Türk Telekom Kredi Notu Sorgulama Servisi (*100# KBB Sorgulama)

Türk Telekom hat sahipleri banka şubelerine gitmeden kredi notlarını öğrenebilirler. Türk Telekom hat sahipleri *100# ve 1122 SMS sorgu numarası ile kredi notu kolaylıkla öğrenilebilir. Ayrıca kredi puanı da sorgulayarak cep telefonu satın alabilirsiniz. Türk telekom kredi notu sorgulama servisi, Findeks notunu *100# ile kolay öğren, müşteri hizmetleri, Türk telekom kredi başvurusu veya cihaz sorgulama, kredi puanı sorgulama servisleri hakkında tüm bilgiler içeriğimizde..

Türk Telekom Kredi Notu Öğrenme

Turkcell, Vodafone operatörleri üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yapılmaktadır. Peki ya Türk Telekom bu işleme imkan tanıyor mu? Kredi notunuzu öğrenmek için artık banka şubelerine gitmenize gerek yok! Kredi notu sorgulaması sms ile yapılmakta olup gelen cevapta not aralığı 1 ile 1900 numaraları arasında bir değerde olacaktır. Yeni bir ev ya da taşıt almak isteyenler bu anlamda bir SMS ile kullanıcı notunu öğrenebilmektedir.

Türk Telekom hatlarına sahip olan müşteriler ancak kendi adlarına var olan kredi notları için sorgulama işlemi yapabilirler. Anne, baba, kardeş, eş gibi yakınlarınız için kredi notu sorgulaması yapamazsınız. Türk Telekom hattınız üzerinden yapacağınız sorgulama sonrası 5 yıllık durumunuz ele alınacaktır. Şayet müşterinin notu sorgulanamazsa gelen bilgilendirme mesajı yardımı ile müşteri bilgi sahibi olmuş olur.

Findeks Kredi Notu Öğrenme Numarası

Findeks notunuzu anında sorgulayabileceğiniz kredi notu sorgulama servisi numarası 1122’dir. Ayrıca, *100# numarası ile Findeks kredi notu servisine bağlanılabilmektedir. T.C kimlik numaranız ile tek mesajla kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. 1 numaradan başlayan en riskliden, 1900 en yüksek limite kadar tüm notunuz anında cebinize gelir. Yalnızca, cep telefonunuzun mesaj bölümünden T.C. kimlik numaranızı ve 4 haneli doğum yılınızı aralarında boşluk bırakarak 1122’ye göndermeniz yeterlidir. Bu işlem ücretli olup, tüm vergileri dahil 14 lira kesilmektedir. Abonelik yoktur. Ne zaman sorgulama yapmak isterseniz 1 tek SMS ile mesaj atabilirsiniz. Bireysel nakit destekleri, konut, taşıt almak için finansal durumunuz anında cebinize gelir.

Türk Telekom Kredi Notu servisinden yararlanacak olanlar, son 5 yıl içerisinde bireysel, kredili mevduat KMH kullanan müşteriler için sonuçları listeler. Bu kategoride olmayan Türk Telekom operatör kullanıcılarının sorgulama sonuçlar listelenmez. Ayrıca her müşteri kendi hattı üzerinden sorgulama yapabilir.

Türk Telekom Ücretsiz Kredi Notu Sorgulanabilir mi?

Operatör kullanıcıları Türk Telekom hattı üzerinden yalnızca 1122 numaralı sorgu servisi ve *100# numaralarını kullanarak sorgulama yapabilir. Bu servisler de ücretlidir. 14 TL karşılığında sorgulama sonucunu öğrenebilirsiniz. Ücretsiz olarak Risk Merkezi raporunuzu dökmek için, e-Devlet şifreniz ile Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bu raporda yalnızca mevcut borçlarınız, kredi ve kredi kartlarınızın limitleri ile güncel borçlarınız listelenecektir. Sorgulama ücretsizdir.

Türk Telekom SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kısa mesaj ile de kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. Hat sahipleri için, vergiler dahilinde Türk Telekom üzerinden kredi notu sorgulaması için 14 TL ücret alınmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek notunuzu öğrenebilirsiniz.

 • Mesajlar > Yeni mesaj
 • Alıcı bölümü: 1122
 • Mesaj yaz: T.C. kimlik numarası bir boşluk Doğum Yılı yazarak mesajı gönderiniz.

Birkaç dakika sonra kredi notunuz kısa mesaj yolu ile kredi notunuza ulaşmış olacaksınız. Gelen kredi notuna göre kredi kullanıp kullanamayacağınız ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Gelen mesajda yazan kredi notuna göre nakit desteği kullanıp kullanamayacağınızı aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

kredi-notu-puan-aralıklarıPin
Kredi notu puan aralıklarına göre risk durumu tablosu

Örneğin kredi notunuz 800 çıktı. Bu durumda tabloya göre orta riskli olarak kabul edilebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki bankalar kredi başvurularınız için sizden kefil ya da ipotek göstermenizi isteyebilir. Şayet 500 puana sahipseniz bu durumda üzgünüz, kefil de kurtarmaz.. Tabi bu kararı verecek olanlar bankalardır. Kredi notunuzu yükseltmeniz için size farklı yöntemler önerebilirler.

Bankaların internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları sayesinde de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Garanti Bankası, Akbank, Ziraat Bankası gibi bankalar üzerinden de servisleri kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

*100# Türk Telekom Sorgu Servisi

Kullanıcılar tarafından aranan numaralardan bir diğeri de *100# sorgulama servis numarasıdır. Bu hat üzerinden kredi notu sorgulaması dahil birden fazla hizmetten yararlanabilirsiniz. SMS ile T.C. kimlik no gibi bilgileri yazmadan, yalnızca arama bölümünden *100# tuşlanır. Burada ‘4-Bilgi ve eğlence servisleri’ tuşlanır. Açılan listede ‘1 Kredi Notu Sorgulama (9 TL)’ servis, için 1’e basılarak gönder denir ve devam edilir. Açılan sayfada T.C. kimlik numarası ve Doğum yılı girilir. ‘Talebiniz alınmıştır, kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacaktır’ uyarısı geldiğinizde kısa mesaj ile sonuçlar cep telefonunuza vergilerle birlikte 14 TL karşılığı gelecektir.

Tüm hat sahiplerinin faydalanabileceği diğer alanlar, *100# üzerinden Lira Paylaş, Güncel Fatura İzle, Fatura Sorgu, MEB Mobil Bilgi, Findeks Kredi Notu Sorgulama, AA Haber Paketi servisleri olarak sıralanabilir.

Türk Telekom Telefon Almak için Kredi Puanı Sorgulama

Faturalı hat kullanıcıları, faturaya ek taksitlerle cep telefonu satın alabiliyor. Kredi puanı sorgulamak için 3 farklı numara ile talepte bulunabilirsiniz. İlki *100# yıldızlı numara servisidir. İkinci olarak 1122 SMS ile öğrenme servisine 1 adet mesaj atarak sorgulanabilir. Ayrıca, 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak talep oluşturabilirsiniz. Satın almak için öncelikle belli bir süre boyunca Türk Telekom müşterisi olmanız ve gelen faturalarınızı düzenli olarak ödemeniz gerekiyor. Fatura tutarlarınızı ne kadar düzenli öderseniz alacağınız cihaz için puanınız o kadar yüksek olur. Puanınıza göre alabileceğiniz telefonların bedelleri de buna göre belirlenir. Kredi puanı yüksek olanların alacağı cihazlar daha yüksek tutarlarda verilebilir.

Findeks İle Tüm Operatörlerden Kredi Notunu Sorgula

Kullandığınız hat Vodafone, Türk Telekom, Turkcell fark etmeden Findeks web sitesi üzerinden üye olarak sorgulama yapabilir ve danışman ücreti ödeyerek kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik oldukça düşük ücretlerle.

Kredi notu sorgulama ücretleri (KDV Dahil);

 • 1 adet findeks kredi notu 7,08 TL
 • 1 adet notlu risk raporu 12,98 TL
 • 2 adet notlu risk raporu ve avantajlı not danışmanı 59 TL olarak ücretlendirilir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunu yükseltmek için geliştirilmiş pek çok farklı yöntem vardır. Ancak kara listedeyseniz ne yaparsanız yapın notunuzun yükselmesi 5 yıl sürecektir. Çünkü findeks sisteminin mercek altına aldığı süre banka Müşterilerinin 5 yıllık geçmişleridir. Kredini notunuzu yükseltmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • Kredi kartı aldığınızda, bu kartınızın ekstresini düzenli ödemeniz durumunda notunuzun nasıl yükseleceğini göreceksiniz.
 • Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabınız varsa hesabınıza düzenli olarak para yatırın.
 • Borçlarınızı zamanında öderseniz notunuz yükselmeye devam edecektir.
 • Birkaç faturanıza otomatik ödeme talimatı veriniz.
 • Düşük tutarlarda kredi alarak yapacağınız düzenli ödemeler ile notunuzu yükseltebilirsiniz.

TTNET İnternet hattı üzerinden kredi alabileceğinizi biliyor musunuz? İçeriğimizi inceleyerek Türk Telekom kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenebilir ve talepte bulunabilirsiniz.

Hiç kredi kullanmamış ya da kredi kartına sahip olmayanların sorgulanacak puanı bulunmamaktadır. Yalnızca, nakit desteği alan- ya da bankalarda mevduat hesabı olan şahısların kredi notları vardır. Kredi talebi ile bankalara gittiğinizde banka ilk olarak sicilinize bakacaktır. Bankalar Findeks sistemine dahildir. Bu sistem üzerinden müşterilerinin kredi kullanabilme hakkına sahip olup olmadıklarını analiz edebilirler.

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

1