canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Erkek Saçı Satın Alan Yerler (GÜNCEL FİYATLAR)

Erkek Saçı Satın Alan Yerler (GÜNCEL FİYATLAR)

Saçınız ne kadar sağlıklı ve bakımlıysa istediğiniz  zaman maddi kazanca çevirip para kazanabilirsiniz. Erkekler saçınızı uzatmaya ve sağlıklı tutup taramaya başlayın. Bilim adamları DNA’yı çözdüler ve bir koyun klonladırlar ve hala kelliğe bir çözüm bulamadılar. İnsanlar bakımlı ve şık görünmek istedikleri için saçlarına çok fazla özen gösterir ve takma saçlara yönelirler. Bu esnada önemli role sahip olan kuaförler ve saç satın alan yerler, perukçular, kuaförler satın aldıkları saçları peruk, postiş, çıt çıt saç, gibi ürünlere dönüştürerek satışa sunarlar. Bayanlar için iyi bir iş fikri olmasa da, yıllardır uzattığı ve gözü gibi baktığı saçını satarak para kazanmayı düşünenler için, saç satın alan kuaförler, ne kadar, peruk, postiş gibi işlemleri yapan iller hangileridir sorusunun cevapları tüm detayları ile kadın ve Erkek Saçı Satan Yerler yazımızın içeriğinde.

Erkek Saçı Satın Alan Yerler

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi yerlerde erkek saçı satın alan kuaförler ve yerler bulunmaktadır. Daha çok perukçular erkek saçlarından peruk üretmektedirler. Kadın saçı ile erkek saçı satan yerler birbiri ile farklılık gösterebilir. Uzun saçlı erkeklerin az olmasından dolayı saçımı satmak istiyorum diyen erkeklerin daha yüksek fiyatlara kuaför ve perukçulara satış yaptığından bahsedilmektedir.

Saçımı Satmak İstiyorum Diyenlere

Saçınızı satmak istiyorsanız, kimyasal işlemlerden uzak durmanız gerekmektedir. Çok para kazanabilmek için saçlarınız  uzun ve sağlıklı olması sizin için avantajdır. Satış için uzunluğun ortalama olarak 40-70 cm olmalıdır. Boya, perma gibi doğallığını bozabilecek herhangi bir işlem yapılmamışsa sizin için avantajlı bir durumdur ama bu işlemler ve daha fazlası yapıldıysa saçınızın her türlü kimyasaldan arındırıp kullandığınız ürünlere ara vermeniz önemlidir. Yeterli uzunluğa ulaşmış bir saça sahipseniz firmaların istediği kriterlerde aynı kuaföre veya tercih ettiğiniz başka bir kuaföre kesim işleminizi yaptırmanız gerekmektedir. Kırıksız, boyasız, uzun saç yapısına sahip çocuk ve yaşlılarda satabilirler. Fakat yaşlıların saç yapısında kırıkların artması ve çok fazla özen gösterilmemesinden dolayı, tercih edilmediği durumlar söz konusu olabiliyor. Yani genç saçlara oranla yaşlı saçların satışı biraz daha zordur.

Saç Satma Kriterleri Neler?

Kuaförler saçları satın almak için sıraya girmiş durumdalar. Sadece sizin ben saçımı satmak istiyorum, satma kriterlerine uygun mu sorusunu sormanız gerekmemekte. Uzun, bakımlı ve doğal saç yapısına sahipseniz tam kuaförlerin aradığı kriterler arasındadır. Herhangi bir gün saçınızı kestirmek yada bakım yaptırmak için gittiğiniz bir kuaför salonunda saçınızı satmak ister misiniz? sorusuyla karşılaşabilirsiniz. Uzunluğu önemlimi diye düşünenler varsa her kuaförün kendine özgü istediği bir cm aralığı bulunuyor. Boyanmamış yapısı yıpratılmamış olması saçtaki uygulanacak işlemleri kolaylaştıracaktır ve yıpranmış saçlardan peruk gibi işlemler olmayacağından dolayı tercih edilmemektedir. Temiz olan saçların satışları çok daha kolay olacağı için bakımlı olmanızın sizin için çok faydası olacaktır.

 • Saçların doğal
 • Dayanıklılıklarına
 • Dalgalı
 • İnce telli
 • Bakımlı
 • Uzun olması aranan kriterler arasında öncelik getirmektedir.

Kadın ve Erkek Saçı Saçma Fiyatları

Eski dönemlerde peruklar doğal saçları güneşten koruyup yapısının ve renginin değişmemesi için kullanılıyordu. Çeşitli hastalıklar sonucu örneğin kemoterapi alan bir hasta için günümüzde peruk imalatı, kadın ve erkek saçı satan yerler sıkça araştırılıp, fiyat bilgisi almak ister. Her saçtan peruk yapılmayacağı gibi satın alma fiyatları yıpranmamış ve boyalı olmama durumuna göre değişlik gösterse de, alım fiyatı ortalama; 1.000 TL-2.000 TL-5.000 TL ve 10.000 TL olarak saça göre fiyatlandırılır. Aşağıda vermiş olduğumuz maddelere dikkat ederek bilgi alabilirsiniz.

 • Saçın daha önce hiç boyanmamış olması en çok fiyatını yükselten husustur.
 • Kuaför ve perukçular uzun saçları daha çok tercih ederler.
 • Saçınızda kırık olmaması, bakımlı olması da bir kriterdir.
 • En az 40-70 cm. uzunluğunda olmalıdır.
 • İnce telli saçlar kolay tarandığı için daha çok tercih edilmektedir.
 • İstanbul, Ankara ve İzmir’de perukçuların fiyatları kuaförlerden daha yüksektir.
 • Kesildikten sonra minimum 40-70 cm saçınızın olması gerekmektedir.
 • Saçlarınız bu kriterlere göre değerlendirdikten sonra KG fiyatı olarak 1.000 TL ile 5.000 TL arası değerlendirilmektedir.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de perukçuların fiyatları kuaförlerden daha yüksektir

Saç satmak istenler
Saç Satmak İsteyenler

Saç Satın Alan Kuaförler (Tümüne Sorunuz Alım Garanti Edilmez)

İstanbul Kuaförleri;

İzmir Kuaförleri;

Ankara Kuaförleri;

En uzun ve bakımlı 40-70 cm. saç kuaförlere göre fiyat değişikliği olabilir ama ortalama bir bir fiyat vermek gerekirse; satış fiyatları ortalama 200 TL’den başlamakta ve 5.000 TL’ye kadar alıcı bulabilmektedir. Örneğin; beline kadar uzun olan, yıpranmamış, kırığı olmayan, boyasız uzun bir saçın fiyatı 5.000 TL’ye kadar alıcı bulabilmektedir.

100 Gram Saç Fiyatı

Kadın ve erkeklerin saçlarını uzatmak için başvurdukları yöntemlerden biri de kaynak işlemi günümüzde oldukça pahalı bir işlemdir. Fazla talep nedeniyle yurtdışından ithal edilen gerçek saçların 100 gramının fiyatı 2 bin 500 liradan başlamaktadır. Genellikle kırsal kesimde yaşayan kadınlardan toplanan doğal saçlar, usta ellerde peruk, ek saç ve postişe dönüştürülerek, kısa sürede farklı görünmek isteyen kadınların aradıkları saçlar hale geliyor. Doğal saç bulmak oldukça zor hale geldiği için alıcıların arayışları zor hale gelmiştir. 300 gram saç için 7 bin 500 TL gibi fiyatlar veriliyor. Ortalama 3-4 ay dayanan saçların her defasında yenilenmesi ve bakımının yaptırılması gerekiyor. Tercihiniz her zaman doğal saç ve doğal saçlardan yapılan kaynaklar ise bakımları ve yapılan uygulamalar için her yıl cebinizden 30 bin lira harcamak anlamına gelmektedir.

100 gram saç fiyatı
100 gram saç fiyatı ne kadar?

Satın Alınan Saçtan Peruk Yapımı

Kadınların güzellik için harcadığı paralar her geçen gün artıyor. Önem verdikleri konular arasında yer alan en önemli konu ise saçlarıdır. Çok gür ve güzel saçlara sahip olan kadınlar dışında saçları az ve yetersiz olan kadınlarda vardır. Bunlar için peruk ve çeşitli saç aksesuarları bulunmaktadır. Peruk tercih edenler için satılan perukları müşteriler, saçları kısa olduğu için ve daha güzel, gösterişli saçlara sahip olmak için tercih ediyor. Sadece daha çok saça sahip olmak için değil belirli hastalıklar sonucunda saçlarını kaybeden hastalarda peruk tercih ediyor. Kel kalmaya yakın ve kel kalan kişilerde kendilerine uygun perukları tercih edebilirler. Saçlar taranıyor, uzun olan saçlar kısa olanlardan ayrılıyor. Özenle yıkanıp kurutulan saçlar peruk filesine dikiliyor ve peruklar artık müşterilerini bekliyor. En çok para eden gerçek saçların peruk imalatı sonrasında satışa sunuldukları kategoriler şunlardır;

 • At kuyruğu
 • Bob peruk
 • Çıt çıt setleri
 • Dalgalı  perçemi olmayan
 • Düz modeller
 • Kahkül ve perçem
 • Medikal ürün olan geniş maşalı peruklar
 • Yanları perçemli olan modeller yapılan peruklar arasında yer alır.

Kendinize ait kişisel peruk yaptırmak isterseniz bu siteyi de tercih edebilirsiniz.

Boyalı Saçlar Satılır mı?

Günümüzde yapılan işlemler sonucunda yıpranan saçlar çok fazladır. Saç alan kişilerin tercihleri de her zaman bakımlı saçlardır. Boya işlemi doğal saça kolaylıkla uygulanabiliyorken yıpranmış ve boyalı saça yapılacak uygulama oldukça zor hal alır. Uzunluğu dışında bakılanlar boya işlemi var mı, ne sıklıkla boyanmış, kalite ve yapısı da en başta incelenecektir. Size saçlarınız çok bakımlı ve satılacak durumda bir saç olarak görünebilir. Sizin düşündüğünüz gibi ya da tam tersi de olabilir bu sebeplerden dolayı bu işlemi işinin uzmanı olan kişilere danışmak doğru bir karar olacaktır. Boyama işlemi güzel yapılmış ve saç yıpranmamış ise saçınızı satabilirsiniz. Boyama uygulamasında oldukça yıpranmış ve zarar görmüş ise hiç bir kuaförün tercihi olmaz. Bu hususta yaptıracağınız işlemler görünüşünüz ve daha sonra yapacağınız işlemlerin önüne geçmemelidir.

Saç Satmak Günah mı?

Sorular diyanetin kendi sayfasında net bir şekilde cevaplanmıştır. Kadınların saçlarını satması ve peruk takmasının caiz olmadığı belirtilmiştir. Ancak peruk deve tüyünden, naylondan veya  suni herhangi başka bir şeyden yapılmışsa onu takmasında bir problem olmadığı belirtilmiştir. Yine bu kapsamda başkasının takması için satılması veya üretilmesi gibi hususların da yasak olduğu belirtilerde değerlendirilmiştir.

Saçlarını boyatmak isteyen kadınlar vermiş olduğumuz linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Sacalisveris dedi ki:

  Saçlarınızı değerinde alıyoruz. Satmak istediğiniz saçlarınız için mail adresinden yada sacalisveris instagram hesabından iletişime geçebilirsiniz. Satmak istediğiniz saçlarınızı bekliyoruz.

  1. Medine dedi ki:

   Saçımı satmak istiyorum kız saçı

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.