KOSGEB Hibeleri

En Uygun Faizli Traktör Kredisi (5 Sene Vadeli)

En Uygun Faizli Traktör Kredisi (5 Sene Vadeli)

Traktör kredisi kullanmak isteyenler tarafından araştırılan traktör ipotekli kredi nasıl alınır, 60 ay vadeli traktör kredisi şartları nelerdir, Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranları 2021, taksit erteleme, traktör kredisi dosya masrafı ne kadar, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank traktör kredisi hesaplama ve 2.el traktör kredisi hesaplama tüm merak edilen konular yazımızda mevcuttur.

En Uygun Faizli Traktör Kredisi Finansbank’ta

Bankalar ihtiyaç kredisi, konut ve taşıt kredileri gibi kredilerin dışında tarımsal ekipman kredisi de bulunmaktadır. Tarım sektörüne girecek ya da işini büyütecek çiftçilerimize büyük indirim Finansbank‘tan geldi. Finansbank  %0,88 faiz oranı ile çiftçilere traktör alımına ilişkin kredi sunuyor. Kamu ve özel bankaların verdiği kredi ile Finansbank’ın sağladığı kredi faiz oranları arasında farklılıklar bulunmaktadır. 0,88 faiz oranlı krediden yararlanıp traktör sahibi olmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bankanın belirtmiş olduğu faiz oranı ile çekilecek olan traktör kredisinin özelliklerini, dikkat edilmesi gerekenleri, başvuru sürecini ve faiz hesaplamalarının yanında Halkbank, Vakıfbank, Akbank ve Ziraat Bankası traktör kredisi erteleme gibi bilgilerine yazının devamında ulaşabilirsiniz.

QNB Finansbank 0,88 Faizli Traktör Kredisi

Bankacılık hizmetlerinde biri olan yatırım kredileri sayesinde yeni bir iş sahibi olabilir ya da mevcut işiniz büyütebilirsiniz. Tarım alanında Finansbank’ın sunduğu yatırım kredileri içerisinde yer alan traktör kredisiyle traktör alımına kolaylık gelmiştir. 60 ay vade ve % 0,88 faiz oranı ile krediden yararlanmak için traktörün ikinci el olmaması gereklidir.

0,88 faiz oranı, sadece “0” km traktör alımlarında geçerlidir. İkinci el traktör kredisinde faiz oranında değişiklik olacaktır. Çiftçilere traktör kredisi için gelen büyük indirimde 5 yıla kadar ensek vade seçeneği, %0,88 faiz oranı ve 60 ay vade imkanı bulunmaktadır. Sunulan bu finans desteğiyle kolay ödeme olanakları ve uzun vadeli taksit seçeneklerinden yaralanabilirsiniz.

QNB Finansbank Traktör Kredisi 2020
5 Yıl Vadeli 0.88 Faizli Traktör Kredisi 2021

Traktör kredisi haricinde Finansbank‘ın sunduğu diğer yatırım kredileri;

 • Tarımsal Ekipman Kredisi
 • Tarla Alım Yatırım Kredisi
 • Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi
 • Tarımsal Proje Kredisi
 • Meyve/Bağ Tesisi Yatırım Kredisi
 • Besicilik Yatırım Kredisi
 • Kanatlı Kümes Hayvancılığı Yatırım Kredisi
 • Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi
 • Arıcılık Yatırım Kredisi
 • Sera Yatırım Kredisi
 • Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Yatırım Kredisi
 • Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi

Finansbank 60 Ay Vadeli Traktör Kredisi Özellikleri

Sıfır km veya 2. el traktör ve pikap alımlarında gerekli olan finansmanın karşılanması amacıyla Traktör/Pikap Kredisi, işletmenizin traktör ihtiyacını karşılanamsı ve mevcut araç filonuzu yenilemek için sunulan krediler arasında en uygun tarımsal krediler arasında yerini koruyor.

 • Sıfır traktörlerde banka, proforma fatura değerlerinin % 75′ ini, ikinci el araçlarda % 60 ‘ını karşılamaktadır.
 • Aylık ya da 3, 6, 12 ayda bir ödemeli olarak kredi ödemeleri belirlenebilmektedir.
 • Birinci el traktörlerde 72 ay, ikinci el traktörlerde ise 48 aylık vade seçenekleri bulunmaktadır.

Traktör Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Finansbank’tan % 0,88 faizli traktör kredisinden yararlanmak için bankaya yapılacak olan şahsen müracaatta kişiden istenen belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Çiftçilik Belgesi (ÇKS),
 • Kimlik Belgesi Fotokopisi,
 • Kesin Fatura ve Proforma gibi belgeler talep edilmektedir.

5 Yıl Vadeli 0,88 Faizli Traktör Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank’tan kullanılacak olan kredi başvurusunu bankasının resmi sitesinden başvuru formu doldurabilir ya da internet şubesinden hemen buradan ve cep şubesinden başvuru yapılabilmektedir. 0850 222 1 900 no’lu çağrı merkezinden iletişime de geçebilirsiniz. Tavsiyemiz siz en yakın Finansbank şubelerinden başvurunuzu yapmanız olacaktır. Böylelikle detaylı bilgide alabilirsiniz. Detaylar.

0,88 Faizli Traktör Kredisi Başvurusu

Finansbank 0,88 Faizli Traktör Kredisi Hesaplama

Finansbank’tan alınacak olan traktör kredisinin ödeme planı da oldukça önemlidir. Traktör kredileri 72 aya kadar vadeli kullanılabilmektedir. %0,88 faizli kredi için vade seçeneği 60 aydır. Yukarıda traktör kredisinin özellikleri içersin de yer alan 48 ay vade seçeneği ise ikinci el araçlar için geçerlidir. 60 ay vade seçeneği birinci el araçlar için geçerlidir.

2021 yılında 0 km olan;

Aşağıda 70 Bin TL ve 100 Bin TL arası kredi miktarlarına uygulanacak 60 ay vade ve % 0,88 faiz imkanı ile hesaplamalar yapılmıştır.

Kredi MiktarıUygulanacak VadeAylık TaksitGeri Ödenecek Tutar
70.000 TL601.580,99 TL94.859,18 TL
75.000 TL601.693,91 TL101.634,84 TL
80.000 TL601.806,84 TL108.410,49 TL
85.000 TL601.919,77 TL115.186,15 TL
90.000 TL602.032,70 TL121.961,80 TL
95.000 TL602.145,62 TL128.737,46 TL
100.000 TL602.258,55 TL135.513,12 TL
105.000 TL602.371,48 TL142.288,77 TL

Traktör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Traktör alımlarında en çok dikkat edilen noktalar traktörün gücü, yedek parçanın kolay ulaşılabilirliği, vites seçeneği, çift çeker olup olmaması, hidrolik direksiyonun olması ve lastiklerinin durumu olsa da asıl traktörün işlevselliğine bakılmalıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her modele farklı seçenekler eklenerek satışa çıkarılan traktörlerin seçenek fazlalığı çoğu kişinin gözünü boyamakta ve asıl önemli nokta atlatılmaktadır. Piyasa fiyatlarına göre alınan traktörlerin fiyat araştırması da iyi yapılmalıdır. Fiyat ve işlevselliğine bakılarak seçilecek olan traktör, uygulanacak toprağın özelliğine göre de seçilmelidir.

Traktör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Finansbank en uygun faizli traktör kredisi veren bankalar arasında yer alıyor.

2021 yılında da düşük faiz oranları ile istediğiniz model ve marka traktör alımınız için Finansbank’ın % 0,88 faiz oranlı 5 yıl vadeli traktör kredisini alabilirsiniz.

Traktör Kredisi Veren Diğer Bankalar

Finansbank’ın verdiği traktör kredisinin dışında aşağıdaki bankalarda çiftçilere özel ödeme koşulları ile traktör alım kredisi vermektedir. Çiftçilere ve üreticilere ülkemizde faaliyet gösteren;

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Erteleme

Tarımsal mekanizasyon araçları kapsamında değerlendirilen traktör kredisi sunan Ziraat Bankası ikinci el ve ikinci el yürür tarım makinelerinde kredilendirme yapmaktadır. İlgili tebliğ olan Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle ilgili 2000/37 sayılı Tebliği hükümleri çerçevesinde alınacak tarımsal mekanizasyon kredisi ile traktörün Zirai Kredilendirme Belgesi şartı aranmaktadır.

Tarımsal üreticilerin işletme kapasiteleri ile uyumlu traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri çayır biçme, balya, silaj, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, yem karma makinesi, pulluk, kültivatör, patoz, mibzer, suluk, yemlik, balık bulucu cihaz, vb. gibi mekanizasyon araçlarının alımına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası traktör kredisi kullanacak kişilerden istenen belgeler;

 • Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı
 • Kredi kullanacak kişinin Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici evraklar
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatların belgeleri
 • Son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu gibi belgelerin bankalara ibraz edilmesi gereklidir. Detaylar.
 • Ziraat bankası traktör kredisi faiz oranları yıllık cari faiz oranı % 10 üzerinden faiz indirimleri uygulayarak hesaplanarak ödeme planı oluşturulacaktır.

Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranı 2021 yılı için yıllık % 10’dır. Sübvansiyonlu krediler kapsamında yerli ve yabancı marka alımları için uygulanacak faiz indirimleri ile aylık çok düşük faiz oranları ile kullandırılmaktadır. Bu faiz oranlarını  da kısaca hesaplarsak;

Yıllık %10 cari faiz oranına % 25 uygulanacak faiz indirimi ile yapacağımız hesapta  % 10*0,25: % 7,5 faiz uygulanacaktır. Yıllık % 7,5 ise 7,5/12: bu oran aylık %0,62 faiz oranı üzerinden kullandırılacaktır.

Halkbank Traktör Kredisi Başvuru

Halkbank tarafından kullandırılacak kredi kullanımı için traktör alımlarında sıfır kilometre ya da ikinci el olmasına bakılmaksızın tarımsal araç ve ekipman alımları desteklenmektedir. 60 ay vadeli olarak kullandırılacak kredide esnek ödeme seçenekleri de ayrıca uygulanacaktır. Sıfır km traktör alımlarında, traktörün KDV dahil fatura bedelinin en fazla olmak kaydıyla %70’i, ikinci el traktör alımlarında kasko bedelinin azami % 50’si, Yeni tarım makinası/ekipmanı alımlarında, KDV dahil fatura bedelinin azami %70’i, Sıfır km tarımsal ekipmanlardan olan biçerdöver, pamuk toplama makinası, pancar sökme makinası gibi yürür aksama sahip makine alımlarında ise  KDV dahil olmak koşulu ile fatura bedelinin azami %70’i üzerinden kredi kullandırılacaktır. Detaylar.

Vakıfbank Traktör Kredisi

Ülkenin kırsal yerleşim alanlarında faaliyette bulunan kişilerin ihtiyaç duydukları finansman desteği Vakıf Bankası’nda!  Sadece sıfır km değil ikinci el traktör alımlarınız için de bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Gelir durumuna uygun olarak kredi vadelerini ayarlayabilirsiniz. Esnek ödeme ile hasat döneminde kredi taksit ücreti ödenebilir. 60 aya varan vadeli kredi kullanımında yüzde 0,98 faizle kredi kullandırılacak olup esnek ödeme seçenekleri ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir ve 12 ayda bir ödeme seçenekleri ile alınacak olan traktörün fatura bedelinin yüzde 75‘ i kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıntılar.

Akbank Traktör Kredisi 60 Ay Vadeli

Tarımsal araçlardan sıfır km ve ikinci el traktör alımlarında kredi kullanımı Akbank tarafından sunulmaktadır. İşletmeye ait masraflardan traktör alımlarının desteklendiği ve uygun koşullarda sunulan kredide 60 ay vade hasat dönemli ödeme seçenekleri ve eşit taksitler ile kredi kullandırılacaktır. 0 km traktörler için proforma fatura tutarının azami %80’i ikinci el traktörler için ise kasko tutarının %60’ına kadar kredi kullandırımı söz konusudur. Bilgi için tıklayınız.

Denizbank Traktör Kredisi

Denizbank traktör alımları için tarımsal yatırım krediler kapsamında kullandıracağı traktör kredilerini KDV dahil fatura bedelinin ikinci el araçlarda kasko bedelinin yüzde 75’ine kadar, Ekipman Kredileri için de KDV dahil fatura bedelinin %75’ine kadar kredi  veriyor. Ayrıntılar.

Yine tarımsal faaliyetlerde kullanılmak üzere sıfır km ve ikinci el traktör alımlarında finansal destek kapsamında traktör kredisi veren bir diğer bankada Şekerbank’tır. Şekerbank 5 yaşını aşmamış 2. el traktörlerde ise, en fazla alım satım bedelinin %60’ına kadar 60 ay vadeli ve yılda bir ödemeli kredi vermektedir. Bilgi almak için tıklayınız.

48 ay vadeli % 1,99 faiz oranları ile Teb bankasının da kredi kullandırmaya devam etmesi ile çiftçiler en uygun faiz oranları ile alabilecekleri finansman desteği için tercih edecekleri bankaların şubelerine giderek detaylı bilgi alabilir, ödeme planı oluşturarak başvuruda bulunabilirler. Ayrıntılar.

İşbankasının tarımsal faaliyetler için traktör ve ekipman kredilerini incelemek için tıklayınız.

Traktör kredileri veren bankalar ve detayları inceleyrek en uygun faiz oranları ile kredi kullandıran bankalara başvuru yaparak tarımsal ekipman ihtiyaçlarınızı karşılamak için finansman desteği alabilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.