Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu 2023 (YENİ ALIM)

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuruları alarak OBM İnsan Kaynakları şirketi tarafından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da Türkiye’den Almanya’ya çalışmak için binlerce işçi götürülecek. İş sahibi olamayan ya da işinden memnun olmayıp yeni iş arayan vatandaşlar tarafından şartları hakkında ve konu hakkında araştırmaya yapmaya devam etmektedirler. İş için şirkete başvuracak kişiler OBM şirketinin güvenilir olup olmadığını da araştırmaktadırlar. Birden fazla meslek grubunda bulunan vatandaşlar şirketin şartlarını taşıdıkları takdirde Almanya’ya çalışmak için gidebilecekler. Almanya da 10 bin işçi alımı hakkında tüm bilgiler içeriğimizde..

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru yapacak çalışan alımları için birden fazla şart aranmamaktadır. Öncelikle işçi olarak götürülecek meslek kollarından en az bir tanesinden tecrübeli olmak gerekiyor. Diğer bir şart ise yaş şartı oluyor. İşçi için aranan yaş aralığı 20 yaşından büyük ve 45 yaşından küçük olmamak gerekiyor. Adli sicil kaydı belgesinin ve sağlık kurulu raporunun olması da gerekmektedir. Bu istenenleri ve şartları yerine getiren vatandaşlar İşkur üzerinden alınabilecek başvuru formlarını doldurarak kolayca başvuru yapabilmektedirler. Başvuru formunda istenen belgeler yeminli tercümanlar tarafından Almanca diline çevrilmesi gerekmektedir.

Konu hakkında şirket tarafından detaylı bilgi alınarak akıllarda kalan sorular sorulabilmektedir. Hastanelerden alınacak olan sağlık kurulu rapor sonucu ve adli sicil kaydının şirkete teslim edilmesi gerekmektedir. Firmanın güvenilir olup olmadığını merak eden kişilere belirtmek gerekirse İstanbul, Ankara ve Antalya illerinde bulunan mevcut şubelere Eskişehir ve Konya illeri de dahil olmaktadır. Türkiye’den Almanya’ya işçi olarak gidebilmek için başvuru formu doldurularak hızlı bir şekilde başvuru tamamlanabilmektedir.

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu 2023 (YENİ ALIM)Pin
Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

OBM İnsan Kaynakları şirketinden gelen açıklamalara göre İşkur ile anlaşmalı bir şekilde Almanya’ya işçi gönderileceği biliniyor. Sağlık, taşımacılık/ lojistik ve hava limanı sektörlerinde istihdam Almanya’ya götürülecek işçiler tarafından sağlanacak. OBM şirketinin geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu açıklamaya göre firma 18 yıldır yurt dışında çeşitli ülkelere çalışan götürdüğünü belirtmektedir. 2023 yılında da Türkiye’den işçi götürülmesi planlanmıştır. OBM firması tarafından Almanya’ya götürülecek olan işçilerin vasıflı vasıfsız çalışanlarda yer almaktadır. Almanya’ya götürülecek olan işçi kadroları ise aşağıdaki gibidir;

Almanya İşçi Alımı Meslekler Listesi

Almanya işçi alımı meslekler listesi aşağıdaki gibidir:

 • Sağlık
 • Lojistik
 • Kaynakçı
 • Elektrikçi
 • Maden
 • Bilişim

gibi sektörlere alım yapılacaktır.

Öncelik olarak hemşirelere daha fazla ağırlık verilecektir. İlk olarak Türkiye’den 80 bin hemşirenin götürülmesi planlanmaktadır. Yukarıda bahsedilen diğer sektörlerde ise 50 bin kişinin götürülmesi beklenmektedir. Türkiye’den Almanya’ya götürülecek olan çalışanları / işçilerin garanti altına alınabilmesi amacıyla 24 ay yani iki yıllık sözleşme imzalanacaktır.

İşçilere Yurt Dışında Verilen Destekler

Yurt dışına götürülecek olan işçilerin dil öğrenmesine de imkan tanınacak bu konuya ağırlık verilecektir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz başvuru şartlarını ve başvuru işlemlerinin yerine getirilmesinin ardından başvurusu olumlu sonuçlanan işçiler yurt dışına iş için kosgebkredisi.com götürülmeden önce Almanca dil eğitimi verilecektir. Dil eğitim haricinde işçilere barınma konusunda yardım edilecek olup işçilerin barınma ihtiyaçları şirket tarafından karşılanacaktır.  Dil eğitimi ve barınma da bu iki konu haricinde şirket tarafından yurt dışında istihdam sağlayacak olan kişilerin sigorta işlemleri ve bankacılık işlemleri de şirket tarafından karşılanacaktır.

Hedef 10 Bin İşçi Alımı 2023

2023 yılı için hedeflenen rakam 5 bin ile 10 bin arası olmaktadır. Başvurularda yoğun olması nedeni ile konsoloslukta yapılacak olan işlemlerin uzun sürmesi olası durumdur. Başvuru yapanların komisyon ücreti ödememesi adına çalışmalar tüm hızlı devam etmekte ve şirkette konu ile ilgili herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Yurt dışına çıkacak olanların kişilerin en büyük sorunu yurt dışına çıkaracak olan şirketlere para kaptırıp dolandırılmaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak kişilere şirket güvence vermelidir. OBM şirketi yöneticisi tarafından gelen açıklamaya göre, en yüksek maaşın kosgebkredisi.com hemşirelere verileceği ifade edilmektedir. Hemşire maaşları yaklaşık 3 bin Euro civarında olmaktadır. Diğer meslek gruplarına ise 2 bin 500 Euro maaş verilecektir. Hava limanları ve yer hizmetlerinde ise maaşlar ortalama 2 bin Euro civarında olacaktır. Ayrıca işçilerin yapacakları mesailer sayesinde maaşlar 4 bin Euro’ ya kadar yükseleceği düşünülmektedir.

Başvuru yapan işçilerin başvurularının kabul edilmesinin ardından kişi şirket bünyesinde faaliyet göstermeye başlayacaktır. Bu nedenle başvuruların masrafları firma tarafından karşılanmaktadır. Firma aynı konuya vurgu yaparak herhangi bir masraf talep etmediklerini de belirtmektedir. Toplamda 24 aylık bir süre için imzalanacak olan sözleşmeyle işçiler firmaya bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Çalışma vizesi de firma tarafından alınmaktadır.

İşçi olarak yurt dışında çalışacak olanları birçoğu yüksek ücretler ödüyor. Kanunlarda ise işçinin parasının oranları yarı yarıya olacak şekilde iki ülke tarafından bölüşülmektedir. Bu nedenle OBM şirketi, İşkur ile işbirliği içerisinde çalışıyor ve işkurdan şirkete yönlendirme yapılıyordur. Yurt dışı için gerekli olmazsa olmazlar arasında yer alan vize ise yoğunluk nedeni ile aksaklıklara sebep olabilecektir. İl ve İlçelerde bulunan İşkur Müdürlüklerinden konu hakkında bilgi alınabilmektedir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu 2023 (YENİ ALIM)” üzerine 16 yorum
 1. Bu tarz oluşumlar ne kadar güvenilir? Internet ortamında adam gibi yorum yok, bilgi yok. Daha geçen aylar hemşireleri Almanya’ya götüreceğiz diye dolandıran farklı bir firma haberi vardı. Öyle bir dönemdeyiz ki millete umut satarak paralarına çökülüyor. Güvenemiyoruz ne yazık ki. Coğrafya cidden kader mi arkadaş.

  Yanıtla
 2. Slm alçı boya sitroperiyer dış cephe mantolama ustasıyım 25 yıldır bu meslek teyim yurtdışında çalışmak istiyorum

  Yanıtla
 3. Merhaba benim hem Tekstil sektöründe Makinist belgem var kumaş boyama üzerinede belgelerim var tekstil sektöründe belgelerim var ustalık olsun teknisyenlik olsun belgelerim var seri üretim elemanıyım.

  Yanıtla
 4. Merhaba Teknoloji metal usta belge usta üretici belge meslek anadolu lise mezunu yum
  Kaynakcı MYG Belge var lazer kesim öprtürüyum inşaat fayans parke kartopiyer iç dış dekresiyon boya su tesatı bunların usta sıyım.

  Yanıtla
 5. Teknoloji metal usta belge usta üretici belge meslek anadolu lise mezunu yum
  Kaynakcı MYG Belge var lazer kesim öprtürüyum inşaat fayans parke kartopiyer iç dış dekresiyon boya şu tesatı bunların usta sıyım

  Yanıtla
 6. Slm ben teksti iscisiyim 5 yildir sardon ve kontrol operatoruum elimde mesleki belgem var myk belgesi aldim

  Yanıtla
 7. Ben Ümit Elmalı 1975 Giresun Türkiye doğumluyum 25 yıldır yeme içme sektörünün her bölümünde hem patron hemde işçi olarak çok çalıştım. Döner hem takarım hemde keserim çorbalar tatlılar kuru pastalar börekler içecekler servis hepsini biliyorum devlet onaylı bütün ustalık resmi belgelerim var ayrıca src5 ağır vasıta şoförlük belgemde var.Yurt dışında çalışmak istiyorum işsizim bana yardım edermisiniz.

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1