canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Halkbank Kredi Borcu Erteleme Başvurusu

Halkbank esnafa yönelik verilen kredilerin ertelemeleri 1 Temmuz’a kadar uzatıldı. Bireysel, ihtiyaç, konut destek kredilerinizi şubelere giderek erteleyebilirsiniz. Halkbank kredi borcu erteleme 2021 başvurusu nasıl yapılır, şartları ve nereden başvurulur tüm detaylar içeriğimizde..

Halkbank Kredi Borcu Erteleme Başvurusu

Bankalardan alınan kredilerin ödemelerinde sorun yaşayanlar tarafından araştırılan Halkbank kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır, erteleme faizi hesaplama, kredi kartı borcu erteleme yapılıyor mu tüm merak edilenler içeriğimizde yer almaktadır. Özellikle esnafların beklediği kredi borç yapılandırma ve erteleme taleplerinin de ele alındığı ve vatandaşlara sosyal yaşamda gerekli finansman desteklerinin sağlanması, vergilerin ertelenmesi gibi tüm kesimden vatandaşları etkileyen ekonomi paketi tam kapsamlı bir şekilde oluşturularak açıklandı. Açıklanan ekonomi paketi için 100 milyarlık kaynak ayrıldı. Halkbank kredi borcu erteleme başvuruları nasıl yapılır, şartları nelerdir, mobil ve internet şubesinden başvuru hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Halkbank Kredi Erteleme 2021 Şartları

Yapılan açıklamaya göre Halkbank kredi erteleme şartları şunlardır;

 • Kredi kullanan esnaf ve sanatkarların erteleme talebinde bulunmaları doğrultusunda kullanılan kredilerin vadeleri gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay boyunca faizsiz olarak ertelenecek.
 • Ödeme sorunu yaşayan müşterilere ise 6 aya kadar ödemesiz kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkanı sunulacaktır.
 • Turizm gibi dönemsel faaliyetleri olan sektöre ise 12 aya kadar uzatma sağlanacaktır.
 • Kredi kullanan müşterileri tarafından Halkbank üzerine keşide edilmiş çeklerin ödenmesi için genel kredi limitleri arttırılacak ve firmalara ilave nakit kredi imkanı sağlanacaktır.
 • İş yerlerine ait giderleri Halkbank kurumsal kredi kartı veya doğrudan borçlandırma sistemi ile karşılayan işletmelerin kurumsal kart limitleri artırılarak destek sağlanacaktır.

Halkbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Banka tarafından kredi erteleme fırsatı 1 Temmuz’a kadar devam ediyor. Halkbank’tan alınan ihtiyaç, konut, esnaf bireysel kredi ertelemeleri için birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Öncelikle en yakın Halkbank şubelerine uğrayarak talebinizi iletebilirsiniz. Bununla birlikte Halkbank müşteri hizmetleri 0850 222 04 00 numaralı hattını arayarak detaylı bilgi alabilir, ödemeniz gereken tutarların ertelenmesi. ötelenmesi için başvurularınızı iletebilirsiniz. Başvuru yollarını sıralarsak;

 • Halkbank şubeleri
 • Mobil şube/ Telefon Bankacılığı
 • İnternet şubesi
 • Müşteri hizmetlerini arayarak erteleme yollarından birini kullanabilirsiniz.

Halkbank Kredi Erteleme Mobil

Halkbank Korona Virüs Borç Erteleme Başvurusu yapmak isteyenler Halkbank şubelerine gitmeden internet bankacılığı mobil bankacılık gibi sistemler üzerinden yapabilecekler. Halk Bankası tarafından bu süreçte vatandaşı rahatlatmak adına 3 ay süre ile ötelediği taksit imkanından yaralanabilirsiniz.

İnternetten erteleme başvurusu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Halkbank İnternet Şubesi’nden veya mobil bankacılıktan şifreniz ile giriş yapılır.
 • Daha sonra Kredi bölümü açılır.
 • Kredilerim sekmesinden kullanmış olduğunuz tüm destekleri listeleyebilirsiniz.
 • Kredi Erteleme sayfası üzerinden tutarı seçiniz.
 • Bireysel Taksit Erteleme bu ekran üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

SMS ile Bireysel Kredi Erteleme

Hali hazırda başvurular şubelerden şahsen alınmakta olup müşteri hizmetlerine de ulaşarak başvurularınızı gerçekleştirebileceğinizden bahsettik. Bunun dışında cep telefonlarınızdan yapabileceğiniz tek başvuru seçeneği mobil veya internet bankacılığıdır. SMS ile erteleme başvurusu alınmıyor. Yine de konu ile ilgili bilgiyi şubelerden edinebilirsiniz.

Halkbank Müşteri Hizmetleri Kredi Erteleme Başvurusu

Verilecek tüm hizmetler, kampanyalar ve fırsatlar için şubeye gitmeden direk bağlanma yolu vardır. Güncel müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 400 numaralı hattı arayabilirsiniz. Halkbank Dialog size yardımcı olacaktır. ayrıca banka web sayfası üzerinde başvuru formu doldurarak şikayet, görüş, öneri, bilgi alma talebinizi anında iletebilirsiniz.

Halkbank Kredi Borcu Erteleme Yapılandırma Müjdesi

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ekonomi paketi de açıklandı. Esnaflara borç yapılandırma erteleme imkanı getirildi. Bankalara olan kredi borçlarının ertelenmesi talebinde bulunanlara özellikle Halkbankası 3 ay erteleme imkanı getirdiğinin müjdesini dün yapılan Korona virüs toplantısında açıklanan paket kapsamına alındı. Ekonomi paketinin içeriğinde ise esnafları ilgilendiren bir çok madde yer aldı. İşte açıklanan ekonomi paketi ve içerik maddelerinin bazıları;

 • Perakende, AVM, Demir-Çelik, Otomotiv, Lojistik-Ulaşım, Sinema-Tiyatro, Konaklama, Yiyecek-İçecek, Tekstil-Konfeksiyon Belirtilen sektörlerde muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primleri NİSAN MAYIS VE HAZİRAN ödemeleri 6’şar ay ertelendi.
 • Konaklama vergisi KASIM ayına kadar alınmayacak.
 • Otel kiralamalarına ilişkin irtifak hakkı bedelleri ve hasılat payı ödemelerini Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için 6 ay süreyle ertelenecek.
 • İç havayolu taşımacılığında 3 ay süreyle KDV oranını % 18’den % 1’e indirildi.
 • Corona salgınıyla ilgili tedbirlerden etkilendiği için nakit akışı bozulan firmaların bankalara olan kredi anapara ve faiz ödemelerini asgari 3 ay öteleyecek ve gerektiğinde bu firmalara ilave finansman desteği sağlanacak.
 • İşleri olumsuz etkilendiğini beyan ederek talepte bulunan esnafların Halkbank’a olan kredi borçlarından, Nisan, Mayıs ve Haziran anapara ve faiz ödemelerini 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek.
 • İhracattaki geçici yavaşlama sürecinde kapasite kullanım oranlarının korunması amacıyla ihracatçıya stok finansmanı desteği verilecek.
 • Vatandaşlar için uygun ve avantajlı şartlarda kredi paketleri devreye alınması teşvik edilecek.
 • KGF limitini 25 milyar liradan 50 milyar liraya çıkartacak, kredilerde önceliği gelişmelerden olumsuz etkilendiği için likidite ihtiyacı oluşan ve teminat açığı bulunan firmalar ile KOBİ’lere verilecek.
 • 500 bin liranın altında ki konutlarda kredilerde asgari peşinat %10’a düşürülecek.
 • Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında temerrüde düşen firmaların kredi siciline mücbir sebep notu düşülmesini sağlanacak.
 • 500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktarını % 80’den % 90’a çıkartılacak ve  asgari peşinatı  % 10’a düşürülecek.
 • Stopaj gibi kaynağında yapılan kesintilerin ödemelerini içeren içeren muhtasar beyannamelerin süreleri 3 ay ertelenecek.
 • İşverene asgari ücret desteğini devam edecek.
 • 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek.
 • Kamu bankalarımız 65 yaş üstü emeklilerimizin işlemlerini isterlerse evlerinde yapacaklardır.
 • Mevzuatta ki esnek ve uzaktan çalışma modellerinin daha etkin hale getirilmesini temin edilecek.
 • Kısa Çalışma Ödeneğini devreye alacak, bundan faydalanmak için gereken süreçleri kolaylaştırılacak ve hızlandırılacak. Bu sayede faaliyetine ara veren iş yerlerindeki işçilere geçici bir gelir desteği verirken, işverenlerin de maliyetini azaltmış olacak.
 • Huzur evlerindeki doktor sayısını da arttırarak yaşlılarımızın sağlığını daha da yakından takip edeceğiz.
 • Küresel tedarik zincirlerindeki aksama ihtimaline karşı hem üretimde, hem de perakende de belirlediğimiz önceliklere göre alternatif kanallar geliştirilecek.
 • Esnek ve uzaktan çalışma modellerinin daha etkin hale gelmesini temin edilecek.
 • En düşük emekli maaşı 1.500 TL olacak.
 • İhtiyaç sahibi ailelere yapılan nakdi yardımlara 2 milyar lira kaynak ayrılacak.
 • İstihdamdaki sürekliliği temin etmek için 2 aylık telafi çalışma süresi 4 aya çıkarılacak.
 • Tek başına yaşan 80 yaş üstü yaşlılar için sosyal hizmet ve evde sağlık hizmetleri kapsamında periyodik takip programı devreye alınacaktır.

BDDK Açıkladı Takip Süresi 180 Güne Çıkarıldı

BDDK tarafından da kredi borç ödemelerindeki aksaklıklar nedeniyle takibe düşen borçlulara ek süre tanındı. Önceden 90 gün sonrasında icra takibine düşülüyordu. 90 güne ek olarak 90 gün daha verildi ve 180 gün olarak güncellendi. 30 Haziran’a kadar uzatıldı.

BDDK tarafından;

Kredilerin donuk alacak sınıflandırılması için öngörülen 90 gün gecikme süresinin, 180 gün olarak uygulanmasına ve 90 günlük gecikmeye rağmen İkinci Grupta sınıflandırılmaya devam olunan krediler için ayrılacak karşılıkların, bankaların TFRS 9 kapsamında beklenen kredi zararının hesaplanmasında kullandıkları kendi risk modellerine göre ayırmalarına devam olunması.

kararı verilmiş olup, gecikme süresi 180 gün olarak uygulanacaktır. Bu karar ile borçlarını erteleyen vatandaşlar rahat bir nefes almış oldu. Böylelikle yasal takibe düşme süresi de uzatılmış oldu.

Halk Bankası Kredi Erteleme Faiz Oranları

Açıklanan 100 milyarlık ekonomi paketindeki detay Halk Bankasına olan kredi borçlarını ertelenmesi oldu. İşleri olumsuz etkilendiğini beyan ederek talepte bulunan esnafların Halkbank’a olan kredi borçlarından, Nisan, Mayıs ve Haziran anapara ve faiz ödemelerini 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek. Paketin açıklanmasının ardından borç erteleme ve yapılandırma başvurularının başladığı kaydedildi. Kamu bankası olan Halk Bankasının öncülük ettiği kredi borçlarının faizsiz ertelenmesine diğer bankalarında eşlik etmesi bekleniyor.

Bunun yanında TBB yani Türkiye Bankalar Birliği kurumsal firmaların, esnafların ve Kobilerin ve vatandaşların kredi taleplerinin hızlıca değerlendirilmesi ve karşılanması yönünde tavsiyelerde bulunmaktadır. Korona virüsünden  olumsuz etkilenen ve olumsuz etkilendiğini beyan esnaf ve Kobilerin, bireysel müşterilerin sadece ekonomik faaliyetlerinden değil Covid-19 salgınından etkilendiklerini Risk merkezine bildirilmesini tavsiye etti. Bankacılık sektörünün ekonomik faaliyete bu dönemde destek vermeye devam edeceği açıklanmıştır.

Koronavirüs Tedbirleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı koronavirüsü toplantısından sonra basın açıklamasında Korona nedeniyle işletmeleri geçici süreliğine kapatılan vatandaşlara ve esnaflara kredi desteği verilmesi yönünde bankalara çağrıda bulunmaktadır. Bankalara sosyal yaşamı kolaylaştırmak üzere finansman desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlara uygun şartlarda kredi verilmesinin çağrısını yaptı. Bu dönemde bankalardan gerekli adımların atılmasını ve borçluların yapılandırma ve erteleme taleplerini değerlendirmelerini istedi. Açıklanan 100 milyar liralık ekonomi paketinin detaylarında esnaflara yönelik birçok adım atıldı. Ekonomi paketinin içeriğinde esnaf ve Kobilere yönelik olarak verilecek desteklerin başlıkları inceleyelim;

 • Vatandaşlar için sosyal yaşamı kolaylaştıracak uygun ve avantajlı şartlarda kredi paketleri devreye alınması teşvik edilmesi,
 • İşleri olumsuz etkilendiğini beyan ederek talepte bulunan esnafların Halkbank’asına olan kredi borçlarından, Nisan, Mayıs ve Haziran anapara ve faiz ödemelerini 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenmesi,
 • Esnafın kara listeye düşmesinin engellenmesi amacıyla Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında temerrüde düşen firmaların kredi siciline mücbir sebep notu düşülmesini sağlanması,
 • Konut kredilerinde 500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktarını yüzde 80’den yüzde 90’a çıkartılacak ve  asgari peşinatı yüzde 10’a düşürülmesi,
 • İhtiyaç sahibi ailelere yapılan nakdi yardımlara 2 milyar lira kaynak ayrılacak. 
 • Covid-19 salgınıyla ilgili tedbirlerden etkilendiği için nakit akışı bozulan firmaların bankalara olan kredi anapara ve faiz ödemelerini asgari 3 ay öteleyecek ve gerektiğinde bu firmalara ilave finansman desteği sağlanması yönünde oldu.

Covid- 19 Nedeniyle Ekonomi Paketi Yenilikleri ve Borç Erteleme Detayları şunlardır;

3 Kamu Bankası Finansal İstikrar Destek Paketini Devreye Aldı

Halkbankasının yanında;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıflar Bankası da Finansal İstikrar destek paketlerini açıkladı.
 • Akbank
 • Ziraat Katılım bankası
 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbankası,
 • Eximbank
 • Kuveyttürk
 • Denizbank  gibi bankalar da Finansal İstikrar destek paketlerini açıkladı.

Kredi Erteleme Hangi Bankalar Yapıyor?

Yalnızca Halkbank için değil bu başvurular Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası gibi bankalar da bu kampanyalarına devam ediyor. Başvuruları bu şubelere gidilerek yapılabilir.

Ayrıca Ziraat bankası kredi borcu erteleme SMS ile mümkün olmaktadır. Yapılandırma yapabilmek için ERTELE yazarak aralarında bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı yazın. Daha sonra 4757 numarasına mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu başvurular 31 Aralık öncesi çekilen krediler içindir. Bu yıl yani 2021’deki ödemeleri kapsamıyor. Bununla beraber SMS üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.