Badem Göz Ameliyatı Fiyatları 2023 (Tüm İller ve Hastaneler)

Badem göz ameliyatı olarak da bilinen badem göz ameliyatı, son yıllarda birçok kadın ve erkeğin başvurduğu estetik bir yöntemdir. Özellikle bayanlar çok tercih ediyor. Başta yüz bölgesi olmak üzere her yaş grubundan insanın estetik anlayışı değişmekte ve her geçen gün yenileri eklenmektedir. Bunlar arasında en popüler cerrahi operasyonlardan biri badem göz estetiği olmuştur. Badem göz estetiği fiyatları, ameliyat nasıl yapılır? ne kadar para vermem gerekiyor, badem göz ameliyatı ne işe yarar, kaç günde iyileşir, kalıcı mı, devlet ödüyor mu? İşte tüm sorularınızın cevapları!

Badem Göz Ameliyatı Nedir? (Çekik Göz Estetiği)

Badem göz estetiği çekik göz estetiği olarak da bilinir. Gözleri daha belirgin ve çekik hale getirmek için yapılan işlemlerden biridir. Göz kapakları düşük, yaşlı görünen, düşük gözler, normalden küçük gözler ve göz çevresinde sarkma olan kişiler bu işlemleri daha çok tercih etmektedirler. Bu ameliyatla derin bakışlar, gözlerdeki düşüklük, çekik veya iri gözler, orantılı göz görünümü elde edilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Çekik göz yapısına sahip olmak isteyen kadın erkek herkese badem göz ameliyatı yapılabilir. Badem göz ameliyatı SGK kapsamı dışındadır ve fiyatları hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse badem göz ameliyatı fiyatları 1.000 TL ile 4.500 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar hastanın durumuna göre değişmektedir.

Badem göz estetiği devlet hastanelerinde olduğu gibi özel hastanelerde de yapılmakta olup SGK kapsamında değildir. Badem göz ameliyatı bir devlet hastanesinde estetik amaçlı yapılacaksa 2.500 TL – 3.000 TL ücret alınmaktadır.

Devlet Hastanesinde Badem Göz Estetiği Fiyatları 2023

Badem göz estetiği her yaştan bireye rahatlıkla uygulanabilen estetik müdahaleler arasında yer almaktadır. Çekik göze sahip olmak için her yaştan birey rahatlıkla bu ameliyatı yaptırabilir.

Kişinin sağlık açısından risk oluşturması ve hayatını etkileyecek bir sağlık sorunu yaşaması durumunda devlet hastanelerinde yapılan cerrahi müdahaleler ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Kişinin estetik amaçlı yaptıracağı tüm müdahaleler için hastaneler küçük meblağlardan ödeme alacaklardır.

Estetik operasyonunu devlet hastanesinde plastik ve rekonstrüktif cerrahi doktoru yapıyorsa devlet hastanesinde göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz ancak çekik göz ameliyatı tamamen estetik bir müdahale olduğu için SGK bu ameliyatın maliyetini karşılamayacaktır. Bu nedenle özel hastanelerin iletişim ve telefon numaralarından istediğiniz ameliyat için randevu alarak masrafları size ait olmak üzere ameliyat olabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde göz kapağı estetiği fiyatları 1.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat sosyal güvencesi olmayanlar için ortalama olarak verilmektedir.

Özel Hastane Badem Göz Ameliyatı Fiyatları 2023 Tüm Şehirler

Özel hastanelerde badem göz ameliyatı fiyatları 1.500 TL ile 4.500 TL arasında değişebilir.

Özel hastane badem göz ameliyat fiyatları tüm şehirlerde şu şekildedir:

 • Ali Mezdeği badem göz estetiği randevu alarak fiyatı öğrenebilirsiniz.
 • Güncel Öztürk randevu alabilirsiniz.
 • Tayfun TürkAslan Teşvikiye Hakkı yeten cad No:1 Fulya Terrace 2 Kat 7 Daire 23İstanbul
 • Esteticha Badem Göz ameliyatı fiyat bilgisi için görüşebilirsiniz.
 • Maya Estetik Çekik göz ameliyatı fiyat bilgisi için müşteri Hizmetleri ile görüşmelisiniz.
 • Hakan Yüzer fiyat bilgisi için hakanyuzer.com/web sayfasını incelemelisiniz.
 • Fatih Dağdelen badem göz estetiği fiyatı gerçekleştirilecek muayenen sonucunda ortaya çıkacaktır. Muayene sonrası net fiyat alabilirsiniz.

Estetik ameliyatı yanı sıra katarakt gibi göz problemleri yaşayan kişiler için araştırmış olduğumuz katarakt ameliyatı fiyatları 2023 yılına ait ücretleri öğrenebilirsiniz.

Çekik Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çekik göz ameliyatı olarak adlandırılan, tıp dilinde badem göz estetiği ve kantoplasti olarak da adlandırılan bu estetik, etkileyici bir görünüme sahip olmak için kadınların en sık yaptığı müdahaleler arasında yer almaktadır.

Yüz güzelliğinin en dikkat çekici noktası olan gözler estetik açıdan oldukça önemli bir yere sahiptir. Göz kapağı düşük, genetik olarak düşük ve küçük gözlü olanlar badem göz estetiği yaptırarak daha anlamlı ve iri çekik gözlere sahip olmak için bıçak altına yatmaya isteklidirler.

Çekik ve iri gözlerle daha estetik bir görünüme sahip olmak için göz çevresinde kırışıklıklar, cilt sarkması ve küçük gözlere sahip olmak için yapılan badem göz estetiği, gözlerdeki sarkmaları ortadan kaldırır ve orantılı bir görünüm sağlar. yüz. Bu ameliyat veya estetiğin adı ne olursa olsun özel ve devlet hastanelerinde yapılabilmektedir. SGK kapsamında ve dışında farklı fiyatlarla yapılmaktadır.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği lokal ve genel anestezi altında 1 ila 1.5 saat arasında gerçekleştirilen bu işlem, sarkan göz kapağı derisinin göz kemiğinin üst kısmına sabitlenerek eskisinden daha çekik bir göz oluşturulması işlemidir. Çekik göz ameliyatı ile birlikte birçok estetik müdahale yapılabilmektedir.

Üst göz kapağı ve alt göz çevresinde estetik işlemi, kaş kaldırma ve sarkan cilde botoks işlemi gibi birçok estetik müdahale de aynı anda gerçekleştirilebilmektedir.

Operasyon öncesi uygulama yapılacak bölge anestezi ile uyuşturulur ve ağrısız bir operasyon ile istenilen görüntü elde edilir. Operasyon sonrası herhangi bir ağrı, sızı, morluk ve ödem kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve 5 ile 7 gün içerisinde ödemde azalma gözlemlenir. Bu süreçte kişinin yarı oturur pozisyonda uyuması, başına 2 yastık koyması ve yüze darbe almama gibi tavsiyelere uyması tavsiye edilir ve bu şekilde iyileşme süresi hızlandırılır.

Çekik Göz-Kantoplast Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Çekik göz hayali ile birçok estetik merkezinde en çok yapılmak istenen ameliyatlardan biri olan çekik göz ameliyatı ile kadınların gözleri eskisinden daha etkileyici ve canlı olabilir.

Göz hastalığı olmayan ve gözlerinin şeklinden şikayet eden birçok kadın bu ameliyatın kime yapıldığını, risklerini ve diğer detayları merak ettiği gibi bu ameliyatı olmak için fiyat araştırması yapmaktadır. Başta da belirttiğimiz gibi yüzünde daha canlı bir ifadeye sahip olan ve göz yapısından şikayet eden her yaştan kişiye bu ameliyat rahatlıkla yapılabilmektedir. Badem göz estetiği ameliyatı 18 yaş üstü ve 18 yaş üstü herkese rahatlıkla yapılabilir.

Badem Göz Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Badem göz ameliyatında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ancak hastalığın iyileşme süreci kişinin vücut yapısına, beslenmesine ve yaşam tarzına göre değişiklik göstermektedir. Bu hastadan hastaya değişir. Ancak hastada kısa süreli kızarıklık ve hafif morarma olabilir. Bu morluklar 3 ila 7 gün içinde iyileşir. 5-6 gün sonra kapatıcı ve makyaj yapılabilir. Badem göz estetiğinde yaklaşık 3-4 dikiş atılır ve bir hafta sonunda dikişler alınır. Sonrasında hasta normal hayatına dönebilir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mı?

Badem göz estetiği kalıcı bir işlemdir. Lokal veya genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrasında doktorun verdiği tavsiyelere uyarsanız kalıcılığı daha da fazla olacaktır. Badem göz ameliyatı sonrası ilk 6 aylık kalıcılığın tam olarak etkili olduğu görülmektedir. Ortalama 3-6 yıl kalıcılığını koruyabilir. Ve tekrar yapmaktan zarar gelmezdi.

Badem Göz Ameliyatı Gözü Küçültür mü?

Çekik göz/Badem göz estetiği gözleri küçültmez. Bu işlemden sonra yanlarda uzama olur. Bu nedenle büzülme meydana gelmez. Ameliyattan sonra daha canlı bir görünüm elde edilir. Küçültme diye bir şey yok.

Badem Göz Ameliyatı Acıtır mı?

Badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi ve genel anestezi olarak yapılmaktadır. Yani uygulama yapılacak bölge tamamen uyuşturulur. İşlem sırasında hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Bundan sonra ağrı hissi kişiden kişiye değişir.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Badem göz ameliyatı en risksiz ameliyatlardan biridir diyebiliriz. Hasta göz çevresindeki tüm sorunları doktoruna bildirmelidir. Ardından hastaya en uygun plan hazırlanır, yöntem seçilir ve hazırlıklara başlanır. Hazırlıkların ardından hastadan idrar tahlili alınır. Ayrıca kan değeri ölçülerek cilt dokusu ile ilgili bazı teşhisler yapılır. Bu şekilde soruna neyin neden olduğu ortaya çıkar. Hazırlıklar bir günde tamamlanır. Ardından badem göz ameliyatı operasyon süreci başlar. Ameliyat basit bir tekniktir.

Ameliyattan sonra kişilerin yaşam düzeni ve konforu bozulmaz. Ameliyattan sonraki ilk 8 gün dikkat edilir. Sonrasında bir şey olmadığı sürece kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Göz hijyeninize de dikkat etmelisiniz. Badem göz estetiğinden sonra ameliyatın yapılacağı gün önemlidir ve dikişlerin alındığı 2. gün ile 8. gün arasındaki süre daha kolay atlatılabilir. Bu ameliyatla düşük gözler yukarı kaldırılır ve gözlerdeki doğuştan veya sonradan oluşan asimetriler giderilir. Sarkık göz torbaları toplanır. Eğik, daha büyük ve daha çarpıcı gözleri vardır.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği 2023 Yılı Yeni Teknik

Ameliyatsız badem göz estetiğine badem göz botoksu da denir. Badem göz operasyonları, göz estetiği sağlayarak asimetrik bir duruşun önüne geçmek için bıçaksız ve iple yapılan estetik operasyonlardır. Bu göz tipine sahip olmak isteyen herkes bu estetiği tercih edebilir. Hekim onayının ardından uygunluğunu karşılaştırarak operasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız badem göz estetiği yapım aşamaları şu şekildedir:

 • Ameliyatsız badem göz estetiği işlemi için yapılacak bölge uyuşturulur.
 • Sonrasında kalın ip ile kaç ve göz çevresinde yapılan estetik uygulanır.
 • Bunlarla yıla kadar kalıcılığı göz ile görülmektedir.
 • Bu durum kişinin komplikasyonlarına göre de değişiklik gösterir.

İple Badem Göz Estetiği Yaptıranlar ve Fiyatları

Ameliyattan daha kısa olan ip askı ile badem göz estetiği günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle çekik ve iri gözlü kişiler tarafından yapılır. Yaklaşık 30 ve 45 dakikada operasyon tamamlanır. İnce ipler kaşların hemen altında cilt altına yerleştirilerek yüz germe ile oluşturulur. Göz estetiğinde fransız askısı yukarı doğru yerleştirilir.

Dolgu ve botoks da gerektiğinde uygulanabilir. Badem gözlerinin kalıcılığı ile ilgili ip askıları ve uzmanlar arasında pek çok bilgi verilmektedir. İpli badem gözü yapmak için kullanılan ipler zararsızdır. İple askı yöntemi ile badem gözü işleminin fiyatları çok merak ediliyor. Bu işlemin fiyatları kliniğe, uzmana ve bulunduğunuz şehirlere göre değişiklik gösterecektir. Ortalama bir fiyat belirtirsek iplikli badem göz estetiği fiyatları 6.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1