KOSGEB Kredisi

Bedava Kredi Notu Öğrenmenin Kesin Yöntemi (ÜCRETSİZ)

08.09.2020
Bedava Kredi Notu Öğrenmenin Kesin Yöntemi (ÜCRETSİZ)

Ücretsiz kredi notu öğrenme nin birden fazla yolu vardır. İster bankaların kendi uygulamalarından, ister Findeks sayfasından, isterseniz de operatörlerden SMS göndererek kredi notu öğrenilebilmektedir. Biz de bu yazımızda sizler için bedava kredi notu nasıl öğrenilir bunu inceleyeceğiz. Kredi notu nedir, sorgulama ve Yapı Kredi, İş Bankası, Finansbank, Garanti, Ziraat Bankası gibi bankaların ücretsiz kredi notu öğrenme sistemlerini görmek için yazımızı inceleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra T.C. kimlik numaranız ile de kredi notu sorgulayabilirsiniz. Detaylar haberimizde..

Kredi Notu Nedir?

Bankalar müşterilerine kredi kartı veya ihtiyaç, konut, taşıt gibi krediler vermek için öncelikle kredi notuna bakmaktadır. Eğer kişinin kredi notu riskli grupta ise bankanın ayrıcalıklarından faydalanamamaktadır. Kredi notunu kişinin bankalar ile arasında olan ilişkileri belirlemektedir. Yani geçmiş zamanlarda eğer bankalara borç yapmışsanız ve aylık ödemelerinizi zamanında gerçekleştirmemiş iseniz bu kredi notunuzu etkiler. Aynı zamanda birikmiş borçlardan dolayı yasal takibe düşmüş, icralık olmuş veya kara listeye girmişseniz bu unsurlar da bankaların size kredi veya kredi kartı vermesini zorlaştıracaktır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye!nin ilk ve tek kredi kayıt bürosu olan KKB üzerinden kredi risk raporunuzu ilk kez aldığınızda hiç bir ücret ödemesi yapmadan ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi risk raporu 0′ dan başlayarak 1900-2000 arasında rakamlar üzerinden kredi risk raporunuzu gösterir. Bunun yanında bankaların internet bankacılığı hizmetlerini de kullanarak ücretsiz olarak kredi risk raporu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca Ücretsiz Kredi Risk Raporu Sorgulama için BKM ekspres kullanan müşteriler için 30 nisan tarihine kadar yeni bir kampanya başlatılmış bu tarihe kadar Bkm Ekspresi ilk kez kullanarak  risk raporu sorgulama yapanlar sadece 1 TL karşılığında ücret ödeyerek kredi notlarını öğrenebiliyor.

Akbank Direkt ile Ücretsiz Kredi Risk Raporu Sorgulama

Bankalarda kredi yoğunluğunuzu ve borç ödeme alışkanlığınızı görmek için oluşturulan KKB risk raporu sorgulama ile kolayca kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Akbank müşterisi olun ya da olmayın Akbank Direkt İnternet’e tıklayarak ya da kimliğinizle birlikte Akbank Şubesi’ne gelerek ücretsiz olarak Risk raporunuzu alabilirsiniz.
Ücretsiz olarak raporunuzu alabilir ve kredibilitenizi öğrenebilir, bankalardaki referans notunuzu sorgulayabilirsiniz. KKB tarafından hazırlanan Risk raporunuzu almak için Akıllı cep telefonlarınıza Akbank Direkt Mobili indirip Akbank Mobile den Findeks risk raporunuzu ücretsiz olarak sorgulayarak  kredi notunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Kredi Risk Raporu Sorgulama

Ücretsiz Kredi Risk Raporu Sorgulama

Akbank kredi notunuzu öğrenmeniz için findeks destekli ücretsiz sorgulama işlemini sunuyor. Akbank müşterisi olsun olmasın herkes mobil uygulamayı akıllı cep telefonlarına indirerek veya masaüstü sürümünden mobil bankacılık hizmetleri sayfasından internet bankacılığına girerek Başvurular sekmesine tıklayarak Kredi risk Raporu sekmesinden ücretsiz olarak Kredi Risk raporunu görüntüleyebilirler. Kredi notuna bakmayan bankalardan kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Akbank şubelerinden ücretsiz olarak vadesiz mevduat hesabı açtırıp, mobil uygulamasını da cep telefonunuza indirerek Akbank Direk Mobil uygulamasına giriş yaparak Findeks destekli kredi risk raporu sorgulama yapabilirsiniz. Akbank Dire uygulaması aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere Müşteri veya T.C. kimlik numarasını yazıp Akbank Direk Şifresi ile giriş yapılabilen mobil uygulamasıdır. Kredi kartınız varsa kart numarasını yazarak da giriş yapabilirsiniz.

Akbank Direkt uygulamasını indirdikten sonra sırasıyla;

  • Başvurular ve Nakit İhtiyaçlarım
  • Findeks KKB Risk Raporu
  • Bireysel Risk Raporu sekmesine giriş yaparak e-mail ve onay butonuna tıklayarak sorgulama sonucunuzu mail adresinizden alabilirsiniz.

Halkbank Ücretsiz Kredi Risk Raporu Sorgulama

Bankalardaki limitinizi, risk bakiyeniz ve ödeme performansınızı Halkbank üzerinden Findeks Risk raporu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Halk Bankası müşterisi olun ya da olmayın banka şubelerine giderek ücretsiz olarak Kredi Risk Raporunuzu öğrenebilirsiniz. Halkbank Dialog 0850 222 0 400 veya 444 0 400 numaralı hattan tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, risk raporunuzu da buradan talep  edebilirsiniz.

BKM Ekspres ile 1 TL’ ye Kredi Notu Öğrenme

BKM Ekspresi ilk defa kullananlar sadece 1 TL ödeyerek findeks kredi risk raporunu öğrenebilirler. Daha önceden Bkm ya da Findeks.com üzerinden kredi notu sorgulama yapanlar kampanyadan  yararlanamazlar. Söz konusu kampanya sorgulamayı ilk defa gerçekleştirenler için geçerlidir. BKM Ekspers tarafından uygulamaya konulan bu yeni kampanyadan yararlanmak için Bkm Expresi ilk kez kullanıyor olmak ve Findeks Risk Raporu ve Kredi notu sorgulamasını aynı anda satın almak şartını yerine getirmek gereklidir. Kampanya süresi dolmuştur.

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Ziraat Bankası üzerinden kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bu işlemi birkaç adımda halledebilirsiniz. İlk olarak Ziraat İnternet Bankacılığı’na giriş yapın. Daha sonra “Başvurular=> Risk Sorgulaması=> KKB Risk Raporu” sekmelerine sırası ile tıklayarak kredi notunuzu kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bu ücretli bir işlem olacaktır. Sayfada belirtilen tutarı ödemeniz halinde kredi notunuz açılacak olan ekrana gelecektir. Açılacak olan sayfada kredi notunuzun hangi sebeplerle düştüğü kırmızı renk ile nasıl yükseltebileceğiniz ise yeşil butonlar ile gösterilecektir. Kredi notunuzu iyileştirmek adına çalışmalar yapmalısınız.

SMS  İle Kredi Notu Öğrenmek Çok Kolay

Cep telefonu operatörünüzden kısa bir mesaj ile de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlem ücretli olarak yapılmaktadır. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom operatörleriniz üzerinden 9-10 TL bir ücret ödeyerek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu işlemleri birkaç adımda yapabilirsiniz;

Turkcell SMS ile Öğrenme

Turkcell operatör için; cep telefonunuzun mesaj bölümüne giriş yapın. “Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında bir boşluk bırakarak yazın.” Daha sonra 1122’ye Sms gönderin. Mesajı göndermeniz halinde kısa bir zaman sonra kredi notunuzun iyi veya kötü olduğu tarafınıza iletilecektir. Turkcell faturalı hatlara kredi veriyor! İnceleyiniz.

Türk Telekom SMS ile Öğrenme

Türk Telekom operatör için; cep telefonunuzun mesaj bölümüne “T.C kimlik numarası ve doğum tarihini aralarında bir boşluk bırakarak yazın.” Alıcı bölümüne de 1122 yazarak kısa mesaj gönderin. Mesajı göndermeniz halinde kısa bir zaman içinde kredi notunuz tarafınıza ulaşacaktır. Avea faturalı hatlara kredi veriyor! İnceleyiniz.

Turkcell Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Vodafone SMS ile Öğrenme

Vodafone operatör için; cep telefonunuzun mesaj bölümünden “T.C kimlik numarası ve doğum tarihini aralarında bir boşluk bırakarak yazın.” Daha sonra 1122‘ye kısa bir mesaj gönderin ve cevabın gelmesini bekleyin. Kredi notunuz yakın bir zamanda tarafınıza ulaşacaktır. Vodafone faturalı hatlara kredi veriyor! İnceleyiniz.

Kredi notunuzu yukarıda verdiğimiz seçenekler ile öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise iyileştirmek adına çalışmalar yapın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. efekaan dedi ki:

    çok güzel site

  2. Ramazan dedi ki:

    Mrb benim 1100 küsüru gecik risk raporum var ona rgmen halen bana kredi vermiyorlar nasil ceke bilirim?

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!