KOSGEB Kredisi

Turkcell Faturalı Hatlara Kredi Veriyor Mu? Faiz Oranları Kaç?

Turkcell Faturalı Hatlara Kredi Veriyor Mu? Faiz Oranları Kaç?

Birçok insan kredi notunun düşük olmasından dolayı hayalindeki cep telefonu modeline kavuşamamaktadır. Bu sebeple de operatörler hem ekonomiyi canlandırmak hem rekabet oranını arttırmak hem de vatandaşı cep telefonu sahibi yapmak adına kredi kullanımına öncülük etmektedir. Bu haktan yararlanabilmek için en önemli şart Turkcell hattınızın faturalı olmasıdır. Hattınızın üzerine ihtiyaç kredisi alabilir ve nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. İstanbul, Bursa, Ankara gibi illerde de Turkcell faturalı hatta kredi olanağı sağlanmaktadır. Faturalı hattınız üzerinden kredi çekmenin şartları ve bu krediyi nasıl alacağınız ile ilgili tüm detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Turkcell İhtiyaç Kredisi

Dolandırıcı firmalar yüzünden cep telefonuna gelen hiçbir mesaja ve yapılan hiçbir kampanyaya itimat edemez hale gelindi. Turkcell hat üzerinden kredi almak da ilk duyumlarınız da sizlere saçma ve yalan gibi gelebilir. Ancak bu duruma bir açıklık getirerek sizlerin de nakit ihtiyaçlarınızda anında giderebileceğiniz bir seçenek olduğunu bilmenizi istedik. Eğer operatörünüz Turkcell ise ve faturalı ise kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Bu kredi sistemi vatandaşın kredi notu düşüklüğü sebebi ile cep telefonu sahibi olamaması durumuna katkı sağlamak adına düzenlenmiş bir kampanyadır.

Turkcell İhtiyaç Kredisi 

Turkcell ihtiyaç kredisine imkan sağlıyor.

Kredi alabilmek için bankalarda kredi notunuzun yüksek olması gibi burada da kredi puanınız önemli olmaktadır. Kredi puanınız ne denli yüksek ise o fiyat aralıklarında cep telefonu alabilirsiniz. Kredi puanınızı da yine kendiniz oluşturursunuz. Fatura ödemelerinizden kalan bir borcunuz yok ve ödemelerinizde gecikme söz konusu olmamışsa, kredi puanlarınız oldukça yüksek olacaktır. Bu kapsamda da yüksek fiyatlı cep telefonu alarak kredi alabileceksiniz demektir.

Turkcell Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Krediden faydalanmak için ilk şart GSM operatörünüzün faturalı olmasıdır. Bu programda Turkcell bayilerine müracaat ederek faturaya ek bir telefon almak yerine parasını alarak nakit ihtiyacınızı gidermektir. Bayi ödemeleri direk faturanıza yansıtacaktır. Bölük ödeme sayesinde de aynı bankadan kredi çekmiş gibi olacaksınız. Bilinmesi gereken bir husus vardır ki Turkcell faturalı hat üzerinden cep telefonu alındığında bayi hizmet bedeli talep edecektir. Belirli bir miktar ödeme yapmanız gerekebilir. Bu komisyonun yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 20 oranında değişiklik gösterecektir. Bu komisyon cihazın parası müşteriye ödenirken gerçekleşmekte olup verilen net paranın içinden belirlenen komisyon kesilmektedir. Yani bu konuyu sizi daha açıklayıcı olması adına bir örnek vererek anlatmak gerekirse;

Biriktirdiğiniz puanlar neticesinde örneğin 3500 TL’lik bir cep telefon alabiliyorsanız bu cihazın net ödemesi faturanıza yansıtılır. Ancak bayi size bu paranın net tutarının tamamını vermez. Örneğin %20′lik bir komisyon alınmış ise size verilecek olan tutar 3100 TL civarında olacaktır. Yani bankadan alamadığınız krediyi bir miktar kayıp yaşayarak Turkcell bayilerinden faturalı hattınızın üzerine alabileceksiniz demektir. Vodafone faturalı hatlar için verilen kredi şartlarını inceleyebilirsiniz.
Turkcell Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Turkcell hatta kredi başvurusu yapmak için şubeleri ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Krediyi alabilmek için ise ilk yapılması gereken nüfus cüzdanınız ile bayiye müracaat etmeniz olacaktır. Bayide yetkili kişiler nüfus cüzdanınızda bulunan T.C kimlik numaranız ile sizin bilgilerinizi araştırarak detaylı bir incelemeden sonra ne kadarlık kredi kullanacağınıza kanaat getireceklerdir. Alacağınız cep telefonu ne kadar yüksek fiyatta olursa kullanacağınız kredi de o yönde fazla olacaktır. Bozdurma cep telefonu alarak nakde çevirebilirsiniz.

Krediden Faydalanmak İçin Gerekli Koşullar

Verilen krediden faydalanmak için hat sahiplerinin bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan kişiler kredi olanağından faydalanamayacaktır.

 1. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk şart hattın faturalı olmasıdır. TL yüklemeli operatörler de kredi kampanyası geçerli değildir.
 2. Turkcell faturalı hattın 6 ay boyunca aktif olarak kullanılmış olması gereklidir. Bu hususta en önemli konulardan biri hattın aktif olarak kullanılıyor olmasıdır.
 3. Faturalı hattın aylık ödemelerinin düzenli ve eksiksiz olarak yapılmış olması  da son şart olarak aranmaktadır. Ödemeler düzenli olmamış ise kredi almanız pek mümkün olmayacaktır.

Turkcell Kredi Sorgulama

Turkcellden alınacak kredi hizmeti yanında kredi kullanımları için bir servis sağlamaktadır. Turkcell Kredi Öğren sistemi ile Bankaların güncel faiz oranları görüntülenebilir. Aylık 28 TL karşılığında sağlanan kredi sorgulama hizmetine ilişkin detaylar ise şu şekildedir; Kredi Öğren servisi için ödenecek tutar KDV dahil olup Turkcell menü uygulamasına girerek, “Kredi” sekmesi üzerinden servise üye olunabilir. Kredi öğren servisinin iptali için 1818’e IPTAL NAKIT yazılarak SMS gönderilmesi, gönderilecek SMS için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu servisi kullanarak kredi türü, kredi tutarı ve vade seçeneklerine göre sorgulama yapılabilir. Aynı zamanda sorgulama sonucunda bankaların faiz oranlarına erişim sağlanır.

Faturalı Hat Üzerine Cep Telefonu Alıp Satabilirsiniz

Faturalı hattınız var ise operatörünüz üzerine komisyon ödemeden al-sat işlemi ile nakit para kazanabilirsiniz. Bunun için de yapılacak olan işlem aynı olmaktadır. Ancak bu işlemin tek avantajı bayiye komisyon ödemek zorunda kalmayacak olmanızdır. Bir Turkcell bayisine giderek faturalı hattınız üzerine hattın puan durumuna göre cep telefonu satın alarak, başka bir mağazaya satışını gerçekleştirerek de nakit para kazanabilirsiniz. ancak bu işin tek dezavantajı faturalı hat üzerine alınan cep telefonlarının normalinden daha fazla fiyata satılmasıdır. Bu kapsamda da ödemekten kaçılan komisyon ücretinden daha fazla bir bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerine Cep Telefonu Alıp Satabilirsiniz

Faturalı Hat Üzerine Cep Telefonu Alıp Satabilirsiniz

Kredi kullanımı ile faturalı hat üzerine cep telefonu alıp satmak aslında benzer işlemler olup ikisinin tek farkı ödenecek olan farklardır. Her ikisinde de ödediğiniz faturaya ek olarak ücret ödersiniz. Vadeler her ikisinde de aynı olabilecektir. 3 aydan başlayarak 12, 24, 36 hatta bazı bayilerin inisiyatifine göre 48 aya varan vadeler yapılmaktadır. Tabii ki vade yükseldikçe telefonun fiyatında da aynı oranda artış olacaktır.

Turkcell faturalı hattınız üzerinden kredi almak için yerine getirmeniz gereken şartlar bu şekildedir. Şartlara uygun iseniz yukarıda verdiğimiz şekilde başvuru yapabilirsiniz.

] }
Yorumlar
 1. sabire gürbüz dedi ki:

  10.000 tl ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 2. Kenan arslan dedi ki:

  acil kirediye ihtiyacim var

 3. NAKİT para dedi ki:

  Acil 10.000 TL ihtiyacım var