Saç Satın Alan Yerler 2023 En Yüksel Fiyat Garantisi!

Saçlarınız ne kadar sağlıklı ve bakımlı olursa olsun, istediğiniz zaman maddi kazanca dönüştürebilir ve para kazanabilirsiniz. Erkekler saçınızı uzatmaya ve sağlıklı tutarak taramaya başlar. Bilim adamları DNA’yı çözdüler ve bir koyun klonladılar ve hala kelliğe bir çözüm bulamadılar. Bu arada önemli bir rol oynayan kuaförler, aldıkları saçları peruk ve saç tokası gibi ürünlere dönüştürerek ve satmaktadır. Kadınlar için pek iyi bir iş fikri olmasa da, yıllardır uzattığı saçlarını satarak para kazanmak isteyenler için saç alan kuaförler hangi illerde, saçları uzunluğuna göre ne kadara alınıyor tüm detayları içeriğimizde detaylandırdık.

Saçımı Satmak İstiyorum Diyenlere

Saçınızı satmak istiyorsanız kimyasal işlemlerden uzak durmalısınız. Çok para kazanmak için uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmanız sizin için bir avantajdır. Satılık boyunuzun ortalama 40-70 cm olması gerekmektedir.

Boya, perma gibi doğallığını bozabilecek herhangi bir işlem yapmamış olmanız sizin için avantajlıdır. Ancak bu işlemler ve daha fazlası yapıldıysa saçlarınızı her türlü kimyasallardan arındırmak ve saç bakımına başlamak önemlidir. kullandığınız ürünler. Yeterli uzunluğa ulaşmış bir saçınız varsa, saç kesiminizi aynı kuaföre veya tercih ettiğiniz başka bir kuaföre, firmaların talep ettiği kriterlere göre yaptırmalısınız.

Kırılmamış, boyasız, uzun saçlı çocuklara ve yaşlılara satılabilirler. Ancak yaşlıların saç yapısındaki kırıkların artması ve bakım yapılmaması nedeniyle tercih edilmediği durumlar olabilir. Yani eski saçı satmak genç saça göre biraz daha zordur.

Erkek Saçı Satın Alan Yerler

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi yerlerde erkek saçı satın alan kuaförler ve yerler bulunmaktadır. Daha çok perukçular erkek saçlarından peruk üretmektedirler. Kadın saçı ile erkek saçı satan yerler birbiri ile farklılık gösterebilir. Uzun saçlı erkeklerin az olmasından dolayı saçımı satmak istiyorum diyen erkeklerin daha yüksek fiyatlara kuaför ve perukçulara satış yaptığından bahsedilmektedir.

Saç Satma Kriterleri Neler?

Kuaförler saçları satın almak için sıraya girmiş durumdalar. Sadece sizin ben saçımı satmak istiyorum, satma kriterlerine uygun mu sorusunu sormanız gerekmemekte. Uzun, bakımlı ve doğal saç yapısına sahipseniz tam kuaförlerin aradığı kriterler arasındadır. Herhangi bir gün saçınızı kestirmek yada bakım yaptırmak için gittiğiniz bir kuaför salonunda saçınızı satmak ister misiniz? sorusuyla karşılaşabilirsiniz.

Uzunluğun önemli olduğunu düşünenler varsa her kuaförün istediği bir cm aralığı vardır. Boyasız yapısının yıpranmamış olması saça uygulanacak işlemleri kolaylaştıracağından yıpranmış saçlardan peruk gibi işlemler olmayacağı için tercih edilmemektedir.

Temiz olan saçların satışları çok daha kolay olacağı için bakımlı olmanızın sizin için çok faydası olacaktır.

 • Saçların doğal
 • Dayanıklılıklarına
 • Dalgalı
 • İnce telli
 • Bakımlı
 • Uzun olması aranan kriterler arasında öncelik getirmektedir.

Kadın ve Erkek Saçı Fiyatları

Eski zamanlarda peruklar, doğal saçları güneşten korumak, yapısını ve rengini değiştirmemek için kullanılırdı. Peruk imalatı gibi çeşitli hastalıklar sonucu kemoterapi görmüş bir hasta için erkek ve kadın saçı satan yerler sıklıkla aranır ve fiyat bilgisi almak isterler.

Her saçtan peruk yapılmayacağı gibi satın alma fiyatları yıpranmamış ve boyalı olmama durumuna göre değişlik gösterse de, alım fiyatı ortalama; 1.000 TL-2.000 TL-5.000 TL ve 10.000 TL olarak saça göre fiyatlandırılır.

Saç satım işlemlerinde dikkat edilmesi gereken maddeler aşağıdaki gibidir:

 • Saçın daha önce hiç boyanmamış olması en çok fiyatını yükselten husustur.
 • Kuaför ve perukçular uzun saçları daha çok tercih ederler.
 • Saçınızda kırık olmaması, bakımlı olması da bir kriterdir.
 • En az 40-70 cm. uzunluğunda olmalıdır.
 • İnce telli saçlar kolay tarandığı için daha çok tercih edilmektedir.
 • İstanbul, Ankara ve İzmir’de perukçuların fiyatları kuaförlerden daha yüksektir.
 • Kesildikten sonra minimum 40-70 cm saçınızın olması gerekmektedir.
 • Saçlarınız bu kriterlere göre değerlendirdikten sonra KG fiyatı olarak 1.000 TL ile 5.000 TL arası değerlendirilmektedir.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de perukçuların fiyatları kuaförlerden daha yüksektir

Saç satmak istenlerPin
Saç Satmak İsteyenler

Saç Satın Alan Kuaförler (Tümüne Sorunuz Alım Garanti Edilmez)

İstanbul, İzmir ve Ankara’da saç satın alan kuaförleri listeledik.

İstanbul Kuaförleri aşağıdaki gibidir:

 • Kuaför Ada
 • Yıldız Saç Bakım Merkezi Derin Kuaför
 • Paradise Hakan Kuaför
 • Sude Saç ve Kişisel Bakım Merkezi saç satın almaktadır.

İzmir Kuaförleri aşağıdaki gibidir:

 • Alsancak da bulunan perukçular
 • Karşıya’ da ki bazı kuaförler
 • Gaziemir merkezde Kuaför D&D İzmir’deki saç satın alan kuaförler.

Ankara Kuaförleri aşağıdaki gibidir:

 • Deniz cilt bakım ve peruk
 • Aktaş Bayan Kuaförü
 • Kızılay’da bulunan kuaförlerin bir çoğu almaktadır.

En uzun ve bakımlı 40-70 cm saç kuaförlere göre fiyat değişikliği olabilir ama ortalama bir bir fiyat vermek gerekirse; satış fiyatları ortalama 200 TL’den başlamakta ve 5.000 TL’ye kadar alıcı bulabilmektedir. Örneğin; beline kadar uzun olan, yıpranmamış, kırığı olmayan, boyasız uzun bir saçın fiyatı 5.000 TL’ye kadar alıcı bulabilmektedir.

100 Gram Saç Fiyatı 2023’de Ne Kadar?

Kadın ve erkeklerin saçlarını uzatmak için başvurdukları yöntemlerden biri de kaynak işlemi günümüzde oldukça pahalı bir işlemdir. Fazla talep nedeniyle yurtdışından ithal edilen gerçek saçların 100 gramının fiyatı 2 bin 500 liradan başlamaktadır.

Genellikle kırsal kesimde yaşayan kadınlardan toplanan doğal saçlar hünerli ellerde peruk, saç ekleme ve saç tokasına dönüştürülerek kısa sürede farklı görünmek isteyen kadınların aradığı saçlardır.

Doğal saç bulmak çok zorlaştıkça alıcı arayışı da zorlaştı. 300 gram saç fiyatları 7 bin 500 TL civarındadır. Ortalama 3-4 ay süren saçların her seferinde yenilenmesi ve bakımının yapılması gerekir. Tercihiniz her zaman doğal saçlar ve doğal saçlardan yapılan kaynaklar ise bunların bakımı ve uygulamaları için her yıl cebinizden 30 bin lira harcamak demektir.

20, 40, 50 ve 70 cm Saç Ne Kadara Satılır?

Saç satın alan firmaların ortak özelliği en az 40 cm uzunluğunda saç satın almalarıdır. 20-30 cm saç satın alınmaz. Ortalama olarak 40 cm, 50 cm ve 70 cm saçın fiyatı 5.000 TL’ye kadar çıkıyor.

Satın Alınan Saçtan Peruk Yapımı

Kadınların güzellik için harcadığı paralar her geçen gün artıyor. Önem verdikleri konular arasında yer alan en önemli konu ise saçlarıdır. Çok gür ve güzel saçlara sahip olan kadınlar dışında saçları az ve yetersiz olan kadınlarda vardır. Bunlar için peruk ve çeşitli saç aksesuarları bulunmaktadır. Peruk tercih edenler için satılan perukları müşteriler, saçları kısa olduğu için ve daha güzel, gösterişli saçlara sahip olmak için tercih ediyor. Sadece daha çok saça sahip olmak için değil belirli hastalıklar sonucunda saçlarını kaybeden hastalarda peruk tercih etmekte.

Kel kalmaya yakın ve kel kalan kişilerde kendilerine uygun perukları tercih edebilirler. Saçlar taranıyor, uzun olan saçlar kısa olanlardan ayrılıyor. Özenle yıkanıp kurutulan saçlar peruk filesine dikiliyor ve peruklar artık müşterilerini bekliyor.

En çok para eden gerçek saçların peruk imalatı sonrasında satışa sunuldukları kategoriler aşağıdaki gibidir:

 • At kuyruğu
 • Bob peruk
 • Çıt çıt setleri
 • Dalgalı  perçemi olmayan
 • Düz modeller
 • Kahkül ve perçem
 • Medikal ürün olan geniş maşalı peruklar
 • Yanları perçemli olan modeller yapılan peruklar arasında yer alır.

Boyalı Saçlar Satılır mı?

Günümüzde yapılan işlemler sonucunda yıpranan saçlar çok fazladır. Saç alan kişilerin tercihleri de her zaman bakımlı saçlardır. Boya işlemi doğal saça kolaylıkla uygulanabiliyorken yıpranmış ve boyalı saça yapılacak uygulama oldukça zor hal alır. Uzunluğu dışında bakılanlar boya işlemi var mı, ne sıklıkla boyanmış, kalite ve yapısı da en başta incelenecektir. Size saçlarınız çok bakımlı ve satılacak durumda bir saç olarak görünebilir. Sizin düşündüğünüz gibi ya da tam tersi de olabilir bu sebeplerden dolayı bu işlemi işinin uzmanı olan kişilere danışmak doğru bir karar olacaktır. Boyama işlemi güzel yapılmış ve saç yıpranmamış ise saçınızı satabilirsiniz.

Boyama uygulamasında oldukça yıpranmış ve zarar görmüş ise hiç bir kuaförün tercihi olmaz. Bu hususta yaptıracağınız işlemler görünüşünüz ve daha sonra yapacağınız işlemlerin önüne geçmemelidir.

Saç Satmak Günah mı?

Sorular diyanetin kendi sayfasında net bir şekilde cevaplanmıştır. Kadınların saçlarını satması ve peruk takmasının caiz olmadığı belirtilmiştir. Ancak peruk deve tüyünden, naylondan veya  suni herhangi başka bir şeyden yapılmışsa onu takmasında bir problem olmadığı belirtilmiştir. Yine bu kapsamda başkasının takması için satılması veya üretilmesi gibi hususların da yasak olduğu belirtilerde değerlendirilmiştir.

Saçlarını boyatmak isteyen kadınlar vermiş olduğumuz linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirler.

1 Kilo Saç Ne Kadar?

Kilo ile saç satın alma işlemi yapan kuaföreler ve firmalar 10.000 TL’ye kadar kilo ile saç almaktadır.

Photo of author

Kosgeb Uzmanı

Kamu gündemi, Ekonomi konularını anlık takip ediyor ve bu konularda içerikler oluşturuyorum.
“Saç Satın Alan Yerler 2023 En Yüksel Fiyat Garantisi!” üzerine 29 yorum
 1. Mrb benim saçım işlem görmedi perma falan yaptırmadım sadece siyah saçın üstüne siyah vurdum Saçım güzel parlak ankarda oturuyorum

  Yanıtla
 2. Saçını yüksek miktarla satmak isteyen tüm bayanlar iletişime geçebilir herturlu sac alınır watsapp üzerinden saçınızı resmini atın Görüşelim.

  Yanıtla
 3. Saçını yüksek miktarla satmak isteyen tüm bayanlar iletişime geçebilir herturlu sac alınır. watsapdan saçınızın Resimlerini atın Görüşelim

  Yanıtla
 4. Türkiye’nin her yerinden saç alıyoruz. En yüksek fiyat garantisiyle hemen satabilirsiniz. Hemen fiyatını öğrenin

  Yanıtla
 5. Saçımı satmak istiyorum dogl ve uzundur hiç bir şekilde boy yoktur
  Ciddi sat almak isteyenler yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 6. Erkek saçı alan varsa yazsın saçlarım omuzlarımın altında siyaha yakın bir renk hiç boya vs yapılmadı ve aşırı ince telli

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1