nakit

çekebilme kabiliyeti incelenmiş olacaktır. Findeks Kredi Notu 1 – 1900 değerleri arasında değişmektedir. Kredi notu 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli (risksiz) puandır.

TC. ile Kredi Notu Sorgulama

Tüm bu sistemler baz alınarak banka müşterilerinin kredi notlarını öğrenebilmesi T.C. kimlik numarası ile mümkün olmaktadır. Bu açıklamalar doğrultusunda sadece bir kısa mesaj ile vergiler hariç 9 TL karşılığında kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün olacaktır. Ücretsiz sorgulama yok, ancak en ucuz kredi notu sorgulaması nasıl yapılır diye merak edenlere tavsiyemiz BKM Express’ ten sorgulama yapmaları. Bu sisteme öncelikle üye olmak gerekiyor. Üyelik ise tamamen ücretsiz. Sorgulama işlemini ilk kez yapacak olan üyelerden sadece 1 TL tahsis ediliyor. Ancak 2. defa sorgu yapacaklardan 4,5 TL + KDV alınıyor. Üye olmak için tıklayınız.

Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme

GSM operatörleri üzerinden de kredi notu öğrenmenin mümkün olduğundan bahsettik. Kredi verirken bankaların referans alması gereken bir karne niteliği taşıyan sicil notunuzu öğrenmek artık çok kolay. Findeks ya da BKM Ekspress gibi üyelik gerektiren bir sistem de mevcut değil. Ayrıca satın alınacak bir paket şeklinde de hizmet verilmiyor. Kredi notu sorgusu yapacak olanlar sadece bir sms yardımı ile 5 dakika içerisinde kredi notlarını öğrenebiliyorlar. Diğer operatörlerde olduğu gibi Turkcell’de sorgulama işlemi 14 TL olarak ücretlendiriliyor..

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

1