KOSGEB Kredisi

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

02.05.2020
İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

İş Bankası bayram kredisi, KOBİ kredisi gibi birçok alanda vatandaşlara destek verdiği gibi küçük ve orta ölçekli esnaf işletmelerinde de kredi imkanı sağlıyor. İşbankası Kobiler küçük işletme sahipleri ve esnaflara özel kredi kampanyaları ile 2020 yılında da sizlerle. Esnafa Destek kredisi diğer kobi ve esnaf kredisi hesaplamalarını, başvuru işlemini ve gerekli evraklar hakkında bilgiler sizlerle..

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu

İş Bankası, Orta ve küçük çaplı işletmelerin ve esnaf ve sanatkarların her zaman yanında olmaya devam ediyor. İşbankası esnaf kredisi ürünleri ile her zaman esnafın yanında olan İşbankası işletmelerin farklı ihtiyaçlarına yönelik çözüm odaklı kredi ürünleri sunmaktadır. Bu krediler ile sizde iş kurabilir, iş yerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca İşbankasından alınan Kobi kredisi paketleri ile işletme için gerekli finansmanı, yatırım, sigorta, POS cihazı gibi farklı alanlardaki sorunları bir arada çözebilirsiniz. İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Şartları ve gerekli belgeler ile banka şubelerinden yapacağınız başvuru öncesinde esnaf kredisi hesaplaması yaparak işletmeniz içi gerekli kredi limitini belirlemede bankadan yardım alabilirsiniz ve bankalar arasında karşılaştırma yaparak en uygun bankayı tercih edebilirsiniz.

İş Bankası Kobi Kredisi Hesaplaması

İşbankası esnaf kredisi almadan önce Esnaf kredisi hesaplama yapmanız işletme için uygun kredi arayışınızda size kolaylık sağlayacaktır. İşletmeniz için çekmek istediğiniz esnaf kredi vade ve tutarı için İşbankasını güncel faiz oranları ile hesaplama yapmalısınız.

Kobi kredisi hesaplaması yaparak esnaf kredisi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarını görebilirsiniz ve bütçenize uygunluğunu karşılaştırabilirsiniz. Ödeme planı oluşturarak ödeyeceğiniz aylık taksit tutarının yanında toplam vadede ödeme tutarını da görerek bankaya ödeyeceğiniz banka komisyonu ve yıllık maliyet oranının ne olacağını görebilirsiniz bankalar arasında karşılaştırarak güncel faiz oranları ile verilen esnaf kredilerinden size en uygun olanı bulabilirsiniz. Esnaf kredisi almak için gerekli belgeler için tıklayınız.

İş’te Kobi Esnafa Destek

İşbankası 2020 yılında da esnaf ve küçük işletme sahiplerine özel Esnafa Destek Kredisi kampanyası ile 36 aya varan vadeler ve %0,99 faiz oranları ile 250 bin liraya kadar aylık eşit taksit ödemeli olarak kredi imkanı sunuyor.

İhtiyaç kredisi kapsamınsa verilen kredilere başvuru yaparak istediğiniz limiti kredi uzmanına iletebilir, işletmenizin mali durumunu gösteren belgeler ile istediğiniz  limitleri karşılayıp karşılayamayacağınız değerlendirilip tarafınıza onay veya red kararı aktarılır ve ve neden bu desteğe ihtiyaç duyduğunuzu kredi uzmanına aktararak karşılıklı olarak hangi kredinin verileceğine karar verilir.

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

Kredinin limitinin ve vadesinin ne olduğuna karar verildikten sonra başvuru sürecinin ardından banka kredi uzmanları ve yetkilileri geri ödemenin nasıl ve ne şekilde yapılacağına dair bilgileri paylaşırlar bankayla ve ardından değerlendirme süreci başlar. Değerlendirme sürecinden esnafın kredi başvurusunda getirdiği belge ve evraklar incelenerek kredi onayı verilir ya da onay verilmez.

Tabloda İş Bankasına ait esnaf kredisi güncel faiz oranları gösterilmektedir.

İş Bankası Kobi Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar

İş bankası esnaf ve Kobilere Destek kredisi veren bankalar arasındadır. Kobi destek kredileri almak için başvuru yapan esnafların değerlendirme sürecinden sonra bazı evrak ve belgeler de talep edilmektedir. İş bankası esnaf kredisinde esnaflardan istenen işletmenin mali durumunu gösteren evraklar talep edilir.

Esnaf kredisi başvurusunda  istenen belgeler kısaca mali verileri gösteren evraklar olan son yıla ait bilanço evrakları, gelir belgesi ve mali tablo, işletmenin Ticaret Sicil Gazetesi kayıt örneği ve ikametgah belgesi istenir.

Bu evrakları bankalara sunan esnafların Kobi kredilerine onay verilmesi halinde banka tarafından işletme için uygun görülen vade ve kredi limitine karar verilir ve gerekli kredi sözleşmesi hazırlanarak gerekli imzalar atılır ve işletme sahibi esnaf kredisini bu şekilde kullanır. İşletme için gerekli finansman ihtiyacı için başvuru aşaması bu şekilde gerçekleştirilir.

İş Bankası Kobi Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar

İş Bankası Kobi Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar

İş Bankasından KGF Teminatlı Esnaf Kredisi

İş Bankası esnaf ve sanatkarlara ve Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler olan KOBİ’lere verdiği desteği geçen yıl da devam ettirdi. İşletme sahiplerin işletme için gerekli sermaye ve finansman nakit ihtiyaçlarını karşılamak için KGF kefaleti ve cazip faiz oranları ile kredi veriyor. Kredi Garanti Fonu destekli krediler teminat zorluğu çeken işletmelere kefil olarak esnaf destek kredisi veriliyor. Esnaflara özel kredi kampanyaları ve detaylı bilgi için İşbankası şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Sizde İş Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Şartları ve gerekli belgeler ile İşbankası şubelerinden destek kredisini alarak finansman ihtiyacınızı karşılama imkanına sahip olabilirsiniz. Küçük işletmelere 36 aya varan vadelerle ve esnek ödeme planıyla kredi çekme imkanına sahip olabilirsiniz. İş bankasının KOBİ’lere özel birçok kampanyası ve ayrıcalıkları bulunmaktadır. Kampanyaları sıralarsak; Küçük işletmeler TL kredisi, taksit ödemeli ticari krediler, ticari ek hesap, maxiPOS kredisi, altın kredisi, iş yeri kredisi, iş yeri kredisi adı altında esnafa bir çok özel tarifeler bulunmaktadır. Küçük esnaf kredisi hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

İşbankası tarafından esnafa verilen destek paketinin ve Kredi hakkında daha detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tarık Güncel dedi ki:

    Faiz oranıyla 12 ay vadeli 5000 lira hapis cezası programı vadelerle 100 bin liraya kadar kredi isteyene de ki şimdi al Aralık’ta ödemeye başla seçeneği Türkiye’nin Bankası esnafımızın yanında ihtiyacımız olduğunda kredimiz İş Bankası’nda

  2. Cuma dedi ki:

    Herşeyi çok güzel kolay gösterip dünya evrak ve olumsuz şeyler istiyorlar hepsinin fikri sömürmek

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!