KOSGEB Kredisi

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi

Çoğu kişi bankalara  olan borçlarını geri ödemelerde sıkıntı yaşayarak kredi notları olumsuz etkilenir. Kredi notu düşük olduğu için bankalardan finansman desteği alamayan kişiler acil nakit ihtiyaçlarının çözümü için farklı yolların neler olduğunu araştırmaktadır. Faturalı hat üzerinden kredi çekilerek nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi hakkında bilgi almak isteyenler için detaylar yazımızda.

Hat Üzerinden Kredi Çekilir mi?

Faturalı hat üzerinden kredi çekme yöntemi çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Hat üzerinden nasıl kredi çekilir bunun için bazı yapılması gereken hususlar bulunmaktadır. Faturalı hatta kredi almak isteyenler TURKCELL, VODAFONE ve Türk  Telekom ve hatları üzerinden kredinizi çekebilirsiniz.  Hat üzerinden nasıl kredi çekilir?

Öncelikle adınıza ait bir faturalı hattınız bulunması ve bu hattınızı da enaz  6 ay boyunca kullanıyor olmalısınız. Hangi operatöre ait hatta sahipseniz o operatör bayilerine giderek hat üzerindeki puanlarınızı taksitle nakde çevirmeyi talep etmelisiniz.

Hangi operatör hattını kullanıyorsanız o operatörün bayisine giderek kredi notunuzu kontrol ettirerek hat üzerinden yeni modellerden telefon almak istediğinizi ve bu  telefonu paraya çevirmek istediğinizi talep ederek bu yöntem üzerinden kredi alabilirsiniz.  Cep telefonu satışlarında kişilerin kredi notlarının önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var sizin kredi puan notunuzun yüksek olması bu yöntemde işinize yarayacaktır. Bayilerde kredi notunuz yüksek çıkarsa  son model iyi marka bir telefon alarak 5-6 bin TL gibi bir nakte çevirerek kredi imkanına sahip olabilirsiniz.

Bunların yanında eğer 24 ay ve üzerinde internet aboneliği ve ev, iş telefonu aboneliğiniz varsa yine hat üzerinden taksitlendirme ile kredi çekebilirsiniz.

Faturaya Kredi İmkanı

Bankalardan kredi notu düşük kişiler kredi alamazlar. Kredi skoru düşük olan kişiler tarafından faturaya kredi imkanları araştırılmaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler alternatif olarak faturalı hat üzerinden borç transferi sağlayan yöntemleri araştırmaktadır.  Ülkemizdeki 81 ilde bulunan farklı operatör firmalarının faturalı hatlar için uyguladığı Faturaya Yansıtılan Ek Cihaz Ücreti sistemi ile 500 lira ile 10 bin lira arasında hat üzerine bir cep telefonu almak için kullanabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hat Kredisi

Faturalı hat kredileri bankalardan alınan krediler ile karıştırılmamalıdır.  Turkcell faturalı hat kredileri cihaz kampanyası adı altında en fazla 12 ay vadeye kadar kredi limiti belirlerler. Size tanımlanan limitler fatura ödeme tutarınıza göre değişmektedir. Az fatura ödeyenlere az, yüksek fatura ödeyenlere yüksek limitli cihazlar hattınıza tanımlanacaktır.

Operatör bayiliğinden alınan cep telefonunu eğer paraya ihtiyacınız varsa hiç kullanmadan değerinde anında satarak nakite çevirebilirsiniz. Bunun için telefon kutusunun açılmaması gereklidir. Bazı bayiler ise telefonun sadece parasını vererek hattınıza telefonu tanımlar ve  bu yöntemle cihaz yerine parasını alabilirsiniz.

Turkcel hattınızın üzerinden telefon aldığınızda aylık taksit ödemeleri faturanıza yansıtılır ve fatura ödemelerini nasıl yapıyorsanız kredinin ödemesini de ona göre ödeyebilirsiniz. Turkcell faturalı hat kredisinde yararlanmak için operatörlerin bayilerine ve merkezlerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

TURKCELL Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi

Turkcell Kredi Limiti Sorgulama

Turkcell hat üzerinden kredi çıkıp çıkmadığını öğrenmek isteyenler telefonlarına Turkcell Uygulamasını indirirek kredi notlarına bakabilirler. Ayrıca bu uygulama sayesinde sunulan kampanyaların içeriklerine de bakabilir tün kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Turkcell hattına kredi çıkar mı sorgulamak için Turkcell bayilerinden ve  müşteri hizmetleri telefon numarası  olan 0 532 532 00 00’ı arayarak da sorgulama yaparak tüm kredi limitinizi öğrenebilirsiniz.  www.turkcell.com.tr adresinden de sorgulama yapabilir ve size özel kampanyalar hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hat üzerine kredi çekme yöntemi ile herhangi bir kefil göstermeye gerek kalmadan daha az maliyetlerle faturaya göre 24 aya varan vadeler ile taksitlendirme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu sistem yalnızca faturalı hat sahiplerine özeldir faturasız hatlar üzerinden kredi çekilemez. Hat üzerinden kredi çekme yöntemi yasal bir işlem olup cihaz alımları bayilerden yapılıp taksit ödemeleri ide faturaya yansıtılarak yapıldığından illegal değildir.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Çekilir?

Cihaz alımlarında ne kadar taksit yapılacak ise taksit miktarları ve alternatif tarife ücretleri operatörler tarafından müşterinin hattına aktarılır.  Faturalı hattın bağlı olduğu operatör ile alakalı olan bu kredi çekme yöntemi aynı cihaz için, değişik taksit imkanları ve bu taksitler yapılarak kişinin faturalarına tüm ücretler yansıtılır. Bazı ücretler ve alternatif tarifeler, kullanılan operatöre göre farklılık gösterebilir.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Yöntemini Kimler Kullanır?

Bankalar ile geçmiş dönem kredi ve kredi kartı borç ödemelerini zamanında yapamayan ve araları bozuk olan ve kredi notu düşük olan kişiler için finansman sağlayan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemi kredi notu düşük olan ve bankalardan kredi kullanamayan kişiler tercih etmektedir. Sizde kredi notunuzun düşüklüğü nedeniyle banakalardan kredi kullanamıyorsanız faturalı hattınızın üzerine kredi çekebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Operatör üzerinden alınan cihazın ücreti, faturaya yansıtılacaktır. Bu nedenler hat üzerine çekilen kredinin ödemesi aylık olarak faturanızla birlikte cihaz bedeli olarak ödenecektir.. Turkcell nakit kredi işlemini bu şekilde tamamlayarak ödenmiş olur.

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemleri

Öncelikle bu yöntem ile kredi veren yerler bulmalısınız. Bu yerler ikinci el satan bayilerde olabilir Bu şekilde hat üzerine kredi veren yerler özellikle ikinci el cihaz satan yerler olacaktır buraya giderek hat üzerine cihaz almak istediğinizi ve bunun paraya dönüştürebileceğinizi söyledikten sonra bayi çalışanı bu konuda yardımcı olacaksa buradan hat üzerine kredi alabilirsiniz. Ayrıca cihazları internet üzerinden alabileceğiniz gibi bu şekilde kredi çıkaran yerlerin araştırmasını yaptıktan sonra ne kadar nakite ihtiyaç duyuyorsanız onu belirleyin. Size verilecek olan cihazın tutarı ile faturaya yansıtılacak olan tutarın aynı olması gereklidir. Bu konuda imza atacağınız senetlere dikkat etmelisiniz. Bu şekilde size 3000 lira yansıtılsa ama 2000 lira kredi verilse el altından kazanç sağlayabilirler bu konuda temkinli olmalısınız. Hat üzerinden borçlanacağınız için alacağınız cihaz kredinin tutarını karşılamalıdır. Aradaki fark olduğunu görüyorsanız başka yöntemler denemelisiniz. Sonrasında krediyi aldıktan sonra telefonu vermelisiniz. Hat üzerine kredi çıkaran bayilere gittiğinizde kredi notunuza bakılacaktır. Kredi notunu yüksek çıkması için en az altı aydır faturalı hatta sahip olmanız ve aylık fatura ödemelerinin 50 liranın altında olmaması gerekecektir. Aynı şekilde 6 aydır faturaya yansıyan bedelin 300 liranın altında olmaması gereklidir.

Bayiler faturaya yansıtılacak olan kredini ödemesinin yanında komisyon olarak bir tutarda belirleyecektir Eğer bu teklifte anlaşırsanız cep telefonuna ait taksitler sizin faturalı hattınıza yansıtılarak aylık taksit ödemeleri yaparak kredi ödemelerini tamamlıyorsunuz. Yani hat üzerine cihaz karşılığında çekilen kredinin ödemelerini taksit öder gibi faturayı ödeyerek tamamlamış oluyorsunuz.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hat üzerinden kredi çekme yöntemlerinde bankaların talep ettiği gibi maaş bordrosu veya aylık gelir belgesi gibi evraklar istenmez. Hat üzerinden kredi başvurusunda bayiler kişilerin kredi notların yüksek olmasını istemektedir. Hat üzerine kredi çekme yöntemi kullandıran yerler  gelir belgesi gibi evrakları istemediği gibi, bankaların şart koyduğu kefil de talep etmezler. Bankaların çok önem verdiği kredi notları bu yerler için o kadar önemli değildir. Bu yerler kişinin faturalarınızı düzenli ödemelerine ve , ödenmemiş faturası olmaması ve en az 6 aylık faturalı hat sahibi olmasına dikkat etmektedir. Bu şekilde kredi çıkaran yerleri bularak sizlerde faturalı hat üzerine kredi desteği alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!