Kredi Kartı Harcama Geçmişi Silme Yöntemi 2023 Hesap Hareketleri

Bankalardan yapılan alışverişlerin, internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan yapılan işlemlerin geçmiş hesap hareketlerini silmenin ve kayıtları temizlemenin basit bir yolu var mı diye merak edenler için, ATM’den banka ekstresi silme, nasıl silinir? kredi kartlarının banka geçmişi, mobil bankacılık hesap silme işlemleri, internet bankacılığı hesabı silme işlemi, Halkbank, Yapı ve Kredi, Akbank ve Garanti BBVA hesap işlem takası, kredi kartı harcama geçmişi silme yöntemi ile ilgili tüm bilgileri araştırdık.

İnternet Bankacılığı Hesap Hareketi Silme 2023 Güncel Yöntem

İnternet Bankacılığı üzerinden kayıtlı işlemlerden son işlem verilerinin ve hesap ekstrelerinin silinmesi mümkün değildir. Tüm veriler temizlenmediği için bu işlemler sistemden silinmez ve bankanın verilerine ulaşmak için silinmeleri mümkün değildir.

Banka hesap hareketleri silinmediği için 5 yıl öncesine kadar özet ve kayıtlı verilere dilediğiniz zaman ulaşabilir, geriye dönük harcamalarınızı yani hesap hareketlerinizi görebilirsiniz. Hesap işlemleriniz, hesabınızı açtığınız andan itibaren tüm harcamalarınızı kayıt altına alır ve müşteri bankadan hesap ekstresi istediğinde bu belgeler banka tarafından müşteriye verilebilir.

Mobil Banka Hesap Hareketleri Silme Yöntemi

Mobil bankacılık ile hesap hareketleri silinemez veya silinemez. Son 5 yıla ait banka hesap işlemlerinin güvenlik nedeniyle silinmesine izin verilmediğinden, bankaların kayıtlı işlemlerinin silinmesi maalesef mümkün değildir.

Kayıtları 2 yıl süreyle bankalarda ve internette, geriye dönük olarak 12 yıl süreyle bankaların sistemlerinde tutulur. Ancak mobil uygulamada günlük ve aylık raporlar işlendiği için eski hareketler ortadan kalkacaktır.

Kredi Kartlarının Banka Geçmişi Nasıl Silinir? 2023 Güncel

Banka kayıtları, hesap hareketleri ve geçmiş kayıtların silinmesi mümkün değildir. Bankaların banka geçmişi ile bağlantılı olarak yapılan işlemlerin kayıtları silinmez. Bankalar, tüm hesap hareketlerini ve kayıtlarını banka sistemlerinde kayıt altına alır. Bankalar banka geçmişinin silinmesine izin vermez, bunun nedeni bankalarda yaşanacak bir sorun için bu verilere hemen bakılacak olmasıdır.

İşlemler bu hareketlere göre uygulanmakta ve güvenlik nedeniyle banka geçmişinin silinmesine izin verilmemektedir. Sizin veya bir başkasının sizin adınıza yaptığı bir işlemi silmeniz doğru olmayacaktır. Kontrol etmenize, eylemi yapmadığınızı kanıtlamanıza yardımcı olur. Kısacası kredi kartlarının banka geçmişi ve hesap hareketleri silinmez.

Bankamatikten Hesap Özeti Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Fatura ödeme, bankalararası para transferi, alışveriş, GSM TL yükleme, kredi kartı borç ödeme, EFT ve havale işlemleri, oyun ücretleri, hesap bakiyesi, hesap hareketlerine ilişkin borç veya varlık takibi, gelir ve gider takibi gibi işlemlerden yapılabilmektedir. ATM’lerden veya banka hesaplarından. Kredi kartlarından silmek mümkün değildir.

ATM’lerden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Uygulamadaki hesap hareketleri aylık olarak değişse de bunlar her zaman geriye dönük ve anlık olarak bankalarda kayıt altına alınmakta ve gizli tutulmaktadır.

Kredi kart kullanan kişiler her yıl ödemiş oldukları aidatları geri alabilmek için başvuru yapabilirler. Kredi kartı aidatını e-Devlet üzerinden geri alma başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Yazımıza devam ederek Garanti Bankası, Akbank gibi hesap hareketlerinin geçmişini temizlemek için bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Hesap Hareketleri silme İşlemi

İnternet bankacılığı hesap hareketleri silme Yapı ve Kredi Bankası mobil uygulamasından yapılmamaktadır. Yapı kredi bankası son işlemleri silme işlemlerini mobil bankacılık üzerinden yapamazsınız. Ancak, son işlemleri silmek için müşteri hizmetlerinden yardım alabilir yada şubelere giderek işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İnternet bankacılığı Hesap Hareketleri Silme Yapı ve Kredi Bankası

Yapı ve Kredi Bankası fatura ödeme, talimatlı faturalar, ödeme ve ödenmiş olan işlemler için listeden son işlemleri silmek mümkün değildir. İnternet şubesinde oluşturacağınız Akıllı Rehber sisteminden dilediğiniz zaman ana sayfada yer alan butona tıklayarak kayıtlı işlemlerinizi seçebilir ve aynı işlemleri her defasında yapmanıza gerek kalmadan kaydederek bu işlem üzerinden kayıtlı menülere ulaşarak tüm işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Daha öncesinde gerçekleştirdiğiniz kayıtlı olan işlemi ana menüde yer alan Para Transferleri menüsünden EFT başlığında bulunan Akıllı Rehber bölümünden EFT’ye tıklayarak kayıt ettiğiniz bilgiler üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Menüde bulunan BUL butonuna tıklayarak açılan arama butonunda işlem, hesap numarası, isim gibi bilgiler ile Akıllı Rehber kayıtlarınızı arayabilir ve sonuçları görebilirsiniz. Burada yapılan işlemleri silmek isterseniz işlem kaydını işaretleyerek sağdaki işlem menüsünden sil seçeneğine tıklayıp onay vererek kaydı silebilirsiniz. İletişim bilgileri için tıklayınız.

İşcep Hesap Hareketleri Silme Yöntemi

İşbankasına ait kullandığınız Banka veya kredi kartınızın hesap hareketlerini “Kartlarım Kart seçimi Kart Harcamalarım işlemler ve işleme ait dönemi” seçerek harcamalarınızı görebilirsiniz. Ancak, harcama geçmişlerinizi silmeniz mümkün değildir. Mobil bankacılıktan en fazla 1 aylık harcama geçmişlerinizi görebilirsiniz. Diğer bilgileriniz bankada kayıt altında tutulmaktadır.

Akbank Hesap Hareketleri Silme

Akbank ile yaptığınız işlemlerde para gönderme, EFT, alışveriş gibi bir çok kredi veya banka kartınızdan yaptığınız işlemleri silmek mümkün değildir. İnternet bankacılığından ödemeler ve kayıtlı ödemeler kısmından sadece talimat verdiğiniz veya hesap numarası kayıt ettiğiniz işlemleri silebilirsiniz. Fakat hesap geçmişini silmeniz mümkün olmayacaktır.

Ziraat Mobil Para Transferi Silme

Ziraat mobil para transferi silme işlemi için öncelikle mobil bankacılık üzerinden menüye giriş yapınız. Sonrasında para transferleri sekmesinden kayıtlı alıcılar diyerek işleminize devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkan sekmeden silinecek olan kayıtlı işlem seçerek sil sekmesi üzerinden silinmesini islediğiniz transferlerin silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Mobil Hesap Hareketleri Silme Yöntemi

Garanti kayıtlı para transferi silme ve Garanti hesap hareketleri gizleme işlemleri yaptığımız araştırmalar sonucunda kredi veya banka kartı fark etmeden bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Yaptığınız ödemeler, satın aldığınız oyunlar, TL ve fatura ödemeleriniz, havale işlemlerinizin tümü her zaman geriye dönük tüm işlemleriniz bankalar tarafından kayıt altına alınacaktır. Bankalara gittiğinizde hesap özetinizin dokümanlarını talep edebilirsiniz. 444 0 330 arayarak şikayet bölümünden silme işleminizi bildirebilir veya bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Hareketleri Silme

Vakıfbank hesap hareketlerini silmek mümkün değildir. Kredi kartı veya bankamatik kartı üzerinden yapılan tüm işlemler bankada kayıtlı tutulmaktadır. Hesap hareketlerinin görülmesini istemiyorsanız kartınızı kapatıp yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank Hesap Hareketleri Gizleme

Akbank Hesap Hareketleri Gizleme işlemi için öncelikle Akbank mobile giriş yapın sonrasında, hesaplar ve kartlar bölümünden tümüne tıklayıp bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Sonra ki işlemde hareketlerini kapatmak istediğiniz kartı seçerek gelen giden transfer işlemlerini bu şekilde kapatabilirsiniz. Ayrıca, ekranı yukarı kaydırdığınızda geçmiş dönemlerdeki transferleriniz için arama yapabilir ve açma kapatma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Halkbank Kayıtlı Transferleri Silme

Halk Bankası tarafından yapılan fatura ödeme, para gönderme, EFT işlemlerinin kayıtlı olan verilerini silmek için internet bankacılığından ödemeler bölümüne giriş yaparak kayıtlı ödemeler veya transfer dediğiniz de numara ve bilgileri göreceksiniz. Kayıtlı işlemleri sil butonuna tıklayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Aynı şekilde Ziraat Bankası kayıtlı transfer işlemlerini de bu şekilde silerek kayıtlı olan aboneleri ve transferleri silebilirsiniz. Fakat hesap hareketlerini silmeniz burada da imkansızdır.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023 yılında hangileridir? En yüksek limit hangi bankanın içeriğimizde detaylandırdık.

Mobil Bankacılıkta Kaç Aylık Harcama Geçmişi mi Görebilirim?

Mobil bankacılık üzerinden hesap hareketleri bölümünden 1 aylık harcama ve transferlerinizi görebilirsiniz. Tamamı hakkında bilgi almak için ilgili bankanın şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Banka Hesap Hareketleri Nasıl Silinir?

Hesap sahibi ve banka müşterileri hesap hareketlerini görebilmektedir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1