KOSGEB Kredisi

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (YÜZDE YÜZÜNE)

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (YÜZDE YÜZÜNE)

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir ev almak isteyen vatandaşlarımızın peşinatsız bir şekilde ev almalarına imkan tanıyan bankaların peşinatsız konut kredisi ve şartları hakkında yapılan yeni değişikliklerden sizleri bilgilendirmek istiyorum. Hesaplama işlemi ile birlikte faiz oranları mortgage kredileri ile aynı olan konut kredileri bilindiği üzere yeni bir konut almak isteyen vatandaşlarımızın belli bir miktar nakit paraları olması gerekmektedir. Geçtiğimiz aylarda ekonomik sıkıntılar yüzünden  konut satışlarında yaşanan düşüşü önlemek amacı ile bankalar konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara vermiş olduğu krediyi evin değerinin % 80’ine kadar çıkartmışlardı. Bu sayede bir nebze de olsa konut satışlarında bir kıpırdanma olmuştur.  Fakat yine de hiç peşinatı olmayı vatandaşların ev almalarının önü açılmamıştır. Bu konuda bankalar farklı uygulamalara giderek hiç peşinatı olmayan vatandaşlara alacakları evin değerinin tamamına kadar kredi kullandırma başlamıştır. Hatta bu kredilerde ekspertiz ücretinin tamamını bu kredinin içinde kullanmak şartıyla. Bu sayede hiç peşinatı olmayan vatandaşlarımızın ev almasının önü açılmıştır. Şimdi Peşinatsız 2020 konut kredisi veren bankalar ve şartları hakkında bilgi vermek istiyorum.

konut-kredi

Bazı bankalar peşinatsız konut kredisi vermektedir.

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

Ev almak için hiç peşinatı olmayan vatandaşlara alacakları evin değerinin %100 ‘üne kadar kredi kullanmalarını sağlayan banka düşük faiz oranları ile 180 aya kadar vade imkanı vermektedir. Qnb Finansbank peşinatsız konut kredisi kullanmak isteyenlerin alacakları ev ile kendilerine ait ikinci evi ekspertiz tarafından değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda uygun görülenlerin hem kendi evleri hemde yeni alacakları evler ipotek altına alınarak % 100’üne kadar kredi kullanmaları sağlanır. Bu kredi için uygulanan faiz oranı ise kullanacağınız kredinin limiti 500 bin lira kadar % 0,95 500 bin lira ve üzeri krediler için ise % 2,37 olarak belirtilmiştir. Bu kredi imkanı ile hiç peşinatsız bir ev almak isteyen vatandaşlarımızın bulundukları bölgedeki banka şubesine başvuru yapmaları ve başvuru esnasında şu evrakları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir;

 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
 • Kimlik belgesi
 • Güncel tarihli herhangi bir fatura
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi

Ev Kredisinin Tamamını Nasıl Alırım?

Yeni bir almak isteyen ve peşinatı olmayanlara evin değerinin ve ekspertiz ücretlerinin tamamını kredi olarak veren Akbank bu kredi için 120 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Bankadan çekeceğiniz 120 ay vadeli peşinatsız konut kredisi için uygulanan faiz oranı ise %2,01 olarak bildirilmiştir. Vade miktarını düşürdüğünüz zaman banka faiz oranlarında da indirim uygulamaktadır. Banka bu krediyi vermek için sizlerden kendinize, aile bireylerini birine ait veya 3. bir şahsın üzerine ait bir evi ipotek altına alarak peşinatsız konut kredisi vermektedir. Bu şartlar altında bankadan çekeceğiniz 100 bin liralık peşinatsız konut kredisini 120 ay vadeli olarak alabilir ve aylık 1.414 liralık taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Bankaya bu kredi için başvuru esnasında sizden istenilen evrakları belirtmek gerekirse:

 • Kimlik belgesi
 • Son döneme ait fatura
 • Serbest meslek sahipleri için vergi levhası
 • Ücretliler için çalıştıkları yerden imzalı maaş belgesi
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi.


kredi-konut

Evrakları tamamlamanız halinde bankanız kredi başvurunuzu kabul edeceksiniz.

Peşinatsız Ev Almak İstiyorum

Sahip olduğunuz bir ev var ve yeni bir ev almak istiyorsanız kendinize ait olan evi ipotek altına alan Garanti Bankası yeni alacağınız evin değerinin % 100 ‘üne kadar kredi imkanı vermektedir. Herhangi bir kefile gerek kalmadan kendinize ait bir evi ipotek altına alarak verilen bu kredide 240 aya kadar vade imkanı tanınmaktadır. Ayrıca satın alacağınız evin ekspertiz ücretini de kredi olarak kullanabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu bu krediyi kullanmak isteyen müşterilerine 48 aydan 240 aya kadar aynı faiz oranı yani % 2,28 ile %2,54 arasında faiz oranının uygulamaktadır. Sizde ister 48 ay ister 240 ay vade imkanı ile bu krediyi kullanarak peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Uygulanacak faiz oranı vadeye göre belirlenecektir. Garanti bankasından bu krediyi kullanmak isteyenlerden istediği belgeler ise;

 • Kimlik fotokopisi,
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi,
 • Alınacak evin tapu fotokopisi,
 • İpotek edilecek gayrimenkulün tapu fotokopisi.

http://www.qnbfinansbank.com/krediler/konut/kredikolay-mortgage/pesinatsiz-konut-kredisi.aspx adresinden QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi Başvurusu yapabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Alabilir miyim?

Eğer ev almak için peşinatınız yok ise, sermaye olarak yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birine başvurabilirsiniz.. Eğer bankalara başka borçlarınız yok ise, kredi sicil notunuz yüksek ise, peşinat ödemeden konut kredisi çekmek için bir çok yöntem bulabilirsiniz. Sizde hiç peşinat ödemeden sahip olduğunuz bir evi ipotek ettirerek yukarıda belirttiğimiz bankalardan 2020 yılında Peşinatsız Konut Kredisi çekerek taksitle kira öder gibi ikinci bir evin sahibi olabilirsiniz.

Garanti Peşinatsız Konut Kredisi İçin Tıklayın!

Türkiye Ekonomi Bankası Evin Tamamına Kredi Veriyor!

TEB, satın almak istediğiniz ev için %75 oranında kredi desteği sağlıyor. Evin geri kalanı içinse ihtiyaç kredisi veya gayrimenkul ipoteği ile destekliyor. Bu sayede Türkiye Ekonomi Bankasından ev kredisi çeken vatandaş, cebinde hiç parası yokken, evin yüzde yüzüne konut kredisi çekmiş oluyor. Şart olarak ise, TEB ikinci gayrimenkulünüzü de ipotek altına alıyor.

Kredinizi, ipotek ettirdiğiniz ikinci evin değerinde ödeme yaptığınız zaman, TEB ikinci ipotek ettirdiğiniz evin üzerinden ipoteği kaldırmaktadır. Bu kapsamda geriye sadece peşinatsız konut kredisi çektiğiniz evin üzerinde ipotek kalacaktır.

Bu yöntem ile yüzde yüz konut kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Denizbank,
 • Garanti Bankası,
 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • TEB,
 • Qnb Finansbank

Akbank Peşinatsız Mortgage İçin Tıklayın

Sermaye biriktirmeye gerek duymadan tamamına ev kredisi veren bankalara başvurabilir, en kısa sürede hayalinizde ki konuta kavuşabilirsiniz. Konut kredileri faiz oranları yeni yılda değişiklik gösterebilir. Yeni evinizin hayırlı olması dileğiyle.

Yorumlar
 1. Yasin dedi ki:

  Bulursan bana da haber ver…

 2. Aleyna Söz dedi ki:

  Ben peşinatsız ev almayı çok istiyorum. Nereye başvurmalıyım yardım edermisiniz??