KOSGEB Kredisi

Küçükbaş Hayvan Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? (Güncel)

Küçükbaş Hayvan Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? (Güncel)

Koyun, keçi, koç, kuzu gibi küçükbaş hayvan kredilerinden yaralanmak isteyen vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlayan bankaların yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığının yapmış olduğu açıklama doğrultusunda devlet destekli 30 bin liralık hibe kredi imkanları da sunulmaktadır. Bankalar kredi verecekleri müşterilerinden belli başlı evrakları tamamlamalarını isteyecektir. Bu evrakları tamamlayan vatandaşlarımız talep etmiş oldukları kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Bu haberimiz de Küçükbaş Hayvan Kredisi İçin Gerekli Evraklar nelerdir sorusunu cevapladık.

Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar hangileridir?

Genç çiftçilerimiz için 30 bin liralık hibe kredi imkanı sağlanırken aynı zamanda tüm bankalar da küçükbaş veya büyükbaş hayvan kredisi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza ihtiyaçları dahilinde kredi imkanı sağlamaktadır. Hayvan kredisi veren bankaların listesi aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Halk bankası
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Ingbank
 • Yapı ve kredi bankası
 • Akbank
 • Garanti bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Qnb Finansbank
 • Şekerbank

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hayvansal üretim yapmak isteyen girişimcilerimiz için bankalar finansman desteği sağlamaktadır. Sağlanan bu krediler için bankalar tabi ki müşterilerinden belli başlı evrakları tamamlamalarını isteyeceklerdir. Gerekli olan evrakların listesi ise aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopi belgesi
 • Gelir belgesi veya maaş bordrosu
 • Eksper hesaplaması için gerekli olan ücretler
 • İpotek olarak gösterilecek olan menkul veya gayri menkullerin tapu fotokopisi
 • Yüksek miktarlı kredi işlemlerinde eşinizin de imzalı onayı gerekmektedir
 • Esnaflar için imza sirküleri, yıllık gelir ve gider çizelgeleri, ticari sicil gazetesi

Ziraat Bankası hayvansal üretim kredisi;

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Hayvancılık ürünleri ve hayvan yetiştiriciliği için kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız için hayvansal üretim kredileri adı altında finansman desteği sağlamaktadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, kanatlı hayvan yetiştiriciliği ve arıcılık gibi konularda yapılan yatırımlar için üretimle ilgili gerekli olan finansman desteğini sağlamaktadır.

Yem, ilaç, bakım onarım, kira, sigorta ve yakıt gibi üretim kapsamı için gerekli olan konularda özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve kanatlı hayvan üretimi için işletme kredileri ve süt soğutma tankı, ahır ve ağıl yapımı, gerekli alet ve ekipman alımlarının yanı sıra yatırım harcamaları için kredi imkanı sağlamaktadır.

Vakıfbank hayvancılık kredisi;

Vakıfbank küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, kanatlı hayvan yetiştiriciliği ve arıcılık için kredi imkanı sağlarken aynı zamanda hayvansal üretim alanları için de kredi imkanı sağlamaktadır. Banka tarım bankacılığı adı altında finansman desteği sağlamaktadır.

Tarım bankacılığı kredisi, küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, seracılık, arıcılık, bitkisel üretim kredisi ve yatırım kredisi gibi alanlarda ihtiyaç duymuş olduğunuz tüm finansal desteği sağlamaktadır. Vakıfbank uygun faiz oranlarının yanı sıra uygun ödeme koşulları ile her zaman yanınızda olduğunu göstermektedir.

Şartları nelerdir?

Vakıfbank tarım bankacılığı kredisi altında finansman desteği sağlarken aynı zamanda işletme kredisi imkanı da sağlamaktadır. Bankanın sunmuş olduğu işletme kredisi türleri ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Süt hayvancılığı işletme kredisi
 2. Besi hayvancılığı işletme kredisi
 3. Bitkisel üretim işletme kredisi
 4. Süt hayvancılığı BHC kredisi
 5. Sera işletme kredisi
 6. Tarımsal işletme kredisi
 7. Organik kredi
 8. Sözleşmeli üretim kredisi
 9. TMO makbuz senedi kredisi
Vakıfbank tarım

Vakıfbank’ın verdiği tarım kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Tarım yatırım kredileri;

Tarımsal Proje Kredileri;

Vakıfbankı işletme ve yatırım kredilerinin yanı sıra proje kredisi imkanı da sağlamaktadır. Bu kredi türleri ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Tarımsal yatırım kredisi
 • Kırsal kalkınma yatırımına yönelik hibe destekli proje kredisi
 • IPARD proje kredisi ve destek türleri
 • IPARD hibe destekli yatırım kredisi

Vakıfbankın sunmuş olduğu tarım bankacılığı kredisi desteklerinden yararlanmak için size en yakın bulunan banka şubelerine başvuru yapabilir ve bu desteklerden faydalanabilirsiniz. Bunu yanı sıra 0850 222 0724 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir ve operatörlerden bilgi alabilirsiniz. Vakıfbank tarım bankacılığı adı altında sunulan finansman desteği hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen linke tıklayınız.

Bankaların hayvancılık ve tarım için verdiği kredilerden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Adem kaya dedi ki:

  Küçük baş hayvan kiredisi kullamak istiyorum

 2. Selcuk tayran dedi ki:

  Kurbanlik kuzu bakiip ticaretini yapmak istiyorum ahirim var nasil baslayabilirim nakit yok

 3. Birkan dedi ki:

  Arkadaşlar bu süslü anlatımlar güzel.ben size bu soru sorayım.benim yaşım 40 doğdum dogaldoğaldı cifciyim.ama yıllar geçtikçe ben ve benim gibi gençler meslek değiştirdi asgari ücrete boyun egiyoruz.benim 40 adet tarlam 300 dönüm ararım var.dedemden kalma .verasettli.ama artık bozzz.bankaya gidiyorum belelediye sınırları içinde ipotek istiyor. Yani senin ararım bu hiç ev varsa şehir merkezinde..sorun yok .ama ev yoksa kredi alamazsın arkadaş.yillarca uğraştım alamadım.kapattim evi.ismim birkan gizli saklimda yok numaran 0536

 4. Kadir Kaya dedi ki:

  Ben dayımla beraber küçükbaş besicilik yapmayı planlıyoruz fakat dayım konut kredisi ödüyor benimde bankalara ödemem düzensiz oldu ve kredi notum düşük bu şekilde hayvancılık kredisi almamız mümkün mü???

 5. murat kıydal dedi ki:

  küçük baş hayvan kıredisi kullanmak istiyorum