canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

İBB Yardım Çeki Başvurusu (BEYAZ MASA)

İBB Yardım Çeki Nedir, Nasıl Alınır, Başvuru Nasıl Yapılır ve Nerelerde Kullanılır? Hemen bilgi alabilir, başvuru ve yardım sorgulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Başvurusu (BEYAZ MASA)

İBB yardım çeki başvurusu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bir çok yardımdan yararlanmak mümkündür. Yardım çekleri sayesinde bir çok geliri olmayan ve dar gelirli ailenin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler tarafından İstanbul ilinde yaşayan vatandaş için kullanılmaya sunulan yardım çeki diğer adı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı olarak da bilinmektedir. Bu yardım ile ilgili İBB yardım çeki başvurusu nasıl yapılır, ne kadar, başvurusu formu ve sorgulama hakkında bilgi alabilir ve bu desteklerden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Beyaz Masa İBB Yardım Çeki Başvurusu Yap

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi maddi durumu olmayan İstanbullu vatandaşlara çeşit çeşit yardım sunmaktadır. Geçmiş senelerde olduğu gibi bu senede Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün beraberliğinde sosyal yardımlar tüm hızıyla devam etmektedir. İhtiyaç sahibi kişilere maddi durumun olmaması nedeniyle Sosyal İşler Yardım Esasları Yönetmeliği kararınca gıda, giyim ve barınma gibi ihtiyaçların karşılanabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbullu vatandaşlara yardım çeki diğer adıyla sosyal yardım kartı vermektedir. Bu yardımdan yararlanmak isteyen kişiler başvuru yapmaları halinde İstanbul Belediyesinde görevli kişiler tarafından araştırılır ve muhtaçlık durumu tespiti sağlanır. Araştırma kosgebkredisi.com ve incelemelerin sonucunda yardım kartın yararlanmak isteyen kişilerin kart almaya uygun şartları taşıdığında sosyal yardım kart hizmetinden yararlanılabilir. Belediyenin bu tür yardımları geçmiş yıllara dayanmakta 2006 yılından bu yana devam etmektedir. Yardım kolisi olarak devam eden hizmet 2014 ‘lü yıllarda ise kart sistemine geçmiş ve vatandaşlar ihtiyaçlarına göre yardım kartını kullanmaya devam etmektedir.

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını yerine getirmek amacı ile çalışmalarına son hızla devam etmektedir. Bu kapsamda yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar, İBB sosyal destek kart başvurusu yapabilir ve desteklerden yararlanabilirler.

İBB Yardım Çeki Başvurusu şu şekilde yapılır;

 • Bireysel olarak bağlı olduğunuz muhtarlıktan, Kadın Aile Hizmetler Müdürlüğü’nden veya sivil toplum kuruluşlarına bağlı merkezlerden başvuru sağlayabilirsiniz.
 • Bir diğer seçenek ise ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0212 444 00 93 numaralı telefonları arayabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Bireysel Başvurusu: Fiziki müracaat halinde gerçekleşen başvuru ise bireysel başvuru yöntemi olmaktadır. İBB Yardım Çeki Başvuru Formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurular Muhtarlıklar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezlerinden yapılabilmektedir.

İBB Yardım Çeki Başvuru (Alo 153)

Telefon ile Başvurusu: Telefon ile başvuruda ALO 153 no’lu beyaz masanın ya da 0212 444 00 93 no’lu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının numarası aranması ile başvuru tamamlanmaktadır. Genellikle fiziki müracaat yerine telefon ile başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

beyazmasa.ibb.gov.tr Başvuru Sorgulama

İBB’nin resmi beyaz masa bölümüne giriş yapabilir ve başvuru no, güvenlik numaralarını girerek yardım sorgulamalarınızı öğrenebilir, bilgi alabilirsiniz. Maddi yardım başvurusu, erzak, giyim, barınma, yakacak yardımı gibi tüm başvurularınızı kontrol edebilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Başvurusu

Sosyal Yardım Alabilmenin Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım çeki diğer adıyla sosyal yardım kartından yararlanabilmek için belirli şartlar bulunmaktadır. Vatandaşları yardımdan yararlanmak istiyorsa bu şartları taşıması gerekir. Yukarıda bahsedilen başvuru kanallarından başvuru yapılmasının ardından Belediye tarafından yetkili kişilerce ihtiyaç sahibi kart başvuru yapan kişi hakkında araştırma başlatılır. Araştırma ve incelemeler sonucunda negatif herhangi bir durumlar karşı karşıya kalınmadığında yardım çeki / sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi başvuru yapan kişiye verilir. Sosyal yardım çekinden yararlanacak olan kişiler aşağıda sıralanmıştır.

 • Maaşlı geliri olmayan kişilere,
 • Eşi vefat etmiş kişilere,
 • Hane nüfusunun fazla olmasıyla geçimini idame ettiremeyen kişilere,
 • Sağlık sorunları nedeniyle yardıma ihtiyacı olan kişilere,
 • Herhangi bir mal varlığı olmayan kişilere verilmektedir.

Maddeler halinde yukarıda belirtilen maddelerin tam tersi mal varlığı olan veya geçimini sağlamakta sorun yaşamayan vatandaşlara araştırma ve incelemeler sonucu bu durumlar tespit edildiğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı verilmemektedir. Başvuru kanallarından herhangi biriyle başvuru yapılmasından sonra başvurular Belediye Başkanlığına iletilmektedir. Belediye başkanlığınca iletilen başvurular gerekli değerlendirme incelemeler sonucunda kart başvurusu onaylanırsa yardım çeki / yardım kartı ihtiyaç sahibi kişilere teslim edilmektedir. Aksi halde asılsın başvurular dikkate alınmayıp ret işlemi gerçekleşecektir. Sosyal yardım kartı başvurularının değerlendirilmeye alınıp sonuçlanma süresi ortalama 5 – 7 ay aralığında gerçekleşmektedir. Değerlendirme ve sonuçlanma süreçlerinin uzun olmasının nedeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yapılan asılsız başvurular olmaktadır. İBB sosyal yardımları hakkında Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden detaylı bilgi almak ve başvuru oluşturmak için tıklayınız. 

Yardım Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Yardım kartı için başvurularını öğrenmek için beyazmasa.ibb.gov.tr başvuru sorgulama ekranı üzerinden başvuru no ve güvenlik numarası giriş yaprak sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İBB Yardım Kartı Ne Zaman Teslim Edilir?

İki şekilde gerçekleştirilebilen sosyal yardım kart/çek başvurusu gerekli kişilerce yapılan inceleme ve değerlendirmenin ardından ihtiyaç sahibi kişilerin gerçek ihtiyaç sahibi olmasının kesinleşmesiyle yardım kartı kişinin başvuruda belirttiği ikamet adresine gönderilmektedir. Sosyal yardım kart teslim süresi 3 iş günü olmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartlarına her ay düzenli alarak belirli miktarda para yüklenmekte böylelikle muhtaçlığı tespit edilen ihtiyaç sahibi kişilere her ay düzenli bir şekilde yardım yapılmaktadır.

İBB Beyaz Masa Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılıyor? bilgi almak için yazımızın içeriğine göz atabilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Ne Kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kart limiti ihtiyaç sahibi kişilere göre değişmektedir. Kartın limiti 3 kategoriden oluşmaktadır. Bunlar düşük, orta ve üst düzey limitlerden oluşur. Sosyal yardım kart / çek limitleri Belediyede bulunan yetkili kişiler tarafından araştırmaları sonucu belirleniyor. Araştırma ve incelemelerinin ardından  muhtaçlık derecesine göre 3 kategori kosgebkredisi.com halinde sunulan limitlerin birinden kişi faydalanabilmektedir. Limitler; 50 TL, 100 TL ve 150 TL olarak belirlenmiştir. Tek seferde birinci yüklemede kartın hesabına 200 TL yatmaktadır. Sonraki aylar da ise 3 kategori halinde belirtilen rakamlar yatmaktadır. Sosyal yardım kart başvuruları devamlı alınmakta olup dar gelirli ihtiyaç sahibi kişilerin belirlenen şartlar taşındığı takdirde her ay düzenli bir şekilde belirlenen rakamlar  hesaba yüklenmektedir.

https://kosgebkredisi.com/istanbulda-yeni-hes-kodu-karari/

Sosyal Yardım Çeki/Kartı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Sosyal yardım kartı nerelerde kullanılır bakalım;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile aralarında anlaşma olan mağazalarda kullanım söz konusudur. Aşağıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı sosyal kartın geçerli olduğu 9 market sıralanmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yardım çekinin / kartının kullanım alanları ve anlaşmalı olduğu marketler:

 • Migros Marketler
 • Kim Market
 • Carrefour Marketler
 • Rammer Market
 • Çağrı Marketler
 • Onur Market
 • Şok Marketler
 • Happy Center
 • UCZ Market

Sosyal yardım çekinin kullanılması için anlaşmalı olan 9 market bu şekilde sıralanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. hatun dedi ki:

  sn başkanım benim esim 180 bin tl bankalara dolandirilma adinda borcumuz var eşim 5 aydir issizdi saga sola cok borcumuz var nakti ysrdim alıyordum kestiniz çatısı akan arka kolonları çatlamış mecburiyetten duruyoruz kitasi uygun diye devletten hicbir yardim almiyorum neden benim yardımın kesildi benim neyim var zor geçinen bir aileyiz ev esyalarim bile ev sahibimin eşinden ayrilmis bize bıraktı devlettten her turlu ysrdimi alanların kartina 400 tl yatiyorda benim neyim var çalışırsa yiyoruz yok sa açız 3 tane cocuk en azından cocuklarim icin yardimimin tekrar incelenmesini istiyorum hersey cok guzel olacskti bizim ki dahada kotu oldu

 2. Emine demir dedi ki:

  İyi günler ben emine demir iki çocuk annesiyim 2 cocuğumda öğrenci ihtiyaçlarını karşılaya mıyoruz eşimin maşı asgari ücret hacizlik olmuşuz eve gelen gelir bize yetmiyor kiram 900 tl sizden yardım talebinde bulunuyorum

 3. Nursel dedi ki:

  Ben bolu merkezde oturuyorum kardeşlerim benim ikitane engelli çocuğum var oğlum 17 yaşında epilepsi hastasi kızım 7 yaşında otizim hem epilepsi hemde zihinsel engelli ben yalnizca kızımdan bakım maaşı alıyorum eşim yok terk etti bizi brn çocuklarımla bolu merkezde oturuyorum evim kira başka ek gelirim yok ben cimerede yazdım ama hala bir cevap alamadım kardeşlerim benim 8 bin tle senetli borcum var eşyam yoktu bir yıl evvel senetle eşya aldım annemde yardım ediyodu başka yerlerden alamadım taksitle kredi kartm yoktu mecbur kaldım fakat annem geçtiğimiz 7 . Ayda vefat etti bende taksitleri ödeyemedim 8 binlirayı bugūn icraya verecekler çocuklarım kalacak ortada benden başka kimseleride yok allah rızası için bana yardım edin ne olur eyer yardim ederseniz ibanimi yazıyorum bir yardım edin allah rızası içinbenim numaram bir saatim var ne olursunuz yardımcı olun

 4. Haci dedi ki:

  SAYIN BASKANIM UZUN ZAMANDIR ISSIZIM CALISMIYORUM MADI YARDIMA MUHTACIM MADI GELIRIM YOKTUR SU VE DOĞALGAZ ELEKTIRIK FATURA BIRIKMIS BORCLARIM VARDIR UDUYEMIYORUM ELEKTIRIGIMI KESECEKLERDIR COK ZOR DURUMDAYIM KARTAL CHP ILCE BASKANLIGINDA UYE KAYDIM VARDIR BAKALA 1 MILYAR YTL BORCUM VARDIR UDUYEMIYORUM 2 KERE INTAHARA KALKISTIM CANIMA KIYMAK ISTEDIM GIDA KOLISI VE ERZAK YARDIMI MARKET ALISVERIS CEK HEDIYE KART PARA NAKIT MADI YARDIMLARINIZI BEKLERIM KARDESIM GÜVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ISSIZDIR ÇALIŞMIYORDUR MADI YARDIMA MUHTACTIR MADI GELIRI YOKTUR KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNUN OKUL MASRAFLARINI KARSILIYAMIYORDUR PARASI YOKTUR ALAMIYORDUR KARDESIM GÜVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNA BILGISAYAR TABLET ALAMIYORDUR PARASI YOKTUR BULUNDUĞUM IKAMETKAH ADRES BILGILERIM SELANIK CADDESI BOYABAT SOKAK NO 3 IC KAPI 3 CEVIZLI MAHALLESI KARTAL ISTANBUL SU CEP NUMARAMDAN BANA ULASINIZ DIGER KULANDIGIM CEP NUMARAM BANA ULAŞA BILIRSINIZ

 5. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var çok mağdurum iki çocuk annesiyim eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok çok mağdurum Allah rızazı için yardıma çok ihtiyacım var

 6. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var çok mağdurum iki çocuk annesiyim eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok karta çok mağdurum çok ihtiyacım var

 7. Şenol dedi ki:

  Yardım başvuru

 8. Sevim fahlioğulları dedi ki:

  Benim sosyal yardım kartımı kestiler bana hak tanınan kart

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.