canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Badem Göz Estetik Fiyatları (Tüm Hastaneler)

Badem göz estetiği nedir, nasıl yapılır, fiyatları ne kadar? 2021 yılı için tüm merak ettiklerinizi öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Badem Göz Estetik Fiyatları (Tüm Hastaneler)

Badem göz ameliyatı bir diğer adı is badem göz estetiği son yıllarda bir çok kadın ve erkeğin başvurduğu bir estetik yöntemidir. Özellikle bayanlar çok fazla tercih etmektedir. Tüm yaş grubu insanların özellikle yüz bölgesindeki estetik anlayışı değişmekte ve her geçen gün yenileri eklenmektedir. Bunların arasında en popüler cerrahi operasyonlardan biri de badem göz estetiği olmuştur. Özellikle küçük gözlere sahip, göz kapağı sebebi ile de yorgun ve uykusuz olan, gözü aşağıda duran kişiler badem göz ameliyatını tercih etmektedir. Bu sayede gözler daha belirgin, büyük, derin ve şekilli olabilir. Kişiler ise farklı bir görünüme kolaylıkla kavuşabilirler. Gelelim badem göz estetiği nasıl yapılır, fiyatları ne kadar, badem göz ameliyatı ne işe yarar, kaç günde iyileşir, kalıcı mı, devlet karşılıyor mu? İşte merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevapları!

Badem Göz Ameliyatı Nedir? (Çekik Göz Estetiği)

Badem göz estetiği bir diğer adı ile çekik göz estetiği olarak da bilinmektedir. Gözlerin daha belirgin ve çekik hale gelmesi için yapılan işlemlerden biridir. Göz kapaklığında düşüş, yaşlı gözükme, gözü aşağı doğru düşük olan, gözleri normalden küçük olanlar, göz çevresinde sarkmalar oluşan kişiler bu işlemleri daha çok tercih etmektedirler. Bu ameliyat ile derin bakışlar, göz düşüklüğünün yok edilmesi, çekik veya iri gözler, orantılı göz görünümü elde edilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Badem göz ameliyatı çekik göz yapısına sahip olmak isteyen kadın, erkek herkese yapılabilen hatta hemen hemen her yaş grubunu kapsayan bir operasyondur. Badem göz ameliyatı SGK kapsamı dışındadır ve fiyatları hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse badem göz ameliyatı fiyatı 1.500 TL ile 3.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu rakamlar hastanın durumuna göre değişir.

Estetik anlayışının yıllar için de dönüşüme uğraması ile estetik uygulamaları da değişkenliğe uğramıştır. Son yıllarda yüz bölgesinde güzellik takıntısı olan kadınların son trendlere ayak uydurmak istemesi ile dudak dolgusu, kepçe kulak, burun estetiği, yanak inceltme ve en son badem göz estetiği adından çok söz ettirmektedir ve bu estetiği yaptıranların sayısında da ciddi anlamda artış olmuştur. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler tarafından araştırılan göz çektirme ameliyatı fiyatı ve nasıl yapılacağı, Devlet Hastanesinde ve özel hastanede badem göz ameliyatı fiyatı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi öğrenebilir ve fiyat alabilirsiniz.

Göz çevresine uygulanan makyaj ve kozmetik ürünlerle bu etki yakalansa bile kalıcı olarak çekik göz isteyenler badem göz estetiği yaptırmaktadır. Çekik göz ameliyatının kalıcılığı ve etki süresi kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kişinin genetik yapısı, beslenme alışkanlıkları ile günlük yaşam stili bu ameliyatın kalıcılık süresini doğrudan etkilemektedir. Operasyon sonrasında doktor tavsiyelerine birebir uyulduğu müddetçe estetik müdahalenin kalıcılığı da daha fazla etkili olacak ve kalıcılığı uzun süreli olacaktır. Ameliyat sonrasında ilk 6 ay kalıcılığı tam etkin olduğu zamanlar olduğu bilinmektedir. İlerleyen sürelerde kişinin yaşam tarzına göre bu süre de doğrudan etkilenecektir.

Badem Göz Ameliyatı 2021

Göz çektirme ameliyatı fiyatını merak edenler özel ve devlet hastanesindeki ücretlerini araştırıyor. Badem göz ameliyatı çekik göz yapısına sahip olmak isteyen kadın ve erkek herkese yapılabilen ve hemen hemen her yaş grubuna uygun bir operasyondur. Badem göz estetiği SGK kapsamı dışında bir işlemdir. Fiyatları ise ortalama olarak 1.500 TL ve 3.500 TL arasında değişebilir. Gideceğiniz hastanelerden net bir bilgi alabilirsiniz.

Badem goz estetigi

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem Göz estetiği kadınların son zamanlarda en çok tercih ettiği estetik ameliyatların başında gelince fiyatları da en çok araştırılan konulara giriyor. Etkileyici bakışlara ve daha çekik gözlere sahip olmak isteyenler badem göz estetiğinin risklerini de merak ediyor.

Çekik göz ameliyatı olan diğer ismiyle badem göz estetiği olarak tıp dilinde ile kantoplasti olarak adlandırılan bu estetik kadınların etkileyici bakışlara sahip olmak için en çok yaptırdığı müdahaleler arasında yer alıyor. Yüz güzelliğinin en dikkat çekici noktasında yer alan gözler estetik bakımından oldukça önemli yere sahiptir. Göz kapağı düşüklüğü olan, gözlerinde genetik olan düşük olan ve küçük göze sahip olanlar badem göz estetiği yaptırmakla daha anlamlı ve büyük çekik gözlere sahip olmak için bıçak altına yatmayı göze alıyor. Göz çevresinde kırışıklık olan, ciltte sarkmalar meydana gelen, olduğundan küçük göze sahip olanlar çekik ve iri gözlerle daha estetik bir görüntüye sahip olmak için  yapılan badem göz estetiği ile göz düşüklüğünün yok edilmesi ve yüzde orantılı bir görünüm sağlanmaktadır. Bu ameliyat veya estetik ne denirse, Özel ve devlet hastanelerinde yapılabiliyor. SGK kapsamında ve dışında farklı fiyatlar ile yapılıyor. Şimdi de devlet ve özel hastanelerde ne kadar fiyatlara yapıldığını kısaca bakacak olursa;

Devlet Hastanesinde Badem Göz Estetiği Fiyatları 2021

Badem göz estetiği her yaştan bireylere rahatlıkla uygulanabilen estetik müdahalelerin arasında yer almaktadır. Her yaştan birey çekik göze sahip olmak için bu ameliyatı rahatlıkla yaptırabilir.

Devlet hastanelerinde yapılan cerrahi müdahaleler kişinin sağlık riski yaşaması ve hayatını etkiyecek sağlık sorunu yaşaması gibi durumlarda ücretsiz karşılanmaktadır. Kişinin estetik amaçlı yaptıracağı tüm müdahalelerde hastaneler cüzi miktarlardan ödeme alacaktır. Devlet hastanesinde eğer plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz ancak çekik göz ameliyatı tamamen estetik amaçlı bir müdahale olduğundan SGK bu ameliyatın parasını karşılamayacaktır. Bu nedenle özel hastanelerin iletişim ve telefon numaralarından istediğiniz operasyon için randevu alarak masrafları tamamen kendiniz karşılayarak ameliyat olabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde göz kapağı estetiği fiyatları 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat sosyal güvencesi olamayanlar için ortalama olarak verilir.

Özel Hastane Badem Göz Ameliyatı Fiyatları 2021 (Tüm Şehirler)

Özel hastanelerde badem göz ameliyatı fiyatları 1.500 TL ile 2.000 TL arasında değişebilir.

 • Ali Mezdeği badem göz estetiği randevu alarak fiyatı öğrenebilirsiniz.
 • Güncel Öztürk randevu için tıklayınız.
 • Tayfun TürkAslan Teşvikiye Hakkı yeten cad No:1 Fulya Terrace 2 Kat 7 Daire 23İstanbul 0 549 749 90 50
 • Esteticha Badem Göz ameliyatı fiyat bilgisi için tıklayınız.
 • Maya estetik Çekik göz ameliyatı fiyat bilgisi için tıklayınız.
 • Ferruh bingül iletişim bilgileri için tıklayınız.
 • Hakan Yüzer fiyat bilgisi için tıklayınız.
 • Fatih Dağdelen badem göz estetiği fiyatı için tıklayınız.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Lokal ve genel anestezi altında 1 ila 1,5 saat aralığından gerçekleştirilen bu işlem ile sarkan göz kapağı derisini göz kemiğinin üst tarafına sabitlenmesi operasyonudur böylelikle eskisinden daha çekik göz inşa edilir. Çekik göz ameliyatı ile birlikte birçok estetik müdahale de yapılabilmektedir. Üst göz kapağı ve alt göz çevresinde estetik işlemi, kaş kaldırma ve sarkan cilde botoks işlemi gibi birçok estetik müdahale de aynı anda gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyattan önce uygulanacak bölgeye anestezi ile uyuşturulur ve acısız bir operasyon ile ağrısız sancısız istenen görüntü elde edilir. Operasyon sonrasında herhangi bir ağrı, sızı ve morluk ve ödem gibi durumlar kişiden kişiye değişebilir ve 5 ila 7 gün içinde ödemlerde azalma görülür. Bu süreçte kişinin yarı oturur vaziyette uyuması tavsiye edilir başına 2 yastık koyması ve yüzüne darbe almaması gibi tavsiyelere uyulması ile iyileşme süresi bu şekilde hızlandırılır.

Çekik Göz-Kantoplast Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Çekik göz hayali ile bir çok estetik merkezinde en çok yaptırılmak isteyen operasyonların başında yerine alan çekik göz ameliyatı ile kadınların gözleri eskiye oranla daha etkileyici ve canlı ifade yakalanabilmektedir. Göz rahatsızlığı olmayan ve göz şeklinde şikayet eden birçok kadın bu ameliyatı yaptırmak için fiyat araştırmasının yanında bu operasyonun kimlere uygulanıp uygulanmadığını, risklerini ve diğer ayrıntılarını da merak etmektedir. Başta da belirttiğimiz gibi yüzünde daha canlı bir ifade yakalamak ve göz yapısından şikayetçi olan her yaştan bireye rahatlıkla bu ameliyat yapılabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş kişilere ve 18 yaşından büyük olan herkese rahatlıkla badem göz estetik ameliyatı yapılabilmektedir.

Badem Göz Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Badem göz ameliyatında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Fakat Kişinin vücut yapısına, beslenmesine ve yaşam biçimine göre hastalığın iyileşme süreci değişiklik gösterir. Hastadan hastaya bu durum değişiklik gösterir. Bununla beraber hastada kısa süreli kızarıklık ve hafif morluklar oluşabilir. Bu oluşan morluklar 3 ile 7 gün arasında iyileşir. 5-6 günden sonra kapatıcı ve makyaj uygulaması yapılabilir. Badem göz estetiğinde yaklaşık 3-4 dikiş atılır ve bir hafta sonunda dikişler alınır. Sonrasında hasta normal yaşamına geri dönebilir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mı?

Badem göz estetiği kalıcı bir işlemdir. Lokal veya genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrasında doktor tarafından verilen tavsiyelere uyarsanız kalıcılık daha da fazla olacaktır. Badem göz ameliyatı sonrası ilk 6 ay kalıcılığının tam anlamda etkin olduğu görülür. Ortalama 3-6 yıl kalıcılığını koruyabilir. Ve tekrar yaptırılmasında bir sakınca yoktur.

Badem Göz Ameliyatı Gözü Küçültür mü?

Çekik göz/Badem göz estetiği gözleri küçültmez. Bu işlem sonrasında yanlara doğru uzama olur. Bu sebeple bir küçülme oluşmaz. Ameliyat sonrası daha canlı bir bakış elde edilir. Küçülme gibi şeyler söz konusu değildir.

Badem Göz Ameliyatı Acıtır mı?

Badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi ve genel anestezi olarak yapılır. Yani işlem yapılacak olan bölge tamamen uyuşturulur. İşlem sırasında hasta hiçbir acı veya sızı hissetmez. Sonrasında da acı hissi kişiden kişiye değişir.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Badem göz ameliyatı en risksiz ameliyatlardan biridir diyebiliriz. Hastanın göz çevresindeki tüm sorunları doktoruna bildirmesi gerekir. Sonrasında hasta için en uygun plan hazırlanır, yöntem seçilir ve hazırlıklar başlar. Hazırlıklar sorasında hastadan idrar testi alınır. Bununla beraber kan değerli ölçülerek cilt dokusu hakkında bazı tanılara bakılır. Bu sayede sorunun nelerden kaynaklandığı ortaya çıkartılır. Bir gün içerisinde hazırlıklar tamamlanır. Sonrasında badem göz ameliyatı operasyon süreci başlar. Ameliyat basit bir tekniktir.

Ameliyat sonrasında Kişilerin hayat düzeni ve konforları bozulmaz. Operasyon sonrası ilk 8 gün dikkat edilir. Daha sonrasında herhangi bir şey gerçekleşmediği sürece kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Birde göz hijyeninize dikkat etmeniz gerekmektedir. Badem göz estetiğinden sonra operasyonun yapıldığı gün önemlidir birde 2 günü dikişler alındığı 8. gününe kadar geçen zaman daha rahat bir şekilde atlatılır. Bu ameliyat ile düşük gözler yukarı kaldırılır, gözlerdeki de doğuştan olan veya sonrasında meydana gelen asimetriler giderilir. Sarkık göz torbaları toplanır. Çekik, daha iri ve dikkat çekici gözlere sahip olunur.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği (Yeni Teknik)

Ameliyatsız badem göz estetiği bir diğer adı ile badem göz botoksudur. Badem göz operasyonları göz estetiğini sağlayarak asimetrik duruşu önlemek için yapılan bıçaksız, ip ile gerinme sağlayarak yapılan estetik operasyonlara denir. Bu göz tipine sahip olmak isteyen herkes bu estetiği tercih edebilir. Hekim onayı sonrası uygunluğu karşılaştırıldıktan sonra operasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

 • Ameliyatsız badem göz estetiği işlemi için, yapılacak bölge uyuşturulur.
 • Hastanın, göz estetiğini yapmak için daha önce tasarlanır.
 • Sonrasında kalın ip ile kaç ve göz çevresinde yapılan estetik uygulanır.
 • Bunlarla yıla kadar kalıcılığı göz ile görülmektedir.
 • Bu durum kişinin komplikasyonlarına göre de değişiklik gösterir.

İple Badem Göz Estetiği (Yaptıranlar ve Fiyatları)

Ameliyata nazaran daha kısa süreli olan iple askı badem göz estetiği günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle çekik ve büyük göz yapısına sahip kişiler tarafından yapılır. Operasyon yaklaşık 30 ve 45 dakika içerisinde tamamlanır. Kişilerin kaşın hemen altındaki deri altına ince ipler yerleştirilir ve yüz germe ile oluşturulur. Göz estetiğinde fransız askısı yukarı doğru yerleştirilir. Gerektiği zamanlarda ise dolgu ve botoks da uygulanabilir. İp askı ile badem göz yaptıranlar tarafından ve uzmanlar arasında kalıcılığına dair birçok bilgiler verilmektedir. İple badem göz yapımı için kullanılan ipler zararsızdır. İp askı yöntemi ile badem göz işlemi fiyatları ise oldukça merak edilmektedir. Bu işlemin fiyatları klinik, uzman ve bulunduğunuz şehirlere göre değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak bir fiyat belirtirsek iple badem göz estetiği fiyatları 6.000 TL ve 10.000 TL arasında değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Sibel Kara dedi ki:

  Aynı fiyatları verdiler bana. 2021 yılı için doğru bence.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.